A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Co změní jeden chrt?

Několika rodinkám již adoptovaných chrtů jsme položili sedm otázek. Pokud vás zajímá, jak, v čem a zda adopťáček změní váš život, přečtěte si jejich odpovědi.

Změnilo se adopcí chrta něco ve vašem životě? Pokud ano, co to bylo?

Katka: Ano i ne:-) Díky adopcím jsem poznala spoustu nových a hodných lidí, chodíme na společná venčení a procházky. Ale z mého pohledu je mít doma chrta naprosto stejné, jako jiné plemeno.
Takže jestli jste psa měli a víte, jaké to je, není to žádná změna.

Hanka: Ano, o chrtech jsem toho moc nevěděla, ale po třech týdnech soužití s chrtem si myslím, že je to ideální pes do bytu, tichý, čistotný, úžasný pes.

Lea: Místo jednoho chrta máme dva.

Soňa: Nie,nemyslim.

Jana: Určitě ano – radost ze zachráněného velmi vděčného kamaráda, který přináší dennodenní radost.

Hanička: Změnilo se to, že naše fotoalbum se rozrostlo o spousty úžasných fotek ze společných psích výletů, psích kusů i kousků.
Stížnosti příbuzných a přátel, že už ani nevědí, jak vypadáme my dva, ale našeho psa znají z fotek od hlavy až k patě, bereme s nadhledem:-) S chrťáskem dostane zkrátka život další rozměr. Spolu s pejskem jsme také poznali nové lidské přátele.

Je váš pejsek náročný na prostor v bytě?

Katka: Ne. Je náročný na místo na gauči, v posteli…:-)

Hanka: Shine ráda leží na měkkém, v noci spí na svém pelíšku, přes den leží na sedačce, není náročná na prostor, má jen dlouhé nožky.

Lea: Vůbec ne.Jen chce být v naší blízkosti,tak je občas náročné vybojovat si místo na gauči.

Soňa: Aano, keď je v posteli:-)

Jana: Absolutně ne. Stačí pohodlný gauč či postel:-)

Hanička: Absolutně není. Sice má rád výlety a venkovní pobíhání, nicméně doma mu stačí jeho (popř. náš) pelíšek, kam tajně chodí, když nejsme doma. Je to naše klubíčko.

Jak se adaptoval u vás doma?

Katka: Bez větších problémů. Člověk musí počítat se vším. Je to, jako když si vezmete domů štěně. Nezná svoje jméno, neví kde se venčit, je pro něj vše nové. Zde je jenom rozdíl, že pejsek může (ale také nemusí) mít strach z určitých věcí z minulosti, kterou nikdo nezná. Ale u mého psa se nic takového neprojevuje.

Hanka: Hned od příchodu domů byla moc hodná a trpělivá, dokonce se ani jednou vevnitř nepočurala. Zpočátku si nebyla jistá, nevěděla jestli to pro ni není další přestupní stanice, ale myslím, že každý den se to pomalu zlepšuje…

Lea: Do týdne to bylo jako kdyby u nás vyrostla. Ale novým věcem se učí stále. Je velice komunikativní a zvídavá.

Soňa: U nás sa adaptovala naozaj velmi rýchlo, v podstate od druhého dna, je velmi kontaktná, chcela sa začleniť.

Jana: Naprosto bez problémů. Na gauč si vlezla 5 minut po příchodu domů.

Hanička: Během pár dnů si zvykl na vše doma a během dvou týdnů na neznámé věci venku. Nikdy nebyl agresivní a malých zvířat se bojí, tedy spíše jimi pohrdá. Se vztyčenou hlavou odchází, prý se s nimi nebude zahazovat:-)

Bouřka, ohňostroje ani nic podobného mu nevadí a klidně takové události prospí. Za dobrůtku předvede i pár „triků“.
Otázka by tedy spíš měla znít, ne jak se adaptoval, ale jak si nás adoptoval:-)

Jak se váš chrt snáší s jinými pejsky?

Katka: Nemám žádné potíže, avšak při setkání s menšími pejsky je vždy rozumné dbát zvýšené opatrnosti. Čert nikdy nespí:-)

Hanka: Shine se snáší bez problémů s ostatními psy venku, soužití s naším pejskem je od začátku absolutně bezkonfliktní.

Lea: Bez problémů… s některýma se kamarádí,některé ignoruje… jak se jí kdo líbí. Jen z větších psů má respekt.

Soňa: No s našimi psíkmi velmi dobře,ale ostatních zatial nemá rada.

Jana: Bez problémů. Spíše je ignoruje, s některými vybranými si moc ráda hraje.

