Zveme Vás na VELKÝ CHRTÍ SRAZ 2021

3. - 5. 9. 2021
Autokemp U letadla, K Hrázi 515, 538 07 Seč

Ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových chatkách nebo pokoje v hlavní budově. Stravování – na výběr plná penze či polopenze.
www.autocamp.estranky.cz
Ceny ubytování
Objednávejte přímo u pana Frisse, telefon: 739 730 732, autocamp.friss@seznam.cz.
Příjezd na sraz je možný již v pátek od 16 hod. Těšíme se na vás!
Máte-li dotaz, prosíme, pište na náš mail.
 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Rio (greyhound | v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI)

druhé jméno:Suirview Rio
plemeno:greyhound
Představujeme vám Ria, čtyřletého překrásného greyhounda se srdcem tak velkým jako není ani samotný vesmír.
Život se s ním nemazlil a postupně ho připravuje o zrak. Na pravé oko už nevidí vůbec, na levé velmi špatně. Riovi byla diagnostikována genetická choroba - onemocnění progresivní retinální atrofií. Odhadem do jednoho roku by měl ztratit i zbytky zraku v levém oku. Progresivní retinální atrofie je dědičnou oční vadou, která se bohužel nedá léčit a toto onemocnění vždy končí úplnou ztrátou zraku.
Rio ale se svým hendikepem bojuje až neuvěřitelně statečně a mnohdy byste slepotu z jeho chování ani nevytušili.
Je to velmi milý, přátelský a kontaktní klouček. Po mnoha dlouhých letech konečně poznává, že člověk je přítel, a nejraději by bez jeho přítomnosti nebyl ani vteřinu. Je neskonale vděčný za každé objetí a pohlazení.
Tím, co ve svém novém domově bude potřebovat nejvíce, je opora. A to nejen oporu ve svém páníčkovi, ale také v psím kamarádovi - velikostně podobném, vyrovnaném, kontaktním a empatickém. V chlupatém příteli, který Riovi zrak částečně nahradí, bude ho domovem a prostředím okolo nich provázet a ukáže mu tu správnou cestu. Cestu k mističce, k pelíšku, ven z domu i venku na procházce.
Zpočátku byl v dočasném domově - a takový bude ze začátku i ve svém domově novém, trvalém - zdrženlivý a hodně tápal. Samozřejmě pochopitelně! Chvilku mu trvalo, než zjistil a zapamatoval si, kde je právě miska, kde pelíšek, kde končí chodník a začíná tráva, kde se vstupuje ze zahrady do domu a podobně. Je ale velmi vnímavý a na řád a chod domácnosti si rychle zvyká. A právě každodenní rutina a stálá a neměnná pravidla jsou pro tohoto chlupáče nezbytná. Takže žádné stěhování věcí z místa na místo či zapomenuté předměty doma i na zahradě, což by pro Ria představovalo komplikace a překážky.
Je to veselý a šťastný chlupáč, který se těší z běžných věcí. Rád poznává nové lidi, obzvláště když hladí a mají po kapsách schované piškotky. Rád se válí v měkké zelené trávě na zahradě, kde tráví hodně času. Velkou radost má, i když se jde na procházku klidným prostředím, kde ho nerozptyluje moře zvuků nebo hlučná auta. Na procházce jde přitisknutý k vaší noze nebo ve vaší bezprostřední blízkosti, a i tak má často potřebu se vás dotýkat, aby se ujistil, že jste stále u něho.
Doma je klidný, rád si poleží a moc rád se mazlí.
Pro Ria hledáme domov v domku se zahradou. Domek by měl být nejlépe přízemní s bezbariérovým vstupem, protože schody by pro slepého pejska mohly představovat velké nebezpečí. Podlahy by neměly být kluzké. Zahrada by měla být rovná, jednoduchá, bez složité členitosti terénu a nejrůznějších překážek a nástrah (bazén, nářadí, záhony, skalka a podobně). Možná byste se divili, ale i on si totiž rád zaběhá.
Pokud o Ria projeví zájem rodina s dětmi, tak jen většími rozumnými, které budou zcela chápat podstatu a dopady jeho hendikepu a budou se k němu chovat ohleduplně a citlivě.
Rio je greyhound, tedy i on je psem s loveckým instinktem. Díky ztrátě zraku se o to více soustředí na ostatní funující smysly. To, že kořist nezaregistruje zrakem, neznamená, že ji necítí. Opatrnost a obezřetnost na procházkách je tedy rozhodně na místě. Rio proto NENÍ vhodný ke kočkám ani jiným drobným zvířatům.
Rio váží 30 kg.

Rio je naprostý úžasňák a hledá ten nejúžasnější domov pod sluncem. Pokud si myslíte, že právě vy Riovi dokážete nabídnout a poskytnout vše, co potřebuje, napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Rio.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2016-11-01
země:Irsko
barva:černý
pohlaví:pes
čip: ano
tetování: ano
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v dočasné péči
PŘIPRAVEN IHNED K ADOPCI


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)