POZVÁNKA NA SRAZ CHRTŮ 2020

4. - 6. 9. 2020 (pátek–neděle)
Autokemp U letadla, K Hrázi 515, 538 07 Seč

http://www.autocamp.estranky.cz/
Objednávejte přímo u pana Frisse, telefon: 739 730 732, autocamp.friss@seznam.cz.
Ceny ubytování
Příjezd na sraz je možný již v pátek od 16 hod. Těšíme se na vás!
Máte-li dotaz, prosíme, pište na náš mail.
 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Lucky Land

(Autor blogu: Lucky | Zobrazit přehled článků blogu)

Tady bydlí tři černé greyhoundí holky a zrzoun, dědoušek Fred.

Naši smečku tvoří kromě dvounožců ještě tři kočičáci obecní - takoví podivní malí psi. :-)


Co mě trápí

článek ze dne: 20. 07. 2010

Když si povídáme s lidmi, stává se nám zase a znova, že slyšíme, že vůbec netušili, nakolik je situace greyhoundů na Ostrovech vážná. 


Španělsko a další jižní kraje si asi umíme lépe představit. Jezdí se tam na dovolenou a leckdo z nás si přiveze nepěkný zážitek v hlavě v podobě ubohých pejsků a kočiček.
Ale co to Irsko... potažmo Anglie...?


V našich hlavách jsou to západní země na úrovni... Tak vězte, že perrery (stanice smrti) nejsou pouze španělským či portugalským vynálezem. V Irsku jim říkají "dog pound". Pejskové v nich mají 5 (ano, slovy pět) dnů času. Ze statistik víme, že v jednom jediném dog poundu zemře cca 250 greyhoundů ročně. Dog pound je v každém "county" (územní celek, něco jako okres).
Do adopce se v rámci celé Evropy dostane několik set greyů za rok. Zhruba pět tisíc jich každý rok končí se závoděním. Několik tisíc ani závodit nezačne (proč, to vysvětlujeme v článku "Greyhound" na našem webu).
Takže s naprostou vážností říkáme: jsou ohrožení a jsou v nebezpečí více, než jsme si schopni uvědomit, pomyslet, připustit.


Prosím, mysleme na ně.


Jeden konkrétní příklad za všechny:


Naše Dakotka doběhla svůj poslední závod v září 2008. Co se dělo do ledna 2009, kdy na zuboženou fenku (chcete-li doslova: plesnivou a zjizvenou) narazila "odchytová služba", nevíme. Nikdo nám asi nevysvětlí, jak se ocitnul závodní greyhound na ulici a proč byla v takovém stavu.


Odchytová služba ji odvezla do dog poundu (tak se v irsku jmenují likvidační stanice, pejskové v nich mají 5 dnů života). Nad naší malou asi přeci jen bděl alespoň jeden dobrý duch a v útulku PAWS zrovna měli místo... (děkuji) v květnu 2009 se stala součástí naší rodiny.


Nechci myslet na to, že její život visel na vlásku. Když se na tu dnes už rozesmátou holčičku podívám, mrazí mě pouhé pomyšlení na to, jak blízko byla smrti.


Když přemýšlím dál, je mi smutno... pokud je průměrně v jednom dog poundu utraceno 250 greyhoundů ročně... to máme... skoro 5 týdně... Raději nepočítám.


Pokud jste se někdy dívali do úžasně hlubokých, chrtích očí, chápete, z čeho mě mrazí.


Tato úvaha - neúvaha nemá veselý konec. Ty tisíce "Dakotek" jsou a budou v mojí hlavě.


 


 

obrázek 11
obrázek 163
obrázek 193
obrázek 230
 

Komentáře k článku

nic
Nechápu
(nic, 28. 10. 2010)

Naprosto nechápu čeho je člověk schopen. Jak může člověk v Irsku např. se dívat na utrpení chrtíků, o kterých je zde řeč. Jak může takový člověk jít domů a klidně spát. Proč v Anglii organizace na ochranu zvířat nebijí na poplach a nedotáhnou to až do parlamentu, příp. ke změně jejich asi špatného zákona. Oni nemají zákon na ochranu zvířat? Tam se toto legálně může? Možná křivdím organizacím na ochranu zvířat a vím, že je to složité a nelehké, ale přesto snad by se dalo pohnout zákonodárci v tom smyslu, aby bylo zabráněno takovému týrání. Sama mám 2 nalezence staré a hlídám pejsky i svým dětem když jsou v práci (a to vše v paneláku), ale když toto vše vidím hned bych se pro nějakého chrtíka rozhodla. Není však v mých silách zvládnout další takovou starost a moc mě to mrzí. Držím palce všem ubohým chrtíkům, aby se stal zázrak a nemuseli trpět.

