Nástěnný a stolní kalendář
Chrti v nouzi pro rok 2022!

Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2022.
Autorem snímků v nástěnném kalendáři je tentokrát Roman Juříčka. Snímky byly pořízeny na řadě zajímavých míst - hrady Šternberk a Bouzov, zámek Plumlov, v Olomouci pak Kostel sv. Mořice, Parkánové zahrady, Klášterní Hradisko a Svatý Kopeček, Přerovské městské hradby a Dominikánský klášter v Českých Budějovicích. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří umožnili pořízení snímků na těchto jedinečných místech České republiky.
Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z rodinných archivů adoptivních rodičů.

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za poštovné a balné, která je ve výši 75,- Kč

Zasíláme přes Zásilkovnu.
OBJEDNÁVKY S TYPEM KALENDÁŘE A POČTEM KUSŮ, s vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem Zásilkovny (https://www.zasilkovna.cz/pobocky) zasílejte na e-mail chrtiaukce@seznam.cz.

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Lurcher

Kdo je lurcher?

Lurcher je vlastně kříženec greyhounda. Nicméně, lurcher vypadá velmi podobně jako čistokrevný chrt (greyhound). Rozdíly mezi chrtem a lurcherem jsou zpravidla hodně malé. Mívají menší postavu či delší srst. Uši u lurcherů mají tendenci držet rovně a vzpřímeně nebo na straně hlavy, zatímco uši greyhounda mají tendenci ležet podél hlavy. Lurcher má většinou širší hrudník.

Povaha: Mění se v závislosti na křížení.

Mnoho lurcherů je povahou velice podobných čistokrevným greyhoundům. Někteří jsou ovlivněni také dalšími plemeny jako např. teriér. Jsou to velice milí a učenliví a společenští psi. Většinou se jedná o aktivnější pejsky.

Jaký je osud těchto lurcherů?

Proč jsou v Irsku a Anglii také v ohrožení? Lurcheři mají svůj vlastní smutný příběh. Čistokrevného závodního greye lze identifikovat podle tetování uvnitř uší, ale lurcheři tetování nemají a oficiálních dostihů se nezúčastňují. Bývají zařazováni do programu adopcí v UK a v Irsku, v těchto zemích je však veliký problém jim najít domov, neboť jim ubližují předsudky lidí o jejich povaze a původu.
Dodnes nejsou uznáni jako plemeno. Množí je hlavně lidé žijící kočovným způsobem života, kteří je využívají k pytláctví a lovu. Většinou jejich konec nebývá pozitivní, pokud je někdo nenajde toulavé či zraněné… a nedopraví do útulku, kde mají aspoň nějakou šanci najít domov díky některému z mála zahraničních adopčních programů.

Něco z historie:

„Lurchers“ „vznikli“ křížením v Anglii (Norfolk lurcher byl typický pes „tuláků“ a „vandrovníků“) a dalších britských zemích během období, kdy byl lov zvěře především součástí „lepší“ společnosti. Díky vlastnostem získaným křížením bývali využíváni hlavně pro pytláctví, ale nikdy jako plemeno nezískali oficiální standard. Jak byli kříženi? Obvykle jsou to tři čtvrtiny chrta, které ale mohou zahrnovat libovolné množství jednotlivých plemen chrtů. Mezi nejčastější kombinace patří greyhound / kolie a greyhound / teriér. Název lurcher (pytlák) je odvozen od slova lur romské. V současnosti bývají využíváni hlavně pro lov. Královna Elizabeth I. prostým občanům zakázala vlastnit chrty a nechtěla, aby se tato plemena křížila. Mnoho lurcherů bylo chováno v Irsku a Velké Británii irskými Romy už v 17. století. Bylo důležité, aby se lurcher příliš nepodobal chrtům, neboť sankce za vlastnictví chrtů byly vysoké. Už tehdy byli používáni k pytlačení (lov zajíců a další drobné zvěře). Lurcher je zřídka viděn mimo Irsko nebo Velkou Británii. Obecně jsou tito „Lurchers“ naprosto skvělí domácí mazlíčci a jsou výbornými společníky i do rodin s dětmi.
Prostudujte si také:
Domov hledají
Chrt jako domácí mazlíček
Péče o chrta

 

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)