A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Všechno možné

(Autor blogu: Admin1 | Zobrazit přehled článků blogu)

Zde vás budeme informovat o aktuálním dění, o tom, co se stalo, děje i stane. Tento blog by měl sloužit jako takový informační pel-mel projektu Chrti v nouzi a přinášet rozmanité informace o dalších, nejen chrtích, událostech.

 


Co znamená ZÁVAZNÁ REZERVACE

článek ze dne: 26. 07. 2011

... co to znamená pro nás, pro vás a malá změna pravidel.


Pro všechny, kteří uvažují o adopci chrta.


Bohužel se nám už několikrát stalo, a v poslední době se tento jev množí, že zájemci o adopci chrta zrušili závaznou rezervaci pejska.


Dovolte nám k tomu několik slov.


S každým zájemcem o adopci dostatečně dlouho jednáme. Celá komunikace probíhá v několika fázích.


1. Nejdříve si píšeme emaily, předáváme informace o adopci, o péči o chrta, o tom "co je co" a současně žádáme o vyplnění dotazníku.


To je první moment, kdy máte možnost si své rozhodnutí rozmyslet. Nebudeme se zlobit - v tuto chvíli jsme investovali "pouze" svůj čas. A víte, nikdy jsme se na nikoho nezlobili - přijetí pejska do rodiny JE vážná věc a je nutné k tomu přistupovat opravdu zodpovědně.


2. Telefonujeme si, s některými si povídáme na skype.


To je druhý moment, kdy máte možnost si své rozhodnutí rozmyslet. V tuto chvíli jsme investovali další čas a nyní už i finance (telefon), kterých není nazbyt. Ale opravdu: Nebudeme se zlobit, když naznáte, že adopce chrta pro vás není tou správnou volbou.


3. Osobní návštěva u vás doma - zde byste si měli být už docela jistí, zda to s adopcí myslíte vážně. I přesto - po osobním povídání u vás se může stát, že nad adopcí začnete přemýšlet ještě z jiného úhlu pohledu. (Také se může stát, že adopci neschválíme my.) Toto je třetí moment, kdy máte možnost říci, že NE. Nebudeme se zlobit, ačkoli v tuto chvíli jsme investovali další časi finance (telefon, pohonné hmoty). Po této návštěvě u vás se ptáme ale už závazně: chcete adoptovat chrta? (V této době už bývá také jasné, o kterého pejska se jedná, bavíme se zcela konkrétně). Pokud v tuto chvíli slyšíme vaše závazné ano a ani my nevidíme žádné důvody, proč ne, provádíme ZÁVAZNOU REZERVACI. (Vždy se vás ptáme, zda to máme opravdu udělat.)


A co to pro nás, i pro pejska znamená.


V tuto chvíli se rozjíždí nevratný proces:


- veterina: provádí se kastrace, pes se očkuje proti vzteklině (standardní vakcinaci mají už předtím), chipuje se, odesílá se žádost o vystavení pasu. To vše jsou nemalé náklady, které hradí buď útulek a my následně přispíváme nebo toto hradí naše o.s. - a to zcela, pokud se jedná přímo o psy, které máme ve své péči v Irsku.


- pes je pro naši organizaci závazně rezervován = není pro něho hledán domov nikde jinde v Evropě (takže mezitím přišel o svoji šanci najít domov jinde)


- pes je závazně rezervován také na našem webu = nejednáme o něm s žádnými dalšími zájemci (takže mezitím přišel o svoji šanci najít domov jinde)


- psa musíme s příštím transportem odvézt a pokud vy zrušíte rezervaci, musíme pro něho hledat dočasný domov v ČR (nemáme jich mnoho a zde hradíme minimálně náklady na krmení)


- transport musíme pochopitelně uhradit - přepravu irských pejsků hradíme předem, přepravu španělských ve chvíli, kdy pro ně jedeme


Ne, nejsme e-shop s chrtíky Cry Nenabízíme zboží, které se dá jen tak "zamluvit" a do týdne "vrátit". Mluvíme zde o živých bytostech, jejich šancích a budoucnosti, a o často velmi složitých procesech, které je nutné zkloubit, aby daný nosánek mohl přijet do ČR.


Prosíme, pokud si nejste jisti, v klidu přemýšlejte, uvažujte, máte čas... žádný vlak nikam neujíždí, nikoho nikam netlačíme. Pokud si ale nejste jisti, buďte upřímní k sobě i k nám - včas.


A tak - vyhlašujeme malou změnu v pravidelech. ZÁVAZNOU REZERVACI budeme provádět až po připsání příspěvku (6000 Kč) na účet naší organizace. Tento příspěvek není "zálohou na objednané zboží", ale potvrzením vašeho vážného úmyslu daného chrta adoptovat. Tento příspěvek je nevratný.


Děkujeme za pochopení, máte-li dotazy, nebojte se nám napsat nebo zavolat.


Naše pravidla adopce najdete zde.


 


 


 

 

Komentáře k článku

Modrej.Hrnek
To je fér!
(Modrej.Hrnek, 26. 07. 2011)

I když i v tomto případě vám vyřešení situace přidělá plno starostí a výdaje navíc.Ale v mínusových číslech se nebudete pohybovat hned první den.Přeji aby se to nestávalo. S.

