A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Blacky alias Blekáček

(Autor blogu: tereyska | Zobrazit přehled článků blogu)

Náš čtyřnohý člen rodiny se jmenuje Blacky ( Black Selene také znám jako Slemish Socks - dříve ), nyní je to Blacky, Blekáček, Blekouš, Blekule, Bí, a jíné Laughing . Bývalý dostihový greyhound z Irska je s námi od 26.9.2008. Narodil se 16.6.2005 a s námi je od 26.9.2008. Vyzvedla jsem si Blackyho v pátek odpoledne .. hned jak jsem ho uviděla přisál se mi k noze a bylo to . Ze začátku chtěl i svůj klid..vše bylo nové a trochu stršidelné možná, ale vše čas uklidnil. Projevoval se postupně..jak se zabydloval. Pořád u nohy i na záchod se mnou chodil, jakmile jsem se pohnula on taky. Ze začátku jsem jej musela i odstrkovat ke keři, aby šel v klidu čůrat venku .. že mu mezi tím nikam neodejdu, vše se naučil dle mě rychle. Do schodů jsem to zvládl po týdnu a teď je běhám raz dva, vyšetření na veterině zvádl taky v pohodě, ani nemá strach.. Odběry krve a přeočkování atd.. vše jsme zvládli. Má rád společnost jiných pesanů, ale také má rád svůj klid .. jak kdy, záleží jaké je nálada Wink. Jedno je ale jisté, že je to náš úžasňák a bez něj by to u nás doma nebylo doma.

Ano i dnes je to tak trochu mamánek, ale troufám si říci, že i vychovaný. Chodíváme na cvičák teďuž méně, doporučujeme všem také ..nebo nazveme to psí školu poslušnosti .

Zdravíme Šťastná trojka z Čelákovic

tereyska

 


Seperační úzkost

článek ze dne: 24. 08. 2010

SEPARAČNÍ ÚZKOST


Jedná se o přílišnou závislost na majiteli nebo na jiném členu rodiny. Pes zpravidla ještě před odchodem majitele dává najevo nervozitu, nechce od něj, lehne si ke dveřím, aby mu zabránil v odchodu. Ihned po odchodu začne štěkat, výt, škrábat na dveře nebo na zeď  atd., kalí doma, močí, přestože byl řádně vyvenčen.


CO DĚLAT:


1.       Nedávat před odchodem psovi větší množství krmiva. Stres může způsobit i zažívací potíže.


2.       Netrestat psa za zničení věcí a za pomočení či pokálení – ke stresu ze samoty se přidá ještě strach z výprasku při pánově návratu a tím se problém porhloubí.


NÁVRH ŘEŠENÍ:


Navrhovaný program spočívá především ve změně chování majitele vůči psovi. My čtyři stupně, k dalšímu stupni se dá přistoupit vždy až ve chvíli, kdy pes i pán dokonale zvládli předchozí. Během celého nácviku  ( 4- 6 týdnů ) by neměl zůstat pes sám doma. Není-li možné potom alespoň v poslední fázi.


Během prvních tří stupňů je je nutné se naučit psa ignorovat. Např. když Vám pes položí hlavu do klína, nehlaďte ho, nemluvte na něj, ale vstaňte a jděte  si sednout jinam. Naučte psa chodit na procházky a hrát si s jinými osobami. Naučte ho mít rád svoje místečko i tím, že mu tam občas dáte žvýkací kost nebo jinou hračku – ne jinde. Věnujte mu dostatek pozornosti, ale ať je zřejmé, že výzvu ke hře, jídlu, procházce dáváte vždy vy. Všechny snahy psa o kontakt ignorujte. Vypadá to krutě, ale jen tak je možné odnaučit psa přílišné závislosti na pánovi a problém definitivně vyřešit.


PRVNÍ STUPEŇ: Vymezte si 40min času. Prvních 20min se psovi na 100% věnujte – intenzivní výcvik, aportování, hra, mazlení atd. Druhých 20min jej naopak 100 % ignorujte, nedívejte se na něj, nemluvte s ním, nedotýkejte se ho. Pokud přijde za vámi odejděte do jiné místnosti. Pes vy vás však měl možnost vidět. Toto cvičení opakujte cca týden.


