A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Logánek

(Autor blogu: helda | Zobrazit přehled článků blogu)

Logánek mamánek:-)

článek ze dne: 11. 01. 2011

Tři měsíce společného soužití s Loganem a občas i přežití:-) jsou zdárně za námi. Hlásím, že čivavy jsou bez jediné újmy a to i přesto, že bylo na ně párkrát dupnuto, šlápnuto....ne jenom Logánkem abych se teda přiznalaUndecided Pochopili velice brzo klučíci, že nosan v blízkosti je bléééé  atak se mu zdárně vyhýbají a když si chce chlapeček večer hrát, tak se mu oba dva pošklebují za dveřní zábranou, kterou oni podlezou, ale nosan nee:-)


Jenže on je aritokrat a pochopil, že mu můžou vlézt na hrb. A tak veškerou lásku dává páníčkům. Pravidla jsou jasná. Páníček je na hraní, kousání a skákání. Večer je unaven z práce Laughinga tak nedává pozor co Logánek vezme od stolu, nebo že mu kouše botu anebo že trhá časopis. Páníček mu dá ještě mlsek a pochválí ho jak ho pěkně zahřívá na sedačce. Dokonce ho může i štííípnout a páníčkovi to nevadííí.  Za to paničku si musí předcházet, ta je důsledná a dbá na čistotu, že se nepapá od stolu, ani nekoušou botičky. Na paničku se skákat nesmí, ani štípat, protože potom hoooodně nadává. Panička je na jemné mazlení a vrkání. A když Logánek nečůra v noci a vydrží až do rána, to je pak velká odměna! Logánek to samozřejmě rychle pochopil a opravdu v noci spinká. Zjistil taky, že panička se musí hlídat, hlavně nikoho cizího nepustit domů. Všechno předem značně ohlásit, aby věděla, že příjde návštěva a byla připravená. Dokonce se panička nemusí rozčilovat, kolik je doma zbytečného jídla a že to nikdo nejí. Logánek spapá všeeecičko a jak rád. Jenom žádné zbytky prosím. Nejlepší je, když pozoruje, jak se v jídle nimrají ty čivavy... To je teda hnus, si říká.. Ale stačilo jim jednou misečky sebrat a dát nosanovi a od té doby vylížou pomalu i glazuru na misce.


Soužití s tímto obříkem má mnohé výhody. Chvíli mi sice trvalo,než jsem na to přišla, ale je to tak. Třeba že máme neustále uklizené stoly, skříně, boty, bundy. Žádné knihy, zbytečné dráty od notebooku, skleničky, sušenky.... svíčky, obrázky i jiné dekorace....na co krásné polštáře na sedačce. Prostě čím míň věcí, tím spokojenější život:-) Naučit se být ve skromnosti s tímto hafanem...Není to jednoduché, ale vyplatí se to. Být pečlivý a každý večer schovat ovladačky, noviny,oblečení, botičky a jiné serepetičky, které jsme potřebovali během dne a naučit se to schovat na místa, které pak druhý den marně hledáme...Je to jen o zvyku. Někteří to zvládají výborně, jako panička a někteří hůře, jako páníček. Ale je to jeho chyba, že neschoval ovladačku  a Logánek si s ní pohrál. Hádejte kdo dostane nadáno:-)  Správně! Páníček přeci..


A tak ho radši občas pošleme na pivo, aby se odreagoval a politoval se, jaký je vlastně chudáček, že po něm pořád něco chceme a že panička má radši toho klacka nosana, že se s ním mazlí víc a špitá mu večer do ouška...a jemu jen nadává. A my jsem rádi, že se paniček v hospodě vybreptá a zajdeme se na dvůr vyběhat a pohrát....a Logánek jak panička jde s čivkama spát, poslouchá...a jak slyší vrznutí vrat  ví, že už se blíží páneček a že po pivu bude uklidněn a vezme ho zase ven:-) A ještě mu dá mlseček, že tak krásně hlídá byteček:-)


Tak my si krásně žijem. Skoro jako z pohádky...máme se všichni mooooc rádi:-)


A o té druhé horší stránce písnem zas jindy.....až nějakou najdu:-))


Zdravíme z Logánkova


.


 

obrázek 1110
obrázek 1111
obrázek 1112
obrázek 1113
obrázek 1114
obrázek 1115
obrázek 1116
obrázek 1117
obrázek 1118
 

Komentáře k článku

GAMGABB
(GAMGABB, 11. 01. 2011)

Krásné povídání. Logánek je obrovskej fešák. Baya Berry ho moc pozdravuje a strašně ráda by ty lumpárny jako botičky, ovladačky a kontrolu zbytků dělala s ním.


