A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Všechno možné

(Autor blogu: Admin1 | Zobrazit přehled článků blogu)

Zde vás budeme informovat o aktuálním dění, o tom, co se stalo, děje i stane. Tento blog by měl sloužit jako takový informační pel-mel projektu Chrti v nouzi a přinášet rozmanité informace o dalších, nejen chrtích, událostech.

 


Průběžné hlášení z druhého břehu

článek ze dne: 12. 06. 2012

"Prší, prší jen se leje"... Ne, to si nezpívám, přemýšlím, jak začít další hlášení o tom, co a jak tam v Zelené zemi a co my (s tím vším).

Prší, prší... v Irsku prší nechtění greyhoundi přímo na naše hlavy.
Počkat, to už víte, takže nic nového.

V minulých týdnech (mluvíme o časovém období od zhruba poloviny dubna výše) nám tak "napršeli" třeba Philip, Georgia, Olivia, Patrick, Saoirse, Cheryl, miminko zvané nyní Lily, lurcherka s pracovním jménem "Tabitha",
lurcheří chlapeček Dan, v posledních doslova dnech sedm dalších greyhoundů - těm musíme jména vymyslet, a nafotit je a trochu je poznat, a potom vám o nich povědět... ale to je ta příjemná část práce, opravdu.

Malé počítání... a z něho vychází, že v současné době (tím je myšleno dnes, zítra jich klidně může být více) máme pod našimi křídly v Irsku 19 nosů (u dvou-tří z nich reálně "hrozí" adopce v Irsku, tedy je to na spadnutí a my máme samozřejmě radost, že se sem-tam někdo "nakazí"
Smile ) plus naši partu dočásků v ČR u dočasných rodinek.
Hodně? Málo? Každý jeden, to je jeden zachráněný život. Další počty na téma život a smrt - pro zájemce v článku Čísla.

Jak zřejmě také víte (ale dovoluji si to připomenout jako odpověď na občasnou otázku, těch, kteří nevědí, proč je nutný adopční příspěvek, a proč jsme opravdu hluboce vděčni za každou darovanou i maličkou částku a kam finance jdou) péče o tyto pejsky je finančně - organizačně - logisticky - personálně zcela na našich bedrech, zkrátka od chvíle, kdy se daného pejska fyzicky dotkneme (např. odvedeme z dog poundu, veteriny či od "majitele"), stává se našim svěřencem se vším všudy a "groše" se jen sypou... tedy směrem pryč z našeho účtu, každý jeden nos potřebuje kompletní veterinu, jíst, převézt, odvézt...
Nebudu zde znovu rozepisovat konkrétnosti, zájemci si mohou prostudovat např. článek Anti Dog Pound.

Každého jednoho zachráněného také potřebujeme v Irsku někde ubytovat, vskutku naši nosové tam nikde nelevitují Laughing ve vzduchu do doby, než mohou nastoupit do "taxíku" směrem domů. "Někde ubytovat" = aha... ! Tedy: "Kam s ní, kam s ním?"
Jedna z mnoha otázek, které neustále musíme řešit.


(Jen tak mimochodem: to jsou někdy moje večery, když už nikdo nevolá a nepotřebuje mě jinak - věnuji se tomuto podivnému logisticko-organizačnímu koníčku, sedím nad mapou Irska, občas jednoho - dva nebohé, potrefené irské spojence "online na drátě", hlavy společně v příslovečném pejru... a přemýšlíme, koho, kde ještě známe-máme. Ať si kdo chce a jak chce spílá na fejsbůk, nesmírné spoustě našich psů byl velice zásadním pomocníkem při záchraně jejich životů.)

Jak tak čas běží, podařilo se nám v Irsku potkat pár spolehlivých přátel, lidí schopných fyzicky se nám postarat o toho, onoho nosana. Povídám pár - ono je to jako se vším: ne, každý, kdo by chtěl, také může, ne každý, kdo by chtěl, je zároveň i schopný, ne každý, kdo by chtěl, má naši důvěru. Sečteno, podtrženo, takových skvělých lidí nemáme v Irsku armádu (kdyby jich byla "armáda", nebylo by vlastně vůbec co řešit, pravda...)
Přičemž otázka
"Kam s ní, kam s ním?" postupně nabyla rozměrů reálně schopných připravit nejednu bezesnou noc.
"Zachraň - zachraňte - chudinka - pomoc - pomoc" se valí ze všech stran. Ovšem AbeCeDa nekončí u písmene A, ba ani ne u C.

Tak znovu: co s tím vším.
Říct si, že to tedy nemá řešení... no, to nemůžeme - popřeli bychom sami sebe, snažíme se celou dobu a jak nejlépe umíme, aby věci řešení měly a snažíme se ta řešení nacházet.
Přiznávám, měla jsem podezření, že tato situace nastane, a že den, kdy na: "Tak co?" bude nutné odpovědět přímo, přijde - a přišel. Nezbývá, než si vybudovat v Irsku vlastní bezpečné místo. Smysl to dává jak logisticky, tak organizačně.
A tak jsme začali. Místo je. Pro megazvědavce: farma na konci jedné mrňavé vesničky v co. Tipperary.
Několikery spolehlivé ruce schopné postarat se jsou tam také. Neméně důležitá věc: chrtů znalý, chápavý veterinář v rozumné dojezdové vzdálenosti. Místo je také blízko bodu, odkud pejskové vyrážejí na dalekou cestu za domovem. Tedy logisticky zdá se perfektní.
Zatím jsme ve fázi po přeupravení bývalé koňské stáje - první zásadní změny už provedeny byly, mnohá vylepšení jsou v plánu. Místo "otestovali" první nosatí návštěvníci - a někteří z nich se již nyní válí na vašich (našich) gaučících v ČR. Toto místo může v současné době bezpečně a pohodlně pojmout 10 greyhoundů. Lurcherů dle velikosti a kompatibility i více. Greyové bydlí po dvou, menší lurcheři typu "vrtichvost Alice" či "medvídek Anthony" mohou ve třech. Pejskům jsme nechali vyrobit "palandy" po celé šířce boxu - představte si prostě takové vyvýšené poležení ze dřeva, nahoře leží po celé délce silná, odolná matrace a na ní jsou nastlány dečky (ano, právě ty vaše, které jste našim nosům poslali do Irska). Nosové jsou krmeni 2x denně, příbytky se jim čistí ráno a večer a každé odpoledne jdou ve dvojicích na procházku. Do zimy musíme stihnout střechu stáje lépe zaizolovat, aby byli nosové v teple, to až se venku ochladí.


