A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Všechno možné

(Autor blogu: Admin1 | Zobrazit přehled článků blogu)

Zde vás budeme informovat o aktuálním dění, o tom, co se stalo, děje i stane. Tento blog by měl sloužit jako takový informační pel-mel projektu Chrti v nouzi a přinášet rozmanité informace o dalších, nejen chrtích, událostech.

 


Chcete nám pomoci, ale nemůžete přímo adoptovat? Část I.

článek ze dne: 25. 08. 2010

Ptáte se nás, jak je možné pomoci jiným způsobem, když nemůžete adoptovat chrta, nebo svého chrtíka máte už doma a rádi byste pomáhali dále.


Předkládáme vám tedy takové malé shrnutí.


 


1. Propagace


Stáhněte si náš letáček, vytiskněte ho, rozstříhejte a ukažte ho svým známým, kolegům, rodině.


Můžete ho třeba také vyvěsit v oblíbené hospůdce, cukrárně, u kadeřníka, veterináře... samozřejmě vždy po dohodě s provozovatelem. Fantazii se meze nekladou.


Máte-li nápad, který vyžaduje jiné podklady, než jaké jsou nyní k dispozici, poraďte se s Mílou (tel. 777 190333 / nebo nám pošlete e-mail), určitě něco vymyslí.


Letáček je k nalezení zde: Propagace a pomoc.


Pokud máte vlastní web, a chtěli byste Chrty v nouzi propagovat, můžete použít některý z připravených kódů. Pokud v tom chcete poradit nebo by se Vám hodil jiný formát či provedení, obraťe se na Mílu.


Obecně: velmi nám pomáhá, když na facebooku sdílíte naše odkazy, když o nás mluvíte s dalšími lidmi atd. Děkujeme.


 


2. Pomoc materiální


Předpokládáme, že naše stránky už trochu znáte a tedy i víte, kde a jak se snažíme pomáhat, přesto by bylo vhodné malé shrnutí pro ty z vás, kteří jsou zde třeba noví:


Všichni chrti, které najdete v sekci Domov hledají, jsou bezprizorní pejsci, kteří byli v zemi svého původu v „lepším" případě odloženi nebo umístěni do útulku, v horším případě odloženi nebo umístěni přímo do stanice smrti (ve Španělsku se tomu říká perrera, v Irsku dog pound), více k tomu si můžete přečíst zde: Co je co.


 


Útulky poskytují pejskům tu základní veterinární péči - očkování, čipování, odčervení/odblešení, kastrace - nic víc už tak napjatý rozpočet nedovoluje, většina z nich je odkázána na materiální a finanční pomoc zvenčí, tedy i naši - to platí třeba pro „naše" útulky v La Mancha (říkáváme jim i refugio nebo protectora) nebo Madridu (těmto útulkům přispíváme 70 - 100 EUR v případě každého adoptovaného chrta).


Více k financím najdete také v tomto článku: Kolik stojí chrtí život.


Ani irský útulek Paws to nemá snadné. V případě bývalých dostihových greyhoundů může ze strany irské dostihové federace sice může počítat s určitou dotací, ta je bohužel však natolik mizivá, že zdaleka nepokryje ani náklady na veterinární přípravu greyhounda před jeho vycestováním do rodiny... prostředky na běžný provoz, transport, nenadálé operace, komplikace, urgentní případy, ty zoufale chybí.


To vůbec nemluvíme o „nezávodních" greyhoundech nebo lurcherech (kříženci greyhoundů) - na ty neexistují příspěvky žádné. I když si někteří myslí, že toto plemeno nemá nic společného s dostihovou situací, - jsou to kříženci greyhounda a tak je mnohdy těžší najít pomoc.


Možná jste si v poslední době všimli těchto dvou případů irských chrtů v katastrofickém stavu:


Mange ze stanice smrti, St. Dublin Dog Pound:


Mange


Athy, nalezenec z Kildare:


Athy


 


Oba jsou lurcheři, jejich léčbu musí útulek uhradit z vlastních zdrojů... kterých je zoufale málo. Rádi bychom v těchto případech pomohli a budeme vděčni, když se k nám přidáte.


Nepůjde rozhodně o první pomoc zvenčí, toto byl např. Ross (nyní žije v ČR jako Jim), který před léčbou vypadal takto:


Roos 1


Po léčbě takto:


Roos 2


 


Jeho úspěšné vyléčení bylo možné díky pomoci švédské organizace Never Never Land.


Rádi bychom v Irsku pomáhali dalším soukromým osobám jako jsou např. Ailish. Ta pomáhá jako dobrovolník u organizace „Last Hope" (poslední naděje) v Irsku (tato paní opatrovala svého času "naši" Shine) nebo Jennifer - paní, která má u sebe doma vždy pár nalezenců. Obě dvě pomáhají v Last Hope.


Jenn dále pak pomáhá dostávat psy z dog poundu (stanice smrti - zde je lhůta 5dní na umístění, potom jsou psi utraceni), bez pomoci okolí by to nešlo.


Jsou to zcela soukromé osoby, které v rámci svým možností poskytují azyl vždy několika bezprizorných pejskům a o tyto se starají, dokud se nenajde vhodná adoptující rodinka. Také se snaží ve svém okolí najít pěstouny či rodiny.


