Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Všechno možné

(Autor blogu: Admin1 | Zobrazit přehled článků blogu)

Zde vás budeme informovat o aktuálním dění, o tom, co se stalo, děje i stane. Tento blog by měl sloužit jako takový informační pel-mel projektu Chrti v nouzi a přinášet rozmanité informace o dalších, nejen chrtích, událostech.

 


Hledáme posily ;-)

článek ze dne: 22. 08. 2011

"Chrti v nouzi" rádi ve svém teamu uvítají lidi se srdcem pro pejsky (podmínka) a ochotou pomoci našemu projektu, ať už zblízka či na dálku.
Všechny tyto činnosti jsou dobrovolné, za práci Vám nemůžeme nabídnout finanční odměnu - pouze náš velký dík za Vaši pomoc.

Vyhlašujeme zcela neformální "konkurz" na tyto činnosti:

1. asistent pro propagaci:   STÁLE HLEDÁME, STÁLE PLATÍ

a) internetová propagace: zadávání krátkých oznámení a inzerátů na tematicky vhodné servery a internetové stránky o zvířatech, stránky zabývající se domácími mazlíčky, psy, ekologií, přírodou atd. - fantazii se meze nekladou.
Text i fotografie od nás dostanete a budeme Vás prosit, abyste se textů drželi, na Vás bude vkládání "inzerátů" na servery, které si sami aktivně vyhledáte (přes google, seznam... na facebooku, Míla dodá seznamy katalogů, atd.)
Tuto činnost můžete dělat dle vlastního uvážení ve volném čase, z domova, jakkoli.

b) propagace v terénu: distribuce (= fyzické roznášení) našich propagačních materiálů (letáky a příp. jiný informační materiál) do veterinárních ambulancí (čekáren), obchodů pro zvířata, psí hřiště... apod. Vždy po domluvě s provozovatelem. Občasná kontrola v místě - podle potřeby přidání / dodání dalších letáků apod.
Letáky vám rádi poskytneme, nebo máte-li možnost vytisknout si je na kvalitnější tiskárně, dodáme podklady pro tisk - domluvíme se.

c) aktivní vyhledávání dalších možností propagace a realizace - vždy po dohodě s námi

Pochopitelně počítáme s tím, že činnosti a - b - c budou rozděleny mezi různé lidi.

2. řidič a/nebo spolujezdec:  momentálně nehledáme

Pro trasy krátké, delší i dlouhé trasy. Měli byste mít dobré zkušenosti s řízením osobního auta a pokud možno i dodávky, nepodléhnat snadno stresu, být klidné povahy a podmínkou je VELMI DOBRÝ VZTAH ke psům.Co je náplní této činnosti:
Většinou cesta z místa A do místa B pro pejsky a jejich bezpečná přeprava na místo určení. To neznamená pouze řízení, ale také v průběhu cesty venčení, napájení, krmení - jinými slovy: zajistit, aby pejskové byli v průběhu přepravy, co nejvíce v pohodě. Ne, nemusíte se bát - opravdu Vás "jen tak" samotné nepošleme na cestu dlouhou stovky či tisíce kilometrů. Postupně bychom Vás zaškolili, absolvujete cesty společně s námi... potom uvidíme
Wink


Ostatně - sám nejezdí nikdy nikdo, vždy posádku tvoří alespoň DVA lidé.
Bohužel, Váš čas Vám nemůžeme zaplatit, nabízíme však úhradu pohonných hmot nebo alespoň příspěvek na ně - podle konkrétní dohody.

3. překladatel/-ka:  ANGLIČTINA stále platí, prosíme ozývejte se na náš email - pokud jste se nám již ozvali a my neodpověděli, prosíme, ozvěte se ještě jednou, děkujeme :-)a) ŠPANĚLŠTINA - překladatel/tlumočník "na telefonu" a/nebo na "skype" - občas stojíme před nutností rychle a pokud možno přesně něco přeložit. Někdy je situace taková, že věci musejí jít svižně. Jste ochotni být na telefonu (když Vás budeme potřebovat) třeba i večer, o víkendu? Napsat pro nás rychle odpověď na urgentní email... vyřídit telefonát? Ozvěte se nám - samozřejmě budeme respektovat Vaše časové možnosti, flexibilitu však uvítáme i preferujeme.

b) překladatel textů a článků - nejčastěji z angličtiny (nebo němčiny), ale také se může jednat o texty do AJ/NJ

4. dočasná "mamka" / dočasný "taťka" - AKUTNÍ!


prosíme, pište na náš email: chrtivnouzi@email.cz, nepište do komentářů pod článkem - potřebujeme Vás email nebo telefon, abychom se s Vámi mohli spojitI když se v principu snažíme přivážet konkrétní pejsky pro konkrétní rodinky, které zde na ně čekají, dostáváme se i do situací, kdy z různých důvodů potřebujeme někam umístit pejska (pejsky), který zatím domov nemá nebo o domov přišel.

