A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Logánek

(Autor blogu: helda | Zobrazit přehled článků blogu)

Hravý a dravý Logánkov

článek ze dne: 09. 07. 2013
Zdravíme všechny přátele, kamarády a pejskaře. Od té doby co k nám přišel Aslánek mám pocit, že se u nás žije buď hravě anebo dravě. Zkrátka hravý a dravý Logánkov...nenudíme se ani jeden den a někdy jde až o adrenalinové zážitky, protože smečka se skládá se samých rozdvojených osobností, krom Aslana...ten se ještě zcela nevyjádřil, ale věřím, že postupem věku se rozevře naplno:-)
Logánek oslavil v květnu 3 roky. Óoo jak moc jsem se těšila až bude mít tento dospělý věk...jeho "dětství" bylo velmi náročné . Z bojácného kostitřasa se stal krásný pes s poněkud zvláštní povahou..je jako papiňák. Neustálý příval emocí, které jakmile dosáhnou určitého stupně, musí ven!
Dokud byl Logan bez parťáka, ventiloval svůj vztek do nábytku, vypouštěl se doma na podlahu ( v jednu chvíli to nebyl logánkov ale lůlánkov), a terorizoval páníčka. Po mém nepodařeném výcviku psa i páníčka se mi v hlavě zrodil plán, že nejvhodnější bude mu pořídit parťáka, povahou, velikostí a vzhledem k němu odpovídajícího...a tak k nám s ranečkem přišel Aslánek afgánek. Jeho nynější okousávátko a vybíječ emocí. Plán se zdařil! Mohla jsem si pořídit nový stoleček, nově potáhnout sedačku, koupit opět funkční ovladačky na tv a taky nové botičky:-) Aslánka tyto věci nezajímají a Logánka zajímá zase Aslánek..Jenomže ne vždy se jede podle plánu. Aslánka sice nábytek nezajímá...jeho bod je namířen na čivavu a hlavně tu nejmenší a nejzlostnější a tak ji pořád pokouší, provokuje, chce si s ním zkrátka hrát. Ale čivava je čivava. Nesnáší Aslana. A je velice chytrá a zlomyslná...vymyslela plán jak se Aslana zbavit...vnutil tak páníčkům myšlenku, že loužičky, které se začaly objevovat pod sedačkou, pod křeslem či jen tak uprostřed placu dělá afgánek...a měl po té velkou radost, že páníčka ho hubuje a nadává, že mu sbalí ruksáček a pocvaká zpátky odkud přišel. Ale na vrcholu evoluce jsme stále my, páníčci.U nás tedy páníčka a ta nastavila kameru, když odešla do práce a nestačila se divit co se to v domě děje bez její přítomnosti.Nejenže čivava každou chvíli rozdráždila celou smečku neustálým štěkotem na "něco" venku, když neslyšela odezvu, seskočila z pelechu a šla to nahlásit chrápajícím nosanům, kteří vystřelili jen kosti zachrastili...po tomhle představení čivavka obešla obývák, zastavila se u sedačky, zvedla nožičku a cvrk cvrk...mrkla na ostatní a se vztyčeným ocasem odkráčela do pelechu. Logana tohle minidílko nechalo zcela chladným, protože už je pan pes, za to Aslánka to rozproudilo, přišel k sedačce, zvedl nožičku a cvrrrrrrrrrrrrrrk cvrrrrrrrrrrrrrrrk a už to jelo. Zatímco páníčka se vzteky kroutila a div nepřekusovala kabel u pc v práci při on line sledování "adams family" Aslánek takto obešel celý obývák (říkám pořád, že nejhorší je lpět na hmotných věcech) Naštěstí se postupně kluci umoudřují, Denis pochopil, že afgán jen tak z domu nepotáhne a Aslan pochopil, že zvedat nohu nejen venku, ale hlavně doma je namáhavé a nic mu to nepřináší..