Dále je v plánu stavba šesti venkovních "domečků", každý s malým výběhem a oplocením. Momentálně (a nervy pracují Undecided ) čekáme na odhad ceny - aneb "Kolik to bude stát." Každý domeček pojme dva greyhoundy.
A jeden z nich bude moci sloužit jako karanténní pro případné pacienty.


Také v jedné místnosti chceme vybudovat "koupelnu". Rozumějte prostorný sprchový kout s teplou vodou - ne vždy se k nám nosani do péče dostanou čistí a voňaví - spíše opak je pravdou. Metoda "dva kýble a žínka" je řešením nouzovým. (A také musíme brzy koupit pračku. No přeci na ty dečky, deky, oblečky atd. Wink )

Provozní náklady na měsíc/pes cca 60 EUR.
(Pro zajímavost a pro porovnání s náklady na tzv. boarding kennels (kteréžto možnosti nevyužíváme), toto je úspora 110 EUR/pes/měsíc.
Co jsou to "boarding kennels"? Obecně řečeno místo v kotci někde v zavedeném kennelu, kde za poplatek obvykle 5 EUR denně lze takto psa v Irsku někde ubytovat. 
Psí hotely, prostě takové lepší "boarding kennels", ty také v Irsku existují, tam se sazba pohybuje od 8 EUR na den, běžně i 10 EURO a dokonce i více - tedy kdybychom spočítali náklady na pejska v psím hotelu za měsíc, rázem jsme u cifry cca 300 EURO. Inu, brr... Tudy cesta opravdu nevede.)

V těchto nákladech (60 EUR) NENÍ započítána dennodení lidská práce kolem nosanů. A že jí je, to si asi umíte představit. Ta nás nic nestojí. Jak to a co to...? Zkrátka a dobře, tak jako u nás v Česku se kolem Chrtů v nouzi vytvořila skvělá parta lidí a z ní se postupně vyloupal nejuzší tým lidí, kteří každý po svém průběžně dělají, co umějí a mohou, aby věci (a leckdy malé zázraky) byly možné, aby se nám ta kolečka nemilosrdného údělu těch nosanů tam daleko dařilo, jak to jen jde, obracet do protisměru, čehož konečným výsledkem jsou potom ti vysmátí nosani na gaučících zde, tak i v Irsku se daří nacházet lidi, kterým není všechno jedno.


To slůvko "zkrátka" na začátku celé věty bylo mírně přehnané, uznávám Smile Zkrátka se většinou nestane nic, věci ale zpravidla časem mohou začít fungovat na bázi důvěry, a třeba i inspirace či motivace nebo dobrého příkladu, občas lidé potřebují naťuknout či popostrčit, každý je trochu jiný. Důležitý je výsledek.
Tak, abych se z těch nekonečných souvětí nějak vysekala - už i tam, na druhém břehu, v Zelené zemi máme svoje přátele, spojence, pomocníky, lidi, kteří to chápou našim způsobem. Jejich odměnou je naše: "Thank you" a pocit, že pomáhají dobré věci.
(Úplně upřímně: prozradím vám, co někteří dávno vědí, a sice, že jsem vlastně hrozná: to "thank you" kolikrát stačím tak sotva procedit mezi zuby a užuž ze sebe hrnu, co musíme honem honem teď, a co za další dvě minuty, a co potom za dalších pět. Strašná ženská, která pořád něco chce - je to se mnou je občas trápení - vím
Wink - když už jsme u toho - tímto moc děkuji také české části týmu - za trpělivost, za pomoc, za loajalitu, a za to, že jste.)

Tak, snad se tímto podařilo zase o trošku více vysvětlit, kam konkrétně směřují finance a proč. Sny, plány a směr jsou důležitá věc, když chybí směr, zakopnutí patrně přijde v první-druhé zatáčce. Stejně tak důležité a nepostradatelné je lidské zapálení, obětavost a chuť udělat to a ono pro dobro věci. Bohužel sebelepší myšlenku či plán podpořený nadšením sebelepších jedinců nelze realizovat bez peněz, neboť věci - služby - materiál atd. z nebe nepadají, ačkoliv se vynaložením vlastních sil snažíme náklady minimalizovat.

Co dalšího?

Postupným vývojem jsme dosměřovali k oficiálnímu založení "Chrtů v nouzi" také v Irsku. Jak možná víte, "Great Hounds in Need" jako stránka na facebooku i jako stručnější mutace našeho webu existují už poměrně dlouho. Tímto způsobem komunikujeme s lidmi (nejen v Irsku), kteří si toho česky mnoho nepřečtou.
Nyní tedy
Great Hounds in Need existují také jako právní subjekt v Irsku. Takže česko-irská parta tímto získala oficiální status také tam.


