A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Benitka

(Autor blogu: Yvabenita | Zobrazit přehled článků blogu)

Nový život...


Jessie, černý irský divous :-)

článek ze dne: 05. 12. 2010

 


Pokud jste četli naše vyprávění o tom, jak to bylo s Benitkou, můžeme směle pokročit k příběhu jinému, který s tím prvním ale náramně souvisí!  


Netrvalo nám dlouho přijít na to, že jediná možnost, jak Benitce, která zřejmě s lidmi sama nikdy nežila a její sladká hlavinka nebyla schopná si na to zvyknout, pomoci. Pořídit jí do party feňulku. 


Tak, takhle nějak by to dávalo smysl... Kdyby to tak ovšem bylo :-) Ve skutečnosti to bylo trošičku jinak - Benitka ještě nebyla ani DOMA a nám už to zase nedalo a prohlíželi jsme CHvN a říkali si, že když už "máme" jednu Španělku, bylo by fér dát šanci i chrtidlu z druhého konce Evropy, z Irska. Do oka nám padla Jessie, greyhoundí princezna! 2,5 letá fenečka, která stejně jako její ostatní "kolegové" z nabídky ChvN měla v životě štěstí pomálu. Jessieina anabáze je maličko jiná, než ta Benitčina, Jessie byla v Irsku připravována na svou běžeckou kariéru, byla tedy závoďačka... Jenže! Jak už moc dobře víme, to pejskovi nezaručuje slávu a šťastný život na věky věků, ale jakousi jistotu, že dřív nebo později ho rozhodně nečeká nic pěkného, ba naopak, dřív nebo později mu půjde o život! Dobrá duše Jennifer, "obdoba" španělské Pilar, se objevila na scéně přesně ve chvíli, kdy se naše malá milá Jessie octla, coby nepohodlná, v dog poundu a čekala na injekci. Původně se Jessie nejmenovala Jessie, její dřívější jméno však neznáme. Dog pound podle jejího tetování vystopoval původního majitele. Ale k "velkému" překvapení, takovýto majitel už dávno neexistoval. Slehla se po něm zem... Nicméně Jessie se díky Jennifer blýsklo na lepší časy, Jennifer, kterou sice určitě všichni znáte, ale jen pro připomenutí, je nesmírně hodná mladá paní, která věnuje svou energii a lásku pejskům v podobných situacích, jako byla Jessie, nejen chrtům, zkrátka kde se v okolí irského Kells octne pejsek v nouzi, tam se objeví Jennifer a udělá, co může, poskytne drobkům dočasnou péči než se pro ně najde rodinka napořád. Jessie se spokojeně zabydlela, rozdávala pusinky, dělala Jennifer radost, náramně se lepšila. Ale protože to je malá neposeda, dnes se již vůbec nedivíme tomu, že si to naše nemehlo zlomilo levou zadní... Ano ano, tak, zde je prostor pro připomenutí našeho rodinného "super sized syndromu" - když se do něčeho pustíme, tak je to s pořádným cirkusem okolo, ze zásady nikdy ne hladce :-) Jessie teda již byla "předběžně naše", když tu se objevily komplikace. Ve zoperované nožičce má Jessie kovovou destičku a co čert nechtěl, vyskytla se jí tam infekce! Nevypadalo to vůbec dobře a dokonce se operovalo i s možností, že Jessie budou muset nožičku amputovat. I přes nejlepší péči, kterou Jenni Jessie poskytla, to zkrátka ještě nebyl konec... Long story short, vše dopadlo dobře, Jessie má všechny čtyři pohomadě :-) Pomalu je beruška připravena na cestu DOMŮ!


