Zveme Vás na VELKÝ CHRTÍ SRAZ 2021

3. - 5. 9. 2021
Autokemp U letadla, K Hrázi 515, 538 07 Seč

Ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových chatkách nebo pokoje v hlavní budově. Stravování – na výběr plná penze či polopenze.
www.autocamp.estranky.cz
Ceny ubytování
Objednávejte přímo u pana Frisse, telefon: 739 730 732, autocamp.friss@seznam.cz.
Příjezd na sraz je možný již v pátek od 16 hod. Těšíme se na vás!
Máte-li dotaz, prosíme, pište na náš mail.
 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci

Flo (greyhound | rezervován)

druhé jméno:Shunters Melody
plemeno:greyhound
Flo je skoro sedmiletá greyhoundí holčička, která k nám přicestovala již 19. září loňského roku a svůj domov našla na Slovensku. Po dohodě s rodinou se však nyní snažíme téhle moc milé a něžné děvence klidnější povahy najít domov nový.
Flo ráda lenoší a relaxuje. Jejím nejoblíbenějším místem a věcí v domácnosti je měkký pelíšek nebo gauč. Ale nemyslete si, že pořád jen spí a odpočívá. Ani náhodou. Má moc ráda procházky. Venku je poslušná a na vodítku chodí dobře.
S ostatními psy vychází skvěle. Ke kočičkám vhodná není.

A nyní k Flo od její současné rodinky:
- povaha... Flo si těžko zvyká na nové prostředí, zpočátku jí trvalo několik týdnů, než se přestala každé ráno zvukově projevovat, hlasitě kňučet, až vyplakávat (spí v oddělené místnosti, kde je sama). Pokud se ocitne znovu v novém prostředí se starými pravidly (během lockdownu jsme přechodně změnili bydliště - z bytu do domu), opět se zvukově projevuje a trvá jí přibližně stejně dlouho si zvyknout. Hrát jsme ji viděli za celou dobu asi jen 7krát. Drtivou většinu dne stráví v pelíšku, odkud sleduje okolí, a ze všeho nejraději má venčení a hlazení. Pokud chce jít ven nebo jíst, přijde za člověkem.
- reakce a vztah k ostatním lidem... Má pozitivní vztah k cizím lidem (bez ohledu na pohlaví), každého ráda vítá. Venku se setkala i s dětmi a neměla s nimi žádný problém. Obecně je mezi lidmi oblíbená.
- chování venku... Venku je kontaktní, častokrát se zastaví u lidí a má o ně zájem. Totéž platí i pro psy - malé, střední, velké. Na velikosti nezáleží, nebojí se, postoj má neutrální. Na vodítku chodí zcela ukázkově, bez komplikací při procházkách v lese. Avšak trhá sebou při kontaktu s autíčky na dálkové ovládání, na to je třeba dát si pozor. V oploceném výběhu se psem se chová podobně, spíše se věnuje svým zájmům, než jiným psům (běhá, ráda skotačí i s lidmi).
- vztah k malým pejskům... Kočky, ježky, kachny loví. S malým psem byla chvíli v jedné domácnosti (se starším chlupáčem) a moc si ho nevšímala. Někdy je venku více kontaktní k malým psům.
- doma... V souvislosti se separační úzkostí na začátku po pár hodinách, kdy byla doma sama, trochu zničila dveře a rozkousala internetový kabel, co šel pod dveře, jinak věci neničí. Nejdéle doma vydržela cca 9 hodin bez vyprázdnění, když nikdo nebyl doma. Během noci vydrží i 12 hodin. Jídlo nekrade, jí dvakrát denně, není vybíravá. Učili jsme ji povely v angličtině, zná come/stay/place/okay. Koupili jsme jí několik hraček, ale ignorovala je, zato má aktivní zájem o svíčky, tužky a rukavice.
- cokoliv dalšího... Ráda sleduje dění z terasy, jinak je klidná, ale potřebuje být s člověkem nebo jiným zvířetem. Má ráda dentální hygienu, je zvyklá na čištění zubů několikrát týdně. Zoubky má vyčištěné ultrazvukem. Srst má celkem lesklou, od převzetí jsme ji nekoupali ani jednou, nemá problém s vyčesáváním a jen málo líná. Nebojí se vodních ploch, jednou dokonce vlezla za kachnou do vody.

Možná si nyní po přečtení těchto řádek říkáte:
"A co je s touhle holčičkou vlastně v nepořádku?"
Shrneme to tedy a objasníme i těm, kterým důvod readopce stále není jasný. Flo trpí separační úzkostí a těžce snáší samotu a odloučení od člověka. Projevy separační úzkosti u ní nejsou nijak "brutální". V nepřítomnosti člověka se Flo nechová jako demoliční komando, nezůstává za ní prach a popel, ani se naschvál v nepřítomnosti člověka nevyprazdňuje. Ale když ji zkrátka člověk nechá samotnou, umí se velmi hlasitě ozvat a dát najevo, že jí to není po chuti. A v bytě obklopeném jinými byty a sousedy tohle rozhodně není příjemné. Byt tedy pro Flo není vhodným prostředím, a je jedno zda se jedná o byt v panelovém nebo třeba činžovním domě. Vhodným zkrátka pro ni není prostředí, v němž se na kultuře bydlení podílíte s řadou cizích lidí, kterým Floiny hlasité projevy mohou znepříjemnit život. Ideální by pro ni byl domek. Schválně jsme nenapsali domek se zahradou, protože Flo nutně zahradu nepotřebuje. Stačí jí pravidelné procházky. Ale domek proto, že jeho stěny nejsou papundeklové a nepronikne jimi i zvuk padající lžičky na zem. Lépe zvládat samotu by jí mohl pomoci i psí kamarád.
Je v dobré kondici a kromě amputovaného posledního článku druhého prstu na zadní levé noze nemá žádné zdravotní potíže. Snad jen nožku občas odlehčí, když to přežene s aktivitou nebo se vydá na delší procházku. Pohyblivost končetiny však není nikterak omezena.
Měří 68 cm.

Adopční poplatek je v případě readopce ve výši 3.000,- Kč.

Zaujala vás tahle sympatická dlouhonohá holčička a máte volné místo na gauči i v srdci? Napište nám na e-mail chrtivnouzi@email.cz nebo klikněte na políčko Zeptejte se na pejska Flo.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2014-05-17
země:Irsko
barva:černá
pohlaví:fena
čip: ano
tetování: ano
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: rezervován


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)