Věříme, že tímto krokem se v mnohém usnadní naše faktická práce na irské půdě, práce s irskou veřejností, stejně jako oficiální jednání s irskými nejpovolanějšími mocipány (irská dostihová federace, ministerstvo zemědělství, ale také jednotlivé dog poundy či jejich správci) v otázkách, které jsou pro nás palčivé, v otázkách na které hledáme, potřebujeme a požadujeme odpovědi.
Nebojte, pokoj tam s tím nedáme a nedáme. Věci je nutné měnit zevnitř a tam, kde se dějí. A zvenku podporovat, pomoci udržovat správný směr. Takže dobře, jdeme na to zevnitř i zvenku.

Stali jsme se členy Greyhound Rescue Association of Ireland. Jakožto členové této asociace doufáme v lepší možnost ovlivňovat dění týkající se greyhoundů přímo v Irsku. Asociace sama o sobě je mladá (cca rok), tvoří ji několik irských organizací, kteří se účastní jak záchrany greyhoundů v Irsku, tak aktivit směřujících ke změnám v povědomí irské veřejnosti - tedy způsobu nahlížení na tato úžasná stvoření a také ke změnám v zákonech. Jednou z veřejných aktivit je pořádání tzv. Walks for Greyhounds spojených s propagací a osvětou. Následující proběhne 17.6. - budeme u toho.
Kromě toho GRAI vede také evidenci "cruelty cases", tedy případů hrubého zanedbání péče nebo týrání greyhoundů, s tímto materiálem se potom dále pracuje ve styku s Irskou dostihovou federací, policií atd. Věříme, že tímto způsobem se budeme i my schopni lépe dopátrat konkrétních odpovědí a docílit adekvátnějších reakcí - vskutku, už nás nebaví poslouchat povídačky o tom, že tamto a ono se vlastně vůbec nestalo... (mluvíme o případech jako byla Phoenix, Tee, Conan a další).

Tolik k tomu, co se děje a co je dále v plánu. Pokračování brzy.

Hluboce vám všem děkujeme za vaši podporu a pomoc - mentální, fyzickou i faktickou


(Za Chrty v nouzi sepsala Lucky)


Saoirse a Georgia
foto: Saoirse a Georgia  po příjezdu z dog poundu, Frontline v akci
na farmě
foto: na farmě  malá loučka
Cheryl
foto: Cheryl  photoshooting :-)
Budulínek
foto: Budulínek  ... nepostojí a nepostojí...
kbelíky, žínka, voda, šampon...
foto: kbelíky, žínka, voda, šampon...  Cherylka ne zrovna nadšená, ovšem odéru zbavená :-)
... a pro zopakování
foto: ... a pro zopakování  princ Filípek jako solný sloup - a proč mě matláš tou žínkou?
Cheryl a Philip
foto: Cheryl a Philip  okoupaní, okabátění (jedeme na veterinu)
vlastní dodávka je náš velký sen...
foto: vlastní dodávka je náš velký sen...  zapůjčené vozítko na cesty k veterináři (dovnitř dáváme klece)
P & P,
foto: P & P,   ... jeli jsme se chipovat, očkovat, zvážit atd.
veterina
foto: veterina  
na farmě
foto: na farmě  tady bydlí hodný psí taťka
na farmě
foto: na farmě  zde budou naše domečky
na farmě
foto: na farmě  jiný pohled na místo
takoví jiní greyhoundi :-)
foto: takoví jiní greyhoundi :-)  stálí obyvatelé farmy
okolí farmy
foto: okolí farmy  
 

Komentáře k článku

Zdena
(Zdena, 12. 06. 2012)
Moc vám všem držím palečky a tlapky co jich u nás je! Je úžasné vidět vzájemnou spolupráci na obou stranách. Věřím, že jdete tou nejsprávnější (ale i nejtrnitější) cestou a že na konci té cesty jsou "lepší zítřky" pro ty naše nosany.
 
Thelma a Luisa
díky
(Thelma a Luisa, 12. 06. 2012)
Lucko, moc děkujeme za to, co děláte a hlavně jak to děláte!
Je to moc pěkně napsané.... držíme palečky, aby vše v Irsku vyšlo a podařilo se dočasný domov na plno zrealizovat! přispějeme aspoň malou kapkou do toho moře, které je potřeba a k dalšímu transportu dodáme deky, možná i další věcičky..R
 
Lubosch
(Lubosch, 12. 06. 2012)
Také se připojuji k držení palců. Doufám že spolupráce s Irskem přinese nové možnosti a otevře srdce více lidem. Budu se snažit Vás co nejvíce podporovat a pomáhat Vám, protože to co děláte je asi ta nejušlechtilejší věc kterou jsem kdy někoho viděl dělat. Máte mou neutuchající úctu. Přeji ať se daří. Mír a lásku.
 
Andrea H.
Smekám
(Andrea H., 12. 06. 2012)
Smekám před Vámi, před Vašimi nápady a plány, před Vaší prací "v terénu", obdivuji Vaši energii a Vaše veliké srdíčko ♥♥♥.
Děkuji za pěkný a podrobný článek plný naděje a MOC DRŽÍM PALCE, ať se vše podaří zrealizovat a ať zachráníte ještě moc nosánků ♥.
Děkuji za ty zachráněné nosánky i za ty budoucí. Máte můj hluboký obdiv.
S úctou A.H. a smečka
(PS: O chrtíky se zajímám a moji Rose mám díky Vašemu povídání na ČT24 v pořadu "Před půlnocí", vysílaném 13.5.2011 ♥. Jen tak dál a víc takových povídání v médiích, ať se o CHvN dozví víc lidí.)
 