 
Lucky
Odpověď
(Lucky, 03. 12. 2010)

Organizace na ochranu zvířat na poplach bijí, ale jejich hlas není zatím dost silný. Známe takové organizace nebo jednotlivce, kteří se v Irsku snaží a denně bojují s neúprosnou, drsnou realitou.


Dokud bude ale greyhound v irské legislativě veden jako hospodářské zvíře, a to bohužel je, bude to boj s větrnými mlýny - občas úspěšný.


My sami se snažíme apelovat na lidi tam, aby pozměnili své myšlení. Takové změny se realizují bohužel pomalu, síla zvyku je strašlivá věc. A tak jsme zatím rádi za každou maličkost, která se v tomto směru podaří.

 
Aisha Sadat
HOW I GOT MY EX BACK
(Aisha Sadat, 06. 08. 2019)

Hello everyone, my name is Aisha Sadat, I am married 20 years with my husband and we have two sons, one older than 16 and younger 11 years old. My husband loved me very much, but he got to the point where he got involved in a relationship with a woman who is her associate. I never imagined it, but somehow his attitude towards me and the children changed, his late coming from work made me think about this matter. Even at my 20th wedding anniversary in March, I stay away from sex, as we promise to do at a wedding anniversary day, admitting 15 days before the wedding anniversary that he had sex with his coworker.


Když jsem byl v práci, přivedl ji do mé postele, to znamená, že jsem s ním pocity naprosto bezcenný, můj duševní stav je plný agonie, myslím, že nemohu zapomenout a obnovit bolest, tato žena měla plnou kontrolu nad ona a nikdy jsem to nechtěla dělat s násilím, chce mě získat, když je rozvedená, řekla, že žárlí na náš vztah a zničí mě tím, že vezme mého manžela. Musel jsem to prodiskutovat s přítelem, který mě požádal, abych našel dobrého kouzla, nejprve jsem nikdy nevěřil tomuto pravopisu Cast, ale musím to zkusit, až když jsem narazil na e-mail PROPHET NOSA UGO na internetu o tom, jak pomohl tolika lidem získat zpět své ex a pomohl jim opravit vztah a učinit lidi šťastnými v jejich vztahu a několika dalších příbězích týkajících se duchovní nemoci a dalších.


I explained to him my situation and helped me to do some prayers, some herbs and roots and a little sacrifice I made and returned within 7 days to apologize and it was like a miracle to me, I'm happy today to help me and I can proudly say that my husband is now with me again, and now he has fallen in love with me like never before.


Do you need some help in your relationship, such as returning your husband, wife, boyfriend, girlfriend, lottery winning, herbal treatment of illness, HIV, STD, asthma, arthritis, fybroid, stroke or any kind of illness, spiritual problem who are reading my post that needs help regarding any life issues should contact PROPHET NOSA UGO and you will be glad you did.


 


Email: nosaugotemple@gmail.com


WhatsApp: +34631686040

 
Loan offer
Christy Walton
(Loan offer , 06. 01. 2020)

Poskytuji půjčky společnostem a jednotlivcům s přiměřenou úrokovou sazbou 2%. Pokud máte zájem o nabídku půjčky, pošlete e-mail na adresu: (christywalton355@gmail.com).

