A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Všechno možné

(Autor blogu: Admin1 | Zobrazit přehled článků blogu)

Zde vás budeme informovat o aktuálním dění, o tom, co se stalo, děje i stane. Tento blog by měl sloužit jako takový informační pel-mel projektu Chrti v nouzi a přinášet rozmanité informace o dalších, nejen chrtích, událostech.

 


Buďte opatrní každý den

článek ze dne: 13. 03. 2011

Možná si teď říkáte, co ta Lucky blázní s Vánocemi, když už je po nich. Třeba si i někteří z vás všimli, že jsem posledních několik dní nebyla moc vidět. Že by dovolená? Bohužel ne.


Pár slov na úvod:


V sobotu před Vánoci dorazila poslední skupinka irských chrtíků, kteří u nás našli domov v tomto roce. Příprava i transport byly hodně náročné, cestou nás hodně ošklivým způsobem trápilo počasí, a to - kdo by to byl řekl, právě v Německu, a na německé dálnici, kterou za všechna ta léta, která do Německa a po Německu jezdím, neznám jinak, než předpisově uklizenou.
Člověk myslí, člověk míní...
A tak jsme ve čtvrtek v podvečer uvízli v kopci u německého města Limburg. Stalo se na jedné z nejdůležitějších německých dopravních tepen, A3 mezi Kolínem n. R. a Frankfurtem. Nechci vás děsit ani unavovat popisem svých duševních pochodů a toho, co všechno se mi honilo hlavou, když jsme tři hodiny šplhali ca. 3 km v totální zácpě, ve sněhu do kopce. Kdybychom v tu chvíli uvízli, na pomoc bychom marně čekali, cesta před námi i za námi
byla neprodyšně ucpaná dalšími auty i kamiony. Každé popojetí o metr, o dva se rovnalo klouzání. Ještě, že za volantem seděl velmi dobrý řidič, který si zachoval chladnou hlavu.
Doklouzali jsme pomaličku do Limburgu a tam tento večer zastavili, pokoušet se o cokoli dalšího v tomto počasí by bylo nebezpečné bláznovství. Vyvenčili a nakrmili jsme pejsky, dodali jim vodu, zaizolovali je v autě ještě dekami a šli se tak trochu vzpamatovat. Nálada byla na bodě mrazu.
Ráno bylo celkem jasné, že cesta přes Frankfurt je i nadále ucpaná - auta se posunovala cca rychlostí 10 km/hod. Tak se nedá jet s dodávkou plnou nosanů a autem, které není na naše zimy přizpůsobené (v Irsku nemají normálně sníh, dodávky jezdí na univerzálech). Rozhodli jsme se, že objízdnou trasou dojedeme do Würzburgu a zavolali do Česka o pomoc. A tak se i stalo. Naproti nám vyjeli Terezka s Markem dodávkou a Tina osobákem.
Rychle naložili klece a přepravky, které byly k dispozici a deky (14 nosů se nedá vézt "jen tak") a vyrazili.
Je úžasné vědět, že když je nejhůř, jsou lidé, na které se můžete spolehnout - a já jim tímto hluboce děkuji.
Ve Würzburgu jsme pejsky přeložili a uháněli nocí za rodinkami na Moravu, několik pejsků jsme předali už v Praze. Dorazili jsme asi kolem půl jedné, vyčerpaní a šťastní, že je to za námi.
Konec dobrý, všechno dobré... já vím.


(Tak to měl být vlastně úvod k tomu, co se vám chystám říci, výše uvedená slova jsem nepsala proto, abyste seděsili nebo nás litovali či nám plácali po ramenou. To vůbec ne. Je to prostě tak, že i toto patří k naší práci, a ano, někdy jsou věci velmi komplikované, a to nejen proto, že náš team nečítá desítky lidí, nejen proto, že náš finanční rozpočet je neustále napjat k prasknutí, ale třeba také proto, že do toho všeho se promítají také věci zvenčí, které nedokážeme ovlivnit, které dopředu nevíme, a které musíme řešit adhoc, tak,
jak prostě nastanou. V takových chvílích se všichni snažíme, jak nejlépe umíme, občas si hrábneme na samotné dno. Takže vaši - naši nosánci jsou místy opravdu vykoupeni potem a hodně velkou dřinou. Víte, děláme to rádi, děláme to pro ně. Sami jsme se tak rozhodli a toto si zvolili. Nelitujeme :-) Věřte ale prosím, že každý jeden z nich je pro nás milovaný a drahý, a když se s vámi občas bavíme hodně vážně a krabatíme čelo, nerozumějte nám
v takových chvílích prosím špatně. Patrně nám v tu chvíli jde hlavou mnoho věcí, o kterých nevíte, věcí, které musíme vyřešit a udělat a postarat se o ně, aby vše dopadlo, jak si vy i my přejeme.)


Jenže... pro nás to všechno nekončí tím, že vám pejsky předáme, že si je naložíte do aut a odjedete. Když vám je předáváme do rukou, vkládáme do vás naši důvěru a víru, že jsme vás vybrali správně, že to všechno, co děláme, o co se snažíme (a mnohdy opravdu na hlavu stavíme a padáme s prominutím na ústa a řešíme takřka neřešitelné, jen aby ten či onen nosan nakonec mohl spinkat na vašem gauči) MÁ smysl, a že se nám společně podařilo a podaří osud toho a onoho změnit k lepšímu, že to, že onomu "osudu" vstupujeme do cesty a občas s ním docela bojujeme, opravdu vede k cíli - změnit daný stav, změnit jejich život a udělat ho dobrým.


A k tomu všemu vás potřebujeme. Potřebujeme, abyste v tom opravdu byli s námi. Když s vámi mluvíme, před tím, než dospějete k definitivnímu rozhodnutí některého z chrtů adoptovat a než my řekneme to své: "ano", snažíme se vám předat velké množství informací o tom, "co je to chrt", "jak se chovat", "jak se nechovat", "na co dát pozor", "co dělat" a "co nikdy nedělat". Myslím, že na webu v současné době existuje opravdu velké, obrovské
množství článků a povídání v blozích už adoptovaných pejsků. Když vás, budoucí rodinky žádáme, abyste si tyto věci pečlivě prostudovali a ptali se, ptali třeba do úmoru a opravdu brali vážně, to, co čtete - a to co se vám snažíme říci, věřte, že to neděláme proto, abychom vás zdržovali hloupostmi, a ani ne formálně, "protože se to tak musí" a už vůbec ne proto, že bychom chtěli být důležití. Ne, opravdu vás prosíme, vnímejte nás, dejte na naše doporučení a rady a snažte se to, co říkáme, brát vážně. Když s vámi mluvím, snažím se vám koukat do očí (všimli jste si), podle výrazu vašeho obličeje sledovat, zda ROZUMÍTE (protože slyšet a rozumět není to samé) tomu, co říkám a co vysvětluji, možná jste si všimli, že vám kladu stejnou otázku někdy i dvakrát, nebo že se k jistým tématům během rozhovoru vracím. Ano, je to hluboký záměr... Chceme mít jistotu, že jste POROZUMĚLI.
Přesto, dochází k situacím, kdy sedím, přemítám a hlavu mám plnou pochyb. Jsou to např. situace, kdy se některý z našich chrtů ocitne v ohrožení života, protože "něco selhalo" i situace jiné, kdy dejme tomu nejde o život, ale přesto jsou nepříjemné a bylo možné je předvídat a počítat s nimi (upozorňujeme vás na ně).