Ale zpátky k Logánkovi, v jeho hlavičce byla spousta nejistoty a strachu. I přes různá cvičení a práci jsme se smířili, že bude vždy jiný. Vnímá hlavně očima a nejde mu do hlavy jak se může pohybovat např.závěs na okně...jak to, že když přijde jednou páníčka domů nemá bundu a za chvíli přijde a má ji na sobě?! Co to má jako znamenat? A tak se vzteká a nadává a vysvléká...Ale i přes tyto výluky v jeho mozečku se chlapec lepší. Kde jsou ty doby, kdy se bál dotknout pet flašky, natož ve školičce přes ně přejít. Teď sledujeme zprávy s televizí na max volume, protože jeho nejoblíbenější večerní činnost je křoupání těchto flašek, jejich totální ničení s co největším řevem (pokud nemá Aslan náladu si s ním hrát) Logánek se opravdu lepší, možná, že je to tím, že je starší, možná, že jsme se přestěhovali, možná, že má Aslana a taky zkouším různou alternativní léčbu. Podotýkám, že tu užívám společně s ním, aby se neřeklo.. V čem mě opravdu překvapil bylo na jedné procházce, kdy jsme se měli minout s mladým borcem se sluchátky v uších...za normálního stavu bych Logana táhla na vodítku abychom vůbec prošli kolem, v tom dalším případě by se mi zapackal pod nohama jak by se snažil dostat se co nejdál od cizí osoby...tentokrát však udělal neskutečný výpad přímo na dotyčného a skočil na něj tak, aby mu viděl přímo do očí..borec jen polkl, ucukl a zamrkal(těžko říct, co se mu odehrávalo v dalších partiích těla) Logana jsem okřikla,omluvila se, otřela si pot z čela a zkontrolovala si tep ( za normálního stavu mám velmi nízký a proto mi asi dělá dobře tento druh adrenalinu) a šli jsme zvesela dál..Od té doby si fakt dávám pozor, protože Logan chce tenhle seznamovací rituál praktikovat na vybrané druhy osob...Jak to chodí na procházkách s páníčkem, po tom radši nepátrám.
Když už si myslím, že je drzý a hlučný až moc, uděláme si takový malý socializační výlet. Např. do mini ZOO. Opravdu jsem se mu tím nechtěla pomstít jak by se zdálo. Nepředpokládala jsem, že tenhle nápad bude mít tolik lidí a budeme se muset prodírat davem kočárků a křičících trpaslíků, což je pro Logiho zatím největší hrůza. Zatím co Aslan si bouřlivě užíval křiku, zmatku, zvířátek, Logánek se krčil za mnou a z domácího řvoucího otrapy byl tak trochu uzlíček nervů. Musíme ale trénovat a hlavně strachům čelit, jinak prostě nezmizí a tak jsme si tu prohlídku protáhli na dvě hodinky. Aslánek se chtěl seznámit s každým tvorečkem a neukecali bychom ho k rychlejší prohlídce, ani kdybychom mu nabídli pečené kuřátko..Logan tak musel strpět obdivovatele, dokonce se podařilo jednomu pánovi dvakrát ho pohladit po hlavě, ovšem nosanův trpící výraz pána od další akce naštěstí odradil...po hodině se Logan lehce zklidnil a smířil se, že zkrátka neuteče a bude si ten "výlet" muset prožít celý. A jelikož páníčka přesně ví, co její pes prožívá, s díky odmítla cestu vláčkem po městě do Dinoparku, protože představa instalace jejího poněkud zkoprněného miláška děsila i ji a mohlo se stát, že by zkoprněla strachem i ona a těžko říct, kdo by pak převzal nad celou situací velení...
Každopádně jsou to jisté pokroky, ne vždy milé a spíše nepředvídatelné, což nás ale velmi baví a jsme moc rádi, že Logánkov je hravý a dravý!
obrázek 6003
foto:   Meditující Logánek
obrázek 6004
foto:   Šťastný Logánek
obrázek 6005
foto:   S Barbuchou spí moc rád..
obrázek 6006
foto:   Unavený Logánek
obrázek 6007
foto:   Na výletě v ZOO
obrázek 6008
foto:   Páníček nadšen, Aslánek zničen a Logánek zdeptán
obrázek 6009
foto:   Odpočinek a vybírání blešího cirkusu:-)
 

