Nástěnný a stolní kalendář
Chrti v nouzi pro rok 2022!

Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2022.
Autorem snímků v nástěnném kalendáři je tentokrát Roman Juříčka. Snímky byly pořízeny na řadě zajímavých míst - hrady Šternberk a Bouzov, zámek Plumlov, v Olomouci pak Kostel sv. Mořice, Parkánové zahrady, Klášterní Hradisko a Svatý Kopeček, Přerovské městské hradby a Dominikánský klášter v Českých Budějovicích. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří umožnili pořízení snímků na těchto jedinečných místech České republiky.
Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z rodinných archivů adoptivních rodičů.

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za poštovné a balné, která je ve výši 75,- Kč

Zasíláme přes Zásilkovnu.
OBJEDNÁVKY S TYPEM KALENDÁŘE A POČTEM KUSŮ, s vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem Zásilkovny (https://www.zasilkovna.cz/pobocky) zasílejte na e-mail chrtiaukce@seznam.cz.

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Laura

(Autor blogu: Zdenka | Zobrazit přehled článků blogu)

Laura - naše zlatíčko


Laura ničitel

článek ze dne: 08. 04. 2011

Tak Laurinka nám od vánoc pěkně vyrostla, ale také zlumpačila. Když přijdu domů začínám se děsit už když  odemykám. .Zprvu jsem si myslela, že problém je v tom , že jsou doma dlouho samy ,ale mé polední kontroly nic neřešily.Po devastaci sedačky , kdy poklidně s  Dášenkou spinkaly a čekaly na můj příchod, jsem jednoho dne našla dvě části sedačky  s pečlivě rozepnutými zipy a náležitě vykousanou náplní, na které ležely.Dodnes nechápu jak ty umělohmotné tenké zipy rozepnula , aniž by je poškodila.Tím pobyt v obytné kuchyni, či obyváku pro mé psy skončil


Přesunula jsem je na chodbu. Tady není co ničit. Jo to jsem si myslela. Zajímavé je , že botníku si všimla Laura až po týdnu a lehce ho ukousla.Nadala jsem sama sobě do blbců, na botník ušila potah a pro jistotu ho před odchodem do práce zabalím do starých natahovacích  prostěradel, hezky po d nábytek , no dá to zabrat. Nicměně naučila se ho rozbalovat poměrně rychle. Přesun botníku na WC je složitý, takže už to neřeším. Laura už zřejmě naznala, že okousaný je už dost a přestala si ho všímat.


Tak jsem si myslela,že bude klid .Opouštím psy v záplavě hraček a kostiček.Tak největší šok pro mě byla díra ve zdi. Tak na půl tenisáku naštěstí za odsunutým botníkem.Nedostatek vápníku jsem vyloučila,  coby veterinář Lauře dávám Vitamin Cal.


K dnešnímu dni máme ještě další dvě díry . mám nový domeček, dřevostavbu a coby samotná ženská prostě nevím , co s tím.Jak to opravit Další problém je zahrada.Na podzim jsem si vybudovala skalku, u plotu vysadila sazenice turkmenského brestu. To bylo nerozvážné, ale to jsem Lauru neměla.


Zahradu řeším tak, že jsem zašpagátovala co se dalo.Z brestu asi nebude nic .Většinou je ukousnutý u země.Ted spolu hrajeme hru. Laura hodí oko , jestli koukám , honem kousne a já navazuju.Uzlíků máme nepočítaně.Ale myslím, že to bude dobré. Zahradu rozdělím Laura s Dášenkou budou mít půlku a já snad budu koukat na skalku.


Jinak je šťastná, lítá po zahradě ,umí pár základních povelů ,závodí se sousedovic  krysaříkem.A potom se rozvaluje na pohovce a blaženě se usmívá.Já tu získala pověst jako praštěná doktorka co má na zahradě Štaflíka a Špagetku a v zimní zahradě norské a mývalí kočky , na které se chodí dívat maminky s kočárky.


 


 

 

Komentáře k článku

helda
Hups:-)
(helda, 09. 04. 2011)

Zdravíme z Logánkova Laurinku a její trošku zdrcenou paničku. Naprosto chápu Vaše rozpoložení, doteď se mi nechce z práce chodit první domů, protože očekávám to nejhorší co zase ten puberťák provedl. Musím ale říct, jak se blíží jeho první narozeniny, opravdu se uklidňuje. Díru ve zdi nemáme, ale okousaný všechen dřevěný nábytek, vykousanou sedačku, dvířka od schodů....vše skoro nové, ale já se naučila skromnosti:-), paniček to teda nesl těžce, ale už se to zlepšuje...zkoušela jste ty interaktivní hračky? Nám také pomohlo proti úplné devastaci ho vyběhat, každý den po poledni ho berem vyběhat na pole, ovšem víc se samozřejmě utaháme my než psi, ale vydrží potom do šesti bez vážnějších potíží..