 
Peťka.S
:-(
(Peťka.S, 26. 07. 2011)

Vůbec se změně pravidel nedivím. Zaregistrovala jsem nějaké zmatky kolem slečny Panny - nejdříve rezervovaná, pak akutní, opět rezervovaná... A před chvílí mi málem vypadly oči z důlků, když se v sekci Akutní objevil pan Pickle Cry Vždyť už na něj byla rezervace a nová budoucí majitelka psala na FB, jak se ho nemůže dočkat... Někdy jsem z chování lidí zmatená jak sáňky v létě Frown

 
GAMGABB
Jasné rozhodnutí
(GAMGABB, 26. 07. 2011)

Sice to asi neodstraní možné problémy, ale určitě to přiměje k větší zodpovědnosti . Když už někdo nesoucítí s čekajícím pejskem , tak snad bude uvažovat alespoň o svých financích ................Frown

 
marta
Ano
(marta, 26. 07. 2011)

Tedy já jsem to takto chápala již dávno, když jsem si brala prvního psa - pročetl-li člověk pozorně vše, co tu o procesu adopce bylo psáno už tehdy, logicky to takto vyplývalo. Slušný člověk by to  měl brát tak: řekl jsem ano, spustil jsem proces přípravy, na který tímto přispívám; pokud si to snad nakonec rozmyslím, zalézám někam do nory a tam se hluboce stydím za komplikace, které jsem způsobil (a neméně i za to, že jsem pejskovi po dobu rezervace hatil šanci na nalezení domova!!!), a považuji za slušné alspoň nechtít nic zpátky. Vždyť tak jako tak prvotní motivací pro adopci chrta by měl být úmysl udělat dobrý skutek, a ne snad za poměrně malý obnos získat krásného psa...

 
helda
Změna je život
(helda, 26. 07. 2011)

Opravdu hezky napsané, jde  vidět, že od srdce. My jsme taky museli uvažovat o adopci Logánka pořádně, ze všech stran. Není to jednoduché a hlavně by se měla předem dohodnout celá rodina. Nový přírůstek se musí vše učit a s ním i páníčkové. Ono jde totiž o bytost živou, velkou a závislou právě na člověku, který si ho vybral. Ne vždy je to jednoduché, to je fakt, ale co je v životě jednoduché. Překážky se prý mají překonávat a když zvládneme jednu, zkusíme další a větší. Život se tak může posunout a nakopnout vás jiným směrem.ˇU nás to tak bylo, poznala jsem skvělé lidi a pejsky, školičku navštěvujem pravidelně, baví to dokonce i páníčka. I když ze začátku brblal na vše, teď už si život bez nosana neumíme představit. Není vůbec dokonalý a je to srabíček, ale je náš a krásně vonííí:-)) a společně se zdokonalujem. Pokud jsem se tedy rozhodla, že si adoptuju nosana, beru to jako závazek, rozhodnutí, které jsem si sama vybrala a nikdo mě k tomu nenutil. Možná by nebylo od věci, kdyby si mohly rodinky, které si nejsou jisté adopcí, "zapůjčiti" erárního nosana aby věděli, do čeho jdou...je to s nadsázkou, ale věřím, že by to někomu pomohlo s rozhodnutím zda to spolužití zvládnou.:-))


Život s naším nosanem, naplnil nás velice, čivavky šly z kola ven , taktéž jídlo z lednice:-))


Děkujeme za Logánka mamánka:-)

 
GAMGABB
Smutné
(GAMGABB, 26. 07. 2011)

No pro mě je možná pochopitelnější když se vrátí pejsek k readopci, proto, že to prostě lidi nezvládnou. Ale rezervovat si psa a ve chvíli kdy má přijet to zrušit, to fakt nechápu a vidím v tom jen a jen nezodpovědnost a snad i bezcitnost. Naše rozhodování také bylo dlouhé a zvažovalo se vše kolem dokola, ale když si pak  vzpomenu na naše těšení na Emu ,a jak to pak ne naší chybou nedopadlo, ten pocit, že tam někde musí zůstat.... ještě teď mi hrknou slzy do očí. Proto fakt nechápu jak toto někdo může udělat

 
Lucky
(Lucky, 27. 07. 2011)

Věrka: co se týče Emy, dodnes na ni myslím. Věřte-nevěřte, tehdy jsme udělali, co jen bylo možné, abychom ji odtamtud dostali. A bylo kolem toho hodně emocí - snažili se pomoci lidé, které ani neznáte... bylo to hodně dramatické - opravdu jsme jí chtěli pomoci. Ne každý boj je výhra... Ale o tom jindy...  Tohle jsou většinou taková malá soukromá trápení. Přeji dobrou noc, pohlazení pejskům.