Co se mezitím dělo doma? Je tak nějak polovina října a my bojujeme s Benitčinou nedůvěrou, strachem a vzpomínkami na Španělsko a... (TEĎ teprve se sem hodí ta věta, kterou jsme náš příběh začali) netrvalo nám dlouho přijít na to, že jediná možnost, jak Benitce, která zřejmě s lidmi sama nikdy nežila a její sladká hlavinka nebyla schopná si na to zvyknout, pomoci. Pořídit jí do party feňulku. Měsíc do příjezdu Jessie se zdál jako nekonečný, vkládali jsme do ní (možná až příliš) velké naděje. Tak konečně se přiblížil pátek 12.11.2010 a Jessie už byla nedaleko. Stejně jako před měsícem jsme vyrazili k Radušce, kde mělo předání proběhnout, tentokrát ale v pozdně  odpoledních hodinách. Opět jsme (opět kupodivu) přijeli včas, ale pesani zatím nikde. A ne zatím, ještě dlouho nikde :-) Znáte to, napětí stoupá... zima taky stoupá a tma padá na Vanovice... a konečně někdy okolo desáté večerní se otevřela vrata... A je to tadyyy :-)


Tentokrát je naše chrtidlo na řadě jako jedno z prvních, Jessie poskakuje v klícce, žádný uzlíček nervů, malý černý čertík, co chvilinku nepostojí a hned se hrne k misce s vodou :-) Už podle těchto nejprvnějších informací nám i vám bylo a je jasné, že Jessie je pravý opak Benity. Trošku se nám ulevilo, při představě, že nám přijede druhý takový ustrašeneček, nám žaludek dělal psí kusy ;-) Naložili jsme si fešandu do auta, s Benitkou, která byla ve Vanovicích s námi, si holky nijak zvlášť do oka nepadly, spíš tedy o sebe ani nezavadily :-)) Cesta byla dlouhá, holky naštěstí hodné, my jsme začínali znova pociťovat tu starou známou obavu - jak se Jessie, divoška greyka, snese s kocouřima klukama?! Nadějě, že to klapne jako s Benitkou, která se opravdu o kluky nezajímá, maximálně se zajímá jen o jejich misky s jídlem :-), byla mizivá... Vnitřnosti sevřené, Jessie poctivě přivázaná a jdeme to zjistit. Je to tu, první kocour... Ptáte se, co udělala Jessie? -Nic, mrkla na něj, zavrtěla chvostem a hrnula se na sofa :-)) Nerozumíme opravdu ničemu, ale kámen ze srdce nám spadl pořádný :-) Uvidíme, jestli jí to vydrží... První věc, co Jesska doma udělala, byl grandiózní skok na sofa na hromadu peřin :-) S Benitkou jsou holky opravdu jak černá a bílá... nebo čert a anděl? :-) Tady by můj příběh o tom, jak to bylo s naší Jessie, mohl skončit, protože problémy se zabydlováním v tomto případě nebyly žádné, Jessie je tu jako doma a dokonce to vypadá, jak kdyby tu byla odjakživa a Benitku jsme si přivezli teprve včera :-)


Jessienka je mazlinka mazlivá, rozdává pusinky, objímá tlapkama, neustále se dožaduje kontaktu, žere s obrovskou chutí (i kocouří i Benitčiny porce), je to malý divous a chvilinku nevydrží v klidu :-) Ale i ona má nějaké ty "památky" na nepěknou minulost, jizvy po těle, na boku "díru" snad od broku, nožičku pajdavou a někdy bolavou, na dušičce šrámů o poznání míň, než Beni, ale nějaké tam přece jsou (špatně snáší rány podobné výstřelům)... Ale jinak je to sladký cukřík, co si rád hraje a juchá a má radost ze života! Konečně i MY tak můžeme psát optimistické příspěvky a poznatky :-))


Třikrát hurá a o tom, jak se holky spolu mají rády, o tom zase příště!