DRUHÝ STUPEŇ: po 20min cvičení, her, od sebe psa fyzicky izolujte, buďto – můžete použít i klec nebo židli, či použít mříže nebo sušák do otevřených dveří. Absolutně jej ignorujte, ale dbejte aby na vás stále viděl. Po 20min ho pusťte, bez vítání, chválení – prostě jakby se vůbec nic nedělo a pokračujte ve své běžné činnosti. Cvičte tak dlouho až pes snese oddělení  bez protestů, nervozity jako samozřejmost – opět cca týden..


TŘETÍ SRUPEŇ: opět  20min absolutní pozornosti, pak nechte psa v místnosti za zavřenými dveřmi (stále v bytě ) a posaďte se z druhé strany. Před odchodem dejte psovi na místo žvýkací kost nebo něco co budete pro něj vytahovat vždy při hraní a tomto trénování, na co se bude těšit. Můžete také použít – Kong – gumovou hračku naplněnou paštikou nebo něčím dobrým pro psa. Pokud uslyšíte škrábaní nebo nářek, beze slova zaklepte na dveře. Psa nechte zavřeného cca 5 min potom dveře otevřete a psa vypusťte, ale asi trak minutu si jej nevšímejte. Pak schovejte žvýkací kost, hračku nebo.. a psa pohlaďte, ale nějak přehnaně nechvalte. Stále se chovejte, jako že se nic neděje. Stejný postup zopakujte  cca týden po sobě, pak izolaci prodlužujte postupně ( pokud jí snáší klidně ) až na 30min. Neodcházejte však z bytu. Věnujte mu hodně pozornosti při hraní a výcviku, ale vždy musí být jasné, že iniciativa jde z vaši strany.


ČTVRTÝ STUPEŇ: stále střídejte dvacetiminutovky her a nezájmu. V době kdy psa ignorujete .. vezměte do ruky klíče a zase je položte, oblečte si kabát a zase jej sundejte, obujte boty  a zase sundejte, otevřete dveře a zase je zavřete. Tyto úkony provádějte i během celého dne, kdykoliv si vzpomenete, nedívejte se při tom na psa a nebavte se s ním . Před odchodem psa důkladně vyvenčit, unavit. Zavřete za sebou dveře, na práh položte zvenčí svoje tričko, ponožky, nebo jinou část svého oblečení, kterou jste měli na sobě a odejděte.. po pár vteřinách se vraťte, psa nechvalte ani se s ním nevítejte, minutu si ho nevšímejte a schovejte kost nebo tu hračku.. Postup opakujte, prodlužujte dobu, kdy se pes sám doma, střídejte délku intervalů. Vydří-li sám půl hodiny, většinou již delší čas snáší dobře.


 


 


 


 

obrázek 266
 

Komentáře k článku

Modrej.Hrnek
Ahoj Blacky, ahoj Terysko !
(Modrej.Hrnek, 27. 12. 2010)

Dík za všechno, co pro nás děláte! Bez vás bych o chrtech nevěděla nic....a tak mě vždycky přitahovali........a také mi pomohla moje získaná dechová nedostatečnost,která mi v dlouhé chvíli na plicním oddělení rokycanské nemocnice do ruky přihrála ten malý,stručný letáček vaší organizace .........Fandím Vám a i když se Vám v průběhu času nepodaří úplně všechno,co by jste si přáli-děláte toho opravdu hodně -pro chrty i pro nás,komu chrti život obrací k lepšímu. Je to pes, který nechce velitele, ale partnera.Nikdy jsem neměla lepšího psího kámoše než je Luk!       Hodně štěstí!

 
tereyska
(tereyska, 30. 12. 2010)

Děkujeme moc za Vaše slova podpory a víte, bez Vás by to nešlo, my děkujeme za rodinky jako jste Vy Smile


Krásný Nový rok a hodně zdravíčka, lásky, radosti a úspěchů i Vám Kiss


 

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 6 plus 5 =

 

Další články v blogu

16) Venčeníčko Praha - Vítání Jara :-)

Tak se nám podařilo domluvit a sejít se na venčení v sobotu a přivítat Jaro :-) Tarušková, Nina-Nelinka, Jou, Hondo, Gily, Louis, Mausinka, Perry, Haninka, Asp, a Blacky..
obrázek 1704
obrázek 1705
obrázek 1706
obrázek 1707
obrázek 1708
 
(13. 03. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

15) Árčí na návštěvě :-)

