Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Billy (greyhound | v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI)

druhé jméno:Mister Sydney
plemeno:greyhound
Billy je tříletý greyhoundí štramák. Tenhle klučina s přátelskou povahou je moc milý a klidný. Přestože je chytrý a učenlivý, určitě mu bude chvilku trvat, než se rozkouká v novém neznámém prostředí. Za nějakou dobrotu si ale jeho srdce jistě brzy získáte.
S ostatními psy vychází dobře. Při soužití s jiným hafanem má zpočátku tendenci všechnu pozornost strhávat na sebe a chovat se tak trochu jako šikanátor. Pokud mu ale takové chování není tolerováno a je za něj důrazně karán, tyto projevy mizí.
Billy je plašší klouček, který nebude šťastný v rušných ulicích velkého města, a proto hledá domov v klidnějším prostředí a páníčka, který má zkušenosti s plachými a komplikovanějšími chlupáči. Páníčka, který si bude umět poradit, když se Billy zasekne a nebude mít chuť tak úplně spolupracovat (například když se rozhodne, že nebude chodit ven, protože jen doma se cítí bezpečně).

17. prosince přicestoval do České republiky, kde v dočasné péči čeká na svůj vysněný domov napořád.
A co vzkazuje z dočasného domova?

"Jmenuji se Billy. Jsem krásný, urostlý kluk a narodil jsem se na Apríla. Tady v Čechách jsem pár dní a už rozumím spoustě věcí. Vím, jak se jmenuji, slyším na přivolání, rozumím, co je „na místo“. Chodím krásně do schodů i ze schodů - venku i v domě, na vodítku umím „k noze“. Dočasná mamka je ze mě nadšená, protože bych jí jenom mazlil a mazlil. Lidí se ale zatím docela bojím, malé děti mě také děsí - dělají rychlé pohyby a toho se bojím. Větší děti (14 a více let) jsou v pohodě. S velkými pejsky jsem kamarád, k těm malým mě dočasná mamka ještě nepustila, ale já se bojím i kočky, takže si myslím, že časem budu kamarádit i s malými pejsky. Potřeboval bych někoho, kdo mě bude mít rád, bude mě hodně hladit a bude mít trpělivost s mými strachy. Říkají, že tak chytrého pejska dlouho neviděli.
A když budu mít pána, o kterého se budu moci opřít, tak za pár týdnů tady budu stát s hlavou vztyčenou jako pan dokonalý."

AKTUALIZACE | 15.1.2023
Billy dělá v péči dočasné mamky velké pokroky:
"Všechny jeho strachy se o polovinu zlepšily. Ven chodí s radostí, při míjení lidí už se jen namáčkne na mojí nohu, někdy ještě trochu zaváhá, ale stačí na něj položit ruku a pokračuje dál. Dočasnou ségru Sally už nešikanuje, nebylo mu to dovoleno a on je přece největší šprt ve třídě. Opravdu, on poslouchá jako hodinky, dokonce lépe než Sally. Čůrá už 4x denně a začal už i značkovat. Děti jsou zatím problém, o polovinu lepší, ale zatím nejzásadnější."
Toho všeho ale bylo dosaženo důsledností a vytrvalostí dočasné mamky. I Billyho budoucí páníček bude muset být takový a navázat na dosavadní práci paničky dočasné.

Padl vám tenhle dlouhonosý chrtí aristokrat do oka i do srdce? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Billy.
datum narození:2019-04-01
země:Irsko
barva:bílý s černými znaky
pohlaví:pes
čip: 972274000523734
tetování: UP VZT
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI
adopční poplatek: 8000 Kč


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)