 
Berry
GAMGABB
(Berry, 27. 07. 2011)

Vím Luci , vím moc dobře jak jste se snažili. Někdy je prostě osud takový a tak jsme pomohli Berunce, a tak to je. Jen mě to napadlo s tím rušením rezervací, to jak se většina vážně těší, nakupuje, zařizuje......však to znáte, a pak najednou říct NE  , prostě zvláštní..................

 
nic
Zhašené naděje....
(nic, 27. 07. 2011)

Jo, tak naprosto souhlasím s vyjádrením Marty...., Cítíme to naprosto stejně....,potom, v prípade necekaného odmítnutí, odreknutí a \"pozde vyřčeného  \" \" NE\"..., zbytecne zanikají naděje..- jak nadeje pejsků, vsech lidiček okolo...Clovek, který se \"závazně \" rozhodne pro pejska, měl by celý tento proces vnímat SRDCEM i DUŠÍ...., tedy, mělo by být vse v souladu...---mysl-- tzn.rozhodnutí....--- a srdíčko...- tzn.. \"jak to cítím..\"..... Dalsí vec je ta, že dotyčný \"budoucí páníček\" by si měl skutečně-- dobre pročíst veskerá pravidla, respektovat je a v případe rozhodnutí, se jimi opravdu řídit......... Tito pejsci, nejsou hračky........, nejde o \"katalog\"....,který si prolistujeme \"hala-bala\"..., a potom si na pošte nakonec z např. neckermanu,dané zboží nevyzvedneme........... :-( Výraz UNÁHLENOST...-do \"chrtů v nouzi \" rozhodně nepatří... jak říkám..: vsichni máme SRDCE i MOZEK...-- a tyto dva orgány by měly jít spolu v tomto případě vzdy za jedno...!! / a to at se jedná bud o jeden člověčí subjekt, či o celou rodinku..../ ...:-(

 
Sally
Zhašené naděje
(Sally, 27. 07. 2011)

zapom.jsme se identifikovat...:-))))Cool takze...- predchozí comment..- Jana karel Sally....:-)

 
nic
Naprosto souhlasím
(nic, 27. 07. 2011)

Nechápu lidi, co tohle provedou.   Myslím, že ti pejsci tuší, že se bude něco v jejich životě měnit. Počítali jsme dny, kdy už Coník přijede. Nedali by jsme ho ani za nic :))

 
Yva
Ema
(Yva, 30. 07. 2011)

Věruško, jsem překvapená, že Emička měla najít domov u vás...když jsme hledali pro naši na duši nemocnou Benitku psí oporu v tom jejím slzavém údolí, přemítali jsme nad Emou a Jessie..ptala jsem se tenkrát Lucky, která z nich naši pomoc potřebuje víc. Potřebovaly ji obě, každá jinak, naše volba pak padla na Jessie, kde jsem díky Lucčině informacím mohla tušit, že povahou může být Benitiným protipólem, což jsme potřebovali. Do dvou dnů přítomnost Jessie, veselé, bezprostřední a srdečné, vyvedla Benitku z klece, kde musela v naší nepřítomnosti být několik dlouhých týdnů. Byla to trefa. Peripetie s Emičkou jsem se dověděla tenkrát od Lucky a nechci dál domýšlet. Vždycky je to tak těžká volba, vybereš si jednoho, vezmeš naději druhému :(.  Chápu a schvaluji "úpravu" podmínek pro závaznou adopci. Zdá se, že i dospělé lidi je nutné vychovávat k odpovědnosti a úctě k živým tvorům. I tak mi zůstává obava, že pokud si někdo dlouhonožku vezme a zjistí, že mu na ni jeho um a síly nestačí, začne pak dlouhonosce nové peklo na zemi ? Jak ošetřit takové případy ? Dají se předvídat ? Není  jistota, že lze vždy každého dobře dopředu odhadnout. Jasně, je tady možnost readopce, kéž je v takové situaci využita..První měsíce s Benitkou jsem si stále říkala, že se nevzdám, že budeme bojovat, nenapadlo by mě ji "vracet"...A to se přiznávám, že ve mě bývala někdy opravdu hodně malá dušička. Ale, jak říká můj milovaný Exuperyho Malý princ :..."..stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal..."

 
Eva
stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal
(Eva, 09. 08. 2011)

Co bylo s Emičkou? My o ní taky vážně uvažovali, ještě dřív než byla na webu.Pochází od stejné majitelky jako Sam. Ale ani by mě nenapadlo ji žádat ani do předběžné rezervace, když nejsme na 100% rozhodnuti. A to jsem téměř  2 noci nespala jak jsme zvažovali pro a proti. Probírali jsme to v práci, doma i u známých....Opravdu nechápu jak někdo může zrušit závaznou rezervaci!!!  Taky jsem měla chvíli, kdy jsem byla rozhodnutá Sama vrátit......ale jak píše Yvončin oblíbený Exuperyho Malý princ.............Tohle by si měl každý uvědomit, vždyť jde o živé tvory a ne o plyšáky s dlouhýma nohama!!! 