Komentáře k článku

STEFI
(STEFI, 09. 07. 2013)
Krásné fotky a hlavně hafánci:-) omlouvám se, ale s chutí jsem se zasmála akci cvrrrrk :-)
 
Marta a smečka
(Marta a smečka, 10. 07. 2013)
Já se také omlouvám, ale slzela jsem smíchy během celého čtení :-D, ale snad to nevadí, protože Logákova maminka píše s velkým nadhledem a vtipem vždycky. I Logánek a Aslánek jsou vtipný pár od pohledu, jakoby tentýž pes, svlečený a oblečený. A čivavy, ty jsou také úžasné.
Přejeme tedy, ať se všechno ve smečce vyvíjí a "usazuje" podle vašich představ, Logánek nadále svým tempem dospívá, všichni se mějte krásně (a zase někdy napište, děkuji za všechny čtenáře)! MCFA
 
Monika
(Monika, 10. 07. 2013)
:))) opět neverending story...někdy si říkám, že si Logánkovci komplikují život rádi a schválně...jinak si neumím vysvětlit situaci, že jen co se Logan začal babrat z nejhoršího, pořídili si domů afgánce:))) ale mají teď co chtěli a Silvinka má zas o čem psát:)
PS: vždycky jsem věděla, že ministrůjcem problémů jsou čivaváci, na fotkách jakoby mimochodem, jakoby nenápadní...ale tahají za nitky a domácnosti vládnou:)))
 
Adéla
:-)))
(Adéla, 15. 07. 2013)
No nevěřila bych, ale Váš Logánek je jako moja Sharon, ta taky chudák nechápe, proč jako, že záclony ve větru vlajou.... nejhorší stres pro ni byl teďka akce chmelobraní.... hromada lidí, dětí, zvuků, ale přežila to :-) Jinak z čeho má ještě panickou hrůzu, tak to je balón.... No snad si na něj časem zvykne :-)
 
návštěvník
Pozdrav ze Šternberka
(návštěvník, 01. 08. 2013)

To jsme my co se pánovi podařilo pohladit Logánka.Když se podíváte na stránky adopce chtů Proboštov a najdete si Harryho(černý pes s bílou náprsenkou,to je náš) a Maldiniho(modrásek je od našich přátel),tak se o nás dozvíte více.Jinak píšete moc hezky vaše příhody nehody.Je to něco jako maminka od Madiniho.Já takový spisovatel nejsem.Hezký den kámoši přes nosany.

 
helda
zdravíme návštěvníka
(helda, 10. 08. 2013)

Dobrý den, ano už jsem se na Harryho fešáka dívala:-) Logánek je moje počáteční můza a pak už se jen vezu....:-))Děkujeme  a zdravíme!

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 10 plus 7 =

 

Další články v blogu

16) PF 2013 z Logánkova

Už nám zbývá jenom krok a už je tu Nový rok, jsem tomu i ráda, štěstí bych všem přála. Připijme si na lásku, rodinu a zdraví, mysleme jen v dobrém, těžkosti se spraví. Snad ten Nový ročník, bude dosti…
obrázek 5496
obrázek 5497
obrázek 5498
obrázek 5499
obrázek 5500
 
(31. 12. 2012 | 4 komentáře) zobrazit článek

15) ...zase jedna vánoční z Logánkova

V Logánkově praská v krbu, teplo hřeje nosany, Štědrý večer se už blíží, stres už je snad za námi. Zatím v klidu leštím sklénky, budou jistě potřeba taky víno, zkusím Portské, chystám ještě za šera. Páníček jde…
obrázek 5487
 
(21. 12. 2012 | 7 komentářů) zobrazit článek

14) Co nového v Logánkově

Tááák a už mám chvíli klidu, páníček je v čudu a drahá smečka po večeři odpadla…před tím ale samozřejmě proběhl každovečerní virvál, závody o rekord v běhu mezi obývákem a předsíní a jejich hrátky v podobě,…
Bratři jak se patří
Logánkův polštářek
Páníček s miláčky
Kontrola na ušním
Kontrola na očním
 
(24. 11. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

13) Postřehy z Logánkova..