Než se podaří Jenn připravit jednoho psa pokud je „zdravý", musí zaplatit: €120 kastrace, €70 vakcinace, €40 za mikročip a dále ještě očkování proti vzteklině! Není zde zahrnutá péče o psa ani přeprava.


Chrtíci (často lurcheři) k nim přicházejí mnohdy v zoufalém stavu, zbídačení, bez srsti a zranění - tedy taková péče bývá značně nákladná. My práci těchto obětavých lidí hluboce respektujeme a snažíme se jim, jak to lze pomáhat.


Rovněž bychom rádi ve větší míře pomáhali irským greyhoundům, kteří nikdy ani závodit nezačali - o tom jaké důvody k tomu mohou vést se dočtete v tomto článku, viz. odstavec „Saplings": Greyhound.


Takových jsou v Irsku tisíce, irskou dostihovou federaci nezajímají (nebyli u nich registrováni pro dostihy, tedy je nevnímají jako svůj problém, který by měli řešit), nás však ano. Jsou to prakticky všemi zapomenutí psi...


U těchto greyhoundů spočívá financování celého procesu od A do Z na naší organizaci. Toto nejsme schopni pokrýt ze standardního adopčního příspěvku (který v případě adopce pejska činí 4500 Kč).


Potom existují další soukromé osoby ve Španělsku - např. naše Pilar ve španělském městě Cuenca, která také není provozovatelem útulku, byť sebeskromnějšího.


Naše Pilar, to je hodná paní, která bydlí v Cuenca, pracuje ve škole, stará se o smrtelně nemocnou maminku a mimoto každou volnou chvíli věnuje tomu, aby navštívila místní likvidační stanici, psům donesla trochu jídla (kupuje maso, vaří a spolu s rýží nosí pejskům do perrery), ošetřila jim rány, pohladila je...


Mluvíme o psech, kteří tam čekají na smrt a mají vyměřeno 21 dní. Pilar dělá vše, co je v jejich silách, aby zvrátila osud alespoň některých z nich. Na to vše je zcela sama.


Pilar


(Věřte prosím, že toto neuvádíme proto, abyste někoho litovali, jak o nás občas někteří lidé zlobně prohlašují. Samotná lítost ničemu nepomůže. Nám hluboce záleží na tom, abyste pochopili, jak složité věci a procesy je nutné zkloubit, aby někteří pejskové nakonec mohli doputovat do bezpečí, abyste porozuměli, že o chod všech těchto věcí se stará maličká skupinka lidí, tj. Pilar tam a nás pár tady. Naše možnosti nejsou nekonečné a finanční prostředky jsou značně omezené. Prosíme, nemějte nám za zlé, pokud vás někdy žádáme o trpělivost - např. při čekání na nové informace, fotografie, datum příjezdu atd... Je to prostě tak, že každý jeden z nás dělá maximum možného a často se všichni pohybujeme na samotné hranici svých sil i možností.)


 V případě, že se na některého z nich usměje štěstí v podobě rodinky, je to zase Pilar, která zařídí očkování, chip, krevní testy a podá antiparazitikum. Následně tyto šťastlivce dopraví někam na místo předání, kde si je převezme a) buď německá organizace, která právě zajišťuje transport a odveze psy do bezpečí (rozumějte do Německa - tam si je přebíráme my) b) nebo přímo my - vždy dle konkrétní situace.


Jak nám můžete pomoci při záchraně „našich" pejsků nejen ze stanice smrti v Cuenca a podpořit Pilar a také další statečné osoby bojující za záchranu chrtů přímo v první linii?


Jak jsme již zmínili výše, můžete nám pomoci s propagací - aby pejsek mohl odjet, ať už z té či oné země, musí na něho čekat vhodná rodinka.


 


Materiální pomoc:


a) Krmení + zdravotnický materiál -  toto se týká zejména pejsků z Cuenca. Není v silách jedné soukromé osoby uživit desítky psů v perreře. Pilar se o to přesto snaží. Tento stav není dlouhodobě udržitelný. Koncem měsíce k Pilar dorazí první dávka krmení, které jí od nás laskavě dovezou němečtí kolegové. Pejskové (aby to vůbec zvládli, než budou moci putovat domů) potřebují ovšem jíst průběžně. Co tedy s tím?


Na konci měsíce září bychom Pilar rádi předali sbírku krmiva a zdravotnického materiálu, kterou tímto vyhlašujeme.


K tomu si můžete přečíst samostatné informace a pokyny - viz.: Věcná sbírka pro Pilar.


b) Velké přepravky nebo klece na psy


Je možné, že máte nějakou starší, nepotřebnou doma a mohli byste nám ji darovat nebo alespoň dlouhodobě zapůjčit. Je-li tomu tak, budeme vám velice vděčni. Tak, jak se situace vyvíjí, roste nutnost přepravovat vlastními silami více pejsků najednou a ve větším autě, a to bez přepravek nebo klecí nelze.


