Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Sue - Zuzka

(Autor blogu: Tassa | Zobrazit přehled článků blogu)

On-line seznam rozkousaných věcí

článek ze dne: 18. 01. 2011

Dnes je Zuzka u veta na těch zubech a jsem z toho tak trochu nervózní, tak jsem se rozhodla, že založím seznam toho, co se Zuzce za první měsíc (ano, dnes máme výročí jeden měsíc a s námi celá várka z Irska, co přijela 18.12. Blahopřejeme!!!) zachtělo a podařilo rozkousat a věřím, že se v budoucnu ještě podaří (slibuju, že budu poctivě doplňovat). Myslím, že někdy to může být docela zábavné a zajímavé čtení a budu ráda, když  přispějete do sbírky i vašimi "úlovky". Nepochybuji, že nás někdo "trumfne", třeba takové Uničidlo?  :-)))


1) nakousnutý vlastní košíček (manžel kutil ho ještě slepil)


2) dvakrát šňůra od počítače - když Zuzka "odstřihla" manžela podruhé v krátké době od internetu, začalo to smrdět prů...švihem :-)


3) propiska, fixka, izolepa, kostka Lega a další nepotřebné drobnosti


4) rozkousaná přezka na vlastním postroji - zajímavé, protože to Zuzka dokáže, i když má postroj oblečený na sobě


5) důsledně doražený košíček - pro jistotu odkousnutý celý kožený řemínek k zapínání


Zajímavé okolnosti: Zuzka zásadně kouše věci, jen když jsme s ní doma - ještě nic nerozkousala v době, kdy jsme byli v práci. "Baví" ji jedině a pouze plastové věci (z celého postroje třeba jedině ta přezka).


Zatím se z toho nehroutíme, ale až přestanu seznam doplňovat, znamená to buď a) že Zuzku přestalo kousání bavit, za b) že už to přestala být sranda :-)

 

Komentáře k článku

GAMGABB
(GAMGABB, 18. 01. 2011)

Držíme tlapky ať to u veta dobře zvládnete a zoubky mohou doplňovat seznam


U nás se to  docela shoduje :-) .... náhubek, šňůra od vysavače, propiska, část autopostroje, dvakrát manželova pantofel, nejdřív levá pak pravá :-)

 
tazmánský čert
(tazmánský čert, 19. 01. 2011)

Taky držíme palečky, ať to u veta zvládnete.


No a my přidáme na seznam : žaluzky, dveře, kliky, dokonce i těsnění u okna, když jsme nechali sklápěčku otevřenou - nechápu, potom náhubek, mobil, kabel od netu 2x, boty nám Tazík nebere, no taky si první pelíšek rozcupoval na malé kousky a když jsme přišli domů, tak v tom ležel a dělal jako že nic :) - to jsou věci, s kterýma si pohrál, když k nám přicestoval. Teď už kuchá jenom plyšáky a mačká pet lahve :)

 
davo
(davo, 19. 01. 2011)

Zdravíme z Vysočiny a doufáme, že zoubky dopadly na jedničku.


Koukám, že naše Maggie je kousací břídil:
- u nás největší ztrátou jsou rozkousané dveře v obýváku. 
- nakousaný postroj, ale stále bezpečný a použitelný. (nějak z počátku nechápala, že je to kámoš na procházky) :-) 
- rozkousaný paty u mých pantoflích (ale musím, říct, že teď sice nejsou hezký, ale za to pohodlnější) :-)
- pouzdro na brýle (ale vnitřek je plechový, takže je vlastně taky pořád použitelné)
- prokousnutá kozačka (ale taky pořád funkční)
no a to je asi vážně všechno - ještě ke všemu všechny věci jsou nadále plně funkční  i když s upraveným designem :-) takže u nás v podstatě nulové ztráty! Maggie s námi bude v únoru půl roku, tak věřím, že se seznam ani nijak extra nerozšíří

 
tereyska
(tereyska, 20. 01. 2011)

Zdravím,


hmm ještě mě to po pravdě nenapadlo to spočítat co Blacky rozkousal či zničil. Ale např. boty, dveře, futra, koberec, kus postele, ovladač, mobil.. svoje hračky možná. Ale vše bylo tak nějak pouze v začátcích, než zjistil, že je doma vše dobré i bez těchto aktivit, teď mu zůstalo občasné pohrání si z hračkama-plyšákama, ale hodně malo, nejvíce ho baví spát :-))


Hodně pejskům pomůže - rutina pravidelnost v rodině a aktivity např. v psí školce nebo na dvorku, myslím, že by Zuzka pak neměla takové roupy :-)


Moc zdravíme rodinko :-)

 
Tassa
(Tassa, 20. 01. 2011)

Tak zoubky to přežily všechny, zůstalo jen u ošetření dásní a zubního kamene. Akorát nám "šikovná" sestřička nastřihla nožičku při sundávání náplasti :-(  No snad nedojde na šití ...