V takových situacích uvítáme pomoc jednotlivce či rodiny, ochotného a schopného se o psa postarat, dokud nenajdeme domov trvalý.
Pokud se nám rozhodnete nabídnout pomoc tohoto typu, prosím, předtím, než nás oslovíte, pročtěte si prosím tyto informace:

a. zpravidla Vám nemůžeme dopředu zaručit, jak dlouho u Vás pes pobude. Některým pejskům se domov podaří najít velmi rychle, třeba za týden, jindy to může trvat měsíc, ale také dva měsíce... Samozřejmě, že se v takových případech snažíme, jak to jen jde - ale "neporučíme větru, dešti".

b. zvažte své časové možnosti - pokud jste velmi zaměstnaní, těžko se můžete starat o pejska, byť jen na nějakou dobu

c. vždy budeme vyžadovat souhlas všech lidí, kteří s Vámi doma žijí

d. projdeme s Vámi standardním procesem (tak jako byste pejska adoptovali) a to znamená:
- požádáme Vás o vyplnění našeho dotazníku, navštívíme Vás a pohovoříme osobně a společně zvážíme
reálné možnosti

e. každodenní péče o pejska bude na Vás, my dle domluvy s Vámi rádi zajistíme krmení a uhradíme veterinární náklady v případě, že by bylo nutné s pejskem řešit nějaké zdravotní záležitosti

f. pes zůstává ve vlastnictví naší organizace

5. "vyslanec" - pouze pro naše už stávající "adoptivní rodiče": STÁLE PLATÍ! :-)Troufáte si stát se našim "vyslancem"? Právě tím člověkem, který navštěvuje potencionální zájemce o adopci (ty, s kterými si předtím voláme a píšeme), na místě jim vysvětlí "Co a jak s adoptovaným chrtem chodí", "Na co se připravit", "Co dělat, čeho se vyvarovat"... předat informace od A do Z, tak jako jsme je tehdy my předali Vám? Posoudit, zda je daný zájemce k adopci vhodný? Zda je vhodné dané prostředí? Jak sami víte, aby věci fungovaly, jak mají, pouze dobrá vůle nestačí.
Pochopitelně, že Vám rádi vysvětlíme, jak postupovat, čeho si všímat, předložíme Vám takový malý návod a v celé věci Vás nenecháme samotné. Finální rozhodnutí, zda danému zájemci chrta svěříme, bude na nás - stejně tak jako zodpovědnost za toto rozhodnutí. Pokud si myslíte, že nám takto můžete pomoci - ozvěte se
Wink

6. Napadá Vás, jak jinak můžete pomoci? Budeme rádi, když nám o tom povíte.


Můžete nám napsat nebo zavolat na: 773 524 447 (od 10 do 19 hodin)

Děkujeme!
Smile


Foto JanaFoto Jana

 

Komentáře k článku

Jitka Hozová
Ad přeprava
(Jitka Hozová, 18. 05. 2011)

Již před časem jsem se ptala, jak je to s přepravou, protože bychom se s manželem hlásili jako dobrovolníci. Manžel má profesní průkaz řidiče, zkušenosti s řízením dodávky i hasičské cisterny pod majáky. Já jsem zdatný spolujezdec a myslím, že jsem i dobrá v tom postarat se během cesty o pejsky. Kdyby šlo o cesty o víkendech, tak u nás nebude problém, dítě dáme na hlídání, pejska dáme na hlídání... co ale teď, jestli se nám poštěstí si pořídit ještě druhého nosana? To už by bylo komplikované.... :(

 
Lucky
(Lucky, 18. 05. 2011)

Jitka: vzpomínám si, že takový email přišel, ale měli jsme nějakého šotka a o část staré pošty bohužel přišli. Jsem ráda, že jste se připomněla Smile Co se týče času a plánování, tyto věci plánujeme až na malé (nečekané) výjimky celkem dost dopředu.

 
Jitka Hozová
Ad přeprava
(Jitka Hozová, 18. 05. 2011)

Již před časem jsem se ptala, jak je to s přepravou, protože bychom se s manželem hlásili jako dobrovolníci. Manžel má profesní průkaz řidiče, zkušenosti s řízením dodávky i hasičské cisterny pod majáky. Já jsem zdatný spolujezdec a myslím, že jsem i dobrá v tom postarat se během cesty o pejsky. Kdyby šlo o cesty o víkendech, tak u nás nebude problém, dítě dáme na hlídání, pejska dáme na hlídání... co ale teď, jestli se nám poštěstí si pořídit ještě druhého nosana? To už by bylo komplikované.... :(

 
nic
Omluva za předchozí zdvojený příspěvek
(nic, 18. 05. 2011)

Omlouvám se, že jsem to tam dala ještě jednou, nějak mi blbne internet :(


I tak, pokud se bude jednat o předem plánované cesty, tak můžeme pomoct. Hlídání se vždycky nějaké najde. :) A jelikož manžel miluje ježdění autem a já miluju dělat mu při tom společnost, tak bychom byli rádi, kdybychom mohli takto pomoct.