Doufáme, že postupně si toto vybavení zakoupíme, bohužel momentálně to naše finanční možnosti nedovolují.


c) pravidelně stojíme před nutností zajistit na několik dnů zapůjčení velké dodávky ve slušném technickém stavu - možná víte o způsobu, jak nám s tím pomoci - třeba znáte někoho, kdo by nám takovou zapůjčil apod. (nejsme schopni hradit klasické poplatky půjčoven automobilů, které představují dle provozovatele cca 2500 Kč/den)


S tím souvisí další bod:


d) Přímá finanční podpora


Pokud byste nám rádi pomohli tímto způsobem, je samozřejmé, že byste měli vědět, na jaké účely bude váš dar použit.


Jsou věci, které musíme řešit průběžně a dlouhodobě a kromě toho přicházejí případy akutní.


Momentálně akutní záležitosti:


- Benitka a Benitčané (Španělsko) - platba za další péči (září) u veterinářky


- krmivo pro psy v perreře Cuenca (předání Pilar na konci září)


- antiparazitika, léky, dezinfekce, obvazy, antibiotika atd. pro psy v perreře v Cuenca (předání Pilar na konci září)


(pokud se nám podaří shromáždit dostatek, rádi bychom část darovali také chudému útulku


v Madridu - odtud jsou např. naše Marea a Unica)


- Athy a Mange (Irsko)


- konec měsíce září: přeprava skupinky galgů ze Španělska velkou dodávkou,


zatím se zdá, že také za samotné zapůjčení budeme muset zaplatit.


(V tomto termínu nikdo - např. německá organizace, do Španělska nejede, nemůžeme s nimi tedy náš transport spojit a o náklady se rozdělit. Bohužel některé pejsky je nezbytné odvézt už v tomto termínu - např. pejsky v perreře nelze „udržet" o další měsíc déle; musíme odvézt také Benitku a Benitčany)


 


Průběžně, dlouhodobě:


- nákup antiparazitik, léků, dezinfekce, obvazů, antibiotik atd. pro psy v perreře v Cuenca


- pořízení přepravek a přepravních klecí (v počtu nejméně 10 ks)


- průběžný nákup krmiva pro psy v perreře Cuenca / dle potřeby pro útulek v Madridu


- přispívání na veterinární úkony u pejsků z Cuenca (Chip + pas: 20 EUR, vakcinace: cca 12 EUR, krevní test: 20-50 EUR)


- propagace naší činnosti


Naše bankovní spojení:


237373542/0300


 Rozhodnete-li se přispět na určitý případ, uveďte prosím do zprávy pro příjemce krátkou heslovitou poznámku (na co konkrétně máme příspěvek použít). Pokud rozhodnutí chcete nechat na nás, uveďte prosím poznámku: PŘÍSPĚVEK NA ČINNOST.


Důležité: prosíme, stáhněte si a 2x vytiskněte naši darovací smlouvu, vyplňte a odešlete oba exempláře poštou na adresu našeho sdružení: Möbius, o.s., Otinoves 37, 798 61 Drahany.


My tuto smlouvu potvrdíme a zašleme vám jeden exemplář zpět. Prosíme, nezapomeňte, Vaše příspěvky resp. dary musíme mít tímto způsobem podloženy. Srdečně děkujeme za pochopení a součinnost.


Protože jsme nezisková organizace lze na základě darovací smlouvy tento dar odečíst od základu vaší daně (poraďte se o tom se svou účetní).


 Ať už se rozhodnete pomoci jakýmkoliv způsobem, srdečně vám děkujeme za projevený zájem, podporu i důvěru. O tom, jak byla vaše pomoc využita, budeme pravidelně informovat.


 

 

Komentáře k článku

Lucky
Děkujeme
(Lucky, 31. 08. 2010)

Káji Novotné ("Dadynce"), našemu o.s. věnovala dvě obrovské letecké přepravky.


Další se nám podařilo sehnat v akci jednoho zverimexu, za poloviční cenu (3100 Kč)


Hurá :-)


Rovněž srdečně děkujeme Markovi Frélichovi za nabídku zapůjčení dodávky na konec září. Jste úžasní.


A potřetí - děkujeme Vám všem, kteří nám hlásíte, že u sebe sbíráte krmení pro Pilar.


Pilar už o tom ví, je dojata a všem moc děkuje.


letecké přepravky

letecké přepravky

 
tereyska
(tereyska, 06. 09. 2010)

Také děkujeme moc za umisťovaní bannerů na Vaše webové stránky a také možnosti propagace Kiss

 
Míla
Oblečky pro Španělsko
(Míla, 29. 11. 2010)

Děkujeme za všech 55 oblečků, které jste poslali, aby španělským pejskům nebyla zima! Více o tom ZDE.