Na některé z těchto situací bych vás chtěla upozornit:


Útěk Duffy z rodinného domu


24.12., štědrý den

Ač tato rodinka normálně používá takzvaný "systém dvojích dveří", něco selhalo. Dopoledne k nim přišla návštěva a nějakým způsobem za ní zůstaly otevřeny venkovní dveře. Ve vítacím zmatku mezi dveřmi se Duffy protáhla mezi lidmi a rozběhla se pryč z vesnice někam do vinohradů. Na krku měla jen obojek.
Přestože za ní paníčci prakticky ihned vyběhli, neměli šanci ji dohonit a fenečka zmizela někde v hodně nepřehledném terénu - představte si kilometry a kilometry čtvereční tvořené vinohrady, svahy, poli a keři.
Duffy ihned začalo hledat několik lidí, také my jsme sedli do auta (vzala jsem se s sebou také naši Moon v naději, že by mohla Duffy k sobě přilákat) a jeli do vesničky u Brna. Pátrali jsme až do setmění, bezvýsledně.
Duffy se podařilo pouze zahlédnout z dálky cca 150 m, ale nepodařilo se k ní přiblížit - prostě se znovu ztratila v nepřehledném terénu.
Zatímco my jsme hledali, jiní obvolávali příslušné úřady a organizace, byly vylepeny letáky, zaběhnutí opakovaně hlásil místní rozhlas. Přes den bylo relativně teplo.
Také byla podána zpráva na národní registr majitelů zvířat - chip byl naštěstí už zaregistrován v ČR.
Duffy jsme nenašli, ve vinohradu byla ponechána přepravka s její dekou, vodou, voňavým krmením (to se rozházelo i kolem), kolem rodinka na naše požádání rozsypala mouku (ten den nebyl sníh, chtěli jsme vidět stopy) a přes noc chodili střídavě nenápadně hlídkovat, zda se fenečka nepřiblíží.
My odjeli smutně domů a štědrý večer... tak nějak nebyl. V noci začalo mrznout a sněžit, koukala jsem na to z okna a bylo mi smutno. Usnula jsem s telefonem pod hlavou v naději, že...


25.12.

Bohužel, fenečka se v noci vůbec neukázala. A tak jsme vyrazili znovu na cestu. Předtím měl Míla geniální nápad požádat o pomoc skauty z vedlejší vesnice. Byli opravdu skvělí, nelenili a na pomoc nám přispěchalo 6 úžasných mladých lidí. Měli jsme s sebou mapu terénu, rozdělenou do sektorů a v 10 lidech jsme vyrazili hledat dle domluvy každý do jedné části, všichni vybaveni dobrůtkami a vodítky (obojky). Domluva byla taková, že kdo ji spatří, zavolá mně nebo Mílovi... a společně se ji pokusíme nalákat na dobrůtku apod... Ten den foukal mrazivý vítr a značně se ochladilo. Jak asi musí být psovi, který nemá prakticky žádný podkožní tuk v takovém větru a mrazu? Může tohle vůbec přežít? Šplhali jsme do kopečků, lezli mezi keři, v jednu chvíli nás vyděsil černý, dlouhý papír, který se válel na poli a z dálky vypadal jako pes ležící na boku... Hodiny běžely, telefon mlčel, věděla jsem, že za půlhodinky se setmí... A tak jsme se pomaličku obraceli k místu, kde byla Duffy Mílou spatřena včera naposledy... s tím, že dnes v noci budeme hlídkovat my, v autě připravené vařené maso, které jsme chtěli rozsypat "jako cestičky", které by vedly k nám. A pak zazvonil telefon. Vedoucí skautíků: "Holky ji vidí..."... "Proboha, ať ji nevyplaší..., pomaličku, pomalu, utíkáme za vámi, snažte se prosím, ať se neztratí z dohledu..."... a tak utíkáme bahnitým terénem...Telefon znovu zvoní: "Holky ji mají!" UF... Komunikujeme s paničkou, která byla v tu chvíli v jiném úseku (ale blíže než my) a ta už to ví a utíká za nimi. Cítím se, jako bych dostala energetickou injekci a tím blátem opravdu běžím, Míla se směje, ať spomalím, protože mi prý na kopci dojde dech - a došel - ale v tu chvíli mi bylo všechno jedno, bláto jsem měla snad i na čepici :-).
Jak už víte, holčička se tedy našla. Naštěstí tuto eskapádu přežila bez zdravotní újmy, byla okamžitě zkontrolována tatínkem veterinářem a byla pouze nesmírně vyčerpaná a dehydrovaná - to bylo vzápětí napraveno podáním elektrolytů. Takže jsme poděkovali úžasným, statečným skautíkům a objala jsem obě slečny (které si nepřály uvést svá jména a tak jim hluboce děkuji alespoň takto anonymně :-): DĚKUJEME.


Zde bych vlastně mohla tento příběh ukončit, ale budete to se mnou muset ještě chvíli vydržet. Ráda bych podtrhla několik věcí:


1. Pochvala rodince: ačkoli byla Duffy v tu dobu v ČR pouze 6 dní, její číslo chipu už bylo rodinkou přeregistrováno a nahlášeno v českém registru. PROČ je to TAK důležité? Jen za těchto okolností spustí národní registr majitelů zvířat akci. S cizími čísly automaticky nepracují, pokud o to žádáme, je nutné ihned uhradit poplatek 450 Kč, tato služba je pak nazvána "Přijetí informace o ztraceném zvířeti dosud nezapsaném v NRMZ" - tato služba ovšem ale neznamená registraci, tu je stále nutné provést.
Pokud svého pejska nepřeregistrujete do českého národního registru majitelů zvířat, není možná jeho identifikace dle chipu. Pokud se takový pes zaběhne, někdo ho najde a dopraví třeba k veterináři nebo na policii, na čtečce se sice objeví číslo chipu - ale protože toto číslo nefiguruje v českém registru, nikdo nezjistí, o jakého psa se vlastně jedná.
Když vás tedy žádáme: prosíme, CO NEJDŘÍVE přeregistujte chip, víme proč - nyní snad víte už i vy, ti z vás, kteří toto zatím neudělali.


2. Pochvala číslo dvě: když Duffy utekla, byli jsme okamžitě rodinou telefonicky informováni a díky tomu jsme mohli začít ihned jednat.
(Poznámka pod čarou: Možná si vzpomínáte na případ Poe - v tomto případě bylo více věcí špatně - ačkoli jsme měli informaci o útěku Poa (tímto děkujeme osobě, která měla oči otevřené a srdce a správném místě), potvrzení této skutečnosti jsme museli z jeho páníčků doslova vypáčit. PROČ? Raději už nad tím nechci přemýšlet, s touto rodinkou jsme se rozloučili, protože porušili hned několik bodů naší smlouvy. Jisté je, že jsme díky tomu
přišli o cenný čas, mohli jsme začít hledat dříve. Prosím, uvědomte si, že když vám pes uteče, je třeba začít IHNED jednat, OKAMŽITĚ spustit akci. Pokud zaváháte, může za to zaplatit životem.)