Jinak se hlásím na pozici propagace v terénu. Jakožto mamina na mateřské stejně věčně bloudím po Kroměříži, tak aspoň budu mít další cíl. Dále mohu zprostředkovat propagaci v Holešově, v Bystřici pod Hostýnem a snad i v Hulíně, vše větší města vokresu Kroměříž. :)


Jé, já mám radost, že zase budu prospěšná! :D

 
Vlasta
dočasná mamka
(Vlasta, 18. 05. 2011)

Mluvila jsem o tom s přítelem a nemáme vůbec nic proti tomu,abychom se nějakého pejska, nebo pejsků ujali. Máme doma dva, v pohodě stíháme a stejně si ještě časem přibereme dalšího natrvalo, našemu chrtíkovi chybí totiž  velký kamarád.  Jsme prostě asi psí nadšenci.

 
Lucky
(Lucky, 18. 05. 2011)

Jitka: spolu jsme v kontaktu a tak to probere pořádně třeba při té návštěvě u Vás, dobře? Smile


Vlasta: děkujeme, Psí nadšenci, prosíme, ozvěte se nám na náš email: chrtivnouzi@email.cz,


rádi s Vámi budeme dále jednat.


Všem, kteří jste se doposud ozvali: díky moc za Vaše emaily, telefonáty i vzkazy na facebooku, postupně se jimi probereme a v průběhu dneška a zítřka Vám odpovíme.

 
Tassa
Beru cokoli
(Tassa, 19. 05. 2011)

Dobrý den Lucky,


nabízím pomoc jakoukoli z uvedených, však už jsme o tom spolu mluvily. Já vím, že dlužím ten překlad článku (jsem asi v půlce), ale minulý týden jsem se rozhodla definitivně skončit se svými věčnými studii (už asi stárnu), takže teď už to povalí. Roznos letáků po Brně a okolí určitě zvládnu, jenom jsem zjistila, že tisknout je na své tiskárně a ručně rozstříhávat se fakt ve větším objemu nedá. Umisťování materiálů na ty servery bych taky mohla dělat, v podstatě se teď po večerech u počítače nudím, ale potřebovala bych nějaké zaškolení, jak se to dělá (klidně i emailem třeba). To překládání uvidíte, jestli půjde, až vám tedy konečně pošlu svůj první výplod. I jako řidič bych mohla jezdit, i když asi spíš jen po ČR, netroufla bych si ale na velkou dodávku, zato nabízím k dispozici svého Logana MCV, do kterého se v pohodě třeba dva psi dozadu vejdou. I klec, ale ta nevím, možná jenom jedna, to by se muselo vyzkoušet. Jenže u nás je to s těmi víkendy dost na střídačku, takže to bych se nabízela spíš jen jako záloha nebo první pomoc, kdyby vám někdy něco vybouchlo. A to kdykoli, klidně třeba i o půlnoci ... Vyslance bych si taky hrozně ráda zkusila dělat, jenom nevím, jestli byste mě považovala za dostatečně zkušenou, když jsme sami zatím nezvládli ty kočičky (lepší se to, ne že ne, ale hrozně poooomaličku). No asi nebude chtít, abych dělala všechno, tak to nechám na vás, co vám nejvíc pomůže nebo co budete považovat za nejvhodnější. Jo a taky bych si dala ty samolepky na auto, ale jak jsem psala na jiném místě,  nebylo by lepší je vyrobit naráz pro více lidí (pokud budou zájemci)? Mohla bych to i zkusit zorganizovat, pokud na to nebudete mít čas ...

 
Maruška Hackerová
pomoc
(Maruška Hackerová , 19. 05. 2011)

ahoj Luci taky nabízím pomoc jako dočasná náhradní maminka manžela sem se ptala nic proti nemá teda trošku strach z toho že se do každého pejska zamilujeme a pak bude těžké loučení ale to bysme zvládli Winkjestli teda Vary nejsou pro vás moc z ruky moc ráda bych pomohla alespon nějak Smilezdravíme celý tým Wink

 
nic
pomooooo
(nic, 20. 05. 2011)

ahoj, ráda přeložím cokoli AJ/ČJ - ČJ/AJ, případně i přetlumočím...Veronika

 
Eva. S.
(Eva. S., 31. 05. 2011)

Ahoj,


ráda pomůžu s překlady (hlavně NJ, ale AJ bych také mohla zvládnout.)

 
Martina Valchářová
(Martina Valchářová, 02. 06. 2011)

Dobrý den,


ráda Vám pomůžu s propagací na internetu.

 
vemusa
propagace
(vemusa, 22. 08. 2011)
 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 4 plus 4 =

 

Další články v blogu

66) Kalendář 2015

Kalendář CHRTI V NOUZI 2015 Zakoupením tohoto kalendáře přispějete na činnost projektu Chrti v nouzi, zejména pak na nezbytné výdaje spojené s především veterinární péčí o naše svěřence, a také nákupem krmiva a léčiv... …
obrázek 6542
obrázek 6543
obrázek 6544
obrázek 6545
 
(17. 09. 2014 | 3 komentáře) zobrazit článek

65) Jarní sprška

Když se stane, že naše stránka utichne a vypadá to, že se nic neděje, můžete si být na 99,9% jistí, že opak je realitou. S největší pravděpodobností se toho děje více než dost a my o tom ani nestíháme psát. Abychom to trochu…
Bart
Saphira
Saphira
Coruška
Terry a Tim
 
