Nástěnný a stolní kalendář
Chrti v nouzi pro rok 2023!

Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2023.
Autorem nádherných a pozitivními emocemi nabitých snímků v nástěnném kalendáři je Martin Látal (mimochodem páníček Matýska), kterému patří obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval.
Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů.

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za poštovné a balné, která je ve výši 85,- Kč

Zasíláme přes Zásilkovnu.
OBJEDNÁVKY S TYPEM KALENDÁŘE A POČTEM KUSŮ, s vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem Zásilkovny (https://www.zasilkovna.cz/pobocky) zasílejte na e-mail chrtiaukce@seznam.cz.

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Logánek

(Autor blogu: helda | Zobrazit přehled článků blogu)

Co nového v Logánkově

článek ze dne: 24. 11. 2012
Tááák a už mám chvíli klidu, páníček je v čudu a drahá smečka po večeři odpadla…před tím ale samozřejmě proběhl každovečerní virvál, závody o rekord v běhu mezi obývákem a předsíní a jejich hrátky v podobě, ječení,štípání a mučení se vzájemně….ale když jim to pomůže k dobrému spánku…proč ne?
V říjnu jsme měli dvouleté výročí od příjezdu našeho Logánka mamánka, dnes už teda více tatánka :-) Nějak jsem tomu nevěřila…dva roky…jenom? Pro mě je to celý život, nevzpomínám si, co jsem prožívala před Logánkem, za to si pamatuju vše, co zažíváme s ním.
Všechny ty těžké věci a situace nás popohnali k určitému vývoji, dokonce se nám proplétly strachy a fobie a už přesně víme, kdy je potřeba zabojovat a kdy se raději vzdát..a pak si vzájemně „lížem“ rány. Naučili jsme se absolutní důvěře na obou stranách a musím se přiznat i totální závislosti na Loganovi…jak to má Logánek si můžete domyslet :-)
Nebude z něj nikdy extrovert, ale to ani ze mě…dokonce se mi páníček přiznal, že „normálního“ Logana by už nechtěl…ti dva se pusinkují každé ráno i večer, … páníček neustále vyžaduje jeho pozornost, prohlíží mu zuby, uši, kontroluje nehtíky a počítá nové oděrky, které si to naše chudě udělá v trávě…kontroluje papáníčko, jestli není moc teplé nebo naopak, a s velkou oblibou si ho bere do náruče aby ho měl ještě blíže……ehm, který „normální“ pes by to vydržel? To i naše nejmenší čivava ho s vrčením pošle někam!
Logánka jsme vychovali více méně jako spratka jedináčka, přiznávám. Vytvořili jsme ho tak pro naše sobecké úmysly jako naši „voňavečku“ na mazlení. Překvapivě skvěle zastane funkci ostrahy hlídání naší rodiny a to tak, že k nám už nikdo nechodí :-)) Je zkrátka více hlasitý a „normální“ člověk se bojí. Ale máme pár lidiček, které náš drahouš vítá a dokonce ve školičce se už běžně nechá pohladit, občas je tak vlezlý, že se dožaduje na prudko pamlsku od ostatních, leze jim do kapsiček a to je chvíle, kdy jsme šťastní, protože víme, že zrovna v té chvíli nemá strach…
V létě nám nastala velká změna, z malého bytu na rušném náměstí jsme se konečně přestěhovali do domku uprostřed ničeho…to jste měli slyšet tu velkou ránu jak Loganovi spadl kámen ze srdce…i já jsem odložila některé „uklidňováky“ a venčení smečky jsem konečně zvládala sama v klídečku, protože náš Avatárek ruch maloměsta težce zvládal..a já jsem s ním to jeho břímě samozřejmě nesla též..
Jakmile jsme se trochu zabydleli, a po večerech sledovali hrající se čivavy a smutného nosana, který by se tak rád do jejich hrátek přidal, slíbili jsme si, že mu pořídíme sparing partnera pro dlouhé chvíle, aby zaměstnal ten jeho citlivý mozeček a nevymýšlel zbytečné devastování nábytku, ovladaček, knížek, botů či jiných svršků….podotýkám, že zlobil jen ve chvílích nejtěžších a to, když jsme večer odkráčeli bez něho anebo ho chudáčka vypráskali hrající si čivavy…neměl to zkrátka jednoduché Logánek náš…:-) A pak to přišlo…z ničeho nic se nám včaroval do životů Aslánek afgánek….stačila jedna návštěva a byla jsem jasná…naše smečka se k prckovi chovala také přívětivě a já jsem do toho skočila po hlavě. Nový dům, nový život, tak ať je ta změna pořádná! :-)
A tak jsme si jednoho srpnového večera přivezli chlupatou opičku… ze začátku se před emocemi napěchovaným Loganem schovával pod schody, ale když Aslan zjistil, že nosan je jen velká hromada kostí s dětským mozečkem a že mu opravdu neublíží, stali se partnery. Začala pro nás a čivavy nová doba. A čivavy přežily! První týden to pro tu nejmenší sice nevypadalo nadějně, stále na nového chlupatce vrčela až tak, že se zajíkala a dusila a já už přemýšlela jak nejrychleji ji zbavit utrpení…. zvládli jsme to. Já si tedy pěkně zakusila a prožívala znova to samé co s Loganem…každé dvě hodiny venčení, v noci alespoň jednou, utírání loužiček a ostatního nepořádku, neustálé kontrolování zda máme všechny psy doma a nikdo se neztratil anebo nepřibyl…kde je nově nakousaná sedačka či roh stolu a nedejbože mé nové závěsy….ale překvapil nás princ Aslan, je to velmi distinguovaný nosánek, on nemá zapotřebí zbytečně kousat polštář, ani tahat závěs a už vůbec ho nebere, že občas večer odcházíme…hlavně, že má co jíst a pít a nejlepší pelech je v misce s vodou! Páníčka málem trefil šlak, když Aslánek prohrábl misku s vodou, pěkně si ji vylil na dlažbu, zavrněl, zalehl a usnul…já si libovala, že pes konečně chrní a páníček šílel, funěl, vztekal se a nakonec bědoval, protože nemáme psa ale hrocha. Ale jak jsem psala výše, když to pejskovi pomůže ke spánku..proč ne?:-)
A co na vše Logánek? Až teď vidíme změnu, přece jenom jeho vývoj se dvěma čivavama nebyl zrovna ten nej…chlapeček si teď všechny zaprdnuté emoce vylívá na Aslíkovi a ten, jelikož je velký bohém to klidně zpracovává…jsou to protiklady a vcelku do sebe zapadají…Zatímco Logouš se bojí města, lidí , Aslan to tam divoce miluje a dodává mu tak sebevědomí, bohužel ho malý opičák naučil pěkně se válet v kdejakém, hnusu a nejlépe ho i pozřít…učí se od sebe chlapečci hezké věci a určitě nás čekají další vtipné situace.
Důležité pro mě je, že už můžeme odcházet kdykoliv a vracet se s klidem a bez třesu, protože Logánkův mozeček se zabavil mučením a nadáváním Aslanovi a pro nás zůstalo jen velmi emotivní vítání :-)