Měli jsme se vydat na špacír společně s Taruškou, ale rodinka se k nám nakonec kvůli práci nedostala a tak to napravili později Felix-dnes už Árčí je opravdu krasavec, roste jako z vody,…
obrázek 1448
No tak Ti aspoň kousnu do nohy :-))obrázek 1448
A pořád si nechce hrát černý a velký bručoun :-))obrázek 1448
Tak jsem to zalomil :-)obrázek 1448
A spal...obrázek 1448
 
(01. 02. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

14) Taruškovi na návštěvě :-)

Dnes jsme měli milou návštěvu a tak jsem vyrazili všichni na procházku kolem Labe, pořádně jsme se oblékli, chladno, ale hezky :-) Taruška i Blacky se poté sesunuli na gauč, my si…
obrázek 1370
obrázek 1371
obrázek 1372
 
(30. 01. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

13) Návštěva a radost

Má srdeční záležitost je vlkodav :-) Dnes jsem zase trochu sestovala za velice milou rodinkou, kde žijí tři takoví nádherní krasavci. Panička mi dovolila si chlapečky vyfotit, kdo toto plemeno…
Barnabáš a Avanti :-)
Ještě malý Venoušek
Venoušek nespinkal takto pořád , ale byl úžasný a
Barnabášek :-)
 
(23. 01. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

12) Moc milá návštěva Vanilky a Skunečka :-)

Tak dnes jsem také cestovala, ale před tím mě navštívila milá rodinka :-). Dlouho jsme se neviděli a tak jsem museli vše probrat. Vanilka je jak jinak aktivní podenčí holčička,…
obrázek 1255
obrázek 1256
obrázek 1257
obrázek 1258
obrázek 1259
 
(23. 01. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

11) Starší, ale stále aktuální video report BBC2

Video report - rok 1993, začalo se hodně mluvit o problému "chrtí business". Part 1: http://www.youtube.com/watch?gl=US&hl=uk&v=_XbP-yI3NEg Part 2: http://www.youtube.com/watch?gl=US&hl=uk&v=lMQQ094lVD8 Inspektoři…
 
(05. 01. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

10) Jak s kalendářem začínáme dělat parádu

Fotka prvá, sice nekvalitní ale radost máme Brzy bude další akce kalendář  v rámu Velké díky Moni a Silvuš
Lednička na novo :-)
 
(04. 01. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

9) Jak je to s tím obojkem a jeho nošením - Fotografie

Zdravím všechny rodinky, tak nějak se snažíme vždy upozornit na vše možné a obrázky mnohdy pomohou více než slova. Samozřejmě u předávání pejsků - také ukazujeme,…
Volně - NE!
obrázek 1074
 
(04. 01. 2011 | 7 komentářů) zobrazit článek

8) Hned po Novém roce smutně

Omlouvám se všem, že nepotěším tímto příspěvkem, ale zase jsem se nedokázala zavřít oči. Tito dva asi 1rok staří lurcheři byli pověšeni - jako nějaká věc z…
obrázek 1027
 
(02. 01. 2011 | 8 komentářů) zobrazit článek

7) pink gumáky

.. Blacky dělá parádu :-)
 
(11. 08. 2010 | 1 komentář) zobrazit článek

6) narozeninky

hurráá Blacky má 5 let  oslavil je 16.června a na gauči je prý pořád nej pohoda :-))  
 
(24. 06. 2010 | 1 komentář) zobrazit článek

5) hora Říp : ) krásné počasí a v lese super pro pesa

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000115100126#!/album.php?aid=6923&id=101549493222537 zde najdete více  foteček ... a bylo to super.
obrázek 145
 
(06. 06. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

4) portrét :)

.. příjemné sluníčko a dlouhý den venku :)
 
(29. 05. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

3) něco ze ZOO :)

bylo to fajn .. nejvíce zajímali Blekáčka morčátka :o), ale unešený byl z koziček to vrtěli ocásek s chtěl je pusinkovat asi :)), možná si spletls chrtem hee. hezky v řadě kluci ...
 
(28. 05. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

2) jedno je jisté..

.. že Blekoušek opradu nejraději odpočívá nebo s námí cestuje autem :) myslím, že jeho heslo je.. doma je doma :)
obrázek 168
obrázek 302
 
(16. 05. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

1) Blacky relax

Jak se u nás občas válíme v posteli :-)
Gaučing a kámoš na koberečku..
obrázek 1125
Blacky s kámošemobrázek 1125
obrázek 1127
 
(14. 05. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)