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 4 plus 0 =

 

Další články v blogu

14) Greyhoundi z Limericku

Občas bych si přála vypnout všechny informační a komunikační kanály a mít na malou chviličku: klid. Jenže ono to není tak jednoduché. Je mně potřeba tam a onde - ten potřebuje to a…
 
(11. 04. 2012 | 1 komentář) zobrazit článek

13) Jak je to doopravdy? (nepěkné čtení)

Asi před týdnem na mě vybafla jedna mně milá osůbka:"Když jsem tak nad tím přemýšlela, tak jsem si říkala, že i když se nějaký pátek v adopcích angažuju, tak vlastně…
 
(28. 01. 2012 | 5 komentářů) zobrazit článek

12) O zlu a dobru a jedné začarované princezně

I když mne sem tam někdo podezírá z opaku... jsem také jenom člověk. A i když by to tak nemuselo vypadat: vlastně velmi nerada mluvím. (Ne, to neznamená, že byste se mi od této chvíle měli…
Princezna Pippa
obrázek 2902
obrázek 2903
Princezna Pippaobrázek 2903
obrázek 2900
 
(05. 08. 2011 | 5 komentářů) zobrazit článek

11) Bono - zvláštní případ?

Tak jsem se Vám zase jednou rozhodla napsat. Máme tady Bona, chce se mi spíše říci Bonínka. a čím, že si to vysloužil a KDO je vlastně Bono? Vezmu to od začátku. Jak možná…
obrázek 1989
obrázek 1990
obrázek 1991
obrázek 1992
 
(23. 04. 2011 | 18 komentářů) zobrazit článek

10) "Chrtí koťata"

Dvě krásná, černá koťátka hledají svoje hodné lidi Jsou čistotná, socializovaná, odčervená, chipovaná, mají veškerá standardní…
obrázek 1455
obrázek 1456
obrázek 1457
obrázek 1458
obrázek 1459
 
(02. 02. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

9) Kitty a ostatní / Kitty and the others

Černí greyhoundi mají nejméně šancí na adopci. Možná proto, že se jich rodí nejvíc, možná proto, že lidem nepřipadají tak fotogeničtí a "ňuňaní". …
obrázek 158
 
(27. 08. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

8) Co nám udělá radost...

Třeba dopisy jako tento... Jeho autorem je panička Florianky. Původně jsem uvažovala, že spojím některé pasáže s velmi vážně míněným článkem "Chrt není plyšová…
obrázek 10
 
(12. 08. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

7) Teresa

Naše malá Tereska ze stanice smrti v Cuenca měla přijet 14.8. V České republice na ni čeká rodinka. Bohužel její malé tělíčko skolila infekce trávicího traktu, která měla…
obrázek 57
 
(06. 08. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

6) Když kočičí andělé koukaj' jinam

Je mi hrozně smutno… Někdo možná víte, že do mého života patří i kočičky. Nejstarším členem naší smečky je jedna taková malá, bíloumourka Kačenka.…
obrázek 107
 
(31. 07. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

5) Co je co

Ráda bych rozvedla pár pojmů, s nimiž se na našich stránkách můžete setkat. Co máme namysli, když říkáme: 1. "útulek" - může se jednat o útulek v Irsku nebo ve…
obrázek 98
obrázek 157
obrázek 235
 
(31. 07. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

4) Kočkodani :-)

Říši tygrů u nás zastupují: bílomourka Kaya, moravsky Kačenaaa :-), ředitelka všehomíra, cca 8 let želva Cleo, dominantní rychlonožka, cca 5 let černoušek a benjamin Crowley,…
obrázek 43
obrázek 64
obrázek 162
obrázek 194
obrázek 268
 
(31. 07. 2010 | 1 komentář) zobrazit článek

3) Potřebují chrti hodně místa?

Kolik místa potřebují tři greyhoundi? Našim holčičkám stačí jeden gauč. How much space do three greyhounds need? For our girls is one couch enough.  
obrázek 135
 
(04. 07. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

2) Peggy, Dakota, Moon, Pippa, Fred a Jojo

Adopťáci: Peggy, adoptovaný greyhound, narozena v září 2005, v Irsku běhala dvě sezóny jako Vicarsview Porky. Nový život s novým jménem Peggy se začal psát na podzim 2008. V…
obrázek 31
obrázek 84
obrázek 106
obrázek 108
obrázek 125
 
(17. 05. 2010 | 1 komentář) zobrazit článek

1) Jak se u nás papá...

Rádo a hodně :-) Dnes jsme si dali snídani z cereálií, odpoledne drobet kuřecího a jater s rýží a večer jsme se dorazili vařeným, sušeným masem s trochou "bio"…
obrázek 307
 
(15. 05. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)