Ale je to u nás úplně stejné, protože pročpak hledat kamaráda pro lumpárny, když k večeru se přece vrací páníček, a bude si brát jídlo z ledničky a všude hezky všechno položí a půjde dělat něco jiného , nu a pak si ani nevšimne že tu šunčičku nespapal on a to vládání nepustil na zem.... ale ta panička, ta má oči všude......


Mějte se krásně , těšíme se na další povídání.

 
iiivetka
Zdravíme krásneho Logánka :)
(iiivetka, 11. 01. 2011)

Je skvelé Logánku ako si naučil páničkov tajomstvu skromnosti :) Aj Sadie to učí svojich páničkov, teda paničku netreba poúčať ale pániček, ešte nestíha všetko odpratávať :) Čomu sa Sadie vždy poteší :)


A aký je z teba fešák :) Rastie do krásy :)


Je fajn, že čivavky sú celé :)


Veľa krásnych a veselých dní praje Sadie + i :)

 
tereyska
(tereyska, 11. 01. 2011)

Velice ráda čti vždy Vaše řádky Logánkovic rodinko Smile. Poučné a pozitivní pohled - díky. PosílámeKiss. Terez a Blacky

 
Magda Heiderová
Logánek
(Magda Heiderová, 11. 01. 2011)

Logánek je nádherný psík a povídání o soužití se moc pěkně čte, jakoby to člověk znal z vlastního života. Hlavně s tím páníčkem a jídlem, asi je to všude stejné. S kamarádem chrtem přišla příjemná změna v životě.

 
helda
:-)
(helda, 12. 01. 2011)

Děkujem všem:-). Jsem moc ráda, že se vám líbíme:-))a taky je mi jasné jak moc toho sdílíme:-)


Logánek je opravdu milááááššeeeekKiss


Život před ním jakoby neexistoval:-))))))))


 

 
davo
(davo, 12. 01. 2011)

To je vážně moc hezké povídání. Pořádně jsem se u něj nasmála a zvedlo mi náladu - díky.


Zdraví Dáša a spící Maggie, kočičák Máša (taktéž spící) a jistě i Dušan, který je v práci

 
Tassa
Taky souhlas
(Tassa, 13. 01. 2011)

To jsem se nasmála ... u nás to samé v bledě modrém (teda tečkovaném - black with dots) ... panička zvládá výborně, s pánečkem je to slabší, furt někde něco zapomíná, od jídla až po zavírání dveří, odstěhoval se do komůrky a v posteli ho nahradil krtek (rozumějte náš nejmladší místo "chrt"  říká "krt" a tak se to ujalo a ze Zuzky - Sue je taky někdy Krtek). Jeden rozdíl tu je -  když je jakýkoli průšvih (minimálně tak 1 denně, protože naše zvířátka se úspěšně střídají), hádejte, kdo dostane vždy vynadáno? No přeci panička ... protože měla ten skvělý nápad, že Krtka i ostatní pořídila :-)))  Ale má to i pozitivní stránky - děti po letech neúspěšného boje rychle pochopily, že jakmile dostanou talíř na stůl, musí hned k němu a držet a hlídat a dělat ohrádku, jinak jsou bez jídla - takže žádné odcházení od stolu :-) Taky žádné nákupní tašky na zem a nejlépe všechno jídlo zavěsit od stropu :-)


Naštěstí s tím ničením věcí je to u nás jen občasné a zajímavé, Zuzka do pelechu tahá všechno, ale ničí jenom plastové věci, jako svůj košík, šňůru od počítače, propisky, izolepy, hračky všeho druhu od Lega až po Marťafon a naposledy zaznamenala velký úspěch, protože si rozkousala přezku od postroje a panička si teď láme hlavu, jak přezku rychle a nenápadně vyměnit, protože bez postroje to nejde, jak všichni víme .... jo je to sranda !

 
helda
:-)
(helda, 13. 01. 2011)

Tassa: Máte pravdu, ze začátku těch průšvihů bylo teda víc a to jsem dostávala nadáno taky já:-) To je jasný, protože kdyby bylo na příteli, žádný čoklík by doma nebyl. Možná tak ta jedna čivava....a tohle telisko nám občas zavařilo na pěknou skoromanželskou hádku:-) Naštěstí v bytě jsem byla první já takže si přítel nemůže moc vyskakovat...páč by měl jinak asi sbaleno a mohl by jít k rodičům, což by už asi nedal:-) Já totiž vím, že se o hafany postarat dovedu i sama ( na nějakou dobu teda) ale můj chlap zvládá ještě tak sebe a čivavy. To je vše:-))


Někdy je to legrace, někdy ne, ale co vím jistě je, že psy bych nikdy nedala!