Modrej.Hrnek
Tvrdá dřina,
(Modrej.Hrnek, 12. 06. 2012)
ale její výsledky jsou a budou trvalé. Nápad,realizovat azyl pro chrty přímo v Irsku, je skvělý. Čím víc budete na očích, tím lépe. Jednou možná bude na psích dostizích VIP tribuna pro majitele a opečovávatele bývalých šampiónů........To jsem asi trochu přehnala! Mohlo by to tak klidně i být, kdyby sport a závody byly pro zábavu a pro kondici. Kdyby tato tradiční pýcha irského národa nesloužila kapitálu.
 
Martina
(Martina, 12. 06. 2012)
Obdivuji Vás a veškerou Vaši neutuchajíci snahu a energii. Držím palce, aby se vše dařilo. Je to tam moc krásné. Přeji mnoho zachráněných a spokojených pejsků. Jednou bude i u nás a na to se moc těším. Martina a dětičko-psí smečka.
 
nic
Lucka B.
(nic, 13. 06. 2012)
Lucinko, nemám slov, jste opravdu neuvěřitelný človíček <3 Věřte že stojíme všichni při vás a věřím tomu že každej udělá co je v jeho silách aby alespon dobet přiložil ruku k dílu :-) Myslím že i spousta z nás, chrtích blázínků, ( alespon já určitě ) by se nejradši do Irska rozjelo a pomohlo tohle vše budovat a posléze se i starat i o chod chrtí farmičky ( jestli to tak můžu říct :) ) ..Prostě Vám strašně fandím a držím moc palce aby vše vyšlo tak jak by jsme, my milovníci nosánků chtěli :))
 
Floyd
Lucky
(Floyd, 14. 06. 2012)
nádhernej článek, jak obsahově tak obrazově, jsem na tebe pyšná, že se sen obrací v realitu!
 
nic
(nic, 27. 07. 2012)
 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 1 plus 6 =

 

Další články v blogu

66) Kalendář 2015

Kalendář CHRTI V NOUZI 2015 Zakoupením tohoto kalendáře přispějete na činnost projektu Chrti v nouzi, zejména pak na nezbytné výdaje spojené s především veterinární péčí o naše svěřence, a také nákupem krmiva a léčiv... …
obrázek 6542
obrázek 6543
obrázek 6544
obrázek 6545
 
(17. 09. 2014 | 3 komentáře) zobrazit článek

65) Jarní sprška

Když se stane, že naše stránka utichne a vypadá to, že se nic neděje, můžete si být na 99,9% jistí, že opak je realitou. S největší pravděpodobností se toho děje více než dost a my o tom ani nestíháme psát. Abychom to trochu…
Bart
Saphira
Saphira
Coruška
Terry a Tim
 
(21. 03. 2014 | 9 komentářů) zobrazit článek

64) Dočasná mamka / taťka

Dočasná "mamka" / dočasný "taťka" - AKUTNÍ! I když se v principu snažíme přivážet konkrétní pejsky pro konkrétní rodinky, které zde na ně čekají, dostáváme se i do situací, kdy z různých důvodů potřebujeme někam…
 
(26. 08. 2013 | 10 komentářů) zobrazit článek

63) Hledáme kmotry :-)

Touto výzvou se obracím na naše již stávající, zkušenější adoptivní rodinky nebo ostřílené dočasné rodiče: Hledáme kmotry :-) Co? Proč? Jak? Asi sami vzpomínáte, jaké to bylo, když jste nejistou rukou stiskli vodítko…
 
(23. 08. 2013 | 8 komentářů) zobrazit článek

62) Letní...

Ačkoliv mnoho lidí léto miluje, přiznávám, že cítím pravý opak. Ale ne, nejsem eskymák, ale jak už jsem tak blázen do nosanů, zvykla jsem si na spoustu věcí koukat z jejich úhlu pohledu.A teď mám namysli zejména ty irské, tam…
Arya
Adina
Adina
Penny
Kid
 
(21. 07. 2013 | 3 komentáře) zobrazit článek

61) Irsko není Anglie, hrušky nejsou jablka a dog pound není psí hotel

Já vím, dlouho ode mne na blogu ani slovo a najednou na vás vpadnu s takovým podivným titulem? Nebojte, milí přátelé, není mou ambicí rozebírat zeměpis ani filozofovat nad jablečným moštem. A postupně se ke smyslu toho podivného…
Chip - lurcheří kluk typu
Chip - již v bezpečí spolu s Chance
Liam, 18 měsíců
Přátelé v co, Claire, Scariff
Matylda, co, Claire, Scariff
 
(07. 04. 2013 | 16 komentářů) zobrazit článek

60) Jeho veličenstvo chrt

Mgr. Miroslava Malaníková je autorkou úspěšných knih Mise MM aneb Mesiáš přijde za 7 dní a Mise MM II aneb kód 37. V roce 2011 její rodinu obohatili dva adoptovaní chrti Adam a Angela, které si možná pamatujete z našich…
Jeho veličenstvo chrt
Adam a Angela
 
(26. 11. 2012 | 4 komentáře) zobrazit článek

59) Vánoční aukce

Vážení a milí přátelé a fanoušci, tak se nám vánoční čas zase blíží. Pro letošní rok jsme pro Vás opět připravili vánoční aukci, jejíž výtěžek bude věnován na podporu další činnosti projektu Chrti v nouzi. První…
 
(15. 11. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

58) Aretha, Niel, Kirby... Irsko podzim 2012

Jak asi víte, občas se vypravím do Irska, pošťouchnout, řešit či pomoci vyřešit věci, s kterými na dálku možné hýbat není. A tak si říkám, že malý reportík by byl fajn, i když předesílám, že povídání to bude spíše…
Aretha, Kirby, Niel v pozadí
Niel
Kirby
blechy, blechy, celá velká rodina
Niel
 
(10. 10. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

57) Malá - velká prosba

Jak asi víte po létě se blíží náš další transport, na chrtím srazu v Herolticích uvítáme další partu irských nosů. Na některé se nedočkavě těší jejich rodinky, jiné přivítá náruč dočasných rodičů. Dohromady z Irska…
Vzpomínková...
Doma...
 
