Zveme Vás na VELKÝ CHRTÍ SRAZ 2021

3. - 5. 9. 2021
Autokemp U letadla, K Hrázi 515, 538 07 Seč

Ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových chatkách nebo pokoje v hlavní budově. Stravování – na výběr plná penze či polopenze.
www.autocamp.estranky.cz
Ceny ubytování
Objednávejte přímo u pana Frisse, telefon: 739 730 732, autocamp.friss@seznam.cz.
Příjezd na sraz je možný již v pátek od 16 hod. Těšíme se na vás!
Máte-li dotaz, prosíme, pište na náš mail.
 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Utah (lurcher | VOLNÝ K ADOPCI)

druhé jméno:
plemeno:lurcher
Představujeme vám takového irského tak trochu pana Dášenku. Utah - přezdívaný též Johnny Utah - je přibližně dvou až tříletý větší sladký lurcher.
V současné době je v dočasné péči jedné skvělé irské rodiny. Žije na předměstí Dublinu a každý den podniká výlety do Phoenix Parku. Předměstské (a už vůbec ne městské) prostředí ale není nic pro něj. Děje se toho tam příliš, Utah je roztěkaný a nesoustředěný, a přizpůsobit se městskému životnímu stylu mu vůbec nejde. Město ho dusí a cítí se v něm stísněně. Tenhle chlupáč potřebuje roztáhnout křídla a rozlétnout se. Proto pro něho hledáme domov v domku s větší oplocenou zahradou v klidnější venkovské lokalitě. Když ho tam přivítá živější psí kamarád, bude štěstím bez sebe.
Utah je úžasný, ale velmi nápadný a nepřehlédnutelný klouček, kterého je všude plno. Je vždy v dobré náladě a vše prožívá s obrovským nadšením. Temperament a hravost mu rozhodně nechybí, rád se zapojuje do různých aktivit a přetahuje o hračky. Abyste zaměstnali mozek tohoto chlapce, budete muset vymyslet pár her a ty, které znáte, možná budete muset trochu vylepšit. ;)
V domě je čistotný a docela tichý. Je ale opravdu nemotorný a neohrabaný, a vždy vás rozesměje jeho originální a jedinečný přístup k používání pohovky. Někdy tráví čas a s oblibou v noci i spí v kleci. Je součástí domácnosti, je na ni zvyklý a kdykoliv má potřebu, najde v ní útočiště.
Postupně se učí být doma sám. Kratší dobu to zvládne, ale v určité chvíli začne přemýšlet, jak by mohl svůj dlouhý nos a ještě delší nohy využít. Není ničitelem věcí, ale zkrátka se nudí. Také není radno nechávat bez dozoru jídlo, třeba na stole či kuchyňské lince. Pokud to uděláte, jistojistě o svoji nedělní pečínku nebo bábovku přijdete. Dočasní opatrovatelé s ním neustále pracují a snaží se o to, aby jeho začlenění do domácnosti bylo co nejúspěšnější.
K lidem je přátelský a doslova je zbožňuje. S nadšením a radostí je vítá a dává najevo, že je rád vidí. Po počáteční euforii se ale zklidní.
Procházku si s tímhle klukem moc neužijete. Chůze na vodítku mu nejde a většinu procházky bude Utah vlát někdy před či nad vámi. Jako vhodnější manipulační prostředek se u něho osvědčil postroj spíše než obojek. I z tohoto důvodu pro něho hledáme domov, kde bude mít k dispozici dostatečně velkou, bezpečnou a kvalitně ohrazenou zahradu. Aby mohl běhat, dovádět, radovat a veselit se... zkrátka aby měl kde upustit páru. Opravdu to není žádný lenoch a gaučový povaleč.
Při hře a seznamování s novými psími kamarády nosí Utah náhubek. A tak by tomu mělo být i na druhé straně. Je to velký šprýmař a prudkost a bouřlivost jeho chování se ostatním chlupáčům nemusí líbit. Náhubek tedy nenosí z důvodu agresivity, ale jako prevenci před nehodami, když se příliš uvolní nebo nabere velkou rychlost.
Utah není vhodný do domácnosti s dalšími malými domácími mazlíčky či kočičkami. Nedoporučujeme ho ani k malým pejskům. Za společnost většího temperamentního, aktivního a hravého kamaráda ale bude nesmírně rád.
Do rodiny s malými dětmi umístěn nebude. Pokud k dětem, tak leda větším, rozumným, v dospívajícím věku.
Ideálním páníčkem pro Utaha je člověk, který bude mít pochopení pro všechny jeho trapasy... který se bude smát jeho věčně rozevlátým uším... který mu pevně a jasně nastaví pravidla a vytyčí mantinely... který mu ale zároveň s trpělivostí, tolerancí, empatií a odhodláním pomůže zklidnit se a usadit v novém prostředí a domově.
Utah měří 83 cm od země k temeni hlavy, 69 cm od země k ramenům.

Troufáte si krotit tenhle "pytel blech"? Neznáte slovo nuda a chtěli byste aktivního mladého kamaráda? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Utah.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2018-00-00
země:Irsko
barva:bílý s černými znaky
pohlaví:pes
čip: 972274200053348
tetování: ne
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd: květen 2021
stav: VOLNÝ K ADOPCI


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)