Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Biddy (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:Pookies Seville
plemeno:greyhound
Biddy je roztomilá čtyřletá greyka, která hledá znovu svůj domov napořád. Je kontaktní, zbožňuje pozornost a ráda se nechá objímat. A miluje jídlo.
Od okamžiku, kdy v prosinci přicestovala do České republiky, ušla obrovský kus cesty a udělala velikánské pokroky. Co se jídla týče, už se umí ovládat. Dřív zblajzla, co kde našla a bylo bez dozoru. Nebála se povyskočit si pro to třeba na stůl nebo na kuchyňskou linku. V přítomnosti člověka už si dnes něco takového netroufne.
Tahle báječná chrtička je důvěřivá, nebojácná a sebejistá. Svému člověku bude věrnou a oddanou psí parťačkou. Je naprosto úžasná a milující dospělé i děti. Nestraní se, lidský kontakt zbožňuje a s nadšením vítá společnost velkých i malých lidí. Někdy si vleze doprostřed vláčkové dráhy, jen aby byla v centru dění.
Je velmi vnímavá a učenlivá. Za pamlsek by udělala kotrmelec.
První týdny nechtěla zůstávat o samotě, ale postupným a vytrvalým tréninkem si zvykla být pár hodin sama. Zpočátku po chvilkách plakala, po pár týdnech už se člověk vracel ke spícímu psu. Když zkrátka pochopila, že se člověk vrací, byla čím dál víc klidnější. Doma o samotě nic neničí, spíš se nezapomene podívat na linku či sporák, jestli tam náhodou nezůstalo něco k snědku. Na člověka se hodně fixuje. Výhodou by bylo, kdyby mohla občas chodit s páníčkem třeba do práce, aby si postupným zvykáním a trénováním zvykla na samotu doma, tak jak to po pár týdnech zvládla i v současné rodině. Nejraději je ale po boku svého pána.
Na vodítku chodí ukázkově a procházky s ní jsou jedna radost. V oplocence jí docela šlo i přivolání, ale jakmile se za plotem objeví běžící pes, zapomíná na dobré vychování.
Pro Biddy hledáme domov, kde bude jedináčkem, protože jako jedináček bude naprosto senzační. Některé způsoby hry jiných chlupáčů nechápe a při běhu přepíná do loveckého módu. Bude-li se pohybovat volně na oploceném psím hřišti nebo loučce ve společnosti jiných hafanů, měla by mít na nose košík. Ke kočičkám je nevhodná.
Jedinou nepatrnou vadou na její kráse je o několik centimetrů kratší ocásek. Pár posledních článků muselo být amputováno, protože jím vrtěla skoro neustále, rychle a zběsile, zkrátka tak, že si ho nepřetržitým narážením do futer, zdí a klecí poškodila. V současné chvíli se ocásek během horlivého vítání opět čerstvě obouchal, takže je v hojivém procesu.
Měří přibližně 65-66 cm.

Adopční poplatek je v případě readopce ve výši 3.000,- Kč.

Líbí se vám tahle černá chlupatá princezna? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Biddy.
datum narození:2017-12-09
země:Irsko
barva:černá s bílou náprsenkou
pohlaví:fena
čip: 972274000452905
tetování: SD EPI
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v novém domově!
adopční poplatek: na dotaz


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)