A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Benitka

(Autor blogu: Yvabenita | Zobrazit přehled článků blogu)

Nový život...


Beni a Jess alias Bii Džej

článek ze dne: 07. 12. 2010

 


Žily byly jednou dvě chrtice....


Dlouhá léta o sobě neměly ani ponětí a přesto dnes mají mnoho společného.


Jedna je Španělka, z honosně nazvaného společenství Kastilie-La Mancha, z provincie i města jednoho jména - Cuenca. Město je to půvabné, malebné a samotným španělským princem oblíbené, jednu vadu na kráse ale má... Místním chybí něco tam, kde ostatní mají srdce. 


Druhá, o chlup mladší a životem méně ztrápená, pochází ze země zelené, studené, ze země Svatého Patrika, tedy z Irska. A jako v případě horkokrevných Španělů, i Irové mají jeden nezanedbatelný deficit...


Jak jste se již dozvěděli z mého předešlého povídání, osudy těchto dvou dam (spíše tedy jedné dámy a jedné slečny) je po neskutečných martyriích zavály na místo zcela jiné, jediné a pro obě společné. S laskavým dovolením čtenáře povyprávím dnes něco o tom, jak to vypadá, když se španělská krev "smísí" s irskou :-)


Benitka, jak už jistě víte, je u nás toho času téměř dva měsíce. Protože s Benitkou to nen jednoduché a její dušička je nemálo pochroumaná, před necelým měsícem jsme za vlastní přijali, jak to říct, "posilu" a "naději" v jednom, naši neposednou Jessie. V dobré víře, že to je přesně to, co Beni potřebuje, jsme jakékoliv obavy a nejistoty odsunuli stranou a směle se pustili do dalš adopce, aniž bychom tušili, jak to vůbec budeme zvládat a jak moc s našimi životy adopce zamává. Pro Jessie jsme si jeli 12.11.2010 v pátek ve večerních hodinách a trošku "na risk" jsme s sebou vzali i Beni. Vzali jsme j i přes to, že jsme moc dobře věděli, že má hrůzu z (cizích) lidí, že změna prostředí pro ni bude spíše zátež a že zkrátka její skvostná hlavinka na takové akce není vůbec připravená. O to větší bylo naše překvapení (nejmilejší ze všech milých), jak to naše ňufka úžasně zvládla. Nechala se hladit, dokonce SAMA vešla do místnosti plné lidí a spokojeně pochrupkávala v pelíšku s čupr Blackym v zádech... "Starou" Beni nechala (aspoň na těch pár hodin) odpočívat doma. Chtěli jsme totiž oběma panenkám "dopřát" být spolu od té nejprvnější vteřiny, zvyknout si na sebe co nejrychleji a šťastně a spokojeně spolu od začátku až na věčné časy "vegetit" :-) To bychom nebyli my (všichni, pejsky nevyjímaje), aby vše poběhlo malinko jinak :-) Benitku náramně zajímali všichni ostatní drahoušci, ať už čerstvě dorazivší nebo místní nebo "doprovodní" (=pejci čekající na nové dušičky s jejich majiteli :-P), více pejsci než fenečky, z nových nejvíce Digby a okatá princezna Sally, z místních bělounký Albi, kterého jistě poznala z časů dřívějších z perrery ;-) O fešákovi Blackouškovi netřeba vůbec hovořit, ten Benitce učaroval natolik, že spolu drahný čas sdíleli jeden zapůjčený pelech :-) Sotva Jessie vyskočila z auta (po úvodním "nachlemtání" se vodou) hned se dopajdala na dvůr a tetelila se na každého okolo stojícího cukrouška (aby nedošlo k mýlce, myslím tím pejsky :-P), jen o jednoho nejevila zájem vůbec žádný... Otázka pro bystrého čtenáře - Kterýpak to asi byl? :-)


Tři-dva-jedna-konec hlasování a správná odpověď je... B-E-N-I-T-A :-) Ale pozor, (ne)zájem byl jasně znát i ze strany druhé, tedy od Benidla směrem k Jessie :-) Výborně, pro začátek velmi dobré:-) Naložili jsme si obě holky do auta, Beni, jakožto "starousedlík" šla první, Jessie, jakožto nováček a nemotora musela být připostrčena, aby nám do vozu vůbec nastoupila. Cestou domů a dlouho i doma Benidlo předstíralo, že vůbec žádná Jessie u nás není, že se vůbec, ale vůbec nic nezměnilo :-) Jessie až tak netečná nebyla, doma šmejdila, všechno prozkoumávala, všechny oňufávala, ale Benitku dvakrát neřešila. Jediné, co Benitku na celé nově nastálé situaci zaujalo, byl nový pelech, který byl původně pořízen pro Jessie, který však ale Beni shledala měkkčím a pohodlnějším, než byl ten její a využila toho, že Jess se zabydlela v peřinách na sofa a nenápadně, nevtíravě se uložila do něj :-) První dny probíhalo vše v podobném duchu, jediné, kde se věci měly trochu jinak, je procházkování... Tam holky vynaložily veškeré úsilí ( a doteď  to dělají) k tomu, aby pokud možno šly bok po boku... doslova spíš bok na boku :-) Mírnou komplikací bylo, jest a bude Jessinky svižné tempo, Beni chodí chodí spořádaně z nožky na nožku, jako pravá dáma nebo, chcete-li, parkurový koník. Jessie naproti tomu pořádá závod s větrem, s tím, kdo ji venčí nebo prostě jen tak pořádá závod, tečka :-). Sjednotit tak krok a jít "bok na boku" je trošku nadlidský (i nadchrtí) výkon. V domácím prostředí Jesska Benitinu existenci registruje především díky faktu, že Beni má stále potíže se sebesycením a tak podle hesla "kdo dřív příjde, ten víc sežere" Jess pořádá i Benitčiny porce :-)