Jinak je fakt, že Zuzka se u nás nemá s kým vyběhat, (naši psi na to nejsou a my lidi jsme příšerně pomalí, i když se sebevíc snažíme) a teď, když nemá košík, tak ji nemůžu pustit kvůli kočkám ani na zahradě na volno. Ale zase je divné, že nic nekouše, když je sama doma. Spíš jako by nás chtěla na sebe upozornit, připoutat naši pozornost, abychom se jí věnovali?


No nic, už jsem hrozně zvědavá, jak se náš seznam bude plnit dál :-)))

 
GAMGABB
(GAMGABB, 21. 01. 2011)

Beruška plastové věci přímo miluje. Já se uklidnuju tím že je ještě v pubertě  a že ji to přejde :-) Koukám ale že Zuzka už je dáma a zoubky má pořád ostré, A jestli pomůžou aktivity ?  U nás teda určitě ne. Já jsem celý den doma, aktivit mají pesani hodně od vycházek, výběh , výcvik, doma děláme klikr , A stejně  něco ukradnout , schovat se s tím do pelechu a rozkousat , to je prostě príma :-)

 
dadynka
(dadynka, 22. 01. 2011)

Tak si pročítám vynalézavost našich pejsků a pátrám v paměti, co u nás. Nejdříve pro Věrku: neuklidňovat se, u nás se o nějaké pubertě rozhodně nedá mluvit, Ladynka nedávno oslavila šesté narozeniny a nepřešlo to :-) Takže přidávám výčet naší princezny Ladynky, která dnes a denně vymýšlí originální akce:


-stržený malý květináč s voskovkou ze stolu, dokonale ukrytý pod pelíškem, hlína po celém pokoji


- několikrát roztrhané ratanové prostírání na stole /již ho před odchodem schovávám/


-vykousaná díry v ratanovém koši na prádlo


-několikrát roztrhané časopisy, vždy ukryty pod pelíšek /taky už na stole nezůstávají/


-vyprané ručníky roztahané po celém bytě /moje chyba, nechala jsem je na hromádce na koši v předsíni, prala jsem znovaSurprised/


-převrácená židle v kuchyni neb na ní zůstal zapomenutý svetr a prostě se musel odnést do pelíšku


-rozcupovaný adventní věnec včetně totálně rozkousané svíčky


-dva zdemolované pelíšky - "snížek" po celém bytě


-vytažený vysavač do půlky předsíně


-polštářky rovněž některé nepřežily /již je volně nenechávám, pokud nejsem doma/


- zeď, ta je oblíbená, vykousaná díra až na panel, nevadí, dělali nám plastová okna, zdilo se, sádrovalo, vymalovalo, vše ok, LEČ týden na to znova, totéž místo, opět až na panel, tak jsem pod okno přes celou zeď nalepila tapetu a paní má utrumSmile


-boty u nás neexistuje kdekoli nechat, okamžitě do komory, dokonce i návštěva, než jsem stačila požádat, ať si dá boty do komory, měla jednu botičku v pelíšku


-poslední "úlovek" ,čerstvý pár dnů, je servaný ručník z věšáku z koupelny, pochopitelně včetně věšáku a kousku zdi


-snad největším šokem po příchodu z práce byla rozsvícená lampička na stole v kuchyni, která byla posunuta na samý okraj stolu, naštěstí vydržela, pod stolem byl tenisák a patrně vypínač se stal zajímavějším /kabel již v zásuvce rovněž nenechávám/


Je toho rozhodně více, jen takové útržky, nicméně preventivně spoustu věcí zabezpečuji a uklízím, pokud jsem doma, moje milá to zkouší, když ji chytne raplík, ale je velice hodná, stačí okřiknoutWinkMoc a moc mě moji dva černoušci za ten rok a kousek naučili - že je s nimi strašně fajn, veselo a spousta legrace a hlavně, že musím opravdu vše uklízet, jinak...... Surprised Kája a hafínci W+L


 


 

 
GAMGABB
(GAMGABB, 24. 01. 2011)

Tak to je pěkný výčet :-) Já zapomněla na koflíky, ty má Berry taky ráda. Ale jinak jak tak čtu, začínám si myslet , že je Berunka veliké zlatíčko :-) Ale máme výhodu že téměř nebývá sama a když už ano tak je v klícce, neboť její vášeň pro okna a dveře je pořád nezkrotná a tudíž nebezpečná, tak nelze jinak.Ale zvykla si tam krásně a většinou onen čas prospí.

