Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Biddy (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:Pookies Seville
plemeno:greyhound
Biddy je roztomilá čtyřletá greyka s hypnotizujícím pohledem. Je kontaktní, zbožňuje pozornost a ráda se nechá objímat.
A miluje jídlo.
Tahle báječná chrtička je důvěřivá, svému člověku bude věrnou a oddanou psí parťačkou. Vidíme ji jako naprosto senzačního jedináčka.
Protože přišla do azylu v době, kdy bylo plno, byla ubytována v domě ve společnosti dalších 5 chrtů, Jack Russell teriéra a pointra. Se všemi se snášela skvěle, nedocházelo mezi nimi k žádným hádkám či svárům. Jen jednou nebo dvakrát měla slabší chvilku a chtěla prohnat teriéra. A právě z tohoto důvodu ji nedoporučujeme do domácnosti s malými pejsky. Bude-li se pohybovat volně na oploceném psím hřišti nebo loučce ve společnosti právě pejsků menších plemen, měla by mít na nose košík. Ke kočičkám je nevhodná.
Jedinou nepatrnou vadou na její kráse je o několik centimetrů kratší ocásek. Pár posledních článků muselo být amputováno, protože jím vrtěla skoro neustále, rychle a zběsile, zkrátka tak, že si ho nepřetržitým narážením do futer, zdí a klecí poškodila.
Měří přibližně 65-66 cm.

Biddy v prosinci přicestovala do České republiky, kde z dočasného domova vyhlíží domov napořád.
A co o ní říká její dočasná mamka?

29.12.2021 | "Na jméno moc nereagovala, a tak jsme jí začali říkat Sarah (Sára, Sárinka). Už od jízdy v autě při převozu domů byla velmi přítulná a nebojácná. Po příjezdu domů jsme venku na neutrální půdě se Sárou seznámili našeho barzoje Gedeona, hezky se k sobě měli a barzojík byl velmi nadšený. Sára hned krásně chodila na vodítku, nebála se zvuku aut, autobusů, ostatních lidí, prostě jako by se narodila na Manhattanu.
Na vodítku netahá, krásně jde u nohy, je všímavá a pozoruje všechno kolem sebe.
První noc byla ve znamení hledání potravy všude, zejména na kuchyňské lince.
Hned v neděli už se naučila chodit po docela nepříjemných schodech do 1. patra (po příjezdu v sobotu a dopoledne v neděli jsme se učili krůček po krůčku a pomáhala jsem jí s nožičkama). Překvapila mě, jak je učenlivá a šikovná.
Kuchyňská linka a vše kolem jídla ji extrémně zajímá dodnes. Nenechávám proto žádné předměty na lince, vzala i prkýnko, naběračku, vařečku atd. Po okřiknutí a důrazném "NE!" nekalé činnosti zanechá, ale musí se na tohle dávat pozor. Už druhý den byla Sára mnohem klidnější a vyspali jsme se.
Je naprosto čistotná, ráno si i řekne, že chce ven, pusinkami. Jídlo hltá, tak jsem se rozhodla pořídit protihltací misku.
Sára je extrovertka, suverénní v novém prostředí a má ráda lidi. Řekla bych více nežli psy. Od prvního dne se extrémně mazlí, ráda se nechá hladit, sama dává hlavu do klínu, vyžaduje pozornost. Jakmile hladím Gedeona, okamžitě chce také.
Procházka s fenou výmarského ohaře proběhla na výbornou, rovněž soužití uvnitř bytu. I když se výmarské ohařici nelíbilo její čmuchání, Sára nijak nereagovala. Moc mě to potěšilo.
Úplně nejlépe ale nedopadlo - dokonce opakované - setkání s menším pejskem.
A co dodat na úplný závěr?
Sára je zkrátka milá, sladká, chytrá, společenská, na člověka navázaná fenka, která by se podle mého názoru měla nejlépe jako psí jedináček v rodině, kde by měla pozornost, vlídného a citlivého páníčka, kterému by vyhovoval oddaný, mazlivý pes, skutečný společník. Krásně chodí na vodítku, když míjíme jiné psy, zpozorní, ale jde způsobně dál. Je čistotná a umí chodit po schodech."

4.1.2022 | "Sára je pořád velký mazel, jedlík a dobrý chodec na vodítku. O Silvestru se nebála ohňostroje a šla se na zahradu vyvenčit i při plné palbě (oproti barzojovi, který odmítl již při první střelbě kolem 17. hodiny a museli jsme čekat do 2. ranní)."

Líbí se vám tahle černá chlupatá princezna? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Biddy.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2017-12-09
země:Irsko
barva:černá s bílou náprsenkou
pohlaví:fena
čip: 972274000452905
tetování: SD EPI
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v novém domově!


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)