(20. 08. 2012 | 1 komentář) zobrazit článek

56) Čísla

Abyste měli lepší představu, co myslíme tím, když říkáme, že je v Irsku ročně zabito tisíce greyhoundů, necháme dnes mluvit čísla. Tato čísla se týkají greyhoundů. O lurcherech se bohužel žádné statistiky nevedou. Takže…
Greyhoundi v dog poundech v Irsku 2011
 
(19. 08. 2012 | 7 komentářů) zobrazit článek

55) Na druhém břehu nuda není

... další malý reportík z Irska V posledních dnech nám v Irsku napadala "z oblaků" zase pěkná parta greyhoundů. Osm a dva jako překvápko, patrně bonus za dobré chování (to byla nesmělá snaha o černý humor, když toho…
Kirby
Loki
Chilli
Neji
Neji
 
(11. 08. 2012 | 2 komentáře) zobrazit článek

54) Hej, Kámo

Ráno mi na facebooku zabliká zpráva. Píše jeden náš taťka, u kterého našli domov už dva naši adopťáčci. "Přátelé, dnes jsem při cestě do práce našel na silnici ležet sraženého psa. Všichni ho objížděli a nechali ležet…
obrázek 4737
obrázek 4738
obrázek 4739
obrázek 4740
obrázek 4741
 
(07. 08. 2012 | 11 komentářů) zobrazit článek

53) Pět greyhoundů v akutním ohrožení

Ne a ne. Tento způsob léta se nezdá být ani trochu šťastným. Skutečnost, že den má pouze 24 hodin nám nedovoluje psát o každém šustnutí - jak to jde, snažíme se alespoň stručně informovat na facebooku, ale dnes musím a…
obrázek 4529
Beatriceobrázek 4529
Bessobrázek 4529
Bowieobrázek 4529
Boyceobrázek 4529
 
(12. 07. 2012 | 16 komentářů) zobrazit článek

52) Thelminka potřebuje naši pomoc

Fakta - před rokem: Skoro všichni ten příběh dvou afgháních princezen znáte. Dvě černé, zcela zanedbané chrtí fenky, vytaženy z útulku v hrozném stavu. Ta starší, Thelma, byla používána množitelem jako stroj na štěňata,…
obrázek 5076
obrázek 5077
obrázek 5078
 
(20. 06. 2012 | 12 komentářů) zobrazit článek

51) Tee a Ryan - aktualizace

Tee a RyanKromě toho, že oba dva jsou roztomilá greyhoundí "děcka" , mají společného ještě cosi.Jsou to takoví naši dva "pajdavíci", které jsme zachránili v Irsku. Oba mají problémy s nožkami, pokusíme se jim pomoci, jak to…
Tee - příjezd do ČR
obrázek 3805
obrázek 3806
obrázek 3807
obrázek 3808
 
(02. 04. 2012 | 8 komentářů) zobrazit článek

50) Velikonoční aukce

A je to tady Velikonoční aukce na podporu chrtíků. Výtěžek bude určen zejména na plánované ortopedické operace malé Tee a Ryana, které proběhnou 3. dubna. V rámci aukce lze vydražit mnohé hezké předměty s chrtí tematikou a…
obrázek 3985
 
(02. 04. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

49) Kde a komu jste mimo jiné pomohli?

Clea, Dexter, Brego, Mini, Holly, Sam, Alexa, Aislin, Brana, Kyla, Caera… Říkají vám něco ta jména? To by měla, protože všem těmto jste pomohli Jak? Tím, že jste si vydražili v naší vánoční aukci obrázek s chrtem nebo CD…
Clea
Clea
Lady Sam
Lady Sam
Kyla
 
(28. 03. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

48) Naše realita

Jen takový maličký kousek naší reality, které denně čelíme v Irsku a děje se právě teď - třeba pro ty, kteří nevědí, nechápou příp. nechtějí vidět o čem to celé je. Na cestě do naší péče, zrovna míří k Dublinu,…
obrázek 3802
 
(21. 03. 2012 | 11 komentářů) zobrazit článek

47) Dvacet nosů

(Článek původně napsán: 01. 02. 2012) Malá zpráva z druhé strany fronty, tedy z Irska. Tyto dny se snažíme zachránit před likvidací 20 greyhoundů. Bohužel Irská dostihová federace "pomohla" pouze vzletnými slovy, která dobře…
obrázek 3472
obrázek 3473
obrázek 3474
obrázek 3475
obrázek 3476
 
(06. 02. 2012 | 17 komentářů) zobrazit článek

46) ANTI DOG POUND

článek napsán 4.10.2011 Akce ANTI DOG POUND aneb volné pokračování článku "Kolik stojí chrtí život" Pro naše fanoušky a přátele: Jdeme za vámi s prosbou. Faktem je, že neradi o něco "škemráme". Ale faktem také je, že…
Ethan
Zamir
Lara
Merlin
Tommy
 
(27. 01. 2012 | 31 komentářů) zobrazit článek

45) Spadla z nebe...?