(21. 03. 2014 | 9 komentářů) zobrazit článek

64) Dočasná mamka / taťka

Dočasná "mamka" / dočasný "taťka" - AKUTNÍ! I když se v principu snažíme přivážet konkrétní pejsky pro konkrétní rodinky, které zde na ně čekají, dostáváme se i do situací, kdy z různých důvodů potřebujeme někam…
 
(26. 08. 2013 | 10 komentářů) zobrazit článek

63) Hledáme kmotry :-)

Touto výzvou se obracím na naše již stávající, zkušenější adoptivní rodinky nebo ostřílené dočasné rodiče: Hledáme kmotry :-) Co? Proč? Jak? Asi sami vzpomínáte, jaké to bylo, když jste nejistou rukou stiskli vodítko…
 
(23. 08. 2013 | 8 komentářů) zobrazit článek

62) Letní...

Ačkoliv mnoho lidí léto miluje, přiznávám, že cítím pravý opak. Ale ne, nejsem eskymák, ale jak už jsem tak blázen do nosanů, zvykla jsem si na spoustu věcí koukat z jejich úhlu pohledu.A teď mám namysli zejména ty irské, tam…
Arya
Adina
Adina
Penny
Kid
 
(21. 07. 2013 | 3 komentáře) zobrazit článek

61) Irsko není Anglie, hrušky nejsou jablka a dog pound není psí hotel

Já vím, dlouho ode mne na blogu ani slovo a najednou na vás vpadnu s takovým podivným titulem? Nebojte, milí přátelé, není mou ambicí rozebírat zeměpis ani filozofovat nad jablečným moštem. A postupně se ke smyslu toho podivného…
Chip - lurcheří kluk typu
Chip - již v bezpečí spolu s Chance
Liam, 18 měsíců
Přátelé v co, Claire, Scariff
Matylda, co, Claire, Scariff
 
(07. 04. 2013 | 16 komentářů) zobrazit článek

60) Jeho veličenstvo chrt

Mgr. Miroslava Malaníková je autorkou úspěšných knih Mise MM aneb Mesiáš přijde za 7 dní a Mise MM II aneb kód 37. V roce 2011 její rodinu obohatili dva adoptovaní chrti Adam a Angela, které si možná pamatujete z našich…
Jeho veličenstvo chrt
Adam a Angela
 
(26. 11. 2012 | 4 komentáře) zobrazit článek

59) Vánoční aukce

Vážení a milí přátelé a fanoušci, tak se nám vánoční čas zase blíží. Pro letošní rok jsme pro Vás opět připravili vánoční aukci, jejíž výtěžek bude věnován na podporu další činnosti projektu Chrti v nouzi. První…
 
(15. 11. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

58) Aretha, Niel, Kirby... Irsko podzim 2012

Jak asi víte, občas se vypravím do Irska, pošťouchnout, řešit či pomoci vyřešit věci, s kterými na dálku možné hýbat není. A tak si říkám, že malý reportík by byl fajn, i když předesílám, že povídání to bude spíše…
Aretha, Kirby, Niel v pozadí
Niel
Kirby
blechy, blechy, celá velká rodina
Niel
 
(10. 10. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

57) Malá - velká prosba

Jak asi víte po létě se blíží náš další transport, na chrtím srazu v Herolticích uvítáme další partu irských nosů. Na některé se nedočkavě těší jejich rodinky, jiné přivítá náruč dočasných rodičů. Dohromady z Irska…
Vzpomínková...
Doma...
 
(20. 08. 2012 | 1 komentář) zobrazit článek

56) Čísla

Abyste měli lepší představu, co myslíme tím, když říkáme, že je v Irsku ročně zabito tisíce greyhoundů, necháme dnes mluvit čísla. Tato čísla se týkají greyhoundů. O lurcherech se bohužel žádné statistiky nevedou. Takže…
Greyhoundi v dog poundech v Irsku 2011
 
(19. 08. 2012 | 7 komentářů) zobrazit článek

55) Na druhém břehu nuda není

... další malý reportík z Irska V posledních dnech nám v Irsku napadala "z oblaků" zase pěkná parta greyhoundů. Osm a dva jako překvápko, patrně bonus za dobré chování (to byla nesmělá snaha o černý humor, když toho…
Kirby
Loki
Chilli
Neji
Neji
 
(11. 08. 2012 | 2 komentáře) zobrazit článek

54) Hej, Kámo

Ráno mi na facebooku zabliká zpráva. Píše jeden náš taťka, u kterého našli domov už dva naši adopťáčci. "Přátelé, dnes jsem při cestě do práce našel na silnici ležet sraženého psa. Všichni ho objížděli a nechali ležet…
obrázek 4737
obrázek 4738
obrázek 4739
obrázek 4740
obrázek 4741
 
(07. 08. 2012 | 11 komentářů) zobrazit článek

53) Pět greyhoundů v akutním ohrožení

Ne a ne. Tento způsob léta se nezdá být ani trochu šťastným. Skutečnost, že den má pouze 24 hodin nám nedovoluje psát o každém šustnutí - jak to jde, snažíme se alespoň stručně informovat na facebooku, ale dnes musím a…
obrázek 4529
Beatriceobrázek 4529
Bessobrázek 4529
Bowieobrázek 4529
Boyceobrázek 4529
 