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 6 plus 0 =

 

Další články v blogu

66) Kalendář 2015

Kalendář CHRTI V NOUZI 2015 Zakoupením tohoto kalendáře přispějete na činnost projektu Chrti v nouzi, zejména pak na nezbytné výdaje spojené s především veterinární péčí o naše svěřence, a také nákupem krmiva a léčiv... …
obrázek 6542
obrázek 6543
obrázek 6544
obrázek 6545
 
(17. 09. 2014 | 3 komentáře) zobrazit článek

65) Jarní sprška

Když se stane, že naše stránka utichne a vypadá to, že se nic neděje, můžete si být na 99,9% jistí, že opak je realitou. S největší pravděpodobností se toho děje více než dost a my o tom ani nestíháme psát. Abychom to trochu…
Bart
Saphira
Saphira
Coruška
Terry a Tim
 
(21. 03. 2014 | 9 komentářů) zobrazit článek

64) Dočasná mamka / taťka

Dočasná "mamka" / dočasný "taťka" - AKUTNÍ! I když se v principu snažíme přivážet konkrétní pejsky pro konkrétní rodinky, které zde na ně čekají, dostáváme se i do situací, kdy z různých důvodů potřebujeme někam…
 
(26. 08. 2013 | 10 komentářů) zobrazit článek

63) Hledáme kmotry :-)

Touto výzvou se obracím na naše již stávající, zkušenější adoptivní rodinky nebo ostřílené dočasné rodiče: Hledáme kmotry :-) Co? Proč? Jak? Asi sami vzpomínáte, jaké to bylo, když jste nejistou rukou stiskli vodítko…
 
(23. 08. 2013 | 8 komentářů) zobrazit článek

62) Letní...

Ačkoliv mnoho lidí léto miluje, přiznávám, že cítím pravý opak. Ale ne, nejsem eskymák, ale jak už jsem tak blázen do nosanů, zvykla jsem si na spoustu věcí koukat z jejich úhlu pohledu.A teď mám namysli zejména ty irské, tam…
Arya
Adina
Adina
Penny
Kid
 
(21. 07. 2013 | 3 komentáře) zobrazit článek

61) Irsko není Anglie, hrušky nejsou jablka a dog pound není psí hotel

Já vím, dlouho ode mne na blogu ani slovo a najednou na vás vpadnu s takovým podivným titulem? Nebojte, milí přátelé, není mou ambicí rozebírat zeměpis ani filozofovat nad jablečným moštem. A postupně se ke smyslu toho podivného…
Chip - lurcheří kluk typu
Chip - již v bezpečí spolu s Chance
Liam, 18 měsíců
Přátelé v co, Claire, Scariff
Matylda, co, Claire, Scariff
 
(07. 04. 2013 | 16 komentářů) zobrazit článek

60) Jeho veličenstvo chrt

Mgr. Miroslava Malaníková je autorkou úspěšných knih Mise MM aneb Mesiáš přijde za 7 dní a Mise MM II aneb kód 37. V roce 2011 její rodinu obohatili dva adoptovaní chrti Adam a Angela, které si možná pamatujete z našich…
Jeho veličenstvo chrt
Adam a Angela
 
(26. 11. 2012 | 4 komentáře) zobrazit článek

59) Vánoční aukce

Vážení a milí přátelé a fanoušci, tak se nám vánoční čas zase blíží. Pro letošní rok jsme pro Vás opět připravili vánoční aukci, jejíž výtěžek bude věnován na podporu další činnosti projektu Chrti v nouzi. První…
 
(15. 11. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

58) Aretha, Niel, Kirby... Irsko podzim 2012

Jak asi víte, občas se vypravím do Irska, pošťouchnout, řešit či pomoci vyřešit věci, s kterými na dálku možné hýbat není. A tak si říkám, že malý reportík by byl fajn, i když předesílám, že povídání to bude spíše…
Aretha, Kirby, Niel v pozadí
Niel
Kirby
blechy, blechy, celá velká rodina
Niel
 
(10. 10. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

57) Malá - velká prosba

Jak asi víte po létě se blíží náš další transport, na chrtím srazu v Herolticích uvítáme další partu irských nosů. Na některé se nedočkavě těší jejich rodinky, jiné přivítá náruč dočasných rodičů. Dohromady z Irska…
Vzpomínková...
Doma...
 
(20. 08. 2012 | 1 komentář) zobrazit článek

56) Čísla

Abyste měli lepší představu, co myslíme tím, když říkáme, že je v Irsku ročně zabito tisíce greyhoundů, necháme dnes mluvit čísla. Tato čísla se týkají greyhoundů. O lurcherech se bohužel žádné statistiky nevedou. Takže…
Greyhoundi v dog poundech v Irsku 2011
 
(19. 08. 2012 | 7 komentářů) zobrazit článek

55) Na druhém břehu nuda není

... další malý reportík z Irska V posledních dnech nám v Irsku napadala "z oblaků" zase pěkná parta greyhoundů. Osm a dva jako překvápko, patrně bonus za dobré chování (to byla nesmělá snaha o černý humor, když toho…
Kirby
Loki
Chilli
Neji
Neji
 
(11. 08. 2012 | 2 komentáře) zobrazit článek

54) Hej, Kámo

Ráno mi na facebooku zabliká zpráva. Píše jeden náš taťka, u kterého našli domov už dva naši adopťáčci. "Přátelé, dnes jsem při cestě do práce našel na silnici ležet sraženého psa. Všichni ho objížděli a nechali ležet…
obrázek 4737
obrázek 4738
obrázek 4739
obrázek 4740
obrázek 4741
 
