A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Corrigan, Fox (a jejich smečka)

(Autor blogu: Marta | Zobrazit přehled článků blogu)

Corrigan, Fox (a jejich smečka)


Oči jako hvězdy

článek ze dne: 05. 05. 2011

O kom teď bude řeč, tuší asi všichni, kdo ho někdy viděli. Přijel k nám před dvěma týdny, jeho tvářička svítí jako zlato a tmavé oči mu září z černého lemování. Je to náš nový kamarád Foxík. Tedy Foxík, tělesnou stavbou spíše Fox, což nás těší (když večer venčíme, nemusíme se bát).


Do čeho jsme se v prvních dnech s pochopením vžili, společně jsme to odchodili, prožili a i přežili Smile , napíši hned zkraje, pak už bude jen samá chvála:


Foxík, ač pes pevně stavěný, je dušička křehká. Není to úplný mlaďoch, leccos asi prožil (nožička, ouško, i zoubky pošramocené, vše je zahojené, ale zlé vzpomínky jistě zůstaly). Letorou je Foxík živý pozorovatel všeho, co se kolem děje. Nepropadá panické hrůze, ale lidé, jejich hlasy a zvuky lidmi způsobené, přicházející i jen z dálky, ho rozrušují, vlastně se jich bojí. A lidí je v Praze opravdu hodně. Říkám, že bydlíme v tichých ulicích, ale teprve očima Foxíka jsem zjistila, jak je to opravdu. Turisté s jezdicími kufry, metaři s vozíky, matky s dětmi, lidé, vynořující ze ze vchodů do domu, rozveselení návštěvníci divadel, restaurací a hospod, to vše i ve dvě ráno, klidu se prostě dočkat nedá. Hodné lidi, co si jen chtějí popovídat o pejscích, i ty jsem přestala mít ráda. Foxík se jich všech nějak obává. A tak v prvních dnech po příjezdu jen vytahoval krk do výšky, moji ruku z ramene, stříhal ouškama, cupal, dupal, pochodoval, rychle dýchal, a... nečural. Tedy občas ano, samozřejmě. Ale ony intervaly, vyplněné zoufalstvím z nachozených kilometrů (společně s trpělivým Corriganem), mám v živé paměti: 24, 18, 15, 10 hodin. Ale, jako všechno, chce to trpělivost, to všichni víme, jednou ráno bylo vyhráno. I když u nás v ulici opět někdo s něčím "strašil", Foxík si označil popelnici hned po Corríškovi. A tak už to teď dělají pořád, takže "nevenčicí" problém je za námi. Foxíkovo znepokojení lidmi a hlasy (také štěkotem psů) trvá, postupně však otupuje. Tah na vodítku se mění na spořádanou chůzi, Fox jen někdy začne táhnout únikovým směrem. Chce to zastavit se, obejmout, uklidnit (a pokračovat v původní zamýšlené trase!), a pak už většinou jdeme v klidu.


Tohle je opravdu jediná potíž, kterou jsme s Foxíkem měli. To, že Fox, pán v nejlepších letech, velmi důrazně vysvětlil našemu maliňáčkovi, že není jeho nová chrtí manželka, hodnotím opravdu kladně, bylo to jeho svaté právo. Syn šarvátku rozehnal důrazným hlasem, ovčáček pochopil svůj omyl a Fox má zřejmě navždy pokoj od dvorného očichávání (alespoň doma tedy; oni nekastrovaní pejsci jsou z těch našich trochu pomýlení Foot in mouth ).


Naše předchozí čtyři měsíce života s Corriganem byly pohodové a bez problémů, ale stále tu byl pocit, že nám něco chybí (no, přece chrtí kamarád). Příchod Foxíka zcela naplnil mé očekávání, že dva chrti jsou "víc" než jeden. A to tak brzy, že se mi o tom v těch prvních těžkých dnech ani nesnilo. Po dvou týdnech Foxíkova života s námi "kluci" dělají víc a víc všechno spolu, někdy tak synchronně, až je to legrační. Počáteční hraní lehkých šachů o pelíšky, kdy se Fox na Corriho lepil, hledal v něm oporu, a Corri to s trochu vykulenýma očima snášel, se náhle změnilo ve hraní opravdové. O Velikonocích spolu pejsci uspořádali první chrtí lety po zahradě (poprvé v noci, když už byli lidé z okolních zahrad konečně zalezlí ve svých domečcích – sousedé, promiňte, já vás teď vidím očima plachého pejska). Po jak dlouhé době asi Fox takto naplno běhal... (a běhal rychle, i když je to už pán v nejlepším věku, řekněme). I v pražském bytě naše přerostlá štěnátka začínají pěkně dovádět, lítají polštářky, hračky a pejskové (je to obrovská legrace Laughing ).