 
Tereza
Nezlobte se
(Tereza, 02. 10. 2012)
ale 6 tisíc korun na psa nemám. Doma máme jednoho nalezence, chtěli jsme dát domov i druhému, ale tohle mě nemile překvapilo a odradilo. Kdyby to bylo šest set, budu to brát jako příspěvky na charitu, které občas dáváme, ale tohle je konečná pro jednoho z chrtů, jejichž osud mě hodně sebral a kterému jsem chtěla pomoct. Podívám se na jiné možnosti pomoci, ale pro tuto chvíli takhle :o(
 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 7 plus 2 =

 

Další články v blogu

66) Kalendář 2015

Kalendář CHRTI V NOUZI 2015 Zakoupením tohoto kalendáře přispějete na činnost projektu Chrti v nouzi, zejména pak na nezbytné výdaje spojené s především veterinární péčí o naše svěřence, a také nákupem krmiva a léčiv... …
obrázek 6542
obrázek 6543
obrázek 6544
obrázek 6545
 
(17. 09. 2014 | 3 komentáře) zobrazit článek

65) Jarní sprška

Když se stane, že naše stránka utichne a vypadá to, že se nic neděje, můžete si být na 99,9% jistí, že opak je realitou. S největší pravděpodobností se toho děje více než dost a my o tom ani nestíháme psát. Abychom to trochu…
Bart
Saphira
Saphira
Coruška
Terry a Tim
 
(21. 03. 2014 | 9 komentářů) zobrazit článek

64) Dočasná mamka / taťka

Dočasná "mamka" / dočasný "taťka" - AKUTNÍ! I když se v principu snažíme přivážet konkrétní pejsky pro konkrétní rodinky, které zde na ně čekají, dostáváme se i do situací, kdy z různých důvodů potřebujeme někam…
 
(26. 08. 2013 | 10 komentářů) zobrazit článek

63) Hledáme kmotry :-)

Touto výzvou se obracím na naše již stávající, zkušenější adoptivní rodinky nebo ostřílené dočasné rodiče: Hledáme kmotry :-) Co? Proč? Jak? Asi sami vzpomínáte, jaké to bylo, když jste nejistou rukou stiskli vodítko…
 
(23. 08. 2013 | 8 komentářů) zobrazit článek

62) Letní...

Ačkoliv mnoho lidí léto miluje, přiznávám, že cítím pravý opak. Ale ne, nejsem eskymák, ale jak už jsem tak blázen do nosanů, zvykla jsem si na spoustu věcí koukat z jejich úhlu pohledu.A teď mám namysli zejména ty irské, tam…
Arya
Adina
Adina
Penny
Kid
 
(21. 07. 2013 | 3 komentáře) zobrazit článek

61) Irsko není Anglie, hrušky nejsou jablka a dog pound není psí hotel

Já vím, dlouho ode mne na blogu ani slovo a najednou na vás vpadnu s takovým podivným titulem? Nebojte, milí přátelé, není mou ambicí rozebírat zeměpis ani filozofovat nad jablečným moštem. A postupně se ke smyslu toho podivného…
Chip - lurcheří kluk typu
Chip - již v bezpečí spolu s Chance
Liam, 18 měsíců
Přátelé v co, Claire, Scariff
Matylda, co, Claire, Scariff
 
(07. 04. 2013 | 16 komentářů) zobrazit článek

60) Jeho veličenstvo chrt

Mgr. Miroslava Malaníková je autorkou úspěšných knih Mise MM aneb Mesiáš přijde za 7 dní a Mise MM II aneb kód 37. V roce 2011 její rodinu obohatili dva adoptovaní chrti Adam a Angela, které si možná pamatujete z našich…
Jeho veličenstvo chrt
Adam a Angela
 
(26. 11. 2012 | 4 komentáře) zobrazit článek

59) Vánoční aukce

Vážení a milí přátelé a fanoušci, tak se nám vánoční čas zase blíží. Pro letošní rok jsme pro Vás opět připravili vánoční aukci, jejíž výtěžek bude věnován na podporu další činnosti projektu Chrti v nouzi. První…
 
(15. 11. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

58) Aretha, Niel, Kirby... Irsko podzim 2012

Jak asi víte, občas se vypravím do Irska, pošťouchnout, řešit či pomoci vyřešit věci, s kterými na dálku možné hýbat není. A tak si říkám, že malý reportík by byl fajn, i když předesílám, že povídání to bude spíše…
Aretha, Kirby, Niel v pozadí
Niel
Kirby
blechy, blechy, celá velká rodina
Niel
 
(10. 10. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

57) Malá - velká prosba

Jak asi víte po létě se blíží náš další transport, na chrtím srazu v Herolticích uvítáme další partu irských nosů. Na některé se nedočkavě těší jejich rodinky, jiné přivítá náruč dočasných rodičů. Dohromady z Irska…
Vzpomínková...
Doma...
 
(20. 08. 2012 | 1 komentář) zobrazit článek

56) Čísla

Abyste měli lepší představu, co myslíme tím, když říkáme, že je v Irsku ročně zabito tisíce greyhoundů, necháme dnes mluvit čísla. Tato čísla se týkají greyhoundů. O lurcherech se bohužel žádné statistiky nevedou. Takže…
Greyhoundi v dog poundech v Irsku 2011
 
(19. 08. 2012 | 7 komentářů) zobrazit článek

55) Na druhém břehu nuda není

... další malý reportík z Irska V posledních dnech nám v Irsku napadala "z oblaků" zase pěkná parta greyhoundů. Osm a dva jako překvápko, patrně bonus za dobré chování (to byla nesmělá snaha o černý humor, když toho…
Kirby
Loki
Chilli
Neji
Neji
 
(11. 08. 2012 | 2 komentáře) zobrazit článek

54) Hej, Kámo

Ráno mi na facebooku zabliká zpráva. Píše jeden náš taťka, u kterého našli domov už dva naši adopťáčci. "Přátelé, dnes jsem při cestě do práce našel na silnici ležet sraženého psa. Všichni ho objížděli a nechali ležet…
obrázek 4737
obrázek 4738
obrázek 4739
obrázek 4740
obrázek 4741
 