A tak dny plynuly a stejně "rychle", jako se u nás Benitka uvolňuje a zabydluje, tak se i Jessie s Benitkou pomalu na sebe fixují. Jessie Benitku sem tam opusinkuje, často se po ní válí na jejich psím letišti, objímá, strká do ní, očichává a tak dále, Beni, protože je hérečka, dělá, že jí to nechává naprosto chladnou, ale na procházku bez Jessie už nevyjde a když děvčátka připravujeme na venčeníčko a obě jsou již fešně oblečené a nastrojené a čekají jen, až se jejich člověk obuje, v tom si z ničeho nic Benitka odlož svou hlavu plnou starostí ;-)) uloží Jessience na hřbet... a trpělivě čeká :-) 


Jak je ta naše Beni dospělejší a moudřejší, s nepochopením a s úžasem často sleduje, jak Jessie trhá plyšové hračky, jak poskakuje za míčkem, jak dovádí a jak se raduje z ničeho. Tohle Beni nejde, možná ani nikdy nepůjde, ale je rozkošné, jak do sebe nechá šťouchat a narážet a packovat, když Jessie v zápalu hry nemotorně rozhazuje tlapama :-) Občas si holky závidí pozornost nás, jejich lidí, ačkoliv se sebevíc snažíme ji dělit rovným dílem, jenže Jessie, ta se tuze ráda tulí a Beni si o lásku říká nenásilně a nenápadky a neumí nás zmydlit packama jako Jess, abychom si ji, laskavě, všímali :-))


Holky spolu mají "odžito" bez pár dnů už skoro měsíc a dá se říct, že už jsou dvojka nerozlučná, že i když jsou každá úplně jiná, tak bez sebe nedají ani ránu :-)


A přesně takhle nějak jsme si to představovali :-)... 


 


 

obrázek 596
obrázek 595
obrázek 594
obrázek 597
obrázek 598
obrázek 599
obrázek 600
obrázek 601
obrázek 602
 

Komentáře k článku

mumm
:-D
(mumm, 07. 12. 2010)

Ach Ty dítě jedno moje rozkošné...lépe bych to nenapsala..

 
iiivetka
úžasné :)
(iiivetka, 08. 12. 2010)

Čas a vzájomná podpora tej skvelej dvojky spraví svoje.


Keď sa im toto podarilo za mesiac...tak čo bude ďalej...:)


Máte sa na čo tešiť...už budú iba kvitnúť pred vašimi očami...pevne verím, že Benitka časom všetko pochopí...aj naša Sadie sa otvárala dlhšie...ale prišlo to...verím tomu, že Benitka sa ešte aspoň trochu zmení...keď má takú skvelú učiteľku :)


Posielame pohladenie a pusinku na čumáčiky


Kiss


i +  Sadie

 
Len@
(Len@, 08. 12. 2010)

Pevne v to verim taky ac smirena s tim, ze Beni vzdycky bude trosicku jina :) Konec koncu, ma na to narok :))

 
dadynka
(dadynka, 09. 12. 2010)

Moc krásné povídání. Leni, vždyť my jsme přeci taky každý jiný, neopakovatelní, každá živá bytost. Oni jistě také, každá je svá. Moji taky - každý úplně jiní. Ale co mě zaujalo na těch krásných fotkách nejvíce je to, že Jess se klidně rozplácne na Beni, ale i Beni se pěkně na Jessince uvelebí Wink

 
Len@
(Len@, 10. 12. 2010)

:) Jess s tim nema nejmensi problem, Benitka si ulozila hlavu na Jessicu teprve minuly tyden :))

 
Magda
(Magda, 23. 12. 2010)

Opravdu krasne povidani, ctu to uz potreti, a pokazde me to dojme ... A na tech fotkach je to krasne videt, jak se Jess po Benitce bezostysne vali a ta si to necha trpitelsky libit, a pak jen ta predposledni fotka, kde si Benitka decentne odlozi hlavinku na Jess, proste nadhera.