Hanička: Chrty miluje a velcí psi mu nevadí. Střední psy víceméně ignoruje, kromě důvěrných psích přátel, ty má moc rád, a nechá si od nich líbit téměř vše. Má neskutečnou trpělivost. Dobrovolně přenechává i svoji mističku s dlabáním. Malých (zejména bílých) hafanů (i kočiček) se bojí a radši se jde přesunout na bezpečnější a klidnější místo. Posměváčci si ho dobírají, ale my víme, že je to gentleman.

Kolik potřebuje denně pohybu?

Katka: Chodíme 3x denně zhruba na hodinové procházky a k naprosté spokojenosti jí stačí tak 2x týdně 3 minuty splašeného běhu na zahradě nebo psím hřišti.
Když jsem se rozhodla adoptovat si chrta, bála jsem se, že bude vyžadovat velké množství pohybu. Poté jsem ale zjistila, že radši spí:-)

Hanka: Samozřejmě, že ven se těší jako každý pes, ale náš kříženec Míša má potřebu pohybu mnohem vyšší.

Lea: Záleží na počasí: velká vedra, zima, nebo déšť procházky zkrátí. Ráda se proběhne(v oploceném výběhu), miluje procházky jako kterýkoli jiný pes. 2xdenně venčení asi na půl hodiny, večer výběh nebo procházka dle času (většinou 2 hodiny), o víkendu chodíme do psí školičky - tam se za hodinu dostatečně vyřádí.

Soňa: Klasické venčenia, viac krát za deň cca 20 minutove, večer chodime niekedy na hodinovu vychádzku, aj to sa jej nie vždy chce:-)

Jana: Běhá moc ráda. Snažíme se jí poskytnout možnost se „vyběhat“ cca 4x týdně. Působí jí to velkou radost – možnost pohrát si s ostatními pejsky, viditelně ji baví to, že ji nikdo nedohoní:-)

Hanička: Rozhodně ne víc, než jakýkoli jiný pejsek. Je sice rád, když může být celý den venku, ale když je doma, tak klidně celý den prospí a nedožaduje se žádné pozornosti. Po čtyřech zahradních okruzích, které si s chutí dá, si také většinou někam lehne a tam chrupe.

Má váš pes nějaké zdravotní problémy?

Katka: Můj pejsek k nám přijel se zraněným okem. Po sérii vyšetření jsme zjistili, že očíčko je slepé a dělá problémy. V říjnu minulého roku, jsme oko operativně odstranili a od té doby problémy nemáme.

Hanka: Jen způsobené dřívějším zraněním zadní nožky.

Lea: Nemá. Chodíme na průběžné prohlídky a odběry krve-zatím je vše v pořádku (v 7 letech).

Soňa: Chválabohu, nemá.

Jana: Žádné.

Hanička: Náš pejsek je zdravý jako řípa:-) Zoubky jako perličky, srdce jako zvon. Jedině ta holá stehýnka jsou trošku kosmetický problémem, ale pracujeme na zlepšení.

Váš osobní vzkaz potencionálním zájemcům o adopci?

Katka: Jděte do toho!:-) Mně se chrti nikdy nelíbili, ale poté jsem objevila jejich kouzlo a jiného psa bych už nikdy nechtěla. Jsou to báječní a spolehliví společníci, každý den vás bude hřát, že jste někomu zachránili život. Ani si nechci představit, jak by to dopadlo, kdyby program adopcí nefungoval…

Hanka: Nemusíte se bát adopce chrta, budete překvapení jak úžasný je to pes. Kdybych měla prostorové možnosti, klidně si vezmu dalšího. Se vším vám ochotně poradí děvčata od Chrtů v nouzi, kterým také děkuji.

Lea: Pro mě to je jedna z nejkrásnějších věcí, kterou jsem v životě udělala.

Soňa: Možno velmi dobre zváziť všetky pre a proti, nerozhodovať sa na základe momentálneho citového rozpoloženia.(Ja som nad adopciou premýšlala 3 roky…) A niesť plnú zodpovědnosť za adoptované zvieratko. Tieto zvieratká sú velmi citlivé dušičky…

Jana: Rozhodně doporučuji. Tito psi jsou vděční za každé pohlazení, na zvýšený hlas okamžitě reagují, jsou citliví a hlavně – je to záchrana dalšího tvorečka, na kterého by čekala smrt. A to stojí za to, nemyslíte?

Hanička: Pokud můžete, neváhejte:-) My už víme, že nikdy nebudeme chtít jiného, než adoptovaného chrta:-) Navzájem jsme na sebe čekali a dočkali se. Myslím, že na Vás ten Váš taky čeká. Dejte šanci na krásný domov alespoň jednomu páru nevinných, avšak chápajících kukadel. Budete litovat, že jste to neudělali už dřív.

Chrti v nouzi děkují za spolupráci rodinkám těchto pejsků:

Spider
Spider

Shine
Shine

Molly
Molly

Cayetana
Cayetana

Adeleide
Adeleide

Asp
Asp

 

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)