Jinak Logánka jsem asi moc v článku přechválila:-) Druhý den mě čekalo překvapení v podobě vykousané sedačky! Uááááá. Málem mě klepla pepka:-) A dovedete si představit, jak asi reagoval páníček.......ještěže se u nás najde vždy něco ostrého k pití...


Zátím teda těch katastrof moc nebylo, jen jedna sežraná ovladačka, asi troje boty, ohlodaný stolek...ten se mi stejně nelíbil, jedno cd, pár kytek a postroj si vlastně taky rozkousal:-)......joooo a chleba připlácnutý na zeď i s pomazánkou. Moje vina:-( Logánek vyskočil a chlebík letěl....byla jsem pomalá. Ale chybami se člověk učí, že?:-)


Pozdravujem Vaši celou rodinku a přejem hooodně radostí a ať vás dětičky a manžel nezlobí:-)


Silvie z Logánkova:-)

 
dadynka
(dadynka, 13. 01. 2011)

Teď se opravdu směji, milé dámy, milé paničky, které to vlastně vše vymyslely a je to přeci naše vina SmileLaughingWink Pro Tassu: že prý ničí jen plastové věci..... a následuje pěkný výčet toho "JEN" Surprised Taky pro Silvu.....že prý těch katastrof teda zatím moc nebylo. Inu, úhel pohledu /mě osobně moc sympatický a vlastní/. Já bych mohla tyto výčty obohatit o spoustu jiných, dalších "drobností". Co je ale pro všechny jistě pozitivní, že opravdu nenecháme a neodkládáme doma téměř nic, o co nechceme záhy přijít. A vlastně jsem si vzpomněla na jednu krádež mojí feňulky, která asi bude raritou. Po příchodu z práce jsem měla v pokoji po podlaze rozcupované malé kousíčky časopisu, ale objemný časopis nikde. Rovněž všude byla rozsypaná hlína a chyběla malá voskovka v malém květináči, která stála vždy na stole. Víte, kde byla torza toho všeho? Dobře ukryté pod pelíškem Surprised Vždycky dělám, že se moc zlobím /jako/. Ve skutečnosti mě ale spíše bleskne hlavou něco jako že s vámi mě baví svět, pejsci Wink Mějte se krásně, Logánkovic. Kája s černými andílky

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 6 plus 6 =

 

Další články v blogu

16) Hravý a dravý Logánkov

Zdravíme všechny přátele, kamarády a pejskaře. Od té doby co k nám přišel Aslánek mám pocit, že se u nás žije buď hravě anebo dravě. Zkrátka hravý a dravý Logánkov...nenudíme se ani jeden den a někdy jde až o…
obrázek 6003
obrázek 6004
obrázek 6005
obrázek 6006
obrázek 6007
 
(09. 07. 2013 | 6 komentářů) zobrazit článek

15) PF 2013 z Logánkova

Už nám zbývá jenom krok a už je tu Nový rok, jsem tomu i ráda, štěstí bych všem přála. Připijme si na lásku, rodinu a zdraví, mysleme jen v dobrém, těžkosti se spraví. Snad ten Nový ročník, bude dosti…
obrázek 5496
obrázek 5497
obrázek 5498
obrázek 5499
obrázek 5500
 
(31. 12. 2012 | 4 komentáře) zobrazit článek

14) ...zase jedna vánoční z Logánkova

V Logánkově praská v krbu, teplo hřeje nosany, Štědrý večer se už blíží, stres už je snad za námi. Zatím v klidu leštím sklénky, budou jistě potřeba taky víno, zkusím Portské, chystám ještě za šera. Páníček jde…
obrázek 5487
 
(21. 12. 2012 | 7 komentářů) zobrazit článek

13) Co nového v Logánkově

Tááák a už mám chvíli klidu, páníček je v čudu a drahá smečka po večeři odpadla…před tím ale samozřejmě proběhl každovečerní virvál, závody o rekord v běhu mezi obývákem a předsíní a jejich hrátky v podobě,…
Bratři jak se patří
Logánkův polštářek
Páníček s miláčky
Kontrola na ušním
Kontrola na očním
 
(24. 11. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

12) Postřehy z Logánkova..