3. Co bylo špatně a co by mělo být výstahou pro všechny ostatní: Když jdete otevírat venkovní dveře vedoucí na ulici, dbejte na to, aby byl váš chrt v tuto chvíli od venkovních dveří oddělen dalšími, bezpečně zavřenými dveřmi - to je onen "systém dvojích dveří". To samé platí v případě, že odcházíte - NIKDY a V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nenechávejte svého chrta čekat přímo za těmito venkovními dveřmi. Když se vracíte, psi mají tendenci vítat, skákat, radovat se, vzniká tak trochu zmatek - a právě toto jsou situace, které znamenají nebezpečí. Prosím,
stále myslete na to, že tyto sametové, něžné dlouhonožky, jsou ENORMNĚ RYCHLÉ, když chtějí.


Dotinka se vytrhla na procházce z ruky


30.12.

Panička a Dot se procházeli asi hodinu od místa, kde bydlí v lese. Jak víte, včera mrzlo, až praštělo. Nikdo přesně nedokáže říci, jak se to mohlo stát, asi měla Zuzanka zkřehlé ruce - kolem procházely nějaké děti, Dotinka "zabrala", vyškubla se i s vodítkem z ruky a pelášila kamsi do lesů... Situace, kdy pes utíká šílenou rychlostí i s vodítkem je sama o sobě hodně ouvej, jistě dokážeme všichni domyslet, co se mohlo stát...
Zuzanka neváhala a ihned volala. Okamžitě se spustila hledací akce, na pomoc přispěchali další lidé (děkujeme ochotné Vendy, že obvolala pár přátel, děkujeme Magdě za kontakt na lidičky od Codyho, kteří bydlí poblíž, Lence za užitečné tipy, děkujeme Dušanovi od Maggie, že neváhal ještě v noci vyrazit směr Chrudim, děkujeme Pavle za ochotu hned další den ráno vyrazit 230 km a jít s námi společně hledat...pokud jsem na někoho zapomněla, omlouvám se, děkujeme i vám.)
Zatímco jedni hledali, seděla jsem u internetu a telefonu, volala i psala všem možným institucím, organizacím, veterinářům v okolí, útulkům, myslivcům, policii, komunikovala jsem s registrem a správci různých serverů.
Mnohokrát díky vám všem, kteří jste sdíleli náš odkaz - na základě toho se také ozvali další lidé a nabízeli pomoc, také velký dík paní Málkové z Nadačního fondu irský vlkodav, paní Lendrové, Pes v nouzi a všem vám dalším, s nimiž jsme mluvili a kteří jste se snažili nějak pomoci.
Čas ubíhá, už je večer, přichází noc, po Dotince ani stopa. Mezitím se vrací Míla z cesty pro Marisol a zpět, a tak ho vítám s touto "zvěstí". Naposledy komunikujeme s rodinkou, nutím se zalehnout do postele a jít spát, protože ráno chceme velmi brzy vyrazit. O půl páté řinčí telefon, a Zuzka říká: "Dotinka se vrátila..." Moje: "cococo" nezní v tu chvíli zcela duchaplně, snažím se v rozespalém mozku rychle všechno srovnat a dochází mi, že je to pravda... Úleva... Zdá se být v pořádku, žádná viditelná zranění, hned ráno pojedou na veterinu.
Spouštím počítač, píšu na facebook a posílám pár lidem zprávu. Konec? Ještě ne...


Na co bych ráda upozornila v tomto příběhu:


1. Co bylo dobře: rodinka nás ihned informovala, takže jsme mohli začít něco dělat a okamžitě začali sami hledat.


2. Co bylo špatně: Chip nebyl přeregistrován v českém národním registru. Proč je to nutné, vysvětluji výše.


3. Vodítko nebylo omotáno kolem zápěstí. K tomu mi prosím dovolte pár slov:
Víme, že chrtíci dokážou člověka pěkně zmást. Většina z nich chodívá na vodítku moc hezky (vyjma některých tahavců, ale ti jsou skutečně výjimkou z pravidla), prakticky by se dalo říci, že se dají vodit "na dvou prstech jedné ruky". A to je právě ona "zrada". V momentě, kdy se váš chrt rozhodne za něčím vystartovat a prudkým rázem trhne dopředu nebo se něčeho poleká - pak trhne jakýmkoli směrem - se beránek mění v superrychlý model. Uvědomte si prosím, že jejich startovací rychlost je cca 40 km/h (!), a že dokáží běžet až 70kilometrovou rychlostí (!). Pokud v tuto chvíli nemáte psa BEZPEČNĚ zajištěného, nemáte šanci vodítko v ruce udržet. O důsledcích už nyní nemusíme hovořit.
Kromě toho - pokud máte chatrné vodítko nebo karabinu, nemusí ustát ten nápor. Mezi chrty je i pár takových "šikulků" (nebývá to časté, ale může se to stát u těch, kteří mají tendence skočit dozadu a při pohybu vzad sklánět hlavu k zemi), kteří se dokáží vyvléci i z postroje (nemluvím teď o situaci, kdy není postroj dobře upevněn a utažen - toto prosím pokaždé pečlivě kontrolujte).


JAK TĚMTO SITUACÍM PŘEDCHÁZET:


1. Mějte pevné, nejlépe "splétané" vodítko. Nepořizujte si dlouhá vodítka - čím delší vodítko, tím horší škubnutí. Já používám cca 1,5m dlouhá vodítka, prosím nevěřte tomu, že na delším vodítku se pes "více vyběhá".
Je to nesmysl, raději mu dopřejte pár minut svižnější chůze - běžte rychlým krokem, pes by měl lehce poklusávat.
Pro vaši informaci:
Toto není nutné přehánět, i závodní greyové v tréninku takto denně klušou cca 20-25 minut. Pamatujte na to - tito psi nejsou maratónští běžci, ale sprinteři, kteří podávají špičkové výkony ve velmi krátkém čase (středně dlouhá trať tj. 480 m/29-30s) a ani galgové neběhají ve Španělsku za zajíci dlouhé hodiny - zajíci se nadeženou a potom se za nimi vypustí dvojka galgů, kteří nebohého ušáka doženou na několika stech metrech.


2. Používejte pevné karabiny - já všechna naše vodítka jistím ještě karabinou druhou, zakoupenou v domácích potřebách, provlečenou do očka té první, tedy AŽ za místem, kde může první část karabiny "vylítnout" a povolit.


3. Vodíko si VŽDY, ještě před ochodem z domu, omotejte kolem zápěstí a teprve potom ho uchopte rukou, prosím, nacvičte si toto jako nepřekročitelné pravidlo.


4. Můžete také použít pás na dogtrekking - vodítko připnout na pás a samozřejmě vždy jistit rukou (!) - pás vám dodá vyšší stabilitu, jste-li mušší váhy.