(07. 08. 2012 | 11 komentářů) zobrazit článek

53) Pět greyhoundů v akutním ohrožení

Ne a ne. Tento způsob léta se nezdá být ani trochu šťastným. Skutečnost, že den má pouze 24 hodin nám nedovoluje psát o každém šustnutí - jak to jde, snažíme se alespoň stručně informovat na facebooku, ale dnes musím a…
obrázek 4529
Beatriceobrázek 4529
Bessobrázek 4529
Bowieobrázek 4529
Boyceobrázek 4529
 
(12. 07. 2012 | 16 komentářů) zobrazit článek

52) Thelminka potřebuje naši pomoc

Fakta - před rokem: Skoro všichni ten příběh dvou afgháních princezen znáte. Dvě černé, zcela zanedbané chrtí fenky, vytaženy z útulku v hrozném stavu. Ta starší, Thelma, byla používána množitelem jako stroj na štěňata,…
obrázek 5076
obrázek 5077
obrázek 5078
 
(20. 06. 2012 | 12 komentářů) zobrazit článek

51) Průběžné hlášení z druhého břehu

"Prší, prší jen se leje"... Ne, to si nezpívám, přemýšlím, jak začít další hlášení o tom, co a jak tam v Zelené zemi a co my (s tím vším). Prší, prší... v Irsku prší nechtění greyhoundi přímo na naše hlavy. Počkat,…
Saoirse a Georgia
na farmě
Cheryl
Budulínek
kbelíky, žínka, voda, šampon...
 
(12. 06. 2012 | 9 komentářů) zobrazit článek

50) Tee a Ryan - aktualizace

Tee a RyanKromě toho, že oba dva jsou roztomilá greyhoundí "děcka" , mají společného ještě cosi.Jsou to takoví naši dva "pajdavíci", které jsme zachránili v Irsku. Oba mají problémy s nožkami, pokusíme se jim pomoci, jak to…
Tee - příjezd do ČR
obrázek 3805
obrázek 3806
obrázek 3807
obrázek 3808
 
(02. 04. 2012 | 8 komentářů) zobrazit článek

49) Velikonoční aukce

A je to tady Velikonoční aukce na podporu chrtíků. Výtěžek bude určen zejména na plánované ortopedické operace malé Tee a Ryana, které proběhnou 3. dubna. V rámci aukce lze vydražit mnohé hezké předměty s chrtí tematikou a…
obrázek 3985
 
(02. 04. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

48) Kde a komu jste mimo jiné pomohli?

Clea, Dexter, Brego, Mini, Holly, Sam, Alexa, Aislin, Brana, Kyla, Caera… Říkají vám něco ta jména? To by měla, protože všem těmto jste pomohli Jak? Tím, že jste si vydražili v naší vánoční aukci obrázek s chrtem nebo CD…
Clea
Clea
Lady Sam
Lady Sam
Kyla
 
(28. 03. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

47) Naše realita

Jen takový maličký kousek naší reality, které denně čelíme v Irsku a děje se právě teď - třeba pro ty, kteří nevědí, nechápou příp. nechtějí vidět o čem to celé je. Na cestě do naší péče, zrovna míří k Dublinu,…
obrázek 3802
 
(21. 03. 2012 | 11 komentářů) zobrazit článek

46) Dvacet nosů

(Článek původně napsán: 01. 02. 2012) Malá zpráva z druhé strany fronty, tedy z Irska. Tyto dny se snažíme zachránit před likvidací 20 greyhoundů. Bohužel Irská dostihová federace "pomohla" pouze vzletnými slovy, která dobře…
obrázek 3472
obrázek 3473
obrázek 3474
obrázek 3475
obrázek 3476
 
(06. 02. 2012 | 17 komentářů) zobrazit článek

45) ANTI DOG POUND

článek napsán 4.10.2011 Akce ANTI DOG POUND aneb volné pokračování článku "Kolik stojí chrtí život" Pro naše fanoušky a přátele: Jdeme za vámi s prosbou. Faktem je, že neradi o něco "škemráme". Ale faktem také je, že…
Ethan
Zamir
Lara
Merlin
Tommy
 
(27. 01. 2012 | 31 komentářů) zobrazit článek

44) Spadla z nebe...?

Toto je greyhoundí fenečka, jejíž fotografii jste mohli zahlédnout na našem facebooku. Dali jsme ji jméno Phoenix - věříme, že tak jako její bájný jmenovec opět povstane z popela a roztáhne "křídla". Kde se vzala, tu se vzala,…
obrázek 3464
obrázek 3465
obrázek 3466
obrázek 3468
 
(27. 01. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

43) Lurcher k darování? Z adopcí?!?

Včera mnohé z vás znepokojila skutečnost, že se na jednom inzertním serveru objevil lurcher k darování. Také se odkaz na tento inzerát objevil na našem facebooku. Nás na tento fakt upozornila o chvilku dříve jedna z našich…
 
(26. 01. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

42) Fenečka Kate

V prosinci přijelo do svých domovů mnoho adoptovaných pejsků. Bylo mezi nimi několik, kteří své domovy ještě neměli, přijet museli a našli tak své dočasné domovy v laskavé péči dočasných rodin. Byla mezi nimi i fenečka Kate,…
obrázek 3389
 
(15. 01. 2012 | 14 komentářů) zobrazit článek

41) Holly... kolik vlastně bylo těch dárečků?

