zobrazit zprávu
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Honey (greyhound | AKUTNÍ k adopci)

druhé jméno:
plemeno:greyhound
Honey je teprve tříletá černá greyka.
Je to taková roztomilá stydlivka. Zpočátku je trochu nejistá a nedůvěřivá k cizím lidem. Dvounožce, které ale dobře zná, má velmi ráda. Jakmile zjistí, že se nic neděje a všude vládne klid a pohoda, přijde si i pro pohlazení a chová se přátelsky. Je to ještě mlaďounká holčička, a myslíme si, že až se jednou usadí ve svém domově napořád a pořádně se rozkouká, bude z ní moc šťastné, veselé a spokojené děvče.
S ostatními chrty - psy i fenkami - si rozumí. V novém domově může žít jako jedináček nebo ve společnosti klidného a vyrovnaného psího parťáka.
Honey v Irsku musela podstoupit chirurgický zákrok. Ukousala a pozřela totiž kus deky, na které ležela. To vytvořilo bariéru v jejích střevech a protože se tak stala neprůchodnými, musela se bariéra operativně odstranit. Honey už se po zákroku zotavila.
Měří přibližně 68 cm.

Honey v prosinci loňského roku přicestovala do České republiky, kde z dočasného domova vyhlíží domov napořád. A co o ní říká její dočasná mamka?

„Honey u nás od příjezdu dělá pokroky doslova mílovými kroky a z nesmělé odměřené holčičky je teď čím dál veselejší a přítulnější mazel. Na svůj nízký věk je neuvěřitelně klidná a nemá problém naprosto spokojeně proležet celý den v posteli, hlavně když má po boku svého člověka, do kterého jak se jednou zamiluje, není cesty zpět. Lidskou společnost totiž opravdu miluje a je pro ni na světě nejdůležitější. Tedy samozřejmě spolu s dobrým jídlem.
Hygienické návyky si, až na počáteční občasné nehody v naší nepřítomnosti, postupně osvojila. Na zahradě už běhá na zavolání a venku na vodítku je úplně zlatá a šikovná. Obecně je velká výhoda, že je dobře motivovatelná odměnkami. Potřebuje pozitivní a trpělivý přístup, zvyšování hlasu na ni určitě fungovat nebude. Je to citlivá a miloučká holčička, která si opravdu zaslouží milující přístup.
V některých momentech, které nečeká nebo nezná, je lekavější a nedůvěřivější, ale stává se to čím dál méně a určitě se to časem srovná. V autě jezdí bez problémů.“

Honey nenese úplně nejlépe odloučení od člověka, ale postupem času se dočasné rodině podařilo přijít na způsob, jak docílit toho, aby byla Honey v době nepřítomnosti lidí v domácnosti v naprostém klidu.
V Irsku se separační úzkost projevovala pojídáním (ne jen žvýkáním a kousáním) předmětů k pojídání nevhodných - deky, plastové předměty apod. A těmito jejími specifickými projevy je Honey schopná si ublížit (jednou už se to v Irsku - jak píšeme výše - stalo).
V současné době Honey perfektně funguje za pomoci interiérové klece. Několikahodinový pobyt v ní zvládá výborně, v klidu v ní vydrží po čas nepřítomnosti svých dočasných opatrovatelů doma. Samozřejmě v ní nemá k dispozici nic, co by pro ni mohlo představovat nebezpečí - polštáře, hračky či plyšáky.

Pokud vás tahle chrtí víla zaujala, napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Honey.
datum narození:2021-07-01
země:Irsko
barva:černá
pohlaví:fena
čip: 977200009979014
tetování: XB XPZ
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: AKUTNÍ k adopci
adopční poplatek: 8000 Kč


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, který již svoji rodinku našel, jen je třeba dokončit některé kroky nutné k adopci.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)