A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Blake (greyhound | v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI)

druhé jméno:Limit of Light
plemeno:greyhound
Blake je okatý a velmi okouzlující greyhound. Je mu 5,5 roku a má poměrně klidnou náturu. Je sebevědomý a přátelský. Kontakt s lidmi mu dělá radost, bez potíží se seznamuje i s dvounožci cizími. Rád si hraje s hračkami a občas - pro pobavení všech - udělá nějakou tu vylomeninu. Chodit na procházky sám mu rozhodně nevadí. Blake je suverénní pohodář, který se nepotřebuje schovávat ve stínu jiného chlupáče.
S ostatními chrty - kluky i holkami - si rozumí. Jeho vztah k menším pejskům ani kočičkám neznáme.
Měří přibližně 70 cm.
Měl potíže s kuřími oky, která se - i přes odstraňování - opakovaně vracela. V Irsku se tento problém pokusili odstranit chirurgicky a Blake je momentálně v závěrečném stádiu rekonvalescence. V důsledku zákroku se Blake potýká s prošlapy na předních končetinách a chodec na dlouhé tratě už z něho nikdy nebude. Nožkám pomáhá kloubní výživa.

I Blake na začátku dubna přicestoval do České republiky, kde z dočasného domova vyhlíží domov napořád. A co o něm říká jeho dočasná mamka?

"Blake je rozený chrtí povaleč. Válí se doma v pelechu nebo na zahradě. V bitvě o gauč máme zatím remízu a obsazuje ho jen v noci. Doslova si ho vyvyl, když jsem mu ho jeden večer zatarasila. Takový kravál jsme v noci nemohli dopustit, tak teď na něm v noci může spát, případně když nejsme doma. A je klid. Už o něm ví všichni naši sousedi (zejména proto, že, když nejsme doma a on náhodou ano, si stěžuje vytím nebo štěkáním). Většinu z nich si omotal kolem ocásku svým nešťastným pohledem a pohnutou minulostí. Takže mu zatím nikdo nevynadal, že ruší klid naší ulice.
Hygienu zvládá na jedničku. Měl jen 2 nehody v prvních dnech po příjezdu. Na procházky už se těší o něco víc. Na vodítku jde vzorně a je krásně ovladatelný. Ještě je trochu nesvůj z hluku velkých aut, kol a tak, ale žádná tragédie.
Ostatních psů si nevšímá, seznámení se 2 vipetími holkami proběhlo v pohodě, moc ho nezajímaly.
Socializuje se zejména v lidském kruhu. Už se dvakrát zúčastnil schůze zahrádkářů, kde se velmi družil s kýmkoliv, kdo ho chtěl hladit. Nicméně zahradník z něj nebude, zahradní práce mu nic neříkají a jen mě vyčítavě popoháněl očima, ať už jdeme domů na večeři. Na hřišti se družil s ostatními lidmi, ale bylo málo drbačů, tak vzal zavděk i dětmi. K jednomu chlapečkovi se vyloženě měl, ale byl starší, mohl mít tak 7 let. Menší děti typu naše 5 a méně stále považuje za nutné zlo, i když dcera se ho hodně snaží přesvědčit pusinkama, že ji má vzít na milost. Nicméně s dětmi je zatím v pohodě, teď s nimi spí v pokojíčku. Zatím si nehraje, třeba to v něm ještě probudíme. Už začíná být víc aklimatizovaný.
A musím na něj požalovat, že je pěkný zloděj jídla (jako snad každý greyhound) a trpí hluchotou, zejména co se povelů týče."

Hledáte milého a pohodového chlupatého kamaráda a do oka vám padl právě tenhle modrý fešák? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Blake.
datum narození:2018-06-07
země:Irsko
barva:modrý s bílými znaky
pohlaví:pes
čip: 972274000485205
tetování: TR ZIR
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI
adopční poplatek: 8000 Kč


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, který již svoji rodinku našel, jen je třeba dokončit některé kroky nutné k adopci.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)