Slíbili jsme, že prozradíme, co dalšího se tam v Zelené zemi děje. V článku 12 vánočních dárečků si můžete přečíst, jak jsme měli před Vánoci plné ruce práce se záchranou 12 greyhoundů, kterým hrozilo utracení v dog…
obrázek 3390
obrázek 3391
obrázek 3392
obrázek 3393
obrázek 3394
 
(15. 01. 2012 | 9 komentářů) zobrazit článek

40) Alexa Silvesterová a jiné příhody

Věřte, nevěřte, vlastně ani nevím, kdy skončil starý rok a kdy začal ten nový. Ale ne, orientace v místě i čase mne ještě neopouští, jen... Chvilku před půlnocí přichází od Alexe z Irska sms: "Můžeš na chvíli? Zrovna mi…
Alexa
Alexa
Alexa
Alexa
Rebeka
 
(03. 01. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

39) 12 vánočních dárečků

Prosinec byl poměrně hektický měsíc a bylo málo času psát do blogu o novinkách. A tak se nezlobte, pokusím se to napravit teď Vánoce jsou pro spoustu lidí symbolem něčeho radostného, příjemného. Mluví se o lásce, porozumění,…
Clea
Clea
Clea
Holly
Dexter
 
(28. 12. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

38) A další dárečky

Volné pokračování článku "12 vánočních dárečků" Kromě nadělení v dog poundu ve Slane se nám přihodilo pár dalších nosánků. Začněme třeba naší školkou: - greyhoundí žížalka zvaná pracovně Sal, nyní Tee Jedná se…
Sal - Tee
Ryan
Mimina tehdy
Freddie a Ollie
Ava
 
(28. 12. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

37) Změny v roce 2012

Tyto informace se týkají zejména nových zájemců o adopci chrta. V příštím roce nastane v našich pravidlech několik změn. Od nového roku bude v naší adopční smlouvě zakotven zákaz pouštění adoptovaných chrtů na…
obrázek 3324
obrázek 3325
obrázek 3326
 
(27. 12. 2011 | 90 komentářů) zobrazit článek

36) Předvánoční aukce - poděkování

Na Facebooku proběhla neuvěřitelně úspěšná Předvánoční aukce - obrovské díky patří Moničce Těšíkové za to, jak se o celou akci svědomitě a vytrvale na Facebooku starala, za velkou pomoc, rady a oporu Leyce Furyové, která ač…
 
(11. 12. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

35) Aislin, Branna, Caera a Kyla

Z jednoho dog poundu v Irsku se podařilo zachránit skupinku greyhoundů. Potkala jsem je přibližně v půlce listopadu a ač se snažím zbytečně slzy neronit (protože v tom případě bych si oči vyplakala), bylo mi zase jednou neveselo,…
Aislin
Branna
Caera
Kyla
 
(25. 11. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

34) Vánoční aukce

Vážení milovníci chrtů, venku za oknem tomu možná ještě nic nesvědčí, ale vánoční čas se blíží. Pro letošní rok jsme pro Vás připravili překvapení v podobě vánoční aukce, jejíž výtěžek bude věnován na podporu…
 
(17. 10. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

33) Pátek - sobota - Sonic

Možná si někteří před pár dny všimli mojí minihlášky na facebooku, že zase řešíme něco dramatického. Povím vám... minulý týden byl vážně hektický. Hlavy nám (všem) pořádně zaměstnali chrti z Dunboyne. Ale než jsme si…
Sonic a Philomena
obrázek 3177
obrázek 3178
obrázek 3179
obrázek 3180
 
(12. 10. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

32) Úterní realita

Je za námi velmi příjemný sraz bývalých chrtů v nouzi a jejich lidiček (o tom brzy jinde) a s ním spojený příjezd další party pejsků. Pátek až neděle, dny plné příjemných lidí, kteří jsou s námi na jedné lodi a…
Sand
Sand
obrázek 3121
obrázek 3122
obrázek 3123
 
(04. 10. 2011 | 25 komentářů) zobrazit článek

31) Upozornění pro majitele adoptovaných greyhoundů

Toto upozornění se týká jak našich současných adoptivních rodin, tak těch, kteří do budoucna uvažují o adopci bývalého dostihového greyhounda. Na stránkách ČGDF se objevil tento text Naše rodinky, které s námi prošly celým…
 
(20. 09. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

30) Chcete nám pomoci, ale nemůžete přímo adoptovat? Část II.