 
Tassa
1. doplnění
(Tassa, 25. 01. 2011)

Tak dnes se nám zase podařil úlovek ... Zuzinka vytahala z krabice veškeré příslušenství k vysavači, který páníčci včera za pouhé 3000 Kč zakoupili ( a naivně ponechali otevřenou krabici v obýváku, hlupáci), vybrala si z něj nástavec - kartáč na čalounění a důkladně ho rozžvýkala ... ty domácí spotřebiče už dnes nic nevydrží ... a páníčci teď pláčou, čím budou po Zuzince vysávat to bláto ze svého (páníččího) pelíšku...

 
Tassa
2. doplnění
(Tassa, 02. 02. 2011)

Tak poslední 2 dny se nám zase dařilo - předevčírem servané korále paničce z krku a do toho paniččin rozbitý nos se spoustou krve - ale to všechno v rámci "vítačky", na které je Zuzka expert a o kterých se chystám napsat samostatný blog.


Včera ráno loužička (no jo, už to byla asi týden nuda) a po příchodu z práce dokonale rozervaný (samozřejmě nejlepší a sváteční) povlak na polštáři - asi jak si Zuzinka (mám chuť říct spíš: sviňa jedna) snažila "vyhrabat" co nejpohodlnější pelíšek na naší posteli. Na polštáři byl sice původně přehoz, ale to samozřejmě není pro chrta vůbec překážkou - zbavit se nějakého přehozu - pcha !!! Začínám uvažovat o zastřihnutí drápků, které má Zuzka opravdu dost dlouhé - prosím poraďte - jestli má někdo zkušenost?


No a v noci dokonale rozcupovaná (asi na kousky velikosti puzzle) krabilce od 5l vína - taková ta s vínem v sáčku uvnitř a s "pípou", která byla prostě neodolatelná. Ale přiznávám, to jsme věděli a nezatrhli, protože krabice už byla prázdná.


No ale dokud Zuzka nepřijde na ty okna a dveře, jako někteří z jejích "kolegů",  jsme pořád ještě vysmátí. Ale je to totální pošuk :-)))

 
Tassa
2. doplnění
(Tassa, 02. 02. 2011)

Tak poslední 2 dny se nám zase dařilo - předevčírem servané korále paničce z krku a do toho paniččin rozbitý nos se spoustou krve - ale to všechno v rámci "vítačky", na které je Zuzka expert a o kterých se chystám napsat samostatný blog.


Včera ráno loužička (no jo, už to byla asi týden nuda) a po příchodu z práce dokonale rozervaný (samozřejmě nejlepší a sváteční) povlak na polštáři - asi jak si Zuzinka (mám chuť říct spíš: sviňa jedna) snažila "vyhrabat" co nejpohodlnější pelíšek na naší posteli. Na polštáři byl sice původně přehoz, ale to samozřejmě není pro chrta vůbec překážkou - zbavit se nějakého přehozu - pcha !!! Začínám uvažovat o zastřihnutí drápků, které má Zuzka opravdu dost dlouhé - prosím poraďte - jestli má někdo zkušenost?


No a v noci dokonale rozcupovaná (asi na kousky velikosti puzzle) krabilce od 5l vína - taková ta s vínem v sáčku uvnitř a s "pípou", která byla prostě neodolatelná. Ale přiznávám, to jsme věděli a nezatrhli, protože krabice už byla prázdná.


No ale dokud Zuzka nepřijde na ty okna a dveře, jako někteří z jejích "kolegů",  jsme pořád ještě vysmátí. Ale je to totální pošuk :-)))

 
Tassa
3. doplnění
(Tassa, 08. 02. 2011)

Hm, tak včera přibyl na seznam ovladač od televize a ani druhá přezka od postroje náporu Zuzčiných zoubků neodolala ... no jo, páníčci se v tom úklidu ještě mají dost co zdokonalovat ...

 
Tassa
3. doplnění
(Tassa, 08. 02. 2011)

Hm, tak včera přibyl na seznam ovladač od televize a ani druhá přezka od postroje náporu Zuzčiných zoubků neodolala ... no jo, páníčci se v tom úklidu ještě mají dost co zdokonalovat ...