5. Dvojí jištění - pokud si chcete být naprosto jisti - pořiďte si vodítko se dvěma karabinami, jednu přicvakněte k obojku, jednu k postroji - dvojí jištění pro případ, že jedno selže. Také to můžete vyřešit dvěma samostatnými vodítky.


6. Když jste na procházce - sledujte pořád okolí - a také horizont - naši chrti jsou psi lovící zrakem, mohou vystartovat i za zdánlivou "tečkou" na obzoru - a také sledujte svého psa - když začne stavět uši, napruží se apod., buďte prosím ve střehu, snažte se vodítko co nejvíce zkrátit a hlavně: DRŽTE PROSÍM PEVNĚ.


7. Pokud se např. v lese potkáte se zvěří nebo jinde s čímkoli jiným, co psa upoutá a za čím chce vyrazit, snažte se ho odvést opačným směrem, odvést jeho pozornost, mluvte na něho, pokud začne skákat do vzduchu, snažte se ho pevně chytit nejlépe za postroj, nebo kolem těla (samozřejmě stále svírejte vodítko) a znovu opakuji, snažte se, aby co nejrychleji ztratil z dohledu to, co ho láká.


Tak. Snad jste se v záplavě těchto slov neztratili, snad cítíte, co jsem se snažila říci a snad mi nemáte za zlé místy hodně vážný tón.


Všem rodinkám, našim přátelům, fanouškům, prostě všem vám úžasným lidem, kteří "v tom jste s námi", hluboce děkuji a přeji vám krásný a dobrý nový rok.


Za celý team, Lucky

obrázek 963
obrázek 964
obrázek 965
obrázek 966
obrázek 967
obrázek 968
obrázek 978
obrázek 979
obrázek 980
obrázek 981
obrázek 982
obrázek 983
obrázek 984
obrázek 985
obrázek 986
Co to je? obrázek 986
foto: Co to je?   
obrázek 969
obrázek 970
obrázek 987
Fotoobrázek 987
foto: Foto  
Zamlženým objektivemobrázek 987
foto: Zamlženým objektivem  
obrázek 972
Děvčata, která Duffy našlaobrázek 972
foto: Děvčata, která Duffy našla  
Děvčata, která Duffy našlaobrázek 972
foto: Děvčata, která Duffy našla  
Naši milí skautiobrázek 972
foto: Naši milí skauti  
obrázek 976
obrázek 977
obrázek 988
 

Komentáře k článku

GAMGABB
(GAMGABB, 31. 12. 2010)

Děkuju moc za tento blog. Sdělování informací jak dobrých tak špatných je dle mne velice dobrá věc. Čtu každičký blog, každičkou odpověď , učím se i ze stránek německých, které jsou nádherně zpracované.Myslím že to čověku hodně pomáhá v mnohých situacích které ho zaskočí , překvapí.


Patřím k těm, který ma doma du princeznu co je pěkným ďáblíkem. Proto to mám asi jednodušší, očekávám vždy akci, temperament.....Ale opravdu i vy všichni co máte doma chrtíky tvářící se jako ta největší neviňátka , která jsou přilepená k vašemu tělu jak to jen jde a doprovázejí vás i na místa nejintimnější, mějte na paměti , že  pořád to jsou bytosti , které jsou především psy s loveckými instinkty, bytosti, které mají nějakou minulost o které jen málo tušíme a která je často vede k únikovým reakcím.


Předvídejme, předpokládejme, dodržujme to co je potřebné . Do nového roku si přeju pro Vás a vaše čtyřnožce a pro celou moji smečku, at nám to všem pěkně šlape bok po boku.


Celému týmu CHVN pak úspěšný rok 2OII


Děkuje a zdraví Věra se smečkou


 

 
Tassa
Poučné
(Tassa, 31. 12. 2010)

Hm, po přečtení Dotinčina dobrodružství jsem hned Sue přeregistrovala čip (přiznávám), a i když se Sue venku zatím projevuje jako svatoušek a ani petardy ji ZATÍM nijak nevzrušují, a i když jsme venku (vlastně i uvnitř) vždy ostražití, myslím, že odteď budeme ostražití dvojnásob (nejmíň).

 
ejdrien
(ejdrien, 31. 12. 2010)

 děkujeme za toto povídání, je důležité být stále ve střehu a ikdyž už má člověk pocit, že by nemusel, tak nezapomínat, že čert nikdy nespí ....


jak psala Věrka, také si ráda čtu nové postřehy a zkušenosti ostatních, je dobré být připraven na situace, které třeba ani nikdy nenastanou


co se týče vodítek, ráda bych se podělila se svou zkušností, toto vodítko je inspirováno horolezeckým lanem, karabina má šroubovací jištění, takže po zašroubování se nedá otevřít, je příjemné do ruky a spolehlivé: http://www.dogoutdoor.cz/voditka/32-voditko-knot-a-leash.html


dogtrekový pás také používáme, hlavně na procházkách v lese, když při nečekaném tahu náhodou vodítko vypadne z ruky nebo celý člověk, vodítko je stále na pásu a pejsek nemá šanci utéct: http://www.manmat.cz/cs/products/displayProduct/Vybaven%C3%AD+pro+skijoring%2C+canicross/22%29+SKI+opasek/40


 PŘEJEME CELÉMU TÝMU CHVN A VŠEM JEHO PŘÍNIVCŮM VŠE NEJ V ROCE 2011 Kiss


 

 
dadynka
(dadynka, 31. 12. 2010)

Moji milí, moc dobře, především srozumitelně napsané. Mluví mi z duše. Já si dovolím dodat jen něco málo mých myšlenek. Žiji se dvěmi miláčky greyky více než rok. Veškerá couráníčka, procházky, cestování, výlety absolvujeme jen my tři. Přiznám, že má váha je s nadsázkou 50 kg, přesto jsou naše pobyty venku krásné, pohodové bez STRACHU!!!! /stálo mě to hodně přemýšlení, kombinování, Vy to zde máte naservírované/. Jen, prosím, vnímejte. To je moc důležité. Oni jsou skutečně zlatí, nicméně vše, co zde výše Luci a jiní píši, je naprostá pravda. Jestliže opravdu rady vezmeme za své, není vůbec čeho se obávat, bude nám s nimi venku jen krásně. Chci stručně, abych tyto důležité rady nerozmělňovala dalšími větami. Moji pejsci mají každý martingal i kšíry, dvě vodítka. Stojí to za to. Krásné procházky všemSmile. Kája s pesánky

 
Eva. S.
Duffy
(Eva. S., 31. 12. 2010)

Přiznám se, že o ztrátě Duffy jsem nic netušila...asi jsem to přehlédla. Vypadá to, že tahle slečna bydlí někde poblíž...hlavně, že se našla a je šťastná a spokojená v teplém pelíšku Laughing.