Starší článek na toto téma můžete najít v historii tohoto blogu. Dnes vám předkládáme jeho novou verzi, v níž píšeme o tom, co je aktuální právě teď. Ptáte se nás, jak je možné pomoci jiným způsobem, když nemůžete…
Nelly přijela domů
 
(09. 09. 2011 | 11 komentářů) zobrazit článek

29) Adopce na dálku - pomoc chrtům v nouzi v útulcích a azylech

Po úvahách, diskuzích v rámci teamu a také s vámi, milí přátelé našeho projektu, přicházíme s konečnou podobou tohoto nápadu, který původně není "náš", určitě ho znáte v různých formách a podobách odjinud. My bychom…
Buttercup/PAWS - našla domov ve Švédsku
 
(22. 08. 2011 | 17 komentářů) zobrazit článek

28) Hledáme posily ;-)

"Chrti v nouzi" rádi ve svém teamu uvítají lidi se srdcem pro pejsky (podmínka) a ochotou pomoci našemu projektu, ať už zblízka či na dálku. Všechny tyto činnosti jsou dobrovolné, za práci Vám nemůžeme nabídnout finanční odměnu…
 
(22. 08. 2011 | 12 komentářů) zobrazit článek

27) Lucas z Ballinrobe

Pořád se něco děje. Včera zavolal jeden pán z Ballinrobe jedné slečně pejskařce (trochu ji známe, velmi obětavá osoba, která dělá, co umí a soukromě už pomohla mnoha psům z dog poundů najít domovy) v sousedství, že u jeho…
obrázek 2611
 
(29. 06. 2011 | 1 komentář) zobrazit článek

26) Bea - ta irská

Tohle je Bea Před dvěma dny jsme Vám jednu její fotografii představili na facebooku - to jsme se ještě domnívali, že jde o pejska. V dog poundu byla totiž vedena jako samec pod jménem Bailey. Její čas (5denní lhůta) vypršel 10.6....…
Bea se koupe
obrázek 2592
obrázek 2593
obrázek 2594
obrázek 2595
 
(27. 06. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

25) POMOC pro PAWS

Pravidelní návštěvníci našich stránek jistě tuší, že útulek PAWS ležící poblíž irského městečka Mullinahone, je právě tím místem, odkud pochází velké množství, chcete-li většina, irských chrtů, kteří u nás našli…
Loučka
Pohled z dálky
Kennel
Dodávka
Lucky
 
(15. 06. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

24) POMOC pro FOR DOG SAKE (Jennifer)

Vlastně bychom, až na drobné úpravy v číslech, mohli zkopírovat článek hovořící o PAWS. Ale milá Jenn a její zachránění hafíci si rozhodně zaslouží vlastní článek a tak: Pravidelní návštěvníci našich stránek zřejmě…
Jennifer a George
Děcka :-)
Malý Sam - původně
Malý Sam - potom
Star
 
(15. 06. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

23) Hledáme švadlenky

Pěkný den všem! Máme "takový nápad" a abychom ho mohli realizovat, potřebujeme Vaše šikovné ruce :-) Takže pokud máte doma šicí stroj a chuť, všechno ostatní Vám vysvětlí telefonem nebo do mejlu Míla, který má realizaci na…
 
(03. 06. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

22) Bea hladoví za práva zvířat - podpořme ji

Španělská záchranářka Bea je drobný človíček s velkým srdcem.Známe ji osobně a o to víc, nás hluboce děsí skutečnost, že už 22. dnem pokračuje její protestní hladovka. Abychom vás uvedli do souvislostí - kdo je Bea, a…
obrázek 2235
Rozdíl mezi perrerou a protectorouobrázek 2235
Por los derechos de los animalesobrázek 2235
Česká verzeobrázek 2235
 
(18. 05. 2011 | 61 komentářů) zobrazit článek

21) Soutěž o nejlepší jméno

Taaak. Abychom nebyli jen vážní - vyhlašujeme soutěž Pomozte nám pojmenovat nový přírůstek u Jennifer, zhruba roční holčičku, které Jenn říká žertovně "Slightly Bonkers". Tuto zachránila u veterináře, kam ji někdo přivedl…
obrázek 2449
obrázek 2450
obrázek 2451
 
(17. 05. 2011 | 25 komentářů) zobrazit článek

20) Urgentní - ztracená fenka sloughi

Dnes jsme dostali zprávu o ztrátě fenečky "Iši": Fenka sloughi Istar Bohemia Genao, slyšící na jméno: Iši, Iška, Íša, Išinka, Ištar Ke ztrátě došlo za obcí Syrovice směr Ořechov (Brno - venkov)Je tetovaná číslem 124 v uchu,…
obrázek 1873
 
(07. 04. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

19) Pomůžete nám s propagací?

Jak? Jednou z možností je třeba samolepka na auto (viz obrázek). Pokud se Vám tato možnost líbí, "chrta v trojúhelníku" si můžete stáhnout buď a) v PDF nebo v b) EPS a samolepku si nechat vyrobit. Je spousta dalších…
Jedna z mnoha možností
 
(04. 04. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

18) Buďte opatrní každý den

Možná si teď říkáte, co ta Lucky blázní s Vánocemi, když už je po nich. Třeba si i někteří z vás všimli, že jsem posledních několik dní nebyla moc vidět. Že by…
obrázek 963
obrázek 964
obrázek 965
obrázek 966
obrázek 967
 
(13. 03. 2011 | 10 komentářů) zobrazit článek

17) Chrt ve znaku obce Kroučová - zajímavost

Chrt ve znaku obce Kroučová :-)Chov chrtů v obci Kroulová na přelomu 16. - 17.století hrabětem Floriánem Gothartem žďárským ze Žďáru. Za podrobnosti děkujeme rodince, která…
obrázek 1172
obrázek 1173
 
