Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

dočásek u Zahry

(Autor blogu: Zahra | Zobrazit přehled článků blogu)
Můj první dočásek Doc a život s ním.

Dočásek Doc se seznamuje se zvířátky

článek ze dne: 17. 07. 2013
Doc už je tady 6 týdnů a krom seznamování s jinými chrty na Meteoru, už se zvládnul seznámit i s dalšími (většinou malými) pejsky na psím hřišti i v okolí domu a zatím naprosto bez problémů. Stejně tak už se kamarádí s Robinem, což je kříženec knírače - vesele spolu gaučánkovali u babičky (jak oba rychle zjistili, babička má dvě ruce, takže je zvládne hladit oba najednou)...

S chrtí smečkou z Meteoru se vždycky krásně vyběhá, pomazlí se s ostatními chrtími maminkami a tatínky, nacpe se pamlsky... No prostě nejspokojenější pes na světě. :)

Na psím hřišti bez chrtů se do něj zamilovala pubertální labradorka, která za ním neustále běhala a padala mu k nohám a v parku ovčanda, která se rozhodla, že s páníčkem už nikam nepude a teď bude naše. Nicméně Doc jí ignoroval, tak ho kousla (jen náznakem) do zadku a odnesla se jako správná královna pryč. Doc evidentně dává přednost malamutkám, nebo alespoň té, kterou jsme potkali na Hvězdě.

Nedávno jsme šli u nás po parku a z domu vycházel pán s bíglem. V ruce s vodítkem měl hůl, v druhé ruce pytel s odpadky. Bohužel první, kdo si všimnul Doce byl jeho pes, takže okamžitě vystartoval k nám, vyškubl se pánovi a radostně se šel seznamovat. Doc vrtěl ocasem, bígl taky, oba naprosto nadšení ze setkání a ani jeden nechápal, proč pán odhazuje hůl do růžového keře a odpadky do křoví a přískoky se řítí k nám, zatímco já lovím vodítko cizího psa, aby ho případně nenapadlo pokračovat do hlavní silnice hned vedle a křičím na pána, že může být v klidu, že Doc rozhodně nikoho nesežere. Nakonec předám psa, rozloučíme se a jdeme si dál svojí cestou.

Další zvířátka, která tu kolem domu máme, jsou ježci. Je jich hodně a jsou velcí. No a Doc je strašně rád loví. Přesněji řečeno běhá s čenichem přilepeným k zemi a s nadšením stopuje, takže mě každou noc při procházce před spaním protáhne všude možně - vysokou trávou, mezi stromy, do keřů... A když se mi jednou nechtělo o půlnoci stopovat ježky, vyhodnotila jsem, že na chodníku to bude nejbezpečnější a radovala se, jak Doc krásně ťapká a ani se nesnaží krom venčení utíkat do trávy. A najednou stojí a já nechápu proč. Co to má v tlamě? Nějakej balon? Aaaa ne, ježiši, ježek. Truhlík bodlinatej si vyrazil po chodníku a Doc ho samozřejmě zvládnul ulovit. Ale upřímně z toho byl vyděšenej ještě víc, než já a ježek dohromady, takže jen stál, držel ježka a koukal na mě, co má dělat. Tak jsem mu vysvětlila, že ho má pustit a ježek vděčně zmizel do trávy. Od té doby na noční procházky i po chodníku bereme radši náhubek.

No a z okna od sousedů to celé pozorovala kočka. A koček tu máme v okolí taky celkem dost. Doc si s nimi zatím moc neví rady. Občas za nějakou vyběhne, jinou ignoruje, zatím se mi nepodařilo vysledovat, jak to s těmi kočkami vlastně má. Ale na našeho Tomislava na chalupě koukal spíš jen tak zvědavě, než že by se ho chystal sníst. :)

Doc na Meteoru
foto: Doc na Meteoru  
Doc na Meteoru
foto: Doc na Meteoru  
Psí hřiště
foto: Psí hřiště  
Psí hřiště
foto: Psí hřiště  
Na Hvězdě
foto: Na Hvězdě  
Na Hvězdě
foto: Na Hvězdě  
Doc a Prcek
foto: Doc a Prcek   Malý psí kamarád od táty z chaty
 

Komentáře k článku

Stefi
(Stefi, 17. 07. 2013)
je to krasavec :-)
 
Jarča S.
(Jarča S., 22. 07. 2013)

To má chlapec spousty zážitků :) No určitě má co dohánět, tak jen popřeji co nejvíce sil na to mu toho ukázat co nejvíc :)

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 8 plus 3 =

 

Další články v blogu

2) Dočásek Doc - co už umím nového

10+1 věc, co jsem se naučil za týden v dočásku (zapsal Doc, poznámky dodala Zahra) 1. O sobě - Nejmenuju se FUJ! (vobludo), ale DOC (čtěte Dak). 2. O pamlscích - Není všechno piškot, co šustí. (Ale i tak je nutná…
Takhle jsem hodný pejsek, když se vaří
Tady ležím já!
Pořádně se protáááááhnout
Dočasná prababička
 
(18. 06. 2013 | 3 komentáře) zobrazit článek

1) Doc a jeho první dny v dočásku

V sobotu hned po příjezdu se Doc seznámil s Marvinem (člověk) a Darwinem (chameleon) a hezky jsme si prošli celý byt. Kde je pelíšek a gauč pochopil během prvních pár minut, jako kdyby už u nás někdy byl. Po večeři jsme udělali…
Asistence při práci
Vážně je ten pelíšek můj?
Ale jo, snad se mi v něm bude spát dobře
Po procházce v dešti hezky pod deku
První gaučánkování
 
(03. 06. 2013 | 6 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)