Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Claire (greyhound | v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI)

druhé jméno:
plemeno:greyhound
Claire je Jakeovou sestrou, ale na rozdíl od bráchy, který je velmi nesmělý, greyce Claire sebevědomí rozhodně nechybí. I ona je tmavě žíhanou fešandou s bílou náprsenkou a je jí 5,5 roku.
Je to nezávislá, osobitá děvenka, která ráda šéfuje. Neprojevuje se nijak agresivně, jen má ráda navrch. Myslíme, že nejlépe jí bude jako opečovávanému jedináčkovi. Bude skvělým mazlíčkem a parťačkou na procházky i na gauč.
S kočičkami se prozatím nesetkala, proto ji do domácnosti s nimi nedoporučujeme.

17. prosince přicestovala do České republiky, kde z dočasného domova vyhlíží domov napořád.
A co o ní říká její dočasná mamka?

"Claire je velmi klidný pejsek, nemá od začátku problém nechat se pohladit od cizích lidí, dětí, v přeplněné restauraci si lehne pod stůl a spí. Při krmení si nechá sáhnout do misky, dokonce jsem vyzkoušela stejný pokus s dvouletou neteří a taktéž Claire prospěla s vyznamenáním a dítě odešlo se všemi prstíky. :) Výborně reaguje na důrazné NE, okamžitě pochopí, že to, co zrovna provádí, není správně.
Má dobré hygienické návyky, doma žádná nehoda ani jednou nenastala, venčíme kolem 23. hodiny před spaním a spí klidně až do ranního venčení. Než si na režim zvykla, dvakrát mě v noci vzbudila kňučením, takže si umí i krásně říct, když je náhle potřeba.
Na vodítku chodí vzorně, žádné tahání a pokusy o útěk. Když se jí vodítko zaplete pod nožku, dokonce ji chytře zvedne a nechá mě vodítko vymotat. Po silvestrovské noci mohu říct, že bouchání petard Claire nijak nevzrušuje, nastraží jen uši a kouká. Zvládla se vyvenčit ve 21:30, na cestě zpět však bouchal ohňostroj přímo u nás, a to byla vyděšená dost, hned se pádilo domů.
Cesty autem jsou taktéž na jedničku, cestu z Prahy do Brna celou prospala, až jsem se bála, jestli někde cestou nevystoupila, když ani jednou nevykoukla.

Abych nepsala jen v samých superlativech, bohužel bojujeme s venčením v oblečku. Zjistila jsem, že Claire vadí dečka na prsou, odmítá chodit, stojí a stávkuje. Než se vyčůrá, trvá to klidně i 2 hodiny venčení.
Dalším prostorem pro zlepšování je samota v bytě. Claire vydržela zatím maximálně 3 hodiny, nic neničí, jen je nervózní, občas zaštěká a na jejím dechu je poznat, že je to pro ni stresová situace.

O Claire musím říct, že je dokonalá. Hodná, mazlivá, rychle se rozkouká a začlení, nemá problém s ruchy velkoměsta, má ráda klidné procházky, kde si může očichat vše zajímavé, venku s pejsky vychází dobře, vrtí ocáskem. Je to parťačka, která jen potřebuje patřit do lidské smečky a být milována. Vrátí vám to oddaností a psí láskou."

Máte místo doma i v srdci, třeba právě pro tuhle náramnou štramandu? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Claire.
datum narození:2017-04-30
země:Irsko
barva:tmavě žíhaná s bílou náprsenkou
pohlaví:fena
čip: 972274000428191
tetování: SP HRZ
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI
adopční poplatek: 8000 Kč


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)