(07. 08. 2012 | 11 komentářů) zobrazit článek

53) Pět greyhoundů v akutním ohrožení

Ne a ne. Tento způsob léta se nezdá být ani trochu šťastným. Skutečnost, že den má pouze 24 hodin nám nedovoluje psát o každém šustnutí - jak to jde, snažíme se alespoň stručně informovat na facebooku, ale dnes musím a…
obrázek 4529
Beatriceobrázek 4529
Bessobrázek 4529
Bowieobrázek 4529
Boyceobrázek 4529
 
(12. 07. 2012 | 16 komentářů) zobrazit článek

52) Thelminka potřebuje naši pomoc

Fakta - před rokem: Skoro všichni ten příběh dvou afgháních princezen znáte. Dvě černé, zcela zanedbané chrtí fenky, vytaženy z útulku v hrozném stavu. Ta starší, Thelma, byla používána množitelem jako stroj na štěňata,…
obrázek 5076
obrázek 5077
obrázek 5078
 
(20. 06. 2012 | 12 komentářů) zobrazit článek

51) Průběžné hlášení z druhého břehu

"Prší, prší jen se leje"... Ne, to si nezpívám, přemýšlím, jak začít další hlášení o tom, co a jak tam v Zelené zemi a co my (s tím vším). Prší, prší... v Irsku prší nechtění greyhoundi přímo na naše hlavy. Počkat,…
Saoirse a Georgia
na farmě
Cheryl
Budulínek
kbelíky, žínka, voda, šampon...
 
(12. 06. 2012 | 9 komentářů) zobrazit článek

50) Tee a Ryan - aktualizace

Tee a RyanKromě toho, že oba dva jsou roztomilá greyhoundí "děcka" , mají společného ještě cosi.Jsou to takoví naši dva "pajdavíci", které jsme zachránili v Irsku. Oba mají problémy s nožkami, pokusíme se jim pomoci, jak to…
Tee - příjezd do ČR
obrázek 3805
obrázek 3806
obrázek 3807
obrázek 3808
 
(02. 04. 2012 | 8 komentářů) zobrazit článek

49) Velikonoční aukce

A je to tady Velikonoční aukce na podporu chrtíků. Výtěžek bude určen zejména na plánované ortopedické operace malé Tee a Ryana, které proběhnou 3. dubna. V rámci aukce lze vydražit mnohé hezké předměty s chrtí tematikou a…
obrázek 3985
 
(02. 04. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

48) Kde a komu jste mimo jiné pomohli?

Clea, Dexter, Brego, Mini, Holly, Sam, Alexa, Aislin, Brana, Kyla, Caera… Říkají vám něco ta jména? To by měla, protože všem těmto jste pomohli Jak? Tím, že jste si vydražili v naší vánoční aukci obrázek s chrtem nebo CD…
Clea
Clea
Lady Sam
Lady Sam
Kyla
 
(28. 03. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

47) Naše realita

Jen takový maličký kousek naší reality, které denně čelíme v Irsku a děje se právě teď - třeba pro ty, kteří nevědí, nechápou příp. nechtějí vidět o čem to celé je. Na cestě do naší péče, zrovna míří k Dublinu,…
obrázek 3802
 
(21. 03. 2012 | 11 komentářů) zobrazit článek

46) Dvacet nosů

(Článek původně napsán: 01. 02. 2012) Malá zpráva z druhé strany fronty, tedy z Irska. Tyto dny se snažíme zachránit před likvidací 20 greyhoundů. Bohužel Irská dostihová federace "pomohla" pouze vzletnými slovy, která dobře…
obrázek 3472
obrázek 3473
obrázek 3474
obrázek 3475
obrázek 3476
 
(06. 02. 2012 | 17 komentářů) zobrazit článek

45) ANTI DOG POUND

článek napsán 4.10.2011 Akce ANTI DOG POUND aneb volné pokračování článku "Kolik stojí chrtí život" Pro naše fanoušky a přátele: Jdeme za vámi s prosbou. Faktem je, že neradi o něco "škemráme". Ale faktem také je, že…
Ethan
Zamir
Lara
Merlin
Tommy
 
(27. 01. 2012 | 31 komentářů) zobrazit článek

44) Spadla z nebe...?

Toto je greyhoundí fenečka, jejíž fotografii jste mohli zahlédnout na našem facebooku. Dali jsme ji jméno Phoenix - věříme, že tak jako její bájný jmenovec opět povstane z popela a roztáhne "křídla". Kde se vzala, tu se vzala,…
obrázek 3464
obrázek 3465
obrázek 3466
obrázek 3468
 
(27. 01. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

43) Lurcher k darování? Z adopcí?!?

Včera mnohé z vás znepokojila skutečnost, že se na jednom inzertním serveru objevil lurcher k darování. Také se odkaz na tento inzerát objevil na našem facebooku. Nás na tento fakt upozornila o chvilku dříve jedna z našich…
 
(26. 01. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

42) Fenečka Kate

V prosinci přijelo do svých domovů mnoho adoptovaných pejsků. Bylo mezi nimi několik, kteří své domovy ještě neměli, přijet museli a našli tak své dočasné domovy v laskavé péči dočasných rodin. Byla mezi nimi i fenečka Kate,…
obrázek 3389
 
(15. 01. 2012 | 14 komentářů) zobrazit článek

41) Holly... kolik vlastně bylo těch dárečků?

