A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Claire (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:
plemeno:greyhound
Claire je Jakeovou sestrou, ale na rozdíl od bráchy, který je velmi nesmělý, greyce Claire sebevědomí rozhodně nechybí. I ona je tmavě žíhanou fešandou s bílou náprsenkou a je jí skoro 6 let.
Je to nezávislá, osobitá děvenka. Myslíme, že nejlépe jí bude jako opečovávanému jedináčkovi. Bude skvělým mazlíčkem a parťačkou na procházky i na gauč.
S kočičkami se prozatím nesetkala, proto ji do domácnosti s nimi nedoporučujeme.

17. prosince přicestovala do České republiky, kde z dočasného domova vyhlíží domov napořád.
A co o ní říká její dočasná mamka?

"Claire je velmi klidná šestiletá chrtička. Je to extrémně přítulná a mazlivá holčička, která miluje lidi. Samozřejmě raději má ty, kteří hladí, a úplně nejraději má ty, kteří rozdávají dobroty. Má velice klidnou povahu. Pohodičku si užívá doma na pelíšku nebo na gauči, ani na zahradě není výrazně aktivní a v klidu je i na procházkách. Na vodítku chodí ukázněně, netahá. Ráda prozkoumává, čenichá, ale je třeba dávat pozor, aby neslupla, co nemá – od hovínka až po něco zdraví nebezpečného. Je to takový malý vysavač.
Hygienu zvládá na jedničku. Když se jí mimořádně chce mimo obvyklý čas venčení, umí se ozvat. Cestování autem jí vůbec nevadí, do auta si sama skočí a celou cestu leží. Schody zvládá také na výbornou. Bez potíží se svezla i výtahem. V rušnějším prostředí se chová také klidně, zvládá venčení na sídlišti mezi paneláky i čekání v přeplněné čekárně u veterináře.
Hezky reaguje na své jméno, na zahradě přichází na zavolání. Dobře reaguje na zvýšení hlasu a důrazné „NE! Nesmíš!“, když právě dělá něco, co by neměla.
V jídle si nevybírá, bez rozmyslu slupne dokonce i prášek a obsah mističky vdechne jako jedna z prvních.
S ostatními pejsky vychází výborně. Na ty, kteří se jí líbí více než jiní, reaguje vrtěním ocásku. Zvládá bez potíží soužití se psy i fenkami. Na malé pejsky nereaguje negativně, ale do užšího kontaktu se s nimi nedostala.
Claire by byla naprosto dokonalým chlupáčem, kdyby špatně nesnášela odloučení od člověka. Samotu jí sice pomáhají snášet ostatní hafani, se kterými sdílí dočasnou domácnost, ale občas si zapiští i v jejich společnosti. Claire bude potřebovat páníčka, který na začátku bude mít opravdu spoustu času a trpělivosti, aby ji krůček po krůčku učil být doma sama. Vše se naučila a pochopila docela snadno a rychle, ale tohle jí ještě pořád moc nejde.
Claire si zlomila jeden z prstíků na pravé zadní nožce. Špička prstu s drápkem byla amputována a v současné době je zranění téměř zcela zhojené. V době rekonvalescence si zvykla na postiženou nožku nenašlapovat, takže nyní pracujeme na opětovném zapojení nožky do běžného chodu, protože Claire se tváří, že jí amputovali celou nožku. Ale i to brzy spravíme."

Máte místo doma i v srdci, třeba právě pro tuhle náramnou štramandu? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Claire.
datum narození:2017-04-30
země:Irsko
barva:tmavě žíhaná s bílou náprsenkou
pohlaví:fena
čip: 972274000428191
tetování: SP HRZ
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v novém domově!
adopční poplatek: 8000 Kč


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)