Nástěnný a stolní kalendář
Chrti v nouzi pro rok 2022!

Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2022.
Autorem snímků v nástěnném kalendáři je tentokrát Roman Juříčka. Snímky byly pořízeny na řadě zajímavých míst - hrady Šternberk a Bouzov, zámek Plumlov, v Olomouci pak Kostel sv. Mořice, Parkánové zahrady, Klášterní Hradisko a Svatý Kopeček, Přerovské městské hradby a Dominikánský klášter v Českých Budějovicích. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří umožnili pořízení snímků na těchto jedinečných místech České republiky.
Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z rodinných archivů adoptivních rodičů.

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za poštovné a balné, která je ve výši 75,- Kč

Zasíláme přes Zásilkovnu.
OBJEDNÁVKY S TYPEM KALENDÁŘE A POČTEM KUSŮ, s vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem Zásilkovny (https://www.zasilkovna.cz/pobocky) zasílejte na e-mail chrtiaukce@seznam.cz.

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Lily (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:
plemeno:greyhound
Lily je milá greyhoundí holčička, které budou v červenci 4 roky. Je to jemná, křehká a velmi něžná chrtička.
V novém prostředí a obklopena neznámými lidmi je zpočátku tahle děvenka plachá a nejistá. Bude potřebovat zkušenějšího páníčka, trpělivého a empatického. Zkrátka takového, který jí dopřeje dostatek času, aby se se vším novým ve svém okolí důkladně seznámila a sžila.
V Irsku sdílela kotec s greyhoundím kamarádem Brandym a jejich soužití bylo bez jakýchkoliv problémů. Lily je nekonfliktní a přátelská ke psům i fenkám. Když šla na procházku společně s Brandym, na vodítku se chovala dobře a klidně. Ocitla-li se však sama, byla velmi nejistá, nesvá a snažila se co nejrychleji dostat zpět do azylu, do svého kotce. Proto pro Lily hledáme domov, v němž jí bude dělat společnost jiný pejsek, vyrovnaný a pohodový. Takový, který jí dodá jistotu a sebevědomí, a bude jí vzorem, průvodcem a rádcem.
Do domácnosti s kočičkou ji - vzhledem k jejímu loveckému instinktu - nedoporučujeme.
Lily není vhodná do rušného prostředí velkoměsta. Nejlepší pro ni bude domov v nějaké méně živé lokalitě, venkovské, ale klidně i městské.
Neprodělala žádné závažné zranění, je v dobré kondici a měří přibližně 63 cm.

Lily do České republiky přijela květnovým transportem a nyní se nachází v laskavé péči dočasných opatrovatelů. A co o ní můžeme po třech týdnech strávených v dočasném domově říci?
LIDÉ
Jak jsme předpokládali, zpočátku byla Lily v novém prostředí k cizím lidem nedůvěřivá. Dočasní rodiče jí ale dopřáli dostatek času a prostoru, aby se rozkoukala, na Lily nijak netlačili, a ta si k nim našla cestu sama a teď už si pro pohlazení chodí s nadšením, ráda se mazlí a své lidi vítá s vrtícím ocáskem. Na dočasnou mamku si zvykla brzy, cesta k taťkovi byla svízelnější. Toho se na začátku dokonce bála. I k němu si ale cestu proklestila a dnes jsou z nich kamarádi.
DĚTI
Ve společnosti malých, hlučnějších dětí v častém pohybu se Lily necítí dobře. Pokud najde domov v rodině s dětmi, nejlépe jí bude s dětmi staršími (ve věku 10 a více let), které ví, jak se ke zvířatům správně chovat.
OSTATNÍ PSI (velcí a střední)
Aby byla Lily uvolněná a cítila se bezpečně a sebejistě, potřebuje společnost jiného, vyrovnaného a pohodového hafana. Nezáleží na tom, zda se jedná o fenu či psa, protože Lily je nekonfliktní a kamarádská k chlupáčům bez rozdílu pohlaví, věku či plemene. Společné procházky a aktivity s nimi si užívá a v psí společnosti se cítí skvěle.
OSTATNÍ PSI (malí)
S nabytým sebevědomím se začíná naplno projevovat Lilyin lovecký instinkt a na pejsky malé velikosti reaguje bouřlivě. Proto ji bohužel nemůžeme doporučit jako společnici k malému chlupáčovi.
ŽIVOT V DOMÁCNOSTI
Jako většina chrtů, i Lily byla - po rozkoukání se - zvědavá, co dobrého je na stole či lince, nebo třeba v odpadkovém koši. Nechá si ale domluvit a nastavená pravidla respektuje.
Žebrat o pamlsky ovšem umí na jedničku s hvězdičkou.
Zpočátku měla problémy s hygienou a ničením věcí v době odloučení od člověka. Každým dnem ale dělá obrovské pokroky a chod domácnosti chápe čím dál lépe.
VHODNÉ PROSTŘEDÍ
Život v klidnější, ne příliš živé lokalitě by byl pro Lily ideální. Po boku psího kamaráda ovšem nemá problém fungovat i v prostředí trochu rušnějším. V dobré psí společnosti totiž není neklidná a neřeší takové věci jako například cizí lidé, auta, cyklisté, maminky s kočárky a podobně. Ale opravdu po svém boku musí mít chlupatého pohodáře, který jí bude oporou.

Až Lily najde nový domov, bude stát opět na nové startovní čáře. Opět bude potřebovat čas, aby se se vším novým důkladně seznámila a našla si cestu ke svým lidem. A opět se bude potřebovat opřít o nějakého chlupáče, který ji životem bude provázet. Ale i na tuhle chrtičku určitě někde čeká báječná rodinka se senzačním chlupatým kámošem.

Rádi byste nabídli své srdce téhle krásné chrtí víle? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Lily.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2017-07-24
země:Irsko
barva:černá
pohlaví:fena
čip: ano
tetování: ano
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd: květen 2021
stav: v novém domově!


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)