Slíbili jsme, že prozradíme, co dalšího se tam v Zelené zemi děje. V článku 12 vánočních dárečků si můžete přečíst, jak jsme měli před Vánoci plné ruce práce se záchranou 12 greyhoundů, kterým hrozilo utracení v dog…
obrázek 3390
obrázek 3391
obrázek 3392
obrázek 3393
obrázek 3394
 
(15. 01. 2012 | 9 komentářů) zobrazit článek

40) Alexa Silvesterová a jiné příhody

Věřte, nevěřte, vlastně ani nevím, kdy skončil starý rok a kdy začal ten nový. Ale ne, orientace v místě i čase mne ještě neopouští, jen... Chvilku před půlnocí přichází od Alexe z Irska sms: "Můžeš na chvíli? Zrovna mi…
Alexa
Alexa
Alexa
Alexa
Rebeka
 
(03. 01. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

39) 12 vánočních dárečků

Prosinec byl poměrně hektický měsíc a bylo málo času psát do blogu o novinkách. A tak se nezlobte, pokusím se to napravit teď Vánoce jsou pro spoustu lidí symbolem něčeho radostného, příjemného. Mluví se o lásce, porozumění,…
Clea
Clea
Clea
Holly
Dexter
 
(28. 12. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

38) A další dárečky

Volné pokračování článku "12 vánočních dárečků" Kromě nadělení v dog poundu ve Slane se nám přihodilo pár dalších nosánků. Začněme třeba naší školkou: - greyhoundí žížalka zvaná pracovně Sal, nyní Tee Jedná se…
Sal - Tee
Ryan
Mimina tehdy
Freddie a Ollie
Ava
 
(28. 12. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

37) Změny v roce 2012

Tyto informace se týkají zejména nových zájemců o adopci chrta. V příštím roce nastane v našich pravidlech několik změn. Od nového roku bude v naší adopční smlouvě zakotven zákaz pouštění adoptovaných chrtů na…
obrázek 3324
obrázek 3325
obrázek 3326
 
(27. 12. 2011 | 90 komentářů) zobrazit článek

36) Předvánoční aukce - poděkování

Na Facebooku proběhla neuvěřitelně úspěšná Předvánoční aukce - obrovské díky patří Moničce Těšíkové za to, jak se o celou akci svědomitě a vytrvale na Facebooku starala, za velkou pomoc, rady a oporu Leyce Furyové, která ač…
 
(11. 12. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

35) Aislin, Branna, Caera a Kyla

Z jednoho dog poundu v Irsku se podařilo zachránit skupinku greyhoundů. Potkala jsem je přibližně v půlce listopadu a ač se snažím zbytečně slzy neronit (protože v tom případě bych si oči vyplakala), bylo mi zase jednou neveselo,…
Aislin
Branna
Caera
Kyla
 
(25. 11. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

34) Vánoční aukce

Vážení milovníci chrtů, venku za oknem tomu možná ještě nic nesvědčí, ale vánoční čas se blíží. Pro letošní rok jsme pro Vás připravili překvapení v podobě vánoční aukce, jejíž výtěžek bude věnován na podporu…
 
(17. 10. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

33) Pátek - sobota - Sonic

Možná si někteří před pár dny všimli mojí minihlášky na facebooku, že zase řešíme něco dramatického. Povím vám... minulý týden byl vážně hektický. Hlavy nám (všem) pořádně zaměstnali chrti z Dunboyne. Ale než jsme si…
Sonic a Philomena
obrázek 3177
obrázek 3178
obrázek 3179
obrázek 3180
 
(12. 10. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

32) Úterní realita

Je za námi velmi příjemný sraz bývalých chrtů v nouzi a jejich lidiček (o tom brzy jinde) a s ním spojený příjezd další party pejsků. Pátek až neděle, dny plné příjemných lidí, kteří jsou s námi na jedné lodi a…
Sand
Sand
obrázek 3121
obrázek 3122
obrázek 3123
 
(04. 10. 2011 | 25 komentářů) zobrazit článek

31) Upozornění pro majitele adoptovaných greyhoundů

Toto upozornění se týká jak našich současných adoptivních rodin, tak těch, kteří do budoucna uvažují o adopci bývalého dostihového greyhounda. Na stránkách ČGDF se objevil tento text Naše rodinky, které s námi prošly celým…
 
(20. 09. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

30) Chcete nám pomoci, ale nemůžete přímo adoptovat? Část II.