 
Pavli
(Pavli , 31. 12. 2010)

Nádhera,přečetla jsem to jedním dechem,moc hezky napsané.Také mi zaběhnutí Duffynky uniklo,ale hlavně,že vše dopadlo dobře a přežila to ve zdraví...O tom škubnutí vím své i když já jsem vodítko udržela a postrojek to také s odřenýma ušima vydržel,psala jsem o tom v blogu,tak se tu o tom nebudu rozepisovat...Dnes už předvídám a připadám si ,že už mám stejné pozorovací vlohy jako Riccouš a vidím všude i ten sebemenší pohyb :) 

 
Zdenka
Poděkování
(Zdenka, 31. 12. 2010)

Moje velké poděkování všem, kteří ani na vteřinu neváhali a pomáhali hledat hlavně lidem z CHVN., To, že se našla považuji za velký zázrak,Těžko by přežila další mrazivou noc.Jen chci podotknou, že nám nebyla zapůjčena uspávací puška ani v Mikulově ani v Brně, Myslím, že v takových případech jsou předpisy tvrdéJeště zdravím do Rabštejna , štěstí při Vás stálo.Přeji včem rodinkách a chrtům pevné zdraví a mnoho radostí  Zdenka

 
vik m.
otazka - trochu mimo tohto clanku
(vik m., 03. 01. 2011)

Mozem sa opytat ako sa vlastne skoncil pribeh podenga Poa? Viem len tolko, ze stratil, a v clanku pisete, ze ste s jeho rodinou uz aj rozviazali zmluvu.


Inak, tento clanok je vyborne napisany, a je uplne jasne, ze je napisany, aby sa predislo trapeniam a stratam. Robite fantasticku pracu. 

 
tereyska
(tereyska, 03. 01. 2011)

Ano - Poe je již doma u své nové rodinky, vše se vyřešilo ještě v týdnu kdy jsme akci řešili. Díky :-)

 
tereyska
(tereyska, 05. 01. 2011)

Zdravím všechny rodinky,


tak nějak se snažíme vždy upozornit na vše možné a obrázky mnohdy pomohou více než slova. Samozřejmě u předávání pejsků - také ukazujeme, jak obojek nasadit. je velice nutné aby sjte obojek nasadili přímo za uši a utáhli ( neříkám uškrtit, ale pevněji utáhnout ), aby při rchlé změně směru chrta-což oni umí velice dobře a nečekaně, nevyvlékl. Na obojek patří známka s Vaším kontaktem.


Díky - pokud jsou nějaké otázky neváhejte a pište Smile 


 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 2 plus 8 =

 

Další články v blogu

66) Kalendář 2015

Kalendář CHRTI V NOUZI 2015 Zakoupením tohoto kalendáře přispějete na činnost projektu Chrti v nouzi, zejména pak na nezbytné výdaje spojené s především veterinární péčí o naše svěřence, a také nákupem krmiva a léčiv... …
obrázek 6542
obrázek 6543
obrázek 6544
obrázek 6545
 
(17. 09. 2014 | 3 komentáře) zobrazit článek

65) Jarní sprška

Když se stane, že naše stránka utichne a vypadá to, že se nic neděje, můžete si být na 99,9% jistí, že opak je realitou. S největší pravděpodobností se toho děje více než dost a my o tom ani nestíháme psát. Abychom to trochu…
Bart
Saphira
Saphira
Coruška
Terry a Tim
 
(21. 03. 2014 | 9 komentářů) zobrazit článek

64) Dočasná mamka / taťka

Dočasná "mamka" / dočasný "taťka" - AKUTNÍ! I když se v principu snažíme přivážet konkrétní pejsky pro konkrétní rodinky, které zde na ně čekají, dostáváme se i do situací, kdy z různých důvodů potřebujeme někam…
 
(26. 08. 2013 | 10 komentářů) zobrazit článek

63) Hledáme kmotry :-)

Touto výzvou se obracím na naše již stávající, zkušenější adoptivní rodinky nebo ostřílené dočasné rodiče: Hledáme kmotry :-) Co? Proč? Jak? Asi sami vzpomínáte, jaké to bylo, když jste nejistou rukou stiskli vodítko…
 
(23. 08. 2013 | 8 komentářů) zobrazit článek

62) Letní...

Ačkoliv mnoho lidí léto miluje, přiznávám, že cítím pravý opak. Ale ne, nejsem eskymák, ale jak už jsem tak blázen do nosanů, zvykla jsem si na spoustu věcí koukat z jejich úhlu pohledu.A teď mám namysli zejména ty irské, tam…
Arya
Adina
Adina
Penny
Kid
 
(21. 07. 2013 | 3 komentáře) zobrazit článek

61) Irsko není Anglie, hrušky nejsou jablka a dog pound není psí hotel

Já vím, dlouho ode mne na blogu ani slovo a najednou na vás vpadnu s takovým podivným titulem? Nebojte, milí přátelé, není mou ambicí rozebírat zeměpis ani filozofovat nad jablečným moštem. A postupně se ke smyslu toho podivného…
Chip - lurcheří kluk typu
Chip - již v bezpečí spolu s Chance
Liam, 18 měsíců
Přátelé v co, Claire, Scariff
Matylda, co, Claire, Scariff
 
(07. 04. 2013 | 16 komentářů) zobrazit článek

60) Jeho veličenstvo chrt

Mgr. Miroslava Malaníková je autorkou úspěšných knih Mise MM aneb Mesiáš přijde za 7 dní a Mise MM II aneb kód 37. V roce 2011 její rodinu obohatili dva adoptovaní chrti Adam a Angela, které si možná pamatujete z našich…
Jeho veličenstvo chrt
Adam a Angela
 
(26. 11. 2012 | 4 komentáře) zobrazit článek

59) Vánoční aukce

Vážení a milí přátelé a fanoušci, tak se nám vánoční čas zase blíží. Pro letošní rok jsme pro Vás opět připravili vánoční aukci, jejíž výtěžek bude věnován na podporu další činnosti projektu Chrti v nouzi. První…
 
(15. 11. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

58) Aretha, Niel, Kirby... Irsko podzim 2012

Jak asi víte, občas se vypravím do Irska, pošťouchnout, řešit či pomoci vyřešit věci, s kterými na dálku možné hýbat není. A tak si říkám, že malý reportík by byl fajn, i když předesílám, že povídání to bude spíše…
Aretha, Kirby, Niel v pozadí
Niel
Kirby
blechy, blechy, celá velká rodina
Niel
 
(10. 10. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

57) Malá - velká prosba

Jak asi víte po létě se blíží náš další transport, na chrtím srazu v Herolticích uvítáme další partu irských nosů. Na některé se nedočkavě těší jejich rodinky, jiné přivítá náruč dočasných rodičů. Dohromady z Irska…
Vzpomínková...
Doma...
 