Pac a pusu, holky z Benitkova/Jessienkova


 

obrázek 512
obrázek 513
obrázek 514
obrázek 515
obrázek 516
obrázek 517
obrázek 518
obrázek 519
obrázek 520
obrázek 521
obrázek 522
obrázek 523
 

Komentáře k článku

dadynka
andílek a ďáblík
(dadynka, 05. 12. 2010)

Moji milí Benitko-Jessinkovic, jsem moc ráda, že Vaše krásné povídání už je také v blogu Vašich pejsků. Před chvíli jsem, Yvonko, psala něco k povídání Klárky k Delgiškovi, taky o tom, že příběhy Benitky a Delgátka jsou dosti podobné. Jsem moc a moc ráda, že tam někde se rozhodlo o tom, že budou spolu právě tyto dvě feňulky Benitka a Jessinka. Tam někde.....přesněji ve Vašich srdcích. Věřím, že to opravdu bude pomáhat Benince více a více, že časem bude její hlavička jasnější a to zlé se bude postupně vytrácet. Moc a moc Ti Yvonko fandím /samozřejmě i rodince/, máte nádherné holky a bude více a více těch krásných okamžiků, kdy uvidíte, jak se mění před očima. Pusinu feňulkám. Kája s ....vlastně taky trošku oheň a voda L+W, nebo přesněji ohňovoda a vodooheň Smile

 
Eva. S.
(Eva. S., 05. 12. 2010)

tahle dáma je úžasně fotogenická, foťák ji prostě miluje  :)

 
tereyska
(tereyska, 05. 12. 2010)

Děkujeme rodinko Kiss za Vaši lásku a péči. Krásně se to čte :-)

 
Yva
(Yva, 05. 12. 2010)

Děkujeme moc :)..Kájinko, Tobě za všechno pěkné, cos nám za tu dosavadní dobu našeho soužití s dlouhonožkama už napsala..Terez, Ty víš, že není těžké tyhle bytosti milovat, těžké je v nich číst. Benitka, to je hodně smutná kniha, ale zdá se, že navzdory tomu ten příběh může mít dobrý konec.A když je z té knížky někdy člověku těžko, pak stačí zalistovat v knížce s názvem Jess, to se člověk může s úlevou zasmát :))..a obě dohromady pak vytváří rovnovážný stav..

 
Len@
(Len@, 06. 12. 2010)

Rovnovazny stav... to je presne to ono :-)!!! Koncem tydne snad jeste prihodim, jak ty nase dve chrtice (kdysi v nouzi) existuji spolu navzajem :-) Stay tuned a za pochvaly uctive dekujeme:-)!

 
geronimo
Výborně
(geronimo, 11. 12. 2010)

Krasavice na první pohled. A je na ní vidět, že si užívá velmi přátelského prostředí. Opravdu nádhera koukat na tyto fotky.

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 5 plus 2 =

 

Další články v blogu

14) Benitce

Milá Benitko,  Je to už víc než rok .. neuplyne ale jediný den, aniž bychom na tebe nevzpomínali. Chybíš nám tak moc. Je toho tolik nového, co bych si přála, abys s…
 
(31. 01. 2018 | 6 komentářů) zobrazit článek

13) Třistapětašedesát podruhé

Tak a hlásíme se znovu. Proč? Protože opět slavíme, tentokrát svůj první rok DOMA oslavila naše malá milá greyka Jessie. V sobotu to bylo přesně třistapětašedesát dní, co se naše rodina rozrostla o další chlupaté štěstí, o…
Jessie u Jennifer (ForDogSake)
Leháro
:-)
Třeštidlo
Láska!
 
(14. 11. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

12) Třistapětašedesát poprvé

Tak a je to tady! Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Naše malá milá Benita je u nás dnes přesně rok! Je to jako dnes, co jsme se plni očekávání, smíšených dojmů a jakési více či méně příjemné nejistoty vydali vstříc…
Doposud nevídané!
Psina!
Modelína Beňulína
Smíšek
Psina!
 