Tak a je to. Máme doma fracka…tak moc jsme si vymazlili toho našeho avatárka, teda hlavně páneček, že nám trošku zfrackovatěl a k tomuto zjištění nám stačil jediný víkend ve společnosti madam Carey, kterou jsme hlídali.…
obrázek 3588
obrázek 3589
obrázek 3590
obrázek 3594
obrázek 3596
 
(13. 02. 2012 | 6 komentářů) zobrazit článek

12) Vánoční z Logánkova

PŘEJEME VŠEM KLIDNÉ SVÁTKY, MNOHO DÁRKŮ, ŽÁDNÉ HÁDKY... ŽÁDNÉ VELKÉ ZLOBENÍ, BUĎTE STÁLE ZASNĚNÍ... NECHŤ VÁS HŘEJE JENOM LÁSKA, DO OUŠKA VÁM LEHCE MLASKÁ NOSANOVA VELKÁ HUBA, PO VŠEM STRESU JE TO…
obrázek 3321
obrázek 3322
obrázek 3323
 
(23. 12. 2011 | 1 komentář) zobrazit článek

11) Rýmovaná z Logánkova

Logane, Logane..náš drahý nosane, už je tomu přesně rok, kdy vstoupils do naší smečky, jako plavý andílek, rozkousals mé první kecky. Po schodech jsem tě nosila, žrádýlko ti vařila, v noci s tebou spávala, lexaurin si…
Logan mini
Logan maxi
 
(09. 10. 2011 | 5 komentářů) zobrazit článek

10) Foto z Logánkova:-)

Přemohl jsem páníčka:-)
A dám mu co proto...
Bucánek v boudičce
obrázek 2884
Slušně vychovaný Logánekobrázek 2884
 
(27. 07. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

9) Loganův boj o přežití

 Ne ne, nebojte se přátelé pejskaři. Nejde o nic strašného co by skutečně ohrožovalo život nosanův. Zdravíčko mu slouží,nekašle a nemá ani rýmečku.. …
obrázek 2445
obrázek 2446
bucánekobrázek 2446
 
(17. 05. 2011 | 10 komentářů) zobrazit článek

8) Logánkova začínající puberta

Tak už je to pomalu tady. Z drahého miláááška se nám pomalu stává uzurpátor terorista:-) Pozná se to lehce, panička je plná modřin, kousanců a dochází ji…
obrázek 1528
obrázek 1529
obrázek 1530
obrázek 1531
obrázek 1532
 
(22. 02. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

7) Logánek mamánek:-)

Tři měsíce společného soužití s Loganem a občas i přežití:-) jsou zdárně za námi. Hlásím, že čivavy jsou bez jediné újmy a to i přesto, že bylo na ně…
obrázek 1110
obrázek 1111
obrázek 1112
obrázek 1113
obrázek 1114
 
(11. 01. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

6) Dlouhé chvíle bez pánečků traví pejsci různě:-)

Z Logánka se nám stává vnímavý tvor, zajímá se o botaniku.... a to tak, že jsme polovinu kytek uklidili, aby z těch ochutnávek a poznávání neměl velkou…
obrázek 833
obrázek 834
obrázek 835
obrázek 836
obrázek 837
 
(23. 12. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

5) Jedna Veselá Vánoční... z Logánkova :-)

Logan s jeho páníčky, zdraví všechny lidičky! Přejeme Vám lásku, zdraví, nechť vše špatné ať se spraví, pod stromečkem plno dárků, pro nosany mísu…
 
(21. 12. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

4) Něco málo..

Ne, že bych tak ráda fotila, ale Logan mě k tomu jaksi motivuje. Tím, že jen spí anebo kouká jak tele:-) fotí se to samo...žádné rozmazané pohybové fotky. Bohužel z vycházek…
obrázek 1
obrázek 12
obrázek 33
obrázek 142
obrázek 152
 
(30. 10. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

3) Moje celá banda

Ještě mi to nedalo nenapsat, poprvé byla příležitost vyfotit i malého čivaváka v takové blízkosti Logiho...Většinou je jak bradavice na druhé čivavě a dnes si lehl  skoro až…
obrázek 63
obrázek 206
obrázek 229
obrázek 269
obrázek 279
 
(30. 10. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

2) bez nadpisu

Logan - Galgo Espanol
obrázek 49
obrázek 89
obrázek 212
obrázek 228
 
(29. 10. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

1) bez nadpisu

Když jsem ho poprvé viděla, trochu jsem se zalekla jeho velikostí:-)Na to, že měl 5 měsíců se mi zdál obrovský, ale nejspíš to bylo tím, že jsem zvyklá na čivavy:-) Koukal na…
obrázek 18
obrázek 118
obrázek 123
 
(24. 10. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)