Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Foam (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:Honeypound Foam
plemeno:greyhound
Pokud nás už nějakou dobu sledujete, jistě si pamatujete na Ria, černého kloučka postiženého dědičnou oční vadou. Nedávno se naši irští přátelé ujali péče o trojici sourozenců a jejich psí mamku Emmu. Jedním z greyhoundích sourozenců je jedenapůlletý černoušek Foam. Na rozdíl od obou sester a mámy, které mají zrak v pořádku, u Foama bylo bohužel diagnostikováno stejné onemocnění jako kdysi u Ria - progresivní retinální atrofie. Toto genetické onemocnění má za následek postupné odumírání buněk sítnice, vystýlajících oční kouli a odpovědných za příjem světelných paprsků.
4. května Foam podstoupil vyšetření u oční specialistky, která poskytla úplnou prognózu. Atrofie je již ve velmi pokročilém stádiu. Foam v současné době zrakem ještě vnímá, ale stav jeho očí se bude v následujících týdnech a měsících setrvale zhoršovat a je pravděpodobné, že do konce roku 2023 oslepne zcela.
Foam je velice laskavý a přátelský klouček, kterému hendikep rozhodně nebrání v tom, aby si života užíval plnými doušky. Ostatní fungující smysly se zdokonalují a kompenzují ten poškozený tak, že člověk nepozná, že je s jeho zrakem něco v nepořádku. Je neuvěřitelné, jak se nepřízni svého osudu výborně přizpůsobuje.
Je kontaktní a společnost lidí má moc rád. Mohl by být v pohodě i s většími rozumnými dětmi, které ví, jak se ke zvířatům (tím spíše hendikepovaným) správně chovat. Určitě není vhodný k malinkým dětem, které by se mu batolily pod nohama.
S ostatními greyhoundy vychází dobře a bez potíží proběhlo i setkání s místním Jack Russell teriérem. Potkal dokonce také domácí kočičku a ani na ni nereagoval negativně. Takže po důkladném a obezřetném seznámení by měl být schopen života v domácnosti s kočičkou nebo malým pejskem.
Foamův nový domov jistě bude muset splňovat určitá kritéria, například minimum zákeřných překážek ke zdolávání, protože zakopávání o dětské hračky či zahradní nářadí pro něho opravdu nebude fajnovou zábavou. Běžnému chodu domácnosti by se ale měl časem přizpůsobit bez problémů.
Foam je krásný, urostlý chlapec, který měří přibližně 72 cm. Kromě hendikepu, kterým trpí, neprodělal žádné závažné zranění.

Pokud vás tenhle chrtí úžasňák zaujal a rádi byste mu ukrojili kus ze svého srdce, napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Foam.
datum narození:2021-07-07
země:Irsko
barva:černý
pohlaví:pes
čip: 977200009983508
tetování: XH IJD
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd: květen 2023
stav: v novém domově!
adopční poplatek: 8000 Kč


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)