Zveme Vás na VELKÝ CHRTÍ SRAZ 2022

2. - 4. 9. 2022
Autokemp U letadla, K Hrázi 515, 538 07 Seč

Ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových chatkách nebo pokoje v hlavní budově. Stravování – na výběr plná penze či polopenze.
www.autocamp.estranky.cz
Ceny ubytování
Objednávejte přímo u pana Milana Frisse, telefon: 739 730 732, autocamp.friss@seznam.cz.
Příjezd na sraz je možný již v pátek od 16 hod. Těšíme se na vás!
Máte-li dotaz, prosíme, pište na náš mail.
 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

(Autor blogu: BaBo | Zobrazit přehled článků blogu)

První dny Ringouška doma

článek ze dne: 01. 04. 2014

Tak máme za sebou skoro 3 dny doma. Až se nechce věřit, že to jsou JEN 3 dny. Je úžasný. Ale hodně rezervovaný. V podstatě neví, co se po něm chce. Všechny články a materiály jsme pečlivě pročetli a jsme připravení. Ale snad mi dáte za pravdu, že ať se člověk připraví teoreticky v podstatě na všechno, nikdy ta realita není tak, jak si to představoval.


Vzhledem k tomu, že jsme z Plzně, tak cesta sama o sobě byla dlouhá. Nicméně Ringo byl šikovný. Ještě kousek za Brnem postával a koukal zadním oknem ven, ale netrvalo dlouho a lehl si a prospal cestu až domů. Dorazili jsme až kolem jedné ráno. Ale ani to nám nezbránilo zkusit si hned schody do prvního patra. Nahoru, dolů a nahoru. Sice nám to hodinku zabralo, ale nenesli jsme ho ani jednou, další dny jsme zkoušeli ještě několikrát, vždycky musel po svých a teď už běhá po schodech nahoru i dolů jen s minimálním povzbuzením :) no není to šikula po třech dnech? Laughing


Druhý den jsme seznamovali s naším prvním, Tačíkem (čínský chocholatý pes, naháč) na procházce venku. Ringo smozřejmě netušil, co má dělat. Jestli teda lovit, nebo si nevšímat nebo co. Dávali jsme velký pozor. Ale zvládají to kluci naši. Ringoušek už tak nějak zjistil co a jak, že teda to je parťák a ne králíček. Pod dozorem jsme doma sundali už i vodítko a náhubek. Ale jsme ve střehu, je vážně ještě brzo. Nicméně není on šikovný takhle po třech dnech? LaughingInnocent


 Venku je na vodítku neskutečný. Jde u nohy, ani by ho nenapadlo tahat, nic ho nerozhodí. Je to dokonalá relaxace taková procházka. Je šikovný!!!Cool (Samozřejmě, že jsme pořádně jištění a ve střehu, stát se může cokoliv) Zatím tedy chodíme na vodítku i na zahradě, zítra už možná zkusíme pomalu bez něj.


Čekali jsme to, ale přecejen je to nezvyk, že nezná jméno. Tak to se snažíme co nejčstěji používat a už i sem tam zareaguje alespoň pohybem uší nebo očí. Také používáme stejné povely, které opakujeme vždy ve vhodnou chvíli. To samé pravidla. Od začátku má dané co ano a co ne a to dodržujeme. Na NE reaguje dobře.


Má svoje dva pelíšky, které střídá a spí na pelechu i přes noc a vypadá, že mu to naprosto vyhovuje. Zrovna teď spokojeně odfukuje na jednom z nich. Na postel se pokusil jednou, pak už to nezkoušel a na gauč nechtěl sám od sebe. Ten bysme mu dokonce i povolili. Tak uvidíme do budoucna.


A jak si jistě podle fotek všimnete, máme trochu podváhu. Je opravdu skoro kost a kůže.  Měla jsem trochu strach, že stresem nebude jíst, ale omyl Laughing Moc mu chutná. Což jsme moc rádi, aspoň tu váhu rychle doženeme.


No a nakonec, dneska byl doma sám celých 8 hodin a až na pár louží a hromádky a trošku kosmeticky poupraveného rozprašovače nic neprovedl.


Nejvíc nás zajímá jak se ještě projeví Smile teď je ještě hodně zakřiknutý. Věřím, že je kliďas už v povaze, ale bůh ví, jestli nepřijde separační úzkost nebo nějaká jiná komplikace. Ale jak jsem už psala, snažíme se veškerým problémům předcházet a kdyby měly přijít, tak jsme připravení Wink


 


Tak my se zase někdy ozveme.

Ach ty schody...
foto: Ach ty schody...  
S páníčkem
foto: S páníčkem  
obrázek 6359
foto:   (Koukat na tu krásnou tvář a ne na ten trošku kostnatej zadeček)
obrázek 6360
Ani menší členové rodiny nám nedělají problémobrázek 6360
foto: Ani menší členové rodiny nám nedělají problém  
S Táčouobrázek 6360
foto: S Táčou  
Hubeňourekobrázek 6360
foto: Hubeňourek  
Ty oči :)*obrázek 6360
foto: Ty oči :)*  
 

Komentáře k článku

Eva/Skylor
Zdravíme
(Eva/Skylor, 01. 04. 2014)
 
Hana Kellermannová
Opravdu šikula!!!
(Hana Kellermannová, 05. 04. 2014)

Ringoušek je opravdu šikovný! Ale nejen on... bez paničky a paníčka alias mamky a taťky by takové pokroky neudělal... Takže... jen tak dál!!! :) Plzeňská smečka zdraví do Zbůchu ;)

 
Smoky & Arnošt
(Smoky & Arnošt, 05. 04. 2014)

No je to kluk šikovný :-)

 
Jola
Šikulové
(Jola, 05. 04. 2014)

Šikovní jste všichni, ale hubeňour to tedy je! Krásné dny a jen samou radost!!!

 
Jana S
(Jana S, 05. 04. 2014)

Moc velká pochvala, jde vidět, že máte každý krok promyšlený dopředu. Komplikace nastat mohou, ale myslím, že u vás už prostě bude jen o jednoho zabydleného, spokojeného a nádherného chrtečka víc:-) A žebírka se obalí, jestli je to žrou, tak velmi rychle:-)

 
marta
(marta, 06. 04. 2014)

Ringoušek je moc krásný :-). Přeji vám všem krásný společný život!

 
BaBo
(BaBo, 07. 04. 2014)

Děkujeme moc všem Smile Je fajn pozorovat každý den nějaký ten krůček kupředu. A věřím, že už máme nějaký ten gram nahoře :))

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 0 plus 7 =

 

Další články v blogu

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)