Starší článek na toto téma můžete najít v historii tohoto blogu. Dnes vám předkládáme jeho novou verzi, v níž píšeme o tom, co je aktuální právě teď. Ptáte se nás, jak je možné pomoci jiným způsobem, když nemůžete…
Nelly přijela domů
 
(09. 09. 2011 | 11 komentářů) zobrazit článek

29) Adopce na dálku - pomoc chrtům v nouzi v útulcích a azylech

Po úvahách, diskuzích v rámci teamu a také s vámi, milí přátelé našeho projektu, přicházíme s konečnou podobou tohoto nápadu, který původně není "náš", určitě ho znáte v různých formách a podobách odjinud. My bychom…
Buttercup/PAWS - našla domov ve Švédsku
 
(22. 08. 2011 | 17 komentářů) zobrazit článek

28) Hledáme posily ;-)

"Chrti v nouzi" rádi ve svém teamu uvítají lidi se srdcem pro pejsky (podmínka) a ochotou pomoci našemu projektu, ať už zblízka či na dálku. Všechny tyto činnosti jsou dobrovolné, za práci Vám nemůžeme nabídnout finanční odměnu…
 
(22. 08. 2011 | 12 komentářů) zobrazit článek

27) Co znamená ZÁVAZNÁ REZERVACE

... co to znamená pro nás, pro vás a malá změna pravidel. Pro všechny, kteří uvažují o adopci chrta. Bohužel se nám už několikrát stalo, a v poslední době se tento jev množí, že zájemci o adopci chrta zrušili závaznou…
 
(26. 07. 2011 | 8 komentářů) zobrazit článek

26) Lucas z Ballinrobe

Pořád se něco děje. Včera zavolal jeden pán z Ballinrobe jedné slečně pejskařce (trochu ji známe, velmi obětavá osoba, která dělá, co umí a soukromě už pomohla mnoha psům z dog poundů najít domovy) v sousedství, že u jeho…
obrázek 2611
 
(29. 06. 2011 | 1 komentář) zobrazit článek

25) Bea - ta irská

Tohle je Bea Před dvěma dny jsme Vám jednu její fotografii představili na facebooku - to jsme se ještě domnívali, že jde o pejska. V dog poundu byla totiž vedena jako samec pod jménem Bailey. Její čas (5denní lhůta) vypršel 10.6....…
Bea se koupe
obrázek 2592
obrázek 2593
obrázek 2594
obrázek 2595
 
(27. 06. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

24) POMOC pro PAWS

Pravidelní návštěvníci našich stránek jistě tuší, že útulek PAWS ležící poblíž irského městečka Mullinahone, je právě tím místem, odkud pochází velké množství, chcete-li většina, irských chrtů, kteří u nás našli…
Loučka
Pohled z dálky
Kennel
Dodávka
Lucky
 
(15. 06. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

23) POMOC pro FOR DOG SAKE (Jennifer)

Vlastně bychom, až na drobné úpravy v číslech, mohli zkopírovat článek hovořící o PAWS. Ale milá Jenn a její zachránění hafíci si rozhodně zaslouží vlastní článek a tak: Pravidelní návštěvníci našich stránek zřejmě…
Jennifer a George
Děcka :-)
Malý Sam - původně
Malý Sam - potom
Star
 
(15. 06. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

22) Hledáme švadlenky

Pěkný den všem! Máme "takový nápad" a abychom ho mohli realizovat, potřebujeme Vaše šikovné ruce :-) Takže pokud máte doma šicí stroj a chuť, všechno ostatní Vám vysvětlí telefonem nebo do mejlu Míla, který má realizaci na…
 
(03. 06. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

21) Bea hladoví za práva zvířat - podpořme ji

Španělská záchranářka Bea je drobný človíček s velkým srdcem.Známe ji osobně a o to víc, nás hluboce děsí skutečnost, že už 22. dnem pokračuje její protestní hladovka. Abychom vás uvedli do souvislostí - kdo je Bea, a…
obrázek 2235
Rozdíl mezi perrerou a protectorouobrázek 2235
Por los derechos de los animalesobrázek 2235
Česká verzeobrázek 2235
 
(18. 05. 2011 | 61 komentářů) zobrazit článek

20) Soutěž o nejlepší jméno

Taaak. Abychom nebyli jen vážní - vyhlašujeme soutěž Pomozte nám pojmenovat nový přírůstek u Jennifer, zhruba roční holčičku, které Jenn říká žertovně "Slightly Bonkers". Tuto zachránila u veterináře, kam ji někdo přivedl…
obrázek 2449
obrázek 2450
obrázek 2451
 
(17. 05. 2011 | 25 komentářů) zobrazit článek

19) Urgentní - ztracená fenka sloughi

Dnes jsme dostali zprávu o ztrátě fenečky "Iši": Fenka sloughi Istar Bohemia Genao, slyšící na jméno: Iši, Iška, Íša, Išinka, Ištar Ke ztrátě došlo za obcí Syrovice směr Ořechov (Brno - venkov)Je tetovaná číslem 124 v uchu,…
obrázek 1873
 
(07. 04. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

18) Pomůžete nám s propagací?