Tak a je to. Máme doma fracka…tak moc jsme si vymazlili toho našeho avatárka, teda hlavně páneček, že nám trošku zfrackovatěl a k tomuto zjištění nám stačil jediný víkend ve společnosti madam Carey, kterou jsme hlídali.…
obrázek 3588
obrázek 3589
obrázek 3590
obrázek 3594
obrázek 3596
 
(13. 02. 2012 | 6 komentářů) zobrazit článek

11) Vánoční z Logánkova

PŘEJEME VŠEM KLIDNÉ SVÁTKY, MNOHO DÁRKŮ, ŽÁDNÉ HÁDKY... ŽÁDNÉ VELKÉ ZLOBENÍ, BUĎTE STÁLE ZASNĚNÍ... NECHŤ VÁS HŘEJE JENOM LÁSKA, DO OUŠKA VÁM LEHCE MLASKÁ NOSANOVA VELKÁ HUBA, PO VŠEM STRESU JE TO…
obrázek 3321
obrázek 3322
obrázek 3323
 
(23. 12. 2011 | 1 komentář) zobrazit článek

10) Rýmovaná z Logánkova

Logane, Logane..náš drahý nosane, už je tomu přesně rok, kdy vstoupils do naší smečky, jako plavý andílek, rozkousals mé první kecky. Po schodech jsem tě nosila, žrádýlko ti vařila, v noci s tebou spávala, lexaurin si…
Logan mini
Logan maxi
 
(09. 10. 2011 | 5 komentářů) zobrazit článek

9) Foto z Logánkova:-)

Přemohl jsem páníčka:-)
A dám mu co proto...
Bucánek v boudičce
obrázek 2884
Slušně vychovaný Logánekobrázek 2884
 
(27. 07. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

8) Loganův boj o přežití

 Ne ne, nebojte se přátelé pejskaři. Nejde o nic strašného co by skutečně ohrožovalo život nosanův. Zdravíčko mu slouží,nekašle a nemá ani rýmečku.. …
obrázek 2445
obrázek 2446
bucánekobrázek 2446
 
(17. 05. 2011 | 10 komentářů) zobrazit článek

7) Logánkova začínající puberta

Tak už je to pomalu tady. Z drahého miláááška se nám pomalu stává uzurpátor terorista:-) Pozná se to lehce, panička je plná modřin, kousanců a dochází ji…
obrázek 1528
obrázek 1529
obrázek 1530
obrázek 1531
obrázek 1532
 
(22. 02. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

6) Dlouhé chvíle bez pánečků traví pejsci různě:-)

Z Logánka se nám stává vnímavý tvor, zajímá se o botaniku.... a to tak, že jsme polovinu kytek uklidili, aby z těch ochutnávek a poznávání neměl velkou…
obrázek 833
obrázek 834
obrázek 835
obrázek 836
obrázek 837
 
(23. 12. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

5) Jedna Veselá Vánoční... z Logánkova :-)

Logan s jeho páníčky, zdraví všechny lidičky! Přejeme Vám lásku, zdraví, nechť vše špatné ať se spraví, pod stromečkem plno dárků, pro nosany mísu…
 
(21. 12. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

4) Něco málo..

Ne, že bych tak ráda fotila, ale Logan mě k tomu jaksi motivuje. Tím, že jen spí anebo kouká jak tele:-) fotí se to samo...žádné rozmazané pohybové fotky. Bohužel z vycházek…
obrázek 1
obrázek 12
obrázek 33
obrázek 142
obrázek 152
 
(30. 10. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

3) Moje celá banda

Ještě mi to nedalo nenapsat, poprvé byla příležitost vyfotit i malého čivaváka v takové blízkosti Logiho...Většinou je jak bradavice na druhé čivavě a dnes si lehl  skoro až…
obrázek 63
obrázek 206
obrázek 229
obrázek 269
obrázek 279
 
(30. 10. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

2) bez nadpisu

Logan - Galgo Espanol
obrázek 49
obrázek 89
obrázek 212
obrázek 228
 
(29. 10. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

1) bez nadpisu

Když jsem ho poprvé viděla, trochu jsem se zalekla jeho velikostí:-)Na to, že měl 5 měsíců se mi zdál obrovský, ale nejspíš to bylo tím, že jsem zvyklá na čivavy:-) Koukal na…
obrázek 18
obrázek 118
obrázek 123
 
(24. 10. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)