Zveme Vás na VELKÝ CHRTÍ SRAZ 2021

3. - 5. 9. 2021
Autokemp U letadla, K Hrázi 515, 538 07 Seč

Ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových chatkách nebo pokoje v hlavní budově. Stravování – na výběr plná penze či polopenze.
www.autocamp.estranky.cz
Ceny ubytování
Objednávejte přímo u pana Frisse, telefon: 739 730 732, autocamp.friss@seznam.cz.
Příjezd na sraz je možný již v pátek od 16 hod. Těšíme se na vás!
Máte-li dotaz, prosíme, pište na náš mail.
 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Tina (greyhound | v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI)

druhé jméno:Saffrons Tina
plemeno:greyhound
Tina je skoro sedmiletá greyhoundí kráska.
Byla úspěšnou závodnicí a po skončení dostihové kariéry se ještě v roce 2019 stihla stát maminkou pěti štěňátek. Když už však svému majiteli neměla co dát, opustil ji a péče o ni se ujal jeden z irských azylů. Dostala tak šanci na nový a lepší život.
Tinu jsme do České republiky přivezli v lednu, aby mohla trávit čas v domácím prostředí láskyplné dočasné péče, a také proto, abychom ji lépe poznali, než pro ni začneme hledat ten nejlepší domov pod slunkem. Nadešel pravý čas a Tina je připravena ucházet se o něčí srdce.
Její dočasná mamka o ní říká, že je to úžasná, šikovná, učenlivá a chytrá holčička.
Se svými dočasnými psími brášky vychází skvěle, učí se od nich a s jejich pomocí zjišťuje, jak báječný život uprostřed milující rodiny je. Ráda si s nimi zadovádí a přátelské vybídnutí ke hře u ní nikdy nezůstane bez odezvy. Je nekonfliktní, do cizího pelíšku ani mističky nechodí a respektuje prostor ostatních chlupáčů. Když se ocitne sama bez svých psích kamarádů, je nesvá a bezradná. Proto bychom byli rádi, aby ji v novém domově přivítal vyrovnaný psí parťák.
V domácím prostředí se Tina zabydlela velice dobře. Občas má stěhovací náladu a odnese si pár věcí (třeba plyšáky nebo dálkové ovládání) do pelíšku. Nic ale neničí, jen si vytváří sbírku. ;)
Ovšem v noci zatím spí s rozsvíceným světýlkem. Nevíme, co prožila a jaké nepříjemné zážitky má za sebou, ale někdy se dívá na strop a ze tmy je nervózní. Chvílemi si také schovává hlavu třeba do dek nebo pod pelíšek či postel. Sem tam se probudí a postaví, když však zjistí, že je vše v pořádku, uklidní se. Ze začátku měla tendence někam se schovat celá. To vše ale statečně překonává.
Tina je moc snaživá děvenka a lidem - po odeznění počáteční ostražitosti a ostychu - věří. Chce si nechat pomoci a moc hezky spolupracuje. Miluje zahradu a pohyb na ní, ale venku mimo ni zatím ještě bojuje se vším novým - je plachá a opatrná, cizích lidí se straní, leká se hlučných zvuků na ulici, maminek s kočárkem, křičících dětí… ale nechá se uklidnit, stačí okamžik počkat a procházka může pokračovat, na vodítku chodí moc hezky. Zvládla už v pohodě návštěvy v jiné rodině i u veterináře.
Dobře a rychle se socializuje, přes noc už vydrží bez loužičky. Přes den s ní dočasná mamka trénuje samostatnost a být sama doma 4-5 hodin už zvládá skvěle.
Tina je zdravá, má za sebou i RTG, a tak víme, že záda i klouby má v pořádku. Dočasná mamka jí dopřává i masáže a aromaterapii na zklidnění a odstranění bubáků z minulosti. Holčičce jen chybí pár zoubků a drápek na jedné z předních nohou, který už nedoroste.
Tinuška rozkvétá každým dnem a distingovaná dáma ukazuje i svoji druhou stránku - tu radostnou a šťastnou. S lidmi, kterým důvěřuje, se ráda mazlí a je jim vděčná za každé pohlazení a pozornost. Když je na zahradě, kde se cítí dobře a v bezpečí, ráda si zaběhá a stává se z ní veselá čiperka a hravá rošťanda. A právě proto pro Tinku hledáme domov v domku se zahradou v klidnějším prostředí. Pokud v rodině s dětmi, tak jen většími, rozumnými.
S ostatními psy vychází bez problémů, jen ty úplně maličké zatím nepotkala. Tina je ale lovec, a tak ke kočkám, ani jiným domácím zvířátkům vhodná bohužel není.

Tahle nesmělá černá víla hledá lásku a báječný domov. Máte-li velké srdce a v něm místo právě pro tuhle holčičku, napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Tina.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2014-05-21
země:Irsko
barva:černá s bílou náprsenkou
pohlaví:fena
čip: 972274000238267
tetování: ano
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)