A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Phoebe (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:Drop Her In
plemeno:greyhound
Phoebe - dříve Zoe - byla adoptována v dubnu letošního roku přímo v Irsku, kde její současná panička dočasně pobývala. Holčička byla v péči své nové majitelky velmi spokojená. Panička se ale zanedlouho poté musela vrátit do rodného Polska a Phoebe ji následovala transportem, který do České republiky dorazil ještě tentýž měsíc. Momentálně žijí obě v Krakově, jen 15 minut jízdy od centra města. V rušném prostředí velkého města je ale Phoebe bohužel nešťastná. V bytě se chová fantasticky, ale venku je to úplně jiný příběh. Frekventované ulice, jesle, škola, velké hřiště a zdravotní středisko v bezprostřední blízkosti bytu - to vše Phoebe znervózňuje, holčička se bojí a panikaří. Opravdu se jí nedaří vyrovnat se se životem v takovém prostředí.
Panička se snažila, seč mohla, a dokonce vyhledala psího specialistu, aby poradil, jak a čím by mohla Phoebe uklidnit. Ovšem cestou podávání uklidňujících tablet a - pokud by nezabraly - cestou možná doživotního užívání "antidepresiv" jít odmítla.
Na týden musela panička odjet a tento čas strávila Phoebe v malém soukromém psím hotelu za městem. A byla tam velmi šťastná. Když majitelka viděla, jak je Phoebe v klidném venkovském prostředí ve společnosti psích kamarádů úplně jiným chlupáčem, jak je spokojená a uvolněná, udělala velmi těžké rozhodnutí a odhodlala se hledat pro Phoebe nový domov.
V současné době se panička snaží brát Phoebe skoro každý víkend pryč od ruchu velkého města do domu přítele své matky, který je vzdálen 40 kilometrů od Krakova a kde má Phoebe navíc společnost dalších pejsků adoptovaných z útulku.

A jaká vlastně Phoebe je?

Phoebe je sladká dvouapůlletá greyka, která si neužívá nic tolik jako mazlení. Je to fantastická psí parťačka, opravdu velmi něžná, přítulná, oddaná a milující. V domácnosti se usadila dobře a bez potíží si osvojila základní hygienické návyky. Doma je tichá, klidná a uvolněná. Většinu času tráví podřimováním na pohovce. Ráda si ale také hraje s hračkami, zvláště s čímkoliv měkkým a chlupatým.
K lidem, které zná, se chová mile, jemně a velice zdvořile. K cizím lidem a k lidem, které teprve poznává, je zpočátku opatrná a nedůvěřivá. Zavítá-li do vaší domácnosti návštěva nebo bude-li u vás doma rušněji, může se cítit trochu nekomfortně a ve stresu. Mohla by žít i v rodině s dětmi, když se s nimi důkladně seznámí, a budou-li to děti rozumné, které se umí ke zvířatům správně chovat a respektují jejich potřeby.
Phoebe miluje společnost jiných - velkých i malých - psů a úplně nejraději by svůj nový domov sdílela s alespoň jedním psím kamarádem nebo kamarádkou. Je nekonfliktní a k ostatním chlupáčům přátelská a zdvořilá, ale také si ráda hraje, má-li o to chlupatý kámoš zájem. Nikdy se nechová agresivně, ale při setkání s cizím psem může být poněkud nejistá. Při seznamování dává přednost správné etiketě a pozvolnému tempu. Akčnější a prudší bouřlivák ji může vystrašit. Vadí jí procházky v rušných parcích, kde se pohybují psi i navolno. Ne všichni, kteří k ní přiběhnou, se totiž chovají kultivovaně.
Na lidmi přeplněná místa by nejraději vůbec nechodila. Když se necítí bezpečně a je toho na ni moc, ztuhne a odmítá spolupracovat. Velmi znepokojená potom zpravidla spoléhá na podporu psího kamaráda. A proto je důležité, aby ji v novém domově přivítal právě nějaký vyrovnaný psí pohodář.
Zvládla být sama doma kratší časové úseky. Postupným přidáváním a v psí společnosti by se měla naučit i delšímu odloučení od člověka.

Na závěr malé shrnutí. Tahle roztomilá a laskavá holčička
- by chtěla: nový domov s psím kamarádem v klidném prostředí, ideálně v domku se zahrádkou na proběhnutí
- by nechtěla: nadále žít ve velkém městě a rušném prostředí
- má ráda: pamlsky, hlazení a mazlení

Máte velké srdce a v něm kousek místa třeba právě pro tuhle chrtí princeznu? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Phoebe.
datum narození:2020-01-27
země:Irsko
barva:tmavě žíhaná s bílou náprsenkou
pohlaví:fena
čip: 977200009504782
tetování: VD MRI
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v novém domově!
adopční poplatek: 3000 Kč


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)