Jak? Jednou z možností je třeba samolepka na auto (viz obrázek). Pokud se Vám tato možnost líbí, "chrta v trojúhelníku" si můžete stáhnout buď a) v PDF nebo v b) EPS a samolepku si nechat vyrobit. Je spousta dalších…
Jedna z mnoha možností
 
(04. 04. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

17) Buďte opatrní každý den

Možná si teď říkáte, co ta Lucky blázní s Vánocemi, když už je po nich. Třeba si i někteří z vás všimli, že jsem posledních několik dní nebyla moc vidět. Že by…
obrázek 963
obrázek 964
obrázek 965
obrázek 966
obrázek 967
 
(13. 03. 2011 | 10 komentářů) zobrazit článek

16) Chrt ve znaku obce Kroučová - zajímavost

Chrt ve znaku obce Kroučová :-)Chov chrtů v obci Kroulová na přelomu 16. - 17.století hrabětem Floriánem Gothartem žďárským ze Žďáru. Za podrobnosti děkujeme rodince, která…
obrázek 1172
obrázek 1173
 
(17. 01. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

15) Florianka a její rodinka

Psaní od paničky Floriánkové,moc Haničce děkujeme:   .. k FloriánceJ Je to moje zlatíčko, jak jinak. Asi po dvou měsících u nás, kdy zjistila, že už…
Florianka letní slunění
Flori
Flori a učeníčko s domácí kočičkou i venku
Flori
Flori
 
(26. 12. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

14) Nevyžádané e-maily

V posledních předvánočních dnech nám přátelé i nám neznámí lidé přeposílají e-maily, které obdrželi od občanského sdružení GACR -…
obrázek 622
 
(11. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

13) Oblečky pro Španělsko 2

Dostali jsme od Vás další oblečky pro španělské pejsky :-) Konkrétně moc děkujeme:Petra E. - 6 kabátků a 7 návlekůMarkéta H. - 6 kabátkůEva Š. - 5…
obrázek 3360
obrázek 3361
obrázek 3362
obrázek 3363
obrázek 3364
 
(09. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

12) Akce: 9.ročník "Máme rádi zvířata" a Chrti v nouzi - 4.12.2010

Plánováná akce již 9.ročníku "Máme rádi zvířata" dne 4.12.2010 se vydařila :-) Trochu nás zakočilo počasí - mrzlo až praštilo, ale my jsme se nedali odradit a…
obrázek 472
obrázek 473
obrázek 474
obrázek 477
obrázek 478
 
(04. 12. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

11) Kabátky pro Španělsko

Po našem návratu ze Španělska, kdy jsme na vlastní oči mohli vidět, jak se žije pejskům v útulku Tomellosso a v perreře Cuenca, a kam jsme dovezli velikou hromadu pytlů s granulemi, dekami a krabic s…
obrázek 3371
obrázek 3372
obrázek 3373
 
(29. 11. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

10) Když máte kočičku a/nebo malého psa

Malé povídání pro zájemce o adopci, kteří mají kočičky nebo malé psy Pravděpodobně víte, že všichni tito chrti spadají do skupiny "lovecká plemena",…
 
(24. 11. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

9) Španělské obrázky

Do Španělska jsme se vypravili v pondělí, 4.10. a vrátili se v sobotu, odpoledne 9.10. Tedy na cestě jsme strávili necelých šest dní a ujeli jsme cca 5 400 kilometrů. Naší trasu…
 
(07. 11. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

8) Co nového v Cuenca

Snažím se vám už asi hodinu napsat něco nového o Cuenca. Mažu a píšu, mažu a píšu. Takže bez velkých úvodů - stanice smrti (perrera) v Cuenca půjde koncem týdne do…
obrázek 46
obrázek 53
obrázek 70
obrázek 191
obrázek 300
 
(02. 11. 2010 | 8 komentářů) zobrazit článek

7) Cesta do Irska a zpět / Journey to Ireland and back

Páteční brzké ráno, vydáváme se na dalekou cestu přes Německo (Belgii, Francii a Anglii) do Irska. Chrtíci v nouzi čekají.Friday, early morning, we are on our long journey... from Germany…
 
(13. 10. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

6) Otázka pro šikovné švadlenky

Kabátky, bundičky apod. Když se ochladí, je zima i na jihu ve Španělsku, o Irsku nemluvě.Prosba pro milé, šikovné, amatérské švadlenky, které čtete náš…
 
(01. 10. 2010 | 12 komentářů) zobrazit článek

5) Setkáníčko

POZVÁNKA    Milí chrtí kamarádi a přátelé, rádi bychom Vás pozvali na setkání, které pořádáme ve dnech 24.-26.9.2010 Místo…
 
(10. 09. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

4) Jessie greyhoundí fenečka z Irska

Jessie greyhoudní irská fenečka potřebuje naši pomoc     31.srpna měla Jessie (černá fenečka greyhounda) byla zachráněna Jenn před smrtí v Irsku, ale měla při venčení…
obrázek 197
 
(06. 09. 2010 | 12 komentářů) zobrazit článek

3) Proč příspěvek na adopci?

Naprostá většina z Vás nám píše krásné maily plné podpory. Moc Vám za ně hluboce děkujeme, věřte, že Vaše podpora i důvěra je pro nás velmi důležitá…
 
(06. 09. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

2) Věcná sbírka pro Pilar

Materiální pomoc pro pejsky ve stanici smrti v Cuenca Naše Pilar, to je hodná paní, která bydlí v Cuenca, pracuje ve škole a stará se o smrtelně nemocnou maminku. Mimoto každou…
 
(25. 08. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

1) Vtáčnik - urgentní

Tento cca dvouletý pejsek byl nalezen v Bratislavě. Jedná se o případ týrání, byl politý zřejmě kyselinou. Nyní se nachází v azylu Slobody zvierat. Dnes jsme se jich…
obrázek 226
 
(19. 08. 2010 | 13 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)