Taky si občas připadám jak blázen:-) Logi když začne vyvádět,  třeba se něčeho lekne a sekne se....jéééje. Já se prostě už maskuju.Brýle, kšiltovka, kapuce:-)) a doufám, že mě nikdo nepozná:-)


Držíme palce abyste ty nejhorší měsíce zvládli. Hlavně všechno schovávat, nic nového nekupovat a na sebe jen staré hadry:-) Já mám třeba všechny bundy prokouslé.....:-)


Zdravíme z Logánkova


PS: Odkud vlastně jste?

 
Baffy
(Baffy, 09. 04. 2011)

Zdravíme od Nováčků, s Bafčou jsme na tom dost podobně. Co se týče nábytku, okousala Baffynka "jen" nohu od stolku a botník, ale vše nám vynahradí vykonáním potřeby po tom, co si dovolíme nechat ji doma samotou. I když je vyvenčená, za každou cenu to ze sebe vytlačí, rozšlape to po bytě, přeběhne po gauči a na uvítanou na mě hodí tlapky a štěstím se počůrá.


S největší oblibou kuchá polštářky, plišáčky, chroupe plastové lahve, knížky, propisky a igelitové pytlíky s botama trhá na cucky. Jednou se jí povedlo ukořistit můj mobil, který vytáhla z kapsy u bundy a pyšně mi z něho přinesla baterku. I když má všude otisky zoubků, mobil stále šlape Winkjak má.


Před páníčkem se snažíme všechny škody maskovatInnocent, ale Bafča má největší zlobivou vždy, když je páníček doma.


Jednou z toho snad všichni vyrostu.  Zatím držíme palce a pevné nervy po dobu dospíváníSmile

 
Zdenka
Odpověď
(Zdenka, 09. 04. 2011)
Zdravím, díky za odpovědi, vychovala jsem už více štěňat,takže zkušenosti mám,je to prostě štěně.Možná je to tím, že už jsem na to sama.Ale všechno se dá zvládnout,naštěstí není žádný páneček, který by se rozčiloval.Fakt je ten, že dcera má Duffy a taky na díry nevěřícně koukala. Duffy přes den spí.Tak nezbývá než věřit, že z toho vyroste a zklidní se.Celé odpoledne běhá po zahradě, potom padne.Co jsou to vlastně interaktivní hračky._Nechám si poradit.Bydlím ve Starovicích 4 km před Hustopečemiu Brna.
 
dadynka
(dadynka, 10. 04. 2011)

No pane, jo, to je naděleníSurprised, ale "děcka" jsou holt "děcka". Na druhou stranu, moje princezna byla čtyřletá, když přijela, nyní má šest a spoušť v bytě taky dokázal nadělat. S tou dírou ve zdi....až na panel, tož jsem ji zadělala, poté se objevila kousek vedle, pak se sádrovalo, malovalo a ejhle.....snad vada materiálu

 
dadynka
(dadynka, 10. 04. 2011)

A ještě dodatek - tu "vadu materiálu" se mi podařilo odstranit tak, že jsem celou část zdi pod oknem, která chutnala nejvíce, otapetovala, tapeta drží !Smile

 
tereyska
(tereyska, 10. 04. 2011)

Laurinko, málá ničitelko :-)


hlavně, že jste zdraví a to ostatní se dá výchovou vyšperkovat :-). Zdravím, Terez a Blacky

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 9 plus 0 =

 

Další články v blogu

5) Laura

Zdravím všechny , kteří domov poskytlia také ty , kteří zatím přemýšlí. Laura před třemi lety obohatila můj život a spřátelila se bez problémů s mojí…
 
(25. 12. 2013 | 3 komentáře) zobrazit článek

4) Laura a Duffy Nové fotky :-)

obrázek 1319
obrázek 1320
obrázek 1359
obrázek 1360
obrázek 1358
 
(30. 01. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

3) bez nadpisu

Laura  Tak je to něco přes měsíc ,  co se mně a Dášence trošku změnil poklidný život. Do naší domácnosti přišel nový člen - Laura. Zpočátku to bylo…
 
(22. 01. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

2) Laura s Dášenkou

Laura s Dášenkou skotačí na zahradě.
obrázek 1028
obrázek 1029
obrázek 1030
obrázek 1031
obrázek 1032
 
(03. 01. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

1) Laura

Zdravím všechny , kteří již nějaké chrty mají a také ty, které jsem osobně poznala ve Vanovicích před vánocemi.Že budu mít někdy chrta mě ve snu nenapadlo.Ale v televizi…
 
(28. 12. 2010 | 6 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)