Toto je greyhoundí fenečka, jejíž fotografii jste mohli zahlédnout na našem facebooku. Dali jsme ji jméno Phoenix - věříme, že tak jako její bájný jmenovec opět povstane z popela a roztáhne "křídla". Kde se vzala, tu se vzala,…
obrázek 3464
obrázek 3465
obrázek 3466
obrázek 3468
 
(27. 01. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

44) Lurcher k darování? Z adopcí?!?

Včera mnohé z vás znepokojila skutečnost, že se na jednom inzertním serveru objevil lurcher k darování. Také se odkaz na tento inzerát objevil na našem facebooku. Nás na tento fakt upozornila o chvilku dříve jedna z našich…
 
(26. 01. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

43) Fenečka Kate

V prosinci přijelo do svých domovů mnoho adoptovaných pejsků. Bylo mezi nimi několik, kteří své domovy ještě neměli, přijet museli a našli tak své dočasné domovy v laskavé péči dočasných rodin. Byla mezi nimi i fenečka Kate,…
obrázek 3389
 
(15. 01. 2012 | 14 komentářů) zobrazit článek

42) Holly... kolik vlastně bylo těch dárečků?

Slíbili jsme, že prozradíme, co dalšího se tam v Zelené zemi děje. V článku 12 vánočních dárečků si můžete přečíst, jak jsme měli před Vánoci plné ruce práce se záchranou 12 greyhoundů, kterým hrozilo utracení v dog…
obrázek 3390
obrázek 3391
obrázek 3392
obrázek 3393
obrázek 3394
 
(15. 01. 2012 | 9 komentářů) zobrazit článek

41) Alexa Silvesterová a jiné příhody

Věřte, nevěřte, vlastně ani nevím, kdy skončil starý rok a kdy začal ten nový. Ale ne, orientace v místě i čase mne ještě neopouští, jen... Chvilku před půlnocí přichází od Alexe z Irska sms: "Můžeš na chvíli? Zrovna mi…
Alexa
Alexa
Alexa
Alexa
Rebeka
 
(03. 01. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

40) 12 vánočních dárečků

Prosinec byl poměrně hektický měsíc a bylo málo času psát do blogu o novinkách. A tak se nezlobte, pokusím se to napravit teď Vánoce jsou pro spoustu lidí symbolem něčeho radostného, příjemného. Mluví se o lásce, porozumění,…
Clea
Clea
Clea
Holly
Dexter
 
(28. 12. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

39) A další dárečky

Volné pokračování článku "12 vánočních dárečků" Kromě nadělení v dog poundu ve Slane se nám přihodilo pár dalších nosánků. Začněme třeba naší školkou: - greyhoundí žížalka zvaná pracovně Sal, nyní Tee Jedná se…
Sal - Tee
Ryan
Mimina tehdy
Freddie a Ollie
Ava
 
(28. 12. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

38) Změny v roce 2012

Tyto informace se týkají zejména nových zájemců o adopci chrta. V příštím roce nastane v našich pravidlech několik změn. Od nového roku bude v naší adopční smlouvě zakotven zákaz pouštění adoptovaných chrtů na…
obrázek 3324
obrázek 3325
obrázek 3326
 
(27. 12. 2011 | 90 komentářů) zobrazit článek

37) Předvánoční aukce - poděkování

Na Facebooku proběhla neuvěřitelně úspěšná Předvánoční aukce - obrovské díky patří Moničce Těšíkové za to, jak se o celou akci svědomitě a vytrvale na Facebooku starala, za velkou pomoc, rady a oporu Leyce Furyové, která ač…
 
(11. 12. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

36) Aislin, Branna, Caera a Kyla

Z jednoho dog poundu v Irsku se podařilo zachránit skupinku greyhoundů. Potkala jsem je přibližně v půlce listopadu a ač se snažím zbytečně slzy neronit (protože v tom případě bych si oči vyplakala), bylo mi zase jednou neveselo,…
Aislin
Branna
Caera
Kyla
 
(25. 11. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

35) Vánoční aukce

Vážení milovníci chrtů, venku za oknem tomu možná ještě nic nesvědčí, ale vánoční čas se blíží. Pro letošní rok jsme pro Vás připravili překvapení v podobě vánoční aukce, jejíž výtěžek bude věnován na podporu…
 
(17. 10. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

34) Pátek - sobota - Sonic

Možná si někteří před pár dny všimli mojí minihlášky na facebooku, že zase řešíme něco dramatického. Povím vám... minulý týden byl vážně hektický. Hlavy nám (všem) pořádně zaměstnali chrti z Dunboyne. Ale než jsme si…
Sonic a Philomena
obrázek 3177
obrázek 3178
obrázek 3179
obrázek 3180
 
(12. 10. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

33) Úterní realita

Je za námi velmi příjemný sraz bývalých chrtů v nouzi a jejich lidiček (o tom brzy jinde) a s ním spojený příjezd další party pejsků. Pátek až neděle, dny plné příjemných lidí, kteří jsou s námi na jedné lodi a…
Sand
Sand
obrázek 3121
obrázek 3122
obrázek 3123
 
(04. 10. 2011 | 25 komentářů) zobrazit článek

32) Upozornění pro majitele adoptovaných greyhoundů

Toto upozornění se týká jak našich současných adoptivních rodin, tak těch, kteří do budoucna uvažují o adopci bývalého dostihového greyhounda. Na stránkách ČGDF se objevil tento text Naše rodinky, které s námi prošly celým…
 
(20. 09. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

31) Chcete nám pomoci, ale nemůžete přímo adoptovat? Část II.