Foxík je (zřejmě z útulku) naprogramován napapat se a zalehnout (my tedy před tím papáním máme pěknou procházku), Corri se mu v tom přizpůsobuje. Skoro pak má člověk pocit, že by měl vypadnout a nerušit, a tak se mi snáz odchází do práce (ale zas těšení se domů je dvojnásobné Smile ).


A ještě pár slov o Corriganovi, ten už je u nás pátý měsíc (už i nějak pozapomínám na jeho minulost, je už plně usazený). Když kráčí na vodítku, vypadá, jako že jeho maminka byla melancholická labuť. Když se vodítko odepne, stane se z něj obří foxteriér, který lítá, hází hračky do výšky a v běhu je chytá, přetahuje se o hadr jako při nácviku obrany, provokuje ke hře chňapáním po lýtkách a prokládá to důrazným, docela hlubokým štěkotem.


 


P. S. Povídání výše vzniklo před několika dny, nějak se mi nedostávalo času k přetažení na blog. A tak máme trochu novinky: Foxík se popral Undecided. Promiň, hezký výmaráčku, opravdu je mi to moc líto Cry. Foxík se tě trochu bál, navíc také nemá rád, když k němu někdo čichá jako k fence, a to pořád a pořád, a nesčíslněkrát maličkým zavrčením naznačil Embarassed, že ho máš nechat být. Ano, je to má vina, měla jsem to uhlídat. Doufám, že se ti šrámy dobře hojí, na Foxíkovo natržené obočí a dvě další dírky jsme dostali Framykoin a zacelují se bez komplikací.


Starost mi dělá Foxíkova nožička, v minulých dvou dnech několikrát lehce zakulhal a pak se to rozchodilo, dnes večer ho opět bolí Yell.


Tak se nám vyprávění zvrtlo k ponurosti, ale pár fotek to snad trochu vylepší. Corri a Fox zdraví všechny známé milé lidi a pejsky.

obrázek 2213
foto:   První večer jsme hajali spolu
obrázek 2214
foto:   Nový pelíšek jsem také vyzkoušel
obrázek 2215
foto:   Později mi ho vylepšili
obrázek 2216
foto:   Na zahradě jsem byl trochu nervózní
obrázek 2217
foto:   Odevšad se něco ozývá i na venkově
obrázek 2218
foto:   Celkem bych šel dovnitř, kdybyste mi ráčili otevřít
obrázek 2219
foto:   S Corríškem se hajá bezpečněji
obrázek 2220
foto:   A s Corríškem a na gauči je to ještě lepší
obrázek 2227
foto:   No, je tu u vás pěkně
obrázek 2221
foto:   Začínáme hezky chodit spolu
obrázek 2222
foto:   A dělat věci podobně
obrázek 2224
foto:   Procházky už se mi docela líbí
obrázek 2225
foto:   Důvěřujeme si
obrázek 2452
foto:   A tebe mám taky rád
 

Komentáře k článku

GAMGABB
Pozdrav
(GAMGABB, 05. 05. 2011)

Jé to je překvápko. Druhé chrtidlo :-)  Krásné povídání , milé fotečky. Tak ted už máte opravdu pořádnou smečku. Přejeme hodně zážitků a hlavně hodně radosti s kluky. My si užíváme krásné jaro plnými doušky. Doufáme že bude nějaký srazíkm a všechny Vás budeme moct poznat.

 
Lucky
(Lucky, 05. 05. 2011)

Ahoj Foxínku, (samozřejmě, že zdravím také maminku, Corriho a Gryse Smile )


Ten karambol s výmaráčkem samozřejmě nepotěší, nu, foukáme na "bebíno", zase bude dobře.


Mám ohromnou radost, že děláš pokroky, že jste se s Corrim zase rádi viděli a vidíte, a správně jsi Grysovi vysvětlil, že další manželka tedy nejsi Laughing


(Ano, náš Fred si to o Bonínkovi myslel také Smile )


Na nožičku vřele doporučuji tento přípravek


Našeho staroucha Freda, který začal popajdávat (holt je v něm německý ovčák s další velkou rasou), protože bohužel nikdo nemládne, před dvěma roky krásně zase tento sirup rozchodil, a od té doby přidáváme 10 ml denně do krmení a nepajdáme a nepajdáme Smile


Chrticím ho přidávám preventivně, vždy jako jednorázovou kůru na řekněme měsíc (s frekvencí jednou za pár měsíců) a jejich kloubíky se na mne za to také věru nezlobí.