(12. 07. 2012 | 16 komentářů) zobrazit článek

52) Thelminka potřebuje naši pomoc

Fakta - před rokem: Skoro všichni ten příběh dvou afgháních princezen znáte. Dvě černé, zcela zanedbané chrtí fenky, vytaženy z útulku v hrozném stavu. Ta starší, Thelma, byla používána množitelem jako stroj na štěňata,…
obrázek 5076
obrázek 5077
obrázek 5078
 
(20. 06. 2012 | 12 komentářů) zobrazit článek

51) Průběžné hlášení z druhého břehu

"Prší, prší jen se leje"... Ne, to si nezpívám, přemýšlím, jak začít další hlášení o tom, co a jak tam v Zelené zemi a co my (s tím vším). Prší, prší... v Irsku prší nechtění greyhoundi přímo na naše hlavy. Počkat,…
Saoirse a Georgia
na farmě
Cheryl
Budulínek
kbelíky, žínka, voda, šampon...
 
(12. 06. 2012 | 9 komentářů) zobrazit článek

50) Tee a Ryan - aktualizace

Tee a RyanKromě toho, že oba dva jsou roztomilá greyhoundí "děcka" , mají společného ještě cosi.Jsou to takoví naši dva "pajdavíci", které jsme zachránili v Irsku. Oba mají problémy s nožkami, pokusíme se jim pomoci, jak to…
Tee - příjezd do ČR
obrázek 3805
obrázek 3806
obrázek 3807
obrázek 3808
 
(02. 04. 2012 | 8 komentářů) zobrazit článek

49) Velikonoční aukce

A je to tady Velikonoční aukce na podporu chrtíků. Výtěžek bude určen zejména na plánované ortopedické operace malé Tee a Ryana, které proběhnou 3. dubna. V rámci aukce lze vydražit mnohé hezké předměty s chrtí tematikou a…
obrázek 3985
 
(02. 04. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

48) Kde a komu jste mimo jiné pomohli?

Clea, Dexter, Brego, Mini, Holly, Sam, Alexa, Aislin, Brana, Kyla, Caera… Říkají vám něco ta jména? To by měla, protože všem těmto jste pomohli Jak? Tím, že jste si vydražili v naší vánoční aukci obrázek s chrtem nebo CD…
Clea
Clea
Lady Sam
Lady Sam
Kyla
 
(28. 03. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

47) Naše realita

Jen takový maličký kousek naší reality, které denně čelíme v Irsku a děje se právě teď - třeba pro ty, kteří nevědí, nechápou příp. nechtějí vidět o čem to celé je. Na cestě do naší péče, zrovna míří k Dublinu,…
obrázek 3802
 
(21. 03. 2012 | 11 komentářů) zobrazit článek

46) Dvacet nosů

(Článek původně napsán: 01. 02. 2012) Malá zpráva z druhé strany fronty, tedy z Irska. Tyto dny se snažíme zachránit před likvidací 20 greyhoundů. Bohužel Irská dostihová federace "pomohla" pouze vzletnými slovy, která dobře…
obrázek 3472
obrázek 3473
obrázek 3474
obrázek 3475
obrázek 3476
 
(06. 02. 2012 | 17 komentářů) zobrazit článek

45) ANTI DOG POUND

článek napsán 4.10.2011 Akce ANTI DOG POUND aneb volné pokračování článku "Kolik stojí chrtí život" Pro naše fanoušky a přátele: Jdeme za vámi s prosbou. Faktem je, že neradi o něco "škemráme". Ale faktem také je, že…
Ethan
Zamir
Lara
Merlin
Tommy
 
(27. 01. 2012 | 31 komentářů) zobrazit článek

44) Spadla z nebe...?

Toto je greyhoundí fenečka, jejíž fotografii jste mohli zahlédnout na našem facebooku. Dali jsme ji jméno Phoenix - věříme, že tak jako její bájný jmenovec opět povstane z popela a roztáhne "křídla". Kde se vzala, tu se vzala,…
obrázek 3464
obrázek 3465
obrázek 3466
obrázek 3468
 
(27. 01. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

43) Lurcher k darování? Z adopcí?!?

Včera mnohé z vás znepokojila skutečnost, že se na jednom inzertním serveru objevil lurcher k darování. Také se odkaz na tento inzerát objevil na našem facebooku. Nás na tento fakt upozornila o chvilku dříve jedna z našich…
 
(26. 01. 2012 | žádné komentáře) zobrazit článek

42) Fenečka Kate

V prosinci přijelo do svých domovů mnoho adoptovaných pejsků. Bylo mezi nimi několik, kteří své domovy ještě neměli, přijet museli a našli tak své dočasné domovy v laskavé péči dočasných rodin. Byla mezi nimi i fenečka Kate,…
obrázek 3389
 
(15. 01. 2012 | 14 komentářů) zobrazit článek

41) Holly... kolik vlastně bylo těch dárečků?