 
Tazmánský čert
Tazíkovo zlobení
(Tazmánský čert, 24. 02. 2011)

ještě jsem si vzpomněla na Tazíkové začátky..dneska se jim už jenom smějeme, ale ty první příchody domů byly pěkně o nervy. Teď při odchodu zavíráme všechny dveře (kliky už máme namontované zpět), takže Tazoš má pro sebe jenom halu s prádelnou a koupelkou, kde sedí na záchodě a čučí z okna ven (žaluzie jsou vytáhnuté nahoru, zamotané gumičkou a korálky jsou uvázané k nim). Stejně si musí trošku pořvat, ale pak samotu prospí. Naštěstí nám už neničí barák.


Ale přidám tu ještě pár věcí do seznamu :


- rozkousaná hadice od pračky, takže gejzíry vody až do stropu a při otevření dveří do prádelny mě při  úprku Tazík málem porazil (od té doby přede mnou zdrhá, když chci polít s hadicí zahradu)


- shozený a vylitý friťák - dneska se ho ani nedotkne (dveře do kuchyně se zavírají) protože olej byl rozťapaný po celé kuchyni a obyváku a Tazík po něm smrděl ještě dva dny..


-rozkousané baňky (naštěstí plastové), záhadou mi je jak se k nim dostal ale na stromečku vypadaly dobře :)


No a dneska je jenom uvolněné prkénko na záchodě z toho jeho věčného vysedávání a čučení na ulici :)


Dveře do pokojů ještě nemám odvahu nechávat při odchodu otevřené. Zatím mi stačí, že kliky se už neobrací a dveře při příchodu jsou pořád zavřené.

 
Tassa
.. u nás nějak nudno
(Tassa, 21. 03. 2011)

U nás se toho poslední dobou moc neděje ... v únoru to byla málem vejpůl překousnutá kočička, ale od té doby jen dva obojky kámošky Bekiny - na ty se asi Zuzka poslední dobou specializovala ... jinak celkem nuda, když vidím v jiných blozích ten zdemolovaný nábytek ... kradení jídla nepočítám, to umíme všelijaké kousky.Wink

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 7 plus 4 =

 

Další články v blogu

7) Trapně nudně klidno = největší štěstí :-)

Dlouho už jsem nepsala, protože se u nás "nic podstatného nedělo". Dnes jsem si ale řekla, že i to přece stojí za zmínku, a možná že víc, než cokoli jiného. No ... tak to shrnu ... Zuzka už je u nás více než rok a po…
 
(15. 01. 2012 | 2 komentáře) zobrazit článek

6) Zuzka - konečně pár fotek

obrázek 1538
obrázek 1539
obrázek 1540
obrázek 1541
obrázek 1542
 
(23. 02. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

5) Zuzka a zdraví

Tak Zuzku (Sue) čeká první narkóza ... má špatný zuby, potřebuje odstranit kámen, vytrhnout asi jeden zub  a hlavě ošetřit dásně, protože na nich má…
 
(11. 01. 2011 | 5 komentářů) zobrazit článek

4) Speckled Lady - tak trochu detektivní pátrání

Tak jsem si dnes dala tu práci a vypátrala jsem Sue na Greyhound data. Tak mám z toho radost a jsem na sebe pyšná, protože to nebylo snadné a ani Lucky se to nepodařilo :-))) Tak se musím…
 
(06. 01. 2011 | 7 komentářů) zobrazit článek

3) Testování na zvířátka

Tak jsme přežili silvestr, Zuzka se projevila jako totální flegmouš, co se týká rachejtlí, maximálně tak nastražila uši a nic. Na Nový rok jsme ji vzali na…
 
(03. 01. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

2) ... o pár dnů později a čůrání v pokoji

Díky všem za snahu o dodání optimismu, hlavně Tereysce, která mě ubezpečila, že existuje více adopťáků, kteří ze začátku "šli" po kočičkách stejně tvrdě jako…
 
(29. 12. 2010 | 9 komentářů) zobrazit článek

1) Sue po týdnu - střídavě oblačno

Zdravíme všechny chrťáčky přivezené 18.12. a samozřejmě i dřív a myslíme na i ty, kteří ještě  nemohli přijet. Během týdne se z irské Sue stala česká…
DSC05468
DSC05466
DSC05467
Sue_mezi_darky
DSC05471
 
(25. 12. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)