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 0 plus 0 =

 

Další články v blogu

14) Benitce

Milá Benitko,  Je to už víc než rok .. neuplyne ale jediný den, aniž bychom na tebe nevzpomínali. Chybíš nám tak moc. Je toho tolik nového, co bych si přála, abys s…
 
(31. 01. 2018 | 6 komentářů) zobrazit článek

13) Třistapětašedesát podruhé

Tak a hlásíme se znovu. Proč? Protože opět slavíme, tentokrát svůj první rok DOMA oslavila naše malá milá greyka Jessie. V sobotu to bylo přesně třistapětašedesát dní, co se naše rodina rozrostla o další chlupaté štěstí, o…
Jessie u Jennifer (ForDogSake)
Leháro
:-)
Třeštidlo
Láska!
 
(14. 11. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

12) Třistapětašedesát poprvé

Tak a je to tady! Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Naše malá milá Benita je u nás dnes přesně rok! Je to jako dnes, co jsme se plni očekávání, smíšených dojmů a jakési více či méně příjemné nejistoty vydali vstříc…
Doposud nevídané!
Psina!
Modelína Beňulína
Smíšek
Psina!
 
(09. 10. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

11) Beni, Jess a pořádná psina

Bez zbytečných průtahů přidávám pár obrázků ze včerejší PSINY v Litomyšli. Děkujeme tímto Věrušce za moc pěkné odpoledne, které jsme si užili jak my, tak…
obrázek 2958
obrázek 2959
obrázek 2960
obrázek 2962
obrázek 2963
 
(21. 08. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

10) Beni, Jess a včelka Maya

... tentokrát bez dlouhého povídání... Přikládám pár obrázků z dnešního chrtího skotačení :-) V hlavních rolích: greyka Jessie (lenoch dne),…
Lady Beni von Jessieville
Run, Forrest, run!
Jessica lenoší
Maya, malá uličnice galga Maya
Z nožky na nožku...
 
(08. 07. 2011 | 1 komentář) zobrazit článek

9) Beni a Jess po půl roce

    Po dlouhé, dlouhatánské době vás všechny zdravím a chystám se napsat něco málo o tom, jak se mají naše holky, Španělka Benita a Irka Jessie.  Je to…
Benitka
Jess pracuje...
Smile please :-)
Jesska-lovkyně
 
(27. 05. 2011 | 10 komentářů) zobrazit článek

8) Brand new pics

Dnes beze slov... Jen pár obrázků Beni a Jess   A ještě tři videa, Jessie uloupila jablíčko a náramně si pochutnala TADY ...  Jessie coby pokořitelka hračky pro inteligentní pejsky :-)…
It must have been LOVE!
Lunch time!
Zajíček v své jamce...
Bii Džej
Skladná Lady Jessie
 
(28. 02. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

7) Jessica you´re a Lady!

  Tak konečně. Konečně mám chvilku sepsat taky něco o té naší černé krásce.  Mnoho jsem toho řekla o Beni, o jejich trápeních, drobných krůčcích ať už vpřed…
Sleeping Beauty
:)
obrázek 1511
Ňufka!obrázek 1511
 
(12. 02. 2011 | 8 komentářů) zobrazit článek

6) Včera...

Dočetla jsem se v jedné knížce, že chrti zachránění ve Španělsku, jsou ti nejvíce zubožení, jaké kdy autorka textu za celý svůj záchranářský život…
Beni ve veterinární
 
(28. 01. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

5) ... a dnes

  Předchozí psaní jsem měla téměř měsíc v šuplíku. Ani sama nevím proč, nicméně teď se mi to tak trochu hodí. Omluvím se tímto naší Jessie, že…
obrázek 1301
 
(28. 01. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

4) PAC a pusu, Vaše (naše) Jessie

  Holky zdraví Chrty v nouzi! Tak jaká je zatím ta nová dvatisícejedenáctka? :-)  Přemýšlím, co nového a nevídaného se v Benitkově za poslední…
X ray snímek a precizní práce made in Dublin :-)
Benitka hajinká :-))
 
(09. 01. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

3) Co nového v Benitkově

  Krásné ráno z Benitkova! Od našeho posledního povídání uplynul již nějaký ten pátek (a svátek) a hlásíme se zas... a znova... V předchozích…
PF 2011
 
(29. 12. 2010 | 7 komentářů) zobrazit článek

2) Jessie, černý irský divous :-)

  Pokud jste četli naše vyprávění o tom, jak to bylo s Benitkou, můžeme směle pokročit k příběhu jinému, který s tím prvním ale náramně souvisí!   Netrvalo…
obrázek 512
obrázek 513
obrázek 514
obrázek 515
obrázek 516
 
(05. 12. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

1) Benita, plavý anděl ze Španěl

  Benita znamená "blessed", tedy požehnaná... Zároveň ale i prokletá. Jak to bylo s naší Beni a o tom, že "požehnaná" i "prokletá" se jí týká, tak o tom…
obrázek 459
obrázek 458
obrázek 457
obrázek 460
obrázek 461
 
(04. 12. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)