(20. 08. 2012 | 1 komentář) zobrazit článek

56) Čísla

Abyste měli lepší představu, co myslíme tím, když říkáme, že je v Irsku ročně zabito tisíce greyhoundů, necháme dnes mluvit čísla. Tato čísla se týkají greyhoundů. O lurcherech se bohužel žádné statistiky nevedou. Takže…
Greyhoundi v dog poundech v Irsku 2011
 
(19. 08. 2012 | 7 komentářů) zobrazit článek

55) Na druhém břehu nuda není

... další malý reportík z Irska V posledních dnech nám v Irsku napadala "z oblaků" zase pěkná parta greyhoundů. Osm a dva jako překvápko, patrně bonus za dobré chování (to byla nesmělá snaha o černý humor, když toho…
Kirby
Loki
Chilli
Neji
Neji
 
(11. 08. 2012 | 2 komentáře) zobrazit článek

54) Hej, Kámo

Ráno mi na facebooku zabliká zpráva. Píše jeden náš taťka, u kterého našli domov už dva naši adopťáčci. "Přátelé, dnes jsem při cestě do práce našel na silnici ležet sraženého psa. Všichni ho objížděli a nechali ležet…
obrázek 4737
obrázek 4738
obrázek 4739
obrázek 4740
obrázek 4741
 
(07. 08. 2012 | 11 komentářů) zobrazit článek

53) Pět greyhoundů v akutním ohrožení

Ne a ne. Tento způsob léta se nezdá být ani trochu šťastným. Skutečnost, že den má pouze 24 hodin nám nedovoluje psát o každém šustnutí - jak to jde, snažíme se alespoň stručně informovat na facebooku, ale dnes musím a…
obrázek 4529
Beatriceobrázek 4529
Bessobrázek 4529
Bowieobrázek 4529
Boyceobrázek 4529
 
(12. 07. 2012 | 16 komentářů) zobrazit článek

52) Thelminka potřebuje naši pomoc

Fakta - před rokem: Skoro všichni ten příběh dvou afgháních princezen znáte. Dvě černé, zcela zanedbané chrtí fenky, vytaženy z útulku v hrozném stavu. Ta starší, Thelma, byla používána množitelem jako stroj na štěňata,…
obrázek 5076
obrázek 5077
obrázek 5078
 
(20. 06. 2012 | 12 komentářů) zobrazit článek

51) Průběžné hlášení z druhého břehu

"Prší, prší jen se leje"... Ne, to si nezpívám, přemýšlím, jak začít další hlášení o tom, co a jak tam v Zelené zemi a co my (s tím vším). Prší, prší... v Irsku prší nechtění greyhoundi přímo na naše hlavy. Počkat,…
Saoirse a Georgia
na farmě
Cheryl
Budulínek
kbelíky, žínka, voda, šampon...
 
(12. 06. 2012 | 9 komentářů) zobrazit článek

50) Tee a Ryan - aktualizace

Tee a RyanKromě toho, že oba dva jsou roztomilá greyhoundí "děcka" , mají společného ještě cosi.Jsou to takoví naši dva "pajdavíci", které jsme zachránili v Irsku. Oba mají problémy s nožkami, pokusíme se jim pomoci, jak to…
Tee - příjezd do ČR
obrázek 3805
obrázek 3806
obrázek 3807
obrázek 3808
 
(02. 04. 2012 | 8 komentářů) zobrazit článek

49) Velikonoční aukce

A je to tady Velikonoční aukce na podporu chrtíků. Výtěžek bude určen zejména na plánované ortopedické operace malé Tee a Ryana, které proběhnou 3. dubna. V rámci aukce lze vydražit mnohé hezké předměty s chrtí tematikou a…
obrázek 3985
 
(02. 04. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

48) Kde a komu jste mimo jiné pomohli?

Clea, Dexter, Brego, Mini, Holly, Sam, Alexa, Aislin, Brana, Kyla, Caera… Říkají vám něco ta jména? To by měla, protože všem těmto jste pomohli Jak? Tím, že jste si vydražili v naší vánoční aukci obrázek s chrtem nebo CD…
Clea
Clea
Lady Sam
Lady Sam
Kyla
 
(28. 03. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

47) Naše realita

Jen takový maličký kousek naší reality, které denně čelíme v Irsku a děje se právě teď - třeba pro ty, kteří nevědí, nechápou příp. nechtějí vidět o čem to celé je. Na cestě do naší péče, zrovna míří k Dublinu,…
obrázek 3802
 
(21. 03. 2012 | 11 komentářů) zobrazit článek

46) Dvacet nosů

(Článek původně napsán: 01. 02. 2012) Malá zpráva z druhé strany fronty, tedy z Irska. Tyto dny se snažíme zachránit před likvidací 20 greyhoundů. Bohužel Irská dostihová federace "pomohla" pouze vzletnými slovy, která dobře…
obrázek 3472
obrázek 3473
obrázek 3474
obrázek 3475
obrázek 3476
 
(06. 02. 2012 | 17 komentářů) zobrazit článek

45) ANTI DOG POUND

článek napsán 4.10.2011 Akce ANTI DOG POUND aneb volné pokračování článku "Kolik stojí chrtí život" Pro naše fanoušky a přátele: Jdeme za vámi s prosbou. Faktem je, že neradi o něco "škemráme". Ale faktem také je, že…
Ethan
Zamir
Lara
Merlin
Tommy
 
(27. 01. 2012 | 31 komentářů) zobrazit článek

44) Spadla z nebe...?

Toto je greyhoundí fenečka, jejíž fotografii jste mohli zahlédnout na našem facebooku. Dali jsme ji jméno Phoenix - věříme, že tak jako její bájný jmenovec opět povstane z popela a roztáhne "křídla". Kde se vzala, tu se vzala,…
obrázek 3464
obrázek 3465
obrázek 3466
obrázek 3468
 
(27. 01. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

43) Lurcher k darování? Z adopcí?!?

Včera mnohé z vás znepokojila skutečnost, že se na jednom inzertním serveru objevil lurcher k darování. Také se odkaz na tento inzerát objevil na našem facebooku. Nás na tento fakt upozornila o chvilku dříve jedna z našich…
 
(26. 01. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

42) Fenečka Kate

V prosinci přijelo do svých domovů mnoho adoptovaných pejsků. Bylo mezi nimi několik, kteří své domovy ještě neměli, přijet museli a našli tak své dočasné domovy v laskavé péči dočasných rodin. Byla mezi nimi i fenečka Kate,…
obrázek 3389
 
(15. 01. 2012 | 14 komentářů) zobrazit článek

41) Holly... kolik vlastně bylo těch dárečků?