Starší článek na toto téma můžete najít v historii tohoto blogu. Dnes vám předkládáme jeho novou verzi, v níž píšeme o tom, co je aktuální právě teď. Ptáte se nás, jak je možné pomoci jiným způsobem, když nemůžete…
Nelly přijela domů
 
(09. 09. 2011 | 11 komentářů) zobrazit článek

30) Adopce na dálku - pomoc chrtům v nouzi v útulcích a azylech

Po úvahách, diskuzích v rámci teamu a také s vámi, milí přátelé našeho projektu, přicházíme s konečnou podobou tohoto nápadu, který původně není "náš", určitě ho znáte v různých formách a podobách odjinud. My bychom…
Buttercup/PAWS - našla domov ve Švédsku
 
(22. 08. 2011 | 17 komentářů) zobrazit článek

29) Hledáme posily ;-)

"Chrti v nouzi" rádi ve svém teamu uvítají lidi se srdcem pro pejsky (podmínka) a ochotou pomoci našemu projektu, ať už zblízka či na dálku. Všechny tyto činnosti jsou dobrovolné, za práci Vám nemůžeme nabídnout finanční odměnu…
 
(22. 08. 2011 | 12 komentářů) zobrazit článek

28) Co znamená ZÁVAZNÁ REZERVACE

... co to znamená pro nás, pro vás a malá změna pravidel. Pro všechny, kteří uvažují o adopci chrta. Bohužel se nám už několikrát stalo, a v poslední době se tento jev množí, že zájemci o adopci chrta zrušili závaznou…
 
(26. 07. 2011 | 8 komentářů) zobrazit článek

27) Lucas z Ballinrobe

Pořád se něco děje. Včera zavolal jeden pán z Ballinrobe jedné slečně pejskařce (trochu ji známe, velmi obětavá osoba, která dělá, co umí a soukromě už pomohla mnoha psům z dog poundů najít domovy) v sousedství, že u jeho…
obrázek 2611
 
(29. 06. 2011 | 1 komentář) zobrazit článek

26) Bea - ta irská

Tohle je Bea Před dvěma dny jsme Vám jednu její fotografii představili na facebooku - to jsme se ještě domnívali, že jde o pejska. V dog poundu byla totiž vedena jako samec pod jménem Bailey. Její čas (5denní lhůta) vypršel 10.6....…
Bea se koupe
obrázek 2592
obrázek 2593
obrázek 2594
obrázek 2595
 
(27. 06. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

25) POMOC pro PAWS

Pravidelní návštěvníci našich stránek jistě tuší, že útulek PAWS ležící poblíž irského městečka Mullinahone, je právě tím místem, odkud pochází velké množství, chcete-li většina, irských chrtů, kteří u nás našli…
Loučka
Pohled z dálky
Kennel
Dodávka
Lucky
 
(15. 06. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

24) POMOC pro FOR DOG SAKE (Jennifer)

Vlastně bychom, až na drobné úpravy v číslech, mohli zkopírovat článek hovořící o PAWS. Ale milá Jenn a její zachránění hafíci si rozhodně zaslouží vlastní článek a tak: Pravidelní návštěvníci našich stránek zřejmě…
Jennifer a George
Děcka :-)
Malý Sam - původně
Malý Sam - potom
Star
 
(15. 06. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

23) Hledáme švadlenky

Pěkný den všem! Máme "takový nápad" a abychom ho mohli realizovat, potřebujeme Vaše šikovné ruce :-) Takže pokud máte doma šicí stroj a chuť, všechno ostatní Vám vysvětlí telefonem nebo do mejlu Míla, který má realizaci na…
 
(03. 06. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

22) Bea hladoví za práva zvířat - podpořme ji

Španělská záchranářka Bea je drobný človíček s velkým srdcem.Známe ji osobně a o to víc, nás hluboce děsí skutečnost, že už 22. dnem pokračuje její protestní hladovka. Abychom vás uvedli do souvislostí - kdo je Bea, a…
obrázek 2235
Rozdíl mezi perrerou a protectorouobrázek 2235
Por los derechos de los animalesobrázek 2235
Česká verzeobrázek 2235
 
(18. 05. 2011 | 61 komentářů) zobrazit článek

21) Soutěž o nejlepší jméno

Taaak. Abychom nebyli jen vážní - vyhlašujeme soutěž Pomozte nám pojmenovat nový přírůstek u Jennifer, zhruba roční holčičku, které Jenn říká žertovně "Slightly Bonkers". Tuto zachránila u veterináře, kam ji někdo přivedl…
obrázek 2449
obrázek 2450
obrázek 2451
 
(17. 05. 2011 | 25 komentářů) zobrazit článek

20) Urgentní - ztracená fenka sloughi

Dnes jsme dostali zprávu o ztrátě fenečky "Iši": Fenka sloughi Istar Bohemia Genao, slyšící na jméno: Iši, Iška, Íša, Išinka, Ištar Ke ztrátě došlo za obcí Syrovice směr Ořechov (Brno - venkov)Je tetovaná číslem 124 v uchu,…
obrázek 1873
 
(07. 04. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

19) Pomůžete nám s propagací?