A teď už mě omluvte,kluci si mě žádají na večerní mazleníčko.......

Pro ty, kdo mají čas na fotečky:-)

http://helda.rajce.idnes.cz/Aslanek_Fananek_-_maly_afganek/

Bratři jak se patří
foto: Bratři jak se patří  
Logánkův polštářek
foto: Logánkův polštářek  
Páníček s miláčky
foto: Páníček s miláčky  
Kontrola na ušním
foto: Kontrola na ušním  
Kontrola na očním
foto: Kontrola na očním  
Naše Miluna největší:-)
foto: Naše Miluna největší:-)  
Hajánek Aslánek
foto: Hajánek Aslánek  
Emoční vybití:-)
foto: Emoční vybití:-)  
Pohodlíčko musí být
foto: Pohodlíčko musí být  
 

Komentáře k článku

Olga
(Olga, 24. 11. 2012)
Zprávy z Logánkova jsou moc prima! Hned když se objeví, jdu po nīch.

Laskavé,vtipné,chytré, empatické,radostné, no a také literární talent.
Přeji paničce i pánīčkovi hodně štêstí, potom ho bude mít i ta jejich smečka.


Pozdravy z Finánková, Olga
Zn." Nenápadně se opičím aspoň v názvu lokality, víc bych totiž nezvládla."
 
Terezka Praha
(Terezka Praha, 25. 11. 2012)
Prostě dokonalé:)
 
Martinka
(Martinka, 25. 11. 2012)
V Logánkově je zábava! Jsou to úžasňáci:)
Pusu na čumáky*
Martina+Bailey+Piri
 
vemusa
(vemusa, 26. 11. 2012)
Přejeme celé Vaší smečce jen to nej, jsou to úžasňáci :-)
 
Jana S
(Jana S, 29. 11. 2012)
Jde z vás cítit úžasné pochopení a nadhled nad místy jistě nelehkou situací:-) A fotky nádherné, "kontrola na očním a ušním" mě opravdu hlasitě rozesmála:-)
 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 7 plus 7 =

 

Další články v blogu

16) Hravý a dravý Logánkov

Zdravíme všechny přátele, kamarády a pejskaře. Od té doby co k nám přišel Aslánek mám pocit, že se u nás žije buď hravě anebo dravě. Zkrátka hravý a dravý Logánkov...nenudíme se ani jeden den a někdy jde až o…
obrázek 6003
obrázek 6004
obrázek 6005
obrázek 6006
obrázek 6007
 
(09. 07. 2013 | 6 komentářů) zobrazit článek

15) PF 2013 z Logánkova

Už nám zbývá jenom krok a už je tu Nový rok, jsem tomu i ráda, štěstí bych všem přála. Připijme si na lásku, rodinu a zdraví, mysleme jen v dobrém, těžkosti se spraví. Snad ten Nový ročník, bude dosti…
obrázek 5496
obrázek 5497
obrázek 5498
obrázek 5499
obrázek 5500
 
(31. 12. 2012 | 4 komentáře) zobrazit článek

14) ...zase jedna vánoční z Logánkova

V Logánkově praská v krbu, teplo hřeje nosany, Štědrý večer se už blíží, stres už je snad za námi. Zatím v klidu leštím sklénky, budou jistě potřeba taky víno, zkusím Portské, chystám ještě za šera. Páníček jde…
obrázek 5487
 
(21. 12. 2012 | 7 komentářů) zobrazit článek

13) Postřehy z Logánkova..