(09. 10. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

11) Beni, Jess a pořádná psina

Bez zbytečných průtahů přidávám pár obrázků ze včerejší PSINY v Litomyšli. Děkujeme tímto Věrušce za moc pěkné odpoledne, které jsme si užili jak my, tak…
obrázek 2958
obrázek 2959
obrázek 2960
obrázek 2962
obrázek 2963
 
(21. 08. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

10) Beni, Jess a včelka Maya

... tentokrát bez dlouhého povídání... Přikládám pár obrázků z dnešního chrtího skotačení :-) V hlavních rolích: greyka Jessie (lenoch dne),…
Lady Beni von Jessieville
Run, Forrest, run!
Jessica lenoší
Maya, malá uličnice galga Maya
Z nožky na nožku...
 
(08. 07. 2011 | 1 komentář) zobrazit článek

9) Beni a Jess po půl roce

    Po dlouhé, dlouhatánské době vás všechny zdravím a chystám se napsat něco málo o tom, jak se mají naše holky, Španělka Benita a Irka Jessie.  Je to…
Benitka
Jess pracuje...
Smile please :-)
Jesska-lovkyně
 
(27. 05. 2011 | 10 komentářů) zobrazit článek

8) Brand new pics

Dnes beze slov... Jen pár obrázků Beni a Jess   A ještě tři videa, Jessie uloupila jablíčko a náramně si pochutnala TADY ...  Jessie coby pokořitelka hračky pro inteligentní pejsky :-)…
It must have been LOVE!
Lunch time!
Zajíček v své jamce...
Bii Džej
Skladná Lady Jessie
 
(28. 02. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

7) Jessica you´re a Lady!

  Tak konečně. Konečně mám chvilku sepsat taky něco o té naší černé krásce.  Mnoho jsem toho řekla o Beni, o jejich trápeních, drobných krůčcích ať už vpřed…
Sleeping Beauty
:)
obrázek 1511
Ňufka!obrázek 1511
 
(12. 02. 2011 | 8 komentářů) zobrazit článek

6) Včera...

Dočetla jsem se v jedné knížce, že chrti zachránění ve Španělsku, jsou ti nejvíce zubožení, jaké kdy autorka textu za celý svůj záchranářský život…
Beni ve veterinární
 
(28. 01. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

5) ... a dnes

  Předchozí psaní jsem měla téměř měsíc v šuplíku. Ani sama nevím proč, nicméně teď se mi to tak trochu hodí. Omluvím se tímto naší Jessie, že…
obrázek 1301
 
(28. 01. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

4) PAC a pusu, Vaše (naše) Jessie

  Holky zdraví Chrty v nouzi! Tak jaká je zatím ta nová dvatisícejedenáctka? :-)  Přemýšlím, co nového a nevídaného se v Benitkově za poslední…
X ray snímek a precizní práce made in Dublin :-)
Benitka hajinká :-))
 
(09. 01. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

3) Co nového v Benitkově

  Krásné ráno z Benitkova! Od našeho posledního povídání uplynul již nějaký ten pátek (a svátek) a hlásíme se zas... a znova... V předchozích…
PF 2011
 
(29. 12. 2010 | 7 komentářů) zobrazit článek

2) Beni a Jess alias Bii Džej

  Žily byly jednou dvě chrtice.... Dlouhá léta o sobě neměly ani ponětí a přesto dnes mají mnoho společného. Jedna je Španělka, z honosně nazvaného společenství Kastilie-La…
obrázek 596
obrázek 595
obrázek 594
obrázek 597
obrázek 598
 
(07. 12. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

1) Benita, plavý anděl ze Španěl

  Benita znamená "blessed", tedy požehnaná... Zároveň ale i prokletá. Jak to bylo s naší Beni a o tom, že "požehnaná" i "prokletá" se jí týká, tak o tom…
obrázek 459
obrázek 458
obrázek 457
obrázek 460
obrázek 461
 
(04. 12. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)