Slíbili jsme, že prozradíme, co dalšího se tam v Zelené zemi děje. V článku 12 vánočních dárečků si můžete přečíst, jak jsme měli před Vánoci plné ruce práce se záchranou 12 greyhoundů, kterým hrozilo utracení v dog…
obrázek 3390
obrázek 3391
obrázek 3392
obrázek 3393
obrázek 3394
 
(15. 01. 2012 | 9 komentářů) zobrazit článek

40) Alexa Silvesterová a jiné příhody

Věřte, nevěřte, vlastně ani nevím, kdy skončil starý rok a kdy začal ten nový. Ale ne, orientace v místě i čase mne ještě neopouští, jen... Chvilku před půlnocí přichází od Alexe z Irska sms: "Můžeš na chvíli? Zrovna mi…
Alexa
Alexa
Alexa
Alexa
Rebeka
 
(03. 01. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

39) 12 vánočních dárečků

Prosinec byl poměrně hektický měsíc a bylo málo času psát do blogu o novinkách. A tak se nezlobte, pokusím se to napravit teď Vánoce jsou pro spoustu lidí symbolem něčeho radostného, příjemného. Mluví se o lásce, porozumění,…
Clea
Clea
Clea
Holly
Dexter
 
(28. 12. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

38) A další dárečky

Volné pokračování článku "12 vánočních dárečků" Kromě nadělení v dog poundu ve Slane se nám přihodilo pár dalších nosánků. Začněme třeba naší školkou: - greyhoundí žížalka zvaná pracovně Sal, nyní Tee Jedná se…
Sal - Tee
Ryan
Mimina tehdy
Freddie a Ollie
Ava
 
(28. 12. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

37) Změny v roce 2012

Tyto informace se týkají zejména nových zájemců o adopci chrta. V příštím roce nastane v našich pravidlech několik změn. Od nového roku bude v naší adopční smlouvě zakotven zákaz pouštění adoptovaných chrtů na…
obrázek 3324
obrázek 3325
obrázek 3326
 
(27. 12. 2011 | 90 komentářů) zobrazit článek

36) Předvánoční aukce - poděkování

Na Facebooku proběhla neuvěřitelně úspěšná Předvánoční aukce - obrovské díky patří Moničce Těšíkové za to, jak se o celou akci svědomitě a vytrvale na Facebooku starala, za velkou pomoc, rady a oporu Leyce Furyové, která ač…
 
(11. 12. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

35) Aislin, Branna, Caera a Kyla

Z jednoho dog poundu v Irsku se podařilo zachránit skupinku greyhoundů. Potkala jsem je přibližně v půlce listopadu a ač se snažím zbytečně slzy neronit (protože v tom případě bych si oči vyplakala), bylo mi zase jednou neveselo,…
Aislin
Branna
Caera
Kyla
 
(25. 11. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

34) Vánoční aukce

Vážení milovníci chrtů, venku za oknem tomu možná ještě nic nesvědčí, ale vánoční čas se blíží. Pro letošní rok jsme pro Vás připravili překvapení v podobě vánoční aukce, jejíž výtěžek bude věnován na podporu…
 
(17. 10. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

33) Pátek - sobota - Sonic

Možná si někteří před pár dny všimli mojí minihlášky na facebooku, že zase řešíme něco dramatického. Povím vám... minulý týden byl vážně hektický. Hlavy nám (všem) pořádně zaměstnali chrti z Dunboyne. Ale než jsme si…
Sonic a Philomena
obrázek 3177
obrázek 3178
obrázek 3179
obrázek 3180
 
(12. 10. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

32) Úterní realita

Je za námi velmi příjemný sraz bývalých chrtů v nouzi a jejich lidiček (o tom brzy jinde) a s ním spojený příjezd další party pejsků. Pátek až neděle, dny plné příjemných lidí, kteří jsou s námi na jedné lodi a…
Sand
Sand
obrázek 3121
obrázek 3122
obrázek 3123
 
(04. 10. 2011 | 25 komentářů) zobrazit článek

31) Upozornění pro majitele adoptovaných greyhoundů

Toto upozornění se týká jak našich současných adoptivních rodin, tak těch, kteří do budoucna uvažují o adopci bývalého dostihového greyhounda. Na stránkách ČGDF se objevil tento text Naše rodinky, které s námi prošly celým…
 
(20. 09. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

30) Chcete nám pomoci, ale nemůžete přímo adoptovat? Část II.