Tak a je to. Máme doma fracka…tak moc jsme si vymazlili toho našeho avatárka, teda hlavně páneček, že nám trošku zfrackovatěl a k tomuto zjištění nám stačil jediný víkend ve společnosti madam Carey, kterou jsme hlídali.…
obrázek 3588
obrázek 3589
obrázek 3590
obrázek 3594
obrázek 3596
 
(13. 02. 2012 | 6 komentářů) zobrazit článek

12) Vánoční z Logánkova

PŘEJEME VŠEM KLIDNÉ SVÁTKY, MNOHO DÁRKŮ, ŽÁDNÉ HÁDKY... ŽÁDNÉ VELKÉ ZLOBENÍ, BUĎTE STÁLE ZASNĚNÍ... NECHŤ VÁS HŘEJE JENOM LÁSKA, DO OUŠKA VÁM LEHCE MLASKÁ NOSANOVA VELKÁ HUBA, PO VŠEM STRESU JE TO…
obrázek 3321
obrázek 3322
obrázek 3323
 
(23. 12. 2011 | 1 komentář) zobrazit článek

11) Rýmovaná z Logánkova

Logane, Logane..náš drahý nosane, už je tomu přesně rok, kdy vstoupils do naší smečky, jako plavý andílek, rozkousals mé první kecky. Po schodech jsem tě nosila, žrádýlko ti vařila, v noci s tebou spávala, lexaurin si…
Logan mini
Logan maxi
 
(09. 10. 2011 | 5 komentářů) zobrazit článek

10) Foto z Logánkova:-)

Přemohl jsem páníčka:-)
A dám mu co proto...
Bucánek v boudičce
obrázek 2884
Slušně vychovaný Logánekobrázek 2884
 
(27. 07. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

9) Loganův boj o přežití

 Ne ne, nebojte se přátelé pejskaři. Nejde o nic strašného co by skutečně ohrožovalo život nosanův. Zdravíčko mu slouží,nekašle a nemá ani rýmečku.. …
obrázek 2445
obrázek 2446
bucánekobrázek 2446
 
(17. 05. 2011 | 10 komentářů) zobrazit článek

8) Logánkova začínající puberta

Tak už je to pomalu tady. Z drahého miláááška se nám pomalu stává uzurpátor terorista:-) Pozná se to lehce, panička je plná modřin, kousanců a dochází ji…
obrázek 1528
obrázek 1529
obrázek 1530
obrázek 1531
obrázek 1532
 
(22. 02. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

7) Logánek mamánek:-)

Tři měsíce společného soužití s Loganem a občas i přežití:-) jsou zdárně za námi. Hlásím, že čivavy jsou bez jediné újmy a to i přesto, že bylo na ně…
obrázek 1110
obrázek 1111
obrázek 1112
obrázek 1113
obrázek 1114
 
(11. 01. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

6) Dlouhé chvíle bez pánečků traví pejsci různě:-)

Z Logánka se nám stává vnímavý tvor, zajímá se o botaniku.... a to tak, že jsme polovinu kytek uklidili, aby z těch ochutnávek a poznávání neměl velkou…
obrázek 833
obrázek 834
obrázek 835
obrázek 836
obrázek 837
 
(23. 12. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

5) Jedna Veselá Vánoční... z Logánkova :-)

Logan s jeho páníčky, zdraví všechny lidičky! Přejeme Vám lásku, zdraví, nechť vše špatné ať se spraví, pod stromečkem plno dárků, pro nosany mísu…
 
(21. 12. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

4) Něco málo..

Ne, že bych tak ráda fotila, ale Logan mě k tomu jaksi motivuje. Tím, že jen spí anebo kouká jak tele:-) fotí se to samo...žádné rozmazané pohybové fotky. Bohužel z vycházek…
obrázek 1
obrázek 12
obrázek 33
obrázek 142
obrázek 152
 
(30. 10. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

3) Moje celá banda

Ještě mi to nedalo nenapsat, poprvé byla příležitost vyfotit i malého čivaváka v takové blízkosti Logiho...Většinou je jak bradavice na druhé čivavě a dnes si lehl  skoro až…
obrázek 63
obrázek 206
obrázek 229
obrázek 269
obrázek 279
 
(30. 10. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

2) bez nadpisu

Logan - Galgo Espanol
obrázek 49
obrázek 89
obrázek 212
obrázek 228
 
(29. 10. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

1) bez nadpisu

Když jsem ho poprvé viděla, trochu jsem se zalekla jeho velikostí:-)Na to, že měl 5 měsíců se mi zdál obrovský, ale nejspíš to bylo tím, že jsem zvyklá na čivavy:-) Koukal na…
obrázek 18
obrázek 118
obrázek 123
 
(24. 10. 2010 | 4 komentáře) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)