Slíbili jsme, že prozradíme, co dalšího se tam v Zelené zemi děje. V článku 12 vánočních dárečků si můžete přečíst, jak jsme měli před Vánoci plné ruce práce se záchranou 12 greyhoundů, kterým hrozilo utracení v dog…
obrázek 3390
obrázek 3391
obrázek 3392
obrázek 3393
obrázek 3394
 
(15. 01. 2012 | 9 komentářů) zobrazit článek

40) Alexa Silvesterová a jiné příhody

Věřte, nevěřte, vlastně ani nevím, kdy skončil starý rok a kdy začal ten nový. Ale ne, orientace v místě i čase mne ještě neopouští, jen... Chvilku před půlnocí přichází od Alexe z Irska sms: "Můžeš na chvíli? Zrovna mi…
Alexa
Alexa
Alexa
Alexa
Rebeka
 
(03. 01. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

39) 12 vánočních dárečků

Prosinec byl poměrně hektický měsíc a bylo málo času psát do blogu o novinkách. A tak se nezlobte, pokusím se to napravit teď Vánoce jsou pro spoustu lidí symbolem něčeho radostného, příjemného. Mluví se o lásce, porozumění,…
Clea
Clea
Clea
Holly
Dexter
 
(28. 12. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

38) A další dárečky

Volné pokračování článku "12 vánočních dárečků" Kromě nadělení v dog poundu ve Slane se nám přihodilo pár dalších nosánků. Začněme třeba naší školkou: - greyhoundí žížalka zvaná pracovně Sal, nyní Tee Jedná se…
Sal - Tee
Ryan
Mimina tehdy
Freddie a Ollie
Ava
 
(28. 12. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

37) Změny v roce 2012

Tyto informace se týkají zejména nových zájemců o adopci chrta. V příštím roce nastane v našich pravidlech několik změn. Od nového roku bude v naší adopční smlouvě zakotven zákaz pouštění adoptovaných chrtů na…
obrázek 3324
obrázek 3325
obrázek 3326
 
(27. 12. 2011 | 90 komentářů) zobrazit článek

36) Předvánoční aukce - poděkování

Na Facebooku proběhla neuvěřitelně úspěšná Předvánoční aukce - obrovské díky patří Moničce Těšíkové za to, jak se o celou akci svědomitě a vytrvale na Facebooku starala, za velkou pomoc, rady a oporu Leyce Furyové, která ač…
 
(11. 12. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

35) Aislin, Branna, Caera a Kyla

Z jednoho dog poundu v Irsku se podařilo zachránit skupinku greyhoundů. Potkala jsem je přibližně v půlce listopadu a ač se snažím zbytečně slzy neronit (protože v tom případě bych si oči vyplakala), bylo mi zase jednou neveselo,…
Aislin
Branna
Caera
Kyla
 
(25. 11. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

34) Vánoční aukce

Vážení milovníci chrtů, venku za oknem tomu možná ještě nic nesvědčí, ale vánoční čas se blíží. Pro letošní rok jsme pro Vás připravili překvapení v podobě vánoční aukce, jejíž výtěžek bude věnován na podporu…
 
(17. 10. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

33) Pátek - sobota - Sonic

Možná si někteří před pár dny všimli mojí minihlášky na facebooku, že zase řešíme něco dramatického. Povím vám... minulý týden byl vážně hektický. Hlavy nám (všem) pořádně zaměstnali chrti z Dunboyne. Ale než jsme si…
Sonic a Philomena
obrázek 3177
obrázek 3178
obrázek 3179
obrázek 3180
 
(12. 10. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

32) Úterní realita

Je za námi velmi příjemný sraz bývalých chrtů v nouzi a jejich lidiček (o tom brzy jinde) a s ním spojený příjezd další party pejsků. Pátek až neděle, dny plné příjemných lidí, kteří jsou s námi na jedné lodi a…
Sand
Sand
obrázek 3121
obrázek 3122
obrázek 3123
 
(04. 10. 2011 | 25 komentářů) zobrazit článek

31) Upozornění pro majitele adoptovaných greyhoundů

Toto upozornění se týká jak našich současných adoptivních rodin, tak těch, kteří do budoucna uvažují o adopci bývalého dostihového greyhounda. Na stránkách ČGDF se objevil tento text Naše rodinky, které s námi prošly celým…
 
(20. 09. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

30) Chcete nám pomoci, ale nemůžete přímo adoptovat? Část II.

Starší článek na toto téma můžete najít v historii tohoto blogu. Dnes vám předkládáme jeho novou verzi, v níž píšeme o tom, co je aktuální právě teď. Ptáte se nás, jak je možné pomoci jiným způsobem, když nemůžete…
Nelly přijela domů
 
(09. 09. 2011 | 11 komentářů) zobrazit článek

29) Adopce na dálku - pomoc chrtům v nouzi v útulcích a azylech

Po úvahách, diskuzích v rámci teamu a také s vámi, milí přátelé našeho projektu, přicházíme s konečnou podobou tohoto nápadu, který původně není "náš", určitě ho znáte v různých formách a podobách odjinud. My bychom…
Buttercup/PAWS - našla domov ve Švédsku
 
(22. 08. 2011 | 17 komentářů) zobrazit článek

28) Hledáme posily ;-)

"Chrti v nouzi" rádi ve svém teamu uvítají lidi se srdcem pro pejsky (podmínka) a ochotou pomoci našemu projektu, ať už zblízka či na dálku. Všechny tyto činnosti jsou dobrovolné, za práci Vám nemůžeme nabídnout finanční odměnu…
 
(22. 08. 2011 | 12 komentářů) zobrazit článek

27) Co znamená ZÁVAZNÁ REZERVACE

... co to znamená pro nás, pro vás a malá změna pravidel. Pro všechny, kteří uvažují o adopci chrta. Bohužel se nám už několikrát stalo, a v poslední době se tento jev množí, že zájemci o adopci chrta zrušili závaznou…
 
(26. 07. 2011 | 8 komentářů) zobrazit článek

26) Lucas z Ballinrobe

Pořád se něco děje. Včera zavolal jeden pán z Ballinrobe jedné slečně pejskařce (trochu ji známe, velmi obětavá osoba, která dělá, co umí a soukromě už pomohla mnoha psům z dog poundů najít domovy) v sousedství, že u jeho…
obrázek 2611
 
(29. 06. 2011 | 1 komentář) zobrazit článek

25) Bea - ta irská

Tohle je Bea Před dvěma dny jsme Vám jednu její fotografii představili na facebooku - to jsme se ještě domnívali, že jde o pejska. V dog poundu byla totiž vedena jako samec pod jménem Bailey. Její čas (5denní lhůta) vypršel 10.6....…
Bea se koupe
obrázek 2592
obrázek 2593
obrázek 2594
obrázek 2595
 
(27. 06. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

24) POMOC pro PAWS

Pravidelní návštěvníci našich stránek jistě tuší, že útulek PAWS ležící poblíž irského městečka Mullinahone, je právě tím místem, odkud pochází velké množství, chcete-li většina, irských chrtů, kteří u nás našli…
Loučka
Pohled z dálky
Kennel
Dodávka
Lucky
 
(15. 06. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

23) POMOC pro FOR DOG SAKE (Jennifer)

Vlastně bychom, až na drobné úpravy v číslech, mohli zkopírovat článek hovořící o PAWS. Ale milá Jenn a její zachránění hafíci si rozhodně zaslouží vlastní článek a tak: Pravidelní návštěvníci našich stránek zřejmě…
Jennifer a George
Děcka :-)
Malý Sam - původně
Malý Sam - potom
Star
 
(15. 06. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

22) Hledáme švadlenky

Pěkný den všem! Máme "takový nápad" a abychom ho mohli realizovat, potřebujeme Vaše šikovné ruce :-) Takže pokud máte doma šicí stroj a chuť, všechno ostatní Vám vysvětlí telefonem nebo do mejlu Míla, který má realizaci na…
 