Starší článek na toto téma můžete najít v historii tohoto blogu. Dnes vám předkládáme jeho novou verzi, v níž píšeme o tom, co je aktuální právě teď. Ptáte se nás, jak je možné pomoci jiným způsobem, když nemůžete…
Nelly přijela domů
 
(09. 09. 2011 | 11 komentářů) zobrazit článek

29) Adopce na dálku - pomoc chrtům v nouzi v útulcích a azylech

Po úvahách, diskuzích v rámci teamu a také s vámi, milí přátelé našeho projektu, přicházíme s konečnou podobou tohoto nápadu, který původně není "náš", určitě ho znáte v různých formách a podobách odjinud. My bychom…
Buttercup/PAWS - našla domov ve Švédsku
 
(22. 08. 2011 | 17 komentářů) zobrazit článek

28) Co znamená ZÁVAZNÁ REZERVACE

... co to znamená pro nás, pro vás a malá změna pravidel. Pro všechny, kteří uvažují o adopci chrta. Bohužel se nám už několikrát stalo, a v poslední době se tento jev množí, že zájemci o adopci chrta zrušili závaznou…
 
(26. 07. 2011 | 8 komentářů) zobrazit článek

27) Lucas z Ballinrobe

Pořád se něco děje. Včera zavolal jeden pán z Ballinrobe jedné slečně pejskařce (trochu ji známe, velmi obětavá osoba, která dělá, co umí a soukromě už pomohla mnoha psům z dog poundů najít domovy) v sousedství, že u jeho…
obrázek 2611
 
(29. 06. 2011 | 1 komentář) zobrazit článek

26) Bea - ta irská

Tohle je Bea Před dvěma dny jsme Vám jednu její fotografii představili na facebooku - to jsme se ještě domnívali, že jde o pejska. V dog poundu byla totiž vedena jako samec pod jménem Bailey. Její čas (5denní lhůta) vypršel 10.6....…
Bea se koupe
obrázek 2592
obrázek 2593
obrázek 2594
obrázek 2595
 
(27. 06. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

25) POMOC pro PAWS

Pravidelní návštěvníci našich stránek jistě tuší, že útulek PAWS ležící poblíž irského městečka Mullinahone, je právě tím místem, odkud pochází velké množství, chcete-li většina, irských chrtů, kteří u nás našli…
Loučka
Pohled z dálky
Kennel
Dodávka
Lucky
 
(15. 06. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

24) POMOC pro FOR DOG SAKE (Jennifer)

Vlastně bychom, až na drobné úpravy v číslech, mohli zkopírovat článek hovořící o PAWS. Ale milá Jenn a její zachránění hafíci si rozhodně zaslouží vlastní článek a tak: Pravidelní návštěvníci našich stránek zřejmě…
Jennifer a George
Děcka :-)
Malý Sam - původně
Malý Sam - potom
Star
 
(15. 06. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

23) Hledáme švadlenky

Pěkný den všem! Máme "takový nápad" a abychom ho mohli realizovat, potřebujeme Vaše šikovné ruce :-) Takže pokud máte doma šicí stroj a chuť, všechno ostatní Vám vysvětlí telefonem nebo do mejlu Míla, který má realizaci na…
 
(03. 06. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

22) Bea hladoví za práva zvířat - podpořme ji

Španělská záchranářka Bea je drobný človíček s velkým srdcem.Známe ji osobně a o to víc, nás hluboce děsí skutečnost, že už 22. dnem pokračuje její protestní hladovka. Abychom vás uvedli do souvislostí - kdo je Bea, a…
obrázek 2235
Rozdíl mezi perrerou a protectorouobrázek 2235
Por los derechos de los animalesobrázek 2235
Česká verzeobrázek 2235
 
(18. 05. 2011 | 61 komentářů) zobrazit článek

21) Soutěž o nejlepší jméno

Taaak. Abychom nebyli jen vážní - vyhlašujeme soutěž Pomozte nám pojmenovat nový přírůstek u Jennifer, zhruba roční holčičku, které Jenn říká žertovně "Slightly Bonkers". Tuto zachránila u veterináře, kam ji někdo přivedl…
obrázek 2449
obrázek 2450
obrázek 2451
 
(17. 05. 2011 | 25 komentářů) zobrazit článek

20) Urgentní - ztracená fenka sloughi

Dnes jsme dostali zprávu o ztrátě fenečky "Iši": Fenka sloughi Istar Bohemia Genao, slyšící na jméno: Iši, Iška, Íša, Išinka, Ištar Ke ztrátě došlo za obcí Syrovice směr Ořechov (Brno - venkov)Je tetovaná číslem 124 v uchu,…
obrázek 1873
 
(07. 04. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

19) Pomůžete nám s propagací?

Jak? Jednou z možností je třeba samolepka na auto (viz obrázek). Pokud se Vám tato možnost líbí, "chrta v trojúhelníku" si můžete stáhnout buď a) v PDF nebo v b) EPS a samolepku si nechat vyrobit. Je spousta dalších…
Jedna z mnoha možností
 
(04. 04. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

18) Buďte opatrní každý den

Možná si teď říkáte, co ta Lucky blázní s Vánocemi, když už je po nich. Třeba si i někteří z vás všimli, že jsem posledních několik dní nebyla moc vidět. Že by…
obrázek 963
obrázek 964
obrázek 965
obrázek 966
obrázek 967
 
(13. 03. 2011 | 10 komentářů) zobrazit článek

17) Chrt ve znaku obce Kroučová - zajímavost

Chrt ve znaku obce Kroučová :-)Chov chrtů v obci Kroulová na přelomu 16. - 17.století hrabětem Floriánem Gothartem žďárským ze Žďáru. Za podrobnosti děkujeme rodince, která…
obrázek 1172
obrázek 1173
 
