zobrazit zprávu
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Molly (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:Hear My Song
plemeno:greyhound
Molly je milá dvouletá greyka. Je to mladé a hravé děvče.
V prvních momentech je hodně zvědavá, vše prozkoumává a se vším neznámým se pečlivě seznamuje. Je kontaktní a má ráda objetí. Sebevědomí jí nechybí a pozornost si užívá plnými doušky. Na vodítku chodí skvěle.
V azylu je nekonfliktní a k ostatním chrtům má přátelský vztah. Jen při seznamování s novými chlupáči zapomíná na správnou etiketu a její chování je prudší. Což znamená, že intenzivněji a déle hafana očichává, pozoruje a dokonce do něho se špetkou drzosti šťouchá nosanem. Při prvním setkání a během prvních pár minut navazování nových psích přátelství samozřejmě neuškodí opatrnost a obezřetnost. Pokud si totiž Molly na první pohled usmyslí, že druhý pes představuje hrozbu nebo kořist, reaguje bouřlivěji. Pro případ přílišného vzrušení by měla mít při počátečním kontaktu s cizími malými hafany náhubek. Její soužití s menším pejskem ale rozhodně není vyloučeno. V azylu totiž poznala Jack Russell teriéra, ze kterého byla nadšená a chtěla si s ním dokonce i hrát. Molly je zkrátka taková živější a temperamentnější rošťanda. Když ale proběhne důkladná a kontrolovaná seznamovačka, je tahle holka v naprosté pohodě a později všechny nově příchozí chlupáče ignoruje. V azylu se dobře snáší se všemi, se kterými sdílí svůj čas a prostor, v kotci i mimo něj. Počáteční prudší reakce nejsou u greyhoundů neobvyklé. Zvláště u těch, kteří pocházejí z menších chovatelských stanic, kde nemají příležitost seznamovat a potkávat se s jinými psy.
S kočičkami se prozatím nesetkala, proto ji do domácnosti s nimi nedoporučujeme.
Neprodělala žádné závažné zranění a měří přibližně 68 cm.

Padla vám tahle veselá a srdečná chrtička do oka? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Molly.
datum narození:2020-05-28
země:Irsko
barva:žíhaná
pohlaví:fena
čip: 977200009578110
tetování: VX RSE
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd: prosinec 2022
stav: v novém domově!
adopční poplatek: 8000 Kč


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)