(17. 01. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

16) Florianka a její rodinka

Psaní od paničky Floriánkové,moc Haničce děkujeme:   .. k FloriánceJ Je to moje zlatíčko, jak jinak. Asi po dvou měsících u nás, kdy zjistila, že už…
Florianka letní slunění
Flori
Flori a učeníčko s domácí kočičkou i venku
Flori
Flori
 
(26. 12. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

15) Nevyžádané e-maily

V posledních předvánočních dnech nám přátelé i nám neznámí lidé přeposílají e-maily, které obdrželi od občanského sdružení GACR -…
obrázek 622
 
(11. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

14) Oblečky pro Španělsko 2

Dostali jsme od Vás další oblečky pro španělské pejsky :-) Konkrétně moc děkujeme:Petra E. - 6 kabátků a 7 návlekůMarkéta H. - 6 kabátkůEva Š. - 5…
obrázek 3360
obrázek 3361
obrázek 3362
obrázek 3363
obrázek 3364
 
(09. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

13) Akce: 9.ročník "Máme rádi zvířata" a Chrti v nouzi - 4.12.2010

Plánováná akce již 9.ročníku "Máme rádi zvířata" dne 4.12.2010 se vydařila :-) Trochu nás zakočilo počasí - mrzlo až praštilo, ale my jsme se nedali odradit a…
obrázek 472
obrázek 473
obrázek 474
obrázek 477
obrázek 478
 
(04. 12. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

12) Kabátky pro Španělsko

Po našem návratu ze Španělska, kdy jsme na vlastní oči mohli vidět, jak se žije pejskům v útulku Tomellosso a v perreře Cuenca, a kam jsme dovezli velikou hromadu pytlů s granulemi, dekami a krabic s…
obrázek 3371
obrázek 3372
obrázek 3373
 
(29. 11. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

11) Když máte kočičku a/nebo malého psa

Malé povídání pro zájemce o adopci, kteří mají kočičky nebo malé psy Pravděpodobně víte, že všichni tito chrti spadají do skupiny "lovecká plemena",…
 
(24. 11. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

10) Španělské obrázky

Do Španělska jsme se vypravili v pondělí, 4.10. a vrátili se v sobotu, odpoledne 9.10. Tedy na cestě jsme strávili necelých šest dní a ujeli jsme cca 5 400 kilometrů. Naší trasu…
 
(07. 11. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

9) Co nového v Cuenca

Snažím se vám už asi hodinu napsat něco nového o Cuenca. Mažu a píšu, mažu a píšu. Takže bez velkých úvodů - stanice smrti (perrera) v Cuenca půjde koncem týdne do…
obrázek 46
obrázek 53
obrázek 70
obrázek 191
obrázek 300
 
(02. 11. 2010 | 8 komentářů) zobrazit článek

8) Cesta do Irska a zpět / Journey to Ireland and back

Páteční brzké ráno, vydáváme se na dalekou cestu přes Německo (Belgii, Francii a Anglii) do Irska. Chrtíci v nouzi čekají.Friday, early morning, we are on our long journey... from Germany…
 
(13. 10. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

7) Otázka pro šikovné švadlenky

Kabátky, bundičky apod. Když se ochladí, je zima i na jihu ve Španělsku, o Irsku nemluvě.Prosba pro milé, šikovné, amatérské švadlenky, které čtete náš…
 
(01. 10. 2010 | 12 komentářů) zobrazit článek

6) Setkáníčko

POZVÁNKA    Milí chrtí kamarádi a přátelé, rádi bychom Vás pozvali na setkání, které pořádáme ve dnech 24.-26.9.2010 Místo…
 
(10. 09. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

5) Jessie greyhoundí fenečka z Irska

Jessie greyhoudní irská fenečka potřebuje naši pomoc     31.srpna měla Jessie (černá fenečka greyhounda) byla zachráněna Jenn před smrtí v Irsku, ale měla při venčení…
obrázek 197
 
(06. 09. 2010 | 12 komentářů) zobrazit článek

4) Proč příspěvek na adopci?

Naprostá většina z Vás nám píše krásné maily plné podpory. Moc Vám za ně hluboce děkujeme, věřte, že Vaše podpora i důvěra je pro nás velmi důležitá…
 
(06. 09. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

3) Chcete nám pomoci, ale nemůžete přímo adoptovat? Část I.

Ptáte se nás, jak je možné pomoci jiným způsobem, když nemůžete adoptovat chrta, nebo svého chrtíka máte už doma a rádi byste pomáhali dále. Předkládáme…
 
(25. 08. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

2) Věcná sbírka pro Pilar

Materiální pomoc pro pejsky ve stanici smrti v Cuenca Naše Pilar, to je hodná paní, která bydlí v Cuenca, pracuje ve škole a stará se o smrtelně nemocnou maminku. Mimoto každou…
 
(25. 08. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

1) Vtáčnik - urgentní

Tento cca dvouletý pejsek byl nalezen v Bratislavě. Jedná se o případ týrání, byl politý zřejmě kyselinou. Nyní se nachází v azylu Slobody zvierat. Dnes jsme se jich…
obrázek 226
 
(19. 08. 2010 | 13 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)