(17. 01. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

16) Florianka a její rodinka

Psaní od paničky Floriánkové,moc Haničce děkujeme:   .. k FloriánceJ Je to moje zlatíčko, jak jinak. Asi po dvou měsících u nás, kdy zjistila, že už…
Florianka letní slunění
Flori
Flori a učeníčko s domácí kočičkou i venku
Flori
Flori
 
(26. 12. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

15) Nevyžádané e-maily

V posledních předvánočních dnech nám přátelé i nám neznámí lidé přeposílají e-maily, které obdrželi od občanského sdružení GACR -…
obrázek 622
 
(11. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

14) Oblečky pro Španělsko 2

Dostali jsme od Vás další oblečky pro španělské pejsky :-) Konkrétně moc děkujeme:Petra E. - 6 kabátků a 7 návlekůMarkéta H. - 6 kabátkůEva Š. - 5…
obrázek 3360
obrázek 3361
obrázek 3362
obrázek 3363
obrázek 3364
 
(09. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

13) Akce: 9.ročník "Máme rádi zvířata" a Chrti v nouzi - 4.12.2010

Plánováná akce již 9.ročníku "Máme rádi zvířata" dne 4.12.2010 se vydařila :-) Trochu nás zakočilo počasí - mrzlo až praštilo, ale my jsme se nedali odradit a…
obrázek 472
obrázek 473
obrázek 474
obrázek 477
obrázek 478
 
(04. 12. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

12) Kabátky pro Španělsko

Po našem návratu ze Španělska, kdy jsme na vlastní oči mohli vidět, jak se žije pejskům v útulku Tomellosso a v perreře Cuenca, a kam jsme dovezli velikou hromadu pytlů s granulemi, dekami a krabic s…
obrázek 3371
obrázek 3372
obrázek 3373
 
(29. 11. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

11) Když máte kočičku a/nebo malého psa

Malé povídání pro zájemce o adopci, kteří mají kočičky nebo malé psy Pravděpodobně víte, že všichni tito chrti spadají do skupiny "lovecká plemena",…
 
(24. 11. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

10) Španělské obrázky

Do Španělska jsme se vypravili v pondělí, 4.10. a vrátili se v sobotu, odpoledne 9.10. Tedy na cestě jsme strávili necelých šest dní a ujeli jsme cca 5 400 kilometrů. Naší trasu…
 
(07. 11. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

9) Co nového v Cuenca

Snažím se vám už asi hodinu napsat něco nového o Cuenca. Mažu a píšu, mažu a píšu. Takže bez velkých úvodů - stanice smrti (perrera) v Cuenca půjde koncem týdne do…
obrázek 46
obrázek 53
obrázek 70
obrázek 191
obrázek 300
 
(02. 11. 2010 | 8 komentářů) zobrazit článek

8) Cesta do Irska a zpět / Journey to Ireland and back

Páteční brzké ráno, vydáváme se na dalekou cestu přes Německo (Belgii, Francii a Anglii) do Irska. Chrtíci v nouzi čekají.Friday, early morning, we are on our long journey... from Germany…
 
(13. 10. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

7) Otázka pro šikovné švadlenky

Kabátky, bundičky apod. Když se ochladí, je zima i na jihu ve Španělsku, o Irsku nemluvě.Prosba pro milé, šikovné, amatérské švadlenky, které čtete náš…
 
(01. 10. 2010 | 12 komentářů) zobrazit článek

6) Setkáníčko

POZVÁNKA    Milí chrtí kamarádi a přátelé, rádi bychom Vás pozvali na setkání, které pořádáme ve dnech 24.-26.9.2010 Místo…
 
(10. 09. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

5) Jessie greyhoundí fenečka z Irska

Jessie greyhoudní irská fenečka potřebuje naši pomoc     31.srpna měla Jessie (černá fenečka greyhounda) byla zachráněna Jenn před smrtí v Irsku, ale měla při venčení…
obrázek 197
 
(06. 09. 2010 | 12 komentářů) zobrazit článek

4) Proč příspěvek na adopci?

Naprostá většina z Vás nám píše krásné maily plné podpory. Moc Vám za ně hluboce děkujeme, věřte, že Vaše podpora i důvěra je pro nás velmi důležitá…
 
(06. 09. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

3) Chcete nám pomoci, ale nemůžete přímo adoptovat? Část I.

Ptáte se nás, jak je možné pomoci jiným způsobem, když nemůžete adoptovat chrta, nebo svého chrtíka máte už doma a rádi byste pomáhali dále. Předkládáme…
 
(25. 08. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

2) Věcná sbírka pro Pilar

Materiální pomoc pro pejsky ve stanici smrti v Cuenca Naše Pilar, to je hodná paní, která bydlí v Cuenca, pracuje ve škole a stará se o smrtelně nemocnou maminku. Mimoto každou…
 
(25. 08. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

1) Vtáčnik - urgentní

Tento cca dvouletý pejsek byl nalezen v Bratislavě. Jedná se o případ týrání, byl politý zřejmě kyselinou. Nyní se nachází v azylu Slobody zvierat. Dnes jsme se jich…
obrázek 226
 
(19. 08. 2010 | 13 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)