A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Skylor

(Autor blogu: Betty | Zobrazit přehled článků blogu)

Tak na rovinu, přátelé...

článek ze dne: 09. 04. 2013
...jak jste na tom s hygienou? Skylor je víc než týden doma a není dne, aby neudělala loužičku. Začátky jsme poněkud přechválili - všechno bylo perfektní, protože jsme s ní vybíhali co tři hodiny. Teď přes noc vydrží i sedm hodin, ale jakmile vstanem, musíme hned ven, jinak je vytírání jisté. Ona moc dobře ví, že má čůrat venku. Když ji nachytám "při činu" doma, je schopná okamžitě přestat a běží se naoko stydět do pelíšku. Ale přes den - i když dopoledne moc nepije - pět hodin je maximum. A my potřebujeme aspoň osm, lépe devět. Odchovala jsem dvě vipetí štěňata, nejsem tedy v tomto oboru úplný neználek, ale jak mám vysvětlit dospělému psovi, že musí vydržet déle? Jinak Skylor je psychicky absolutně v pořádku, je to veselá, vyrovnaná a nebojácná čubina, která se už mnoho naučila (například že nemá vítat příchozí jako velká voda, na pokyn umí jít na místo, po procházce počká na otření pacek a nežene se hned do kuchyně). Taky začíná pěkně rozvazovat - dnes byla s Delfínem sama doma jen čtyři hodiny a stačila radostně rozcupovat na kousky krabici od bot (naštěstí bez bot) a psích hraček si ani nevšimla. No, snad ty čůrací problémy nebudou mít nějakou zdravotní příčinu. Příští pátek jdeme na čištění zoubků, tak zkounzultujeme i s paní doktorkou a necháme udělat rozbor moči. A jak je to u vás?
 

Komentáře k článku

Denisa
(Denisa, 09. 04. 2013)
Když jsem si přivezla Svippa, tak prvních pár dní doma ani louže, nic, byla jsem nadšená...no a za pár dní začal dělat louže, přitom moc dobře věděl, že se to dělá venku....vydrželo mu to docela dlouho, nějakou dobu jsme s tím bojovali, ale přešlo to...někteří psi to prostě z nepochopitelných důvodů začnou takhle dělat...je to i ze stresu (ač se Vám zdá, že je v pohodě), uplně nezažitými rituály...Ono to časem přejde, týden je safra krátká doba...se Svippem jsme si na sebe úplně zvykli a sehráli se až po roce :-)
 
Jana S
(Jana S, 10. 04. 2013)
Sázela bych na stres...když jsme přivezli Iris do dočásku, byla to neskutečná potopa..ona ale byla frustrovaná z malého prostoru, změny...ale to bylo jako když vylijete kýbl každou chvíli. Týden je na tu úpavu málo...určitě napomenout když ji chytíte při činu, pamlskovat venku, nastavit režim, rozumně unavit a myslím, že si to "sedne" prostě za pár dní/týdnů. Jak píše Denisa, oni někdy možná vypadají jako že jsou v pohodě, ale pořád je to obrovská změna. Ale je fajn, že alespoň tu moč uděláte..pro klid duše:-) Moc vám držím palce a písněte jak to jde dál.
 
Monika CHvN
(Monika CHvN, 10. 04. 2013)
Zdravíme, Skylor jste určitě nepřechválili, je to moc šikovná holka, když takhle vše první týden zvládla na jedničku.Rodinky řeší některé problémy na začátku první dny, u některých na to dojde o něco později. Což je třeba to čůrání, nejste vyjímkou...viz.odpovědi Denisy a Janičky. Pokud tam nebude zdravotní problém, tak dospělý pes vám vydrží 8 hodin, jen si bude muset na váš zavedený režim zvyknout.Nechtějte po těch psech zázraky na počkání, to opravdové sžívání s dospělým psem trvá několik týdnů i měsíců, na všechno si časem dojdou, jen jim dejte čas.Pozitivní motivací a chválením venku, zákazem pokud to bude dělat doma, ještě nějakou dobu s občasnou loužičkou doma počítat, pokud budete odcházet na delší dobu a nějak se tím extra nestresovat:)Přejeme plno hlavně těch radostných chvil...určitě pak napište jak pokračujete...
 
Daniela
Mara
(