(03. 06. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

21) Bea hladoví za práva zvířat - podpořme ji

Španělská záchranářka Bea je drobný človíček s velkým srdcem.Známe ji osobně a o to víc, nás hluboce děsí skutečnost, že už 22. dnem pokračuje její protestní hladovka. Abychom vás uvedli do souvislostí - kdo je Bea, a…
obrázek 2235
Rozdíl mezi perrerou a protectorouobrázek 2235
Por los derechos de los animalesobrázek 2235
Česká verzeobrázek 2235
 
(18. 05. 2011 | 61 komentářů) zobrazit článek

20) Soutěž o nejlepší jméno

Taaak. Abychom nebyli jen vážní - vyhlašujeme soutěž Pomozte nám pojmenovat nový přírůstek u Jennifer, zhruba roční holčičku, které Jenn říká žertovně "Slightly Bonkers". Tuto zachránila u veterináře, kam ji někdo přivedl…
obrázek 2449
obrázek 2450
obrázek 2451
 
(17. 05. 2011 | 25 komentářů) zobrazit článek

19) Urgentní - ztracená fenka sloughi

Dnes jsme dostali zprávu o ztrátě fenečky "Iši": Fenka sloughi Istar Bohemia Genao, slyšící na jméno: Iši, Iška, Íša, Išinka, Ištar Ke ztrátě došlo za obcí Syrovice směr Ořechov (Brno - venkov)Je tetovaná číslem 124 v uchu,…
obrázek 1873
 
(07. 04. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

18) Pomůžete nám s propagací?

Jak? Jednou z možností je třeba samolepka na auto (viz obrázek). Pokud se Vám tato možnost líbí, "chrta v trojúhelníku" si můžete stáhnout buď a) v PDF nebo v b) EPS a samolepku si nechat vyrobit. Je spousta dalších…
Jedna z mnoha možností
 
(04. 04. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

17) Chrt ve znaku obce Kroučová - zajímavost

Chrt ve znaku obce Kroučová :-)Chov chrtů v obci Kroulová na přelomu 16. - 17.století hrabětem Floriánem Gothartem žďárským ze Žďáru. Za podrobnosti děkujeme rodince, která…
obrázek 1172
obrázek 1173
 
(17. 01. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

16) Florianka a její rodinka

Psaní od paničky Floriánkové,moc Haničce děkujeme:   .. k FloriánceJ Je to moje zlatíčko, jak jinak. Asi po dvou měsících u nás, kdy zjistila, že už…
Florianka letní slunění
Flori
Flori a učeníčko s domácí kočičkou i venku
Flori
Flori
 
(26. 12. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

15) Nevyžádané e-maily

V posledních předvánočních dnech nám přátelé i nám neznámí lidé přeposílají e-maily, které obdrželi od občanského sdružení GACR -…
obrázek 622
 
(11. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

14) Oblečky pro Španělsko 2

Dostali jsme od Vás další oblečky pro španělské pejsky :-) Konkrétně moc děkujeme:Petra E. - 6 kabátků a 7 návlekůMarkéta H. - 6 kabátkůEva Š. - 5…
obrázek 3360
obrázek 3361
obrázek 3362
obrázek 3363
obrázek 3364
 
(09. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

13) Akce: 9.ročník "Máme rádi zvířata" a Chrti v nouzi - 4.12.2010

Plánováná akce již 9.ročníku "Máme rádi zvířata" dne 4.12.2010 se vydařila :-) Trochu nás zakočilo počasí - mrzlo až praštilo, ale my jsme se nedali odradit a…
obrázek 472
obrázek 473
obrázek 474
obrázek 477
obrázek 478
 
(04. 12. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

12) Kabátky pro Španělsko

Po našem návratu ze Španělska, kdy jsme na vlastní oči mohli vidět, jak se žije pejskům v útulku Tomellosso a v perreře Cuenca, a kam jsme dovezli velikou hromadu pytlů s granulemi, dekami a krabic s…
obrázek 3371
obrázek 3372
obrázek 3373
 
(29. 11. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

11) Když máte kočičku a/nebo malého psa

Malé povídání pro zájemce o adopci, kteří mají kočičky nebo malé psy Pravděpodobně víte, že všichni tito chrti spadají do skupiny "lovecká plemena",…
 
(24. 11. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

10) Španělské obrázky

Do Španělska jsme se vypravili v pondělí, 4.10. a vrátili se v sobotu, odpoledne 9.10. Tedy na cestě jsme strávili necelých šest dní a ujeli jsme cca 5 400 kilometrů. Naší trasu…
 
(07. 11. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

9) Co nového v Cuenca

Snažím se vám už asi hodinu napsat něco nového o Cuenca. Mažu a píšu, mažu a píšu. Takže bez velkých úvodů - stanice smrti (perrera) v Cuenca půjde koncem týdne do…
obrázek 46
obrázek 53
obrázek 70
obrázek 191
obrázek 300
 
(02. 11. 2010 | 8 komentářů) zobrazit článek

8) Cesta do Irska a zpět / Journey to Ireland and back

Páteční brzké ráno, vydáváme se na dalekou cestu přes Německo (Belgii, Francii a Anglii) do Irska. Chrtíci v nouzi čekají.Friday, early morning, we are on our long journey... from Germany…
 
(13. 10. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

7) Otázka pro šikovné švadlenky

Kabátky, bundičky apod. Když se ochladí, je zima i na jihu ve Španělsku, o Irsku nemluvě.Prosba pro milé, šikovné, amatérské švadlenky, které čtete náš…
 
(01. 10. 2010 | 12 komentářů) zobrazit článek

6) Setkáníčko

POZVÁNKA    Milí chrtí kamarádi a přátelé, rádi bychom Vás pozvali na setkání, které pořádáme ve dnech 24.-26.9.2010 Místo…
 
(10. 09. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

5) Jessie greyhoundí fenečka z Irska

Jessie greyhoudní irská fenečka potřebuje naši pomoc     31.srpna měla Jessie (černá fenečka greyhounda) byla zachráněna Jenn před smrtí v Irsku, ale měla při venčení…
obrázek 197
 
(06. 09. 2010 | 12 komentářů) zobrazit článek

4) Proč příspěvek na adopci?

Naprostá většina z Vás nám píše krásné maily plné podpory. Moc Vám za ně hluboce děkujeme, věřte, že Vaše podpora i důvěra je pro nás velmi důležitá…
 
(06. 09. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

3) Chcete nám pomoci, ale nemůžete přímo adoptovat? Část I.

Ptáte se nás, jak je možné pomoci jiným způsobem, když nemůžete adoptovat chrta, nebo svého chrtíka máte už doma a rádi byste pomáhali dále. Předkládáme…
 
(25. 08. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

2) Věcná sbírka pro Pilar

Materiální pomoc pro pejsky ve stanici smrti v Cuenca Naše Pilar, to je hodná paní, která bydlí v Cuenca, pracuje ve škole a stará se o smrtelně nemocnou maminku. Mimoto každou…
 
(25. 08. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

1) Vtáčnik - urgentní

Tento cca dvouletý pejsek byl nalezen v Bratislavě. Jedná se o případ týrání, byl politý zřejmě kyselinou. Nyní se nachází v azylu Slobody zvierat. Dnes jsme se jich…
obrázek 226
 
(19. 08. 2010 | 13 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)