Moc Vás všechny zdravím, mějte se jen dobře.

 
Marta
Re:
(Marta, 05. 05. 2011)

GAMGABB: Také bychom Vás rádi poznali Smile. Myslím, že Corri a BB (jejeKiss) by to spolu pěkně roztočili.


Lucky: Díky za odkaz, zkusíme to. Fredíkovi přejeme, ať mu zdraví dlouho, dlouho, dlouho vydrží!

 
dadynka
(dadynka, 07. 05. 2011)

Moc hezké čtení, paní Marto, mám velkou radost, že to pejsci spolu tak dobře zvládájí. Foxíkovo osmělování bude jistě časem lepší a lepší, bude se bát méně a méně. S tím výmaráčkem to určitě mrzí, ale skutečně to není Vaše vina. Já se dnes a denně setkávám s lidmi, kteří jednají velice bezohledně a nezodpovědně, nechají svého psa, aby druhé očichával, obtěžoval. Ne každý pes to snese a je to přirozená obrana.

 
jcmsvoboda
Rád jsem Vás poznal...
(jcmsvoboda, 08. 05. 2011)

... s oběma pejsky, jež na dálku hladím, děkuji za hezké snímky, a doufám, že Foxíkovy bolesti nožky brzy odejdou. Jsem rád, že neodnesl příliš zle ono ostřejší vyjasňování vztahů s výmaráčkem a doufám, že i jeho šrámy se zacelují dobře. Věřím, že se brzy obět setkáme i s pejsky. Smile

 
nic
Pozdrav z Hanspaulky
(nic, 18. 06. 2011)
 
Marta, Corri, Fox
Díky
(Marta, Corri, Fox, 23. 06. 2011)

Moc nás těší pozdrav (výše), to každopádně, ale KDO nás zdraví? :-)) 

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 1 plus 5 =

 

Další články v blogu

7) Corri jako v nouzi

Všichni máme fotky krásné, hrací, spací, postelové, roztomilé, sladké, vtipné, zajímavé, plné akce i pohodové. Naši pejsci se u nás…
obrázek 2648
 
(04. 07. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

6) Bělásci v březnu

 V prvních slunečných předjarních dnech jsme zažili hezké, celkem neplánované setkání se psími kamarády na Střeleckém ostrově. Procházku si svorně užili…
Šviháci Roddy a Corri a dáma Dýda
Corri a Ken, z levé strany jako klony
Roddy, rozvážný, ale i šibal
Vypadá to, že bude zábava
Obhlídka
 
(12. 04. 2011 | 7 komentářů) zobrazit článek

5) Několik zastavení

Akční fotky mobilem neuděláš, pravda, pravda. A navíc, když se při hře fotí, zábava vázne, říká Corrigan.  
obrázek 1231
obrázek 1232
obrázek 1227
obrázek 1225
obrázek 1226
 
(22. 01. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

4) Malé jubileum a pes polštářový

Tak to dnes máme čtyři týdny od sněhově kalamitní soboty, kdy jsme místo spánku s obavami a nadějí mysleli na naše (dosud neznámé) lidské a psí…
Je tu dost zima
A ještě na mě svítěj
Pomůže to, když vylezu na polštář?
Zkusím být malebný
Zhasni!
 
(15. 01. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

3) Běháníčko

Ve středu jsme si řekli, že se to naše zvířátko-cestovatel již trochu aklimatizovalo, vypadá, že je v pořádku, a tak bychom mu měli dopřát trochu více pohybu. Na oploceném…
 
(24. 12. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

2) Vánoce - stíháte?

U nás jsou Vánoce od minulé soboty, kdy k nám přijelo naše bílé štěstí. Noci ze zvyku u stránek o chrtech, krásná probuzení, těšení se na…
obrázek 850
obrázek 849
 
(24. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

1) Telegraficky

Zdravím všechny pejsky a lidičky, kteří se mnou jeli z Irska! Doufám, že i oni mají doma hodné lidi, teplo, pěkné pelíšky a zásoby papání. A že se…
Seznamování
Soupeření
 
(19. 12. 2010 | 5 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)