Jak? Jednou z možností je třeba samolepka na auto (viz obrázek). Pokud se Vám tato možnost líbí, "chrta v trojúhelníku" si můžete stáhnout buď a) v PDF nebo v b) EPS a samolepku si nechat vyrobit. Je spousta dalších…
Jedna z mnoha možností
 
(04. 04. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

18) Buďte opatrní každý den

Možná si teď říkáte, co ta Lucky blázní s Vánocemi, když už je po nich. Třeba si i někteří z vás všimli, že jsem posledních několik dní nebyla moc vidět. Že by…
obrázek 963
obrázek 964
obrázek 965
obrázek 966
obrázek 967
 
(13. 03. 2011 | 10 komentářů) zobrazit článek

17) Chrt ve znaku obce Kroučová - zajímavost

Chrt ve znaku obce Kroučová :-)Chov chrtů v obci Kroulová na přelomu 16. - 17.století hrabětem Floriánem Gothartem žďárským ze Žďáru. Za podrobnosti děkujeme rodince, která…
obrázek 1172
obrázek 1173
 
(17. 01. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

16) Florianka a její rodinka

Psaní od paničky Floriánkové,moc Haničce děkujeme:   .. k FloriánceJ Je to moje zlatíčko, jak jinak. Asi po dvou měsících u nás, kdy zjistila, že už…
Florianka letní slunění
Flori
Flori a učeníčko s domácí kočičkou i venku
Flori
Flori
 
(26. 12. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

15) Nevyžádané e-maily

V posledních předvánočních dnech nám přátelé i nám neznámí lidé přeposílají e-maily, které obdrželi od občanského sdružení GACR -…
obrázek 622
 
(11. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

14) Oblečky pro Španělsko 2

Dostali jsme od Vás další oblečky pro španělské pejsky :-) Konkrétně moc děkujeme:Petra E. - 6 kabátků a 7 návlekůMarkéta H. - 6 kabátkůEva Š. - 5…
obrázek 3360
obrázek 3361
obrázek 3362
obrázek 3363
obrázek 3364
 
(09. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

13) Akce: 9.ročník "Máme rádi zvířata" a Chrti v nouzi - 4.12.2010

Plánováná akce již 9.ročníku "Máme rádi zvířata" dne 4.12.2010 se vydařila :-) Trochu nás zakočilo počasí - mrzlo až praštilo, ale my jsme se nedali odradit a…
obrázek 472
obrázek 473
obrázek 474
obrázek 477
obrázek 478
 
(04. 12. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

12) Kabátky pro Španělsko

Po našem návratu ze Španělska, kdy jsme na vlastní oči mohli vidět, jak se žije pejskům v útulku Tomellosso a v perreře Cuenca, a kam jsme dovezli velikou hromadu pytlů s granulemi, dekami a krabic s…
obrázek 3371
obrázek 3372
obrázek 3373
 
(29. 11. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

11) Když máte kočičku a/nebo malého psa

Malé povídání pro zájemce o adopci, kteří mají kočičky nebo malé psy Pravděpodobně víte, že všichni tito chrti spadají do skupiny "lovecká plemena",…
 
(24. 11. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

10) Španělské obrázky

Do Španělska jsme se vypravili v pondělí, 4.10. a vrátili se v sobotu, odpoledne 9.10. Tedy na cestě jsme strávili necelých šest dní a ujeli jsme cca 5 400 kilometrů. Naší trasu…
 
(07. 11. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

9) Co nového v Cuenca

Snažím se vám už asi hodinu napsat něco nového o Cuenca. Mažu a píšu, mažu a píšu. Takže bez velkých úvodů - stanice smrti (perrera) v Cuenca půjde koncem týdne do…
obrázek 46
obrázek 53
obrázek 70
obrázek 191
obrázek 300
 
(02. 11. 2010 | 8 komentářů) zobrazit článek

8) Cesta do Irska a zpět / Journey to Ireland and back

Páteční brzké ráno, vydáváme se na dalekou cestu přes Německo (Belgii, Francii a Anglii) do Irska. Chrtíci v nouzi čekají.Friday, early morning, we are on our long journey... from Germany…
 
(13. 10. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

7) Otázka pro šikovné švadlenky

Kabátky, bundičky apod. Když se ochladí, je zima i na jihu ve Španělsku, o Irsku nemluvě.Prosba pro milé, šikovné, amatérské švadlenky, které čtete náš…
 
(01. 10. 2010 | 12 komentářů) zobrazit článek

6) Setkáníčko

POZVÁNKA    Milí chrtí kamarádi a přátelé, rádi bychom Vás pozvali na setkání, které pořádáme ve dnech 24.-26.9.2010 Místo…
 
(10. 09. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

5) Jessie greyhoundí fenečka z Irska

Jessie greyhoudní irská fenečka potřebuje naši pomoc     31.srpna měla Jessie (černá fenečka greyhounda) byla zachráněna Jenn před smrtí v Irsku, ale měla při venčení…
obrázek 197
 
(06. 09. 2010 | 12 komentářů) zobrazit článek

4) Proč příspěvek na adopci?

Naprostá většina z Vás nám píše krásné maily plné podpory. Moc Vám za ně hluboce děkujeme, věřte, že Vaše podpora i důvěra je pro nás velmi důležitá…
 
(06. 09. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

3) Chcete nám pomoci, ale nemůžete přímo adoptovat? Část I.

Ptáte se nás, jak je možné pomoci jiným způsobem, když nemůžete adoptovat chrta, nebo svého chrtíka máte už doma a rádi byste pomáhali dále. Předkládáme…
 
(25. 08. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

2) Věcná sbírka pro Pilar

Materiální pomoc pro pejsky ve stanici smrti v Cuenca Naše Pilar, to je hodná paní, která bydlí v Cuenca, pracuje ve škole a stará se o smrtelně nemocnou maminku. Mimoto každou…
 
(25. 08. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

1) Vtáčnik - urgentní

Tento cca dvouletý pejsek byl nalezen v Bratislavě. Jedná se o případ týrání, byl politý zřejmě kyselinou. Nyní se nachází v azylu Slobody zvierat. Dnes jsme se jich…
obrázek 226
 
(19. 08. 2010 | 13 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)