Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Bambi (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:Moat Bambi
plemeno:greyhound
UPOZORNĚNÍ: Bambi je vyhrazena pro zájemce s kočičkou, protože greyhoundů, kteří mohou žít ve společné domácnosti právě s kočičkou, je velice málo.

Bambi je jedenapůlletá milá chrtička, která v dočasné péči čeká na svůj vysněný domov napořád. Když byla ještě v Irsku, jejím oblíbeným koníčkem byla kontrola kuchyňské linky a „lov“ houbiček na mytí nádobí. Takže až budete nějakou postrádat, pravděpodobně ji najdete v jejím pelíšku. :)
Myslíme si, že by neměla být jedináčkem a v novém domově by na ni měl čekat nějaký psí kamarád. Je bystrá a učenlivá a nejlepší učební „pomůckou“ je pro ni právě psí parťák.

A co o ní říká její dočasná rodinka?

„Bambi přijela z Irska 10. března a má za sebou druhý týden v Česku. Je mladinká, ještě nemá ani 2 roky. Máme radost, že je v pořádku a svůj nový život zvládá v pohodě. Dočasně se zařadila do naší domácnosti a zaujala místo ve společnosti starší chrtky Marcie a 2 koček. Bez problémů přijala denní režim doma i venku, včetně 4 procházek, jedné delší. Je čistotná, venčení řeší, kdy a kde má, dosud bez jediné nehody. Spí celou noc.
V prvních dnech se seznámila s prostředím, celkově se zklidnila, je zvídavá, samostatná, občas vyhledává lidskou společnost. V domácím prostředí je klidná i při odchodu páníčků a vydrží sama nebo s chrtí parťačkou bez následků. Den za dnem je jistější a milejší! Na poslušnosti pracujeme, občas i s důrazem.
Líbí se jí procházky v přírodě a po nich odpočinek v domácím prostředí na měkkém pelíšku. Ráda využívá možnosti volného pohybu na zahradě u domu. Zkoušeli jsme také opakovaně pohyb bez vodítka na oploceném hřišti, ale běhání ji příliš neláká. Popoběhne, ale v dovádění se ani k chrtímu parťákovi hned tak nepřidá.
Ve všem ostatním „opisuje“ svoji parťačku Marcii, která ji přijala a ochotně se o vše dělí, dokonce i o pelíšky. Doma se respektují a neruší. Venku jdou pěkně spolu na vodítku nebo na sebe vzájemně čekají při čuchacích zastávkách.
Při kontaktu s jinými psy, jak malými, tak většími, reaguje opatrně, až důvěřivě, s podporou a v blízkosti páníčka. Na kočky reaguje klidně, doma i na zahradě se pohybují v těsné blízkosti a respektují se bez sebemenšího problému. Také kočky venku prohlídne v klidu. Za to ptáci, slepice a husy ji zajímají velice, což dává najevo hlasitým štěkotem i přes plot.
Při krmení je akční a porci v misce vyčistí beze zbytku velmi rychle. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat hlídání kuchyně, ložnice i sedačky.
Miluje pánečka, kterého radostně vítá a poslouchá. Je nadšená z jakékoliv akce, doma ji zajímá pračka, myčka, práce v kuchyni i na zahradě, drobné práce v dílně i společné výlety. Při nastupování do auta potřebuje pomoc, cestuje ráda a klidně. V autě taky sama čeká bez problémů, např. po dobu nákupu.
Ve městě se pohybuje klidně, městský ruch jí nevadí a zajímá, včetně aut a MHD, zvládá chůzi mezi lidmi, přechody silnice, schody, výtah.
Na cizí lidi reaguje klidně, až důvěřivě. Je přítulná a milá i ke starším lidem.
Velmi ráda má děti a raduje se ze společných procházek nebo pobytu doma, kdy jí děti (vnoučata 8 a 12 let) věnují svoji pozornost.
Bambi je milé, hodné, klidné i hravé mládě. Určitě by ocenila akční způsob života. Hodila by se třeba do mladé rodiny s dětmi, kam by jistě přinesla spoustu radosti.
Je štíhlá, v kohoutku měří 72 cm, od kohoutku k ocasu 70 cm.“

Bambi se poohlíží po báječném domově napořád. Třeba právě u vás by takový mohla najít. Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Bambi.
datum narození:2021-06-08
země:Irsko
barva:černá
pohlaví:fena
čip: 977200009862219
tetování: XB JEP
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v novém domově!
adopční poplatek: 8000 Kč


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)