Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Roxy (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:Lobnamna Roxy
plemeno:greyhound
Roxy je dvouletá žíhaná chrtička s čokoládovýma očima.
Tahle greyhoundí aristokratka je princezničkou do slova a do písmene. Je to nezávislá a sebevědomá holka, která má ráda svobodu a z ničeho si nedělá vrásky. Nechybí jí ani určitá dávka drzosti, hravosti a smyslu pro humor.
V azylu u našich irských přátel žije v domě, kam se ovšem de facto chodí jen nadlábnout a vyspat. Jakmile se ráno otevřou dveře, jde ven, zmizí kdesi na dvoře a mnohdy je vidět až večer, když se zase zavírá. Jak se jí zlíbí, trajdá si sem a tam, ven a dovnitř. Zkrátka dělá si, co chce. A rozhodně k vám nepřijde, kdykoliv si usmyslíte. Přijde, až pokud ona sama bude chtít. A protože na celodenní hru na babu naši irští přátelé v azylu nemají čas, do ničeho ji nenutí a ponechávají jí volnost.
Když se ovšem rozdávají dobroty, je čas hlazení nebo se jde na procházku, stojí ve frontě se všemi ostatními.
Života si užívá v ne moc rychlém tempu. I když je to ještě mladé děvče, není přespříliš aktivní a energická. Většinou si venku najde nějaké klidné místo, tam si lehne a pozoruje odtud dění a svět kolem sebe.
Na procházky chodí ráda a na vodítku se pohybuje velmi dobře.
Pro rodinu s malými dětmi je nevhodná. V rodině, kde jsou ale děti větší, rozumné (prostě takové, které ví, jak se ke zvířatům správně chovat), zakotvit může.
Se všemi ostatními chrty vychází skvěle. Je přátelská, nekonfliktní a velice společenská. Vzhledem ke své povaze a princeznovským vrtochům se v azylu pohybuje ve společnosti chlupáčů všech chrtích skupin z kotců i z domu. Se žádným z hafanů nemá problém, stejně tak oni s ní. Kamarádský vztah má i k pejskům menším. Bez potíží vychází s místním Jack Russell teriérem. Ke kočičkám je nevhodná.
Pro Roxy hledáme domov v domku se zahradou a rodinu, která jí dopřeje volnost a které nebude vadit, když Roxy třeba stráví celé odpoledne brouzdáním po zahradě. Zkrátka rodinu, která bude mít pochopení pro Roxyinu nespoutanost a svobodného ducha. Když ji v novém domově přivítá chlupatý kamarád, zlobit se určitě nebude. Je na psí společnost zvyklá.
Roxy neprodělala žádné závažné zranění a měří přibližně 70 cm.

Líbí se vám tahle dlouhonohá princezna? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Roxy.
datum narození:2019-02-11
země:Irsko
barva:žíhaná
pohlaví:fena
čip: 972274000524155
tetování: UT IIQ
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd: listopad 2021
stav: v novém domově!
adopční poplatek: na dotaz


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)