Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Mosala (greyhound | v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI)

druhé jméno:Sheeraghs Mosala
plemeno:greyhound
Mosala je milý žíhaný klouček, kterému je teprve rok a půl. Do azylu přišel společně se svým bratrem Bobbym a stejně jako on i tenhle greyhound se v prostředí dostihového sportu ani nestačil rozkoukat.
Je to elegantní, krásně stavěný a tak akorát velký štramák.
Na rozdíl od svého bratra je o něco klidnější a tišší. I když nepatří mezi nejsebevědomější a nejuvolněnější chlupáče, rád spolupracuje, vždy, když je zavolám, přijde a veškerou pozornost, které se mu dostává, si jaksepatří užívá.
Na vodítku chodí hezky, netahá.
S ostatními chrty ve své skupině, se kterými sdílel společný čas, vycházel bez jakýchkoliv potíží. S menšími psy v intenzivnějším kontaktu nebyl, ale k těm, se kterými se setkal v čekárně u veterináře, se choval kamarádsky. Proběhl dokonce i čenich na čenich. Ke kočičkám je bohužel nevhodný.
Měří přibližně 78 cm a neprodělal žádné závažné zranění.

Mosala v prosinci přicestoval do České republiky, kde z dočasného domova vyhlíží domov napořád. Jeho kondice po příjezdu nebyla dobrá. Mosala byl ve špatném výživovém stavu v důsledku průjmu, se kterým v Irsku bojoval několik týdnů. Vlivem vhodné stravy a láskyplné péče pomalu, ale jistě přibírá, a stává se z něho obrovský fešák a mazel.
A co o něm říkají jeho dočasní rodiče?

22.12.2021 | "Je velmi milý, neskutečně rád se mazlí (hlazení po krku by vydržel hodiny) a hraje si s plyšovou liškou. Na zavolání ihned přiběhne a je velmi zvědavý, co zrovna jeho dvounožci dělají. Nebojí se domácích spotřebičů. V klidu si nechá očistit tlapky, u veterináře byl také hodný a trpělivě snášel všechny „útrapy“.
Při večerním venčení je velmi nejistý a bojí se tmy. Miluje světýlka všeho druhu a rád si je prohlíží (vánoční dekorace, nasvětlené billboardy, lampičky).
Při venčení projevuje o všechny pejsky mimořádný zájem, rád dá čenich na čenich. Patrně by potřeboval psího parťáka alespoň na venčení, aby se přestal bát tmavých a neznámých míst. Jistě by ho uvítal i v domácnosti, rychle se u něj projevuje separační úzkost, jakmile nás nevidí (kňučí, vyštěkává si pozornost)."

23.12.2021 | "Mosalovi zjevně nevadí ani malé děti, naopak k nim sám jde a nechá se pohladit. A dnes jsme s překvapením zjistili, že ho celou dobu venčíme špatně. My ho bereme do přírody, kde se bojí, a on byl přitom stvořen pro město! Dnes šel s námi na náměstí a nesmírně si to užíval. Všude různá světla a lidé, co ho obdivují. Konečně očichával kde co (v přírodě neočichával nic) a těch nechutností na chodníku, co by se dalo v nestřežené chvíli slupnout. Poprvé se nesl jako modelka a neplížil se při zemi jako jezevčík. Auta a hluk mu vůbec nevadí, vše by si rád zvědavě prohlédl. Rozhodně to nebude venkovský pes, ale zcela jasně hvězda městských bulvárů."

15.1.2022 | "Mosík a děti… Miluje je víc než dospělé. Pokud jsou v jeho blízkosti, nemá o nás dospělé vůbec zájem. Mého dvouletého synovce miluje, pořád za ním chodí a radostí z jeho přítomnosti se jen a jen směje. Ani od pětiletého klučíka se nechtěl hnout. Jen je trošku neohrabanej a může omylem drcnout."

Hledáte chlupatého parťáka, který s vámi za trochu lásky půjde světa kraj? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Mosala.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2020-03-13
země:Irsko
barva:žíhaný
pohlaví:pes
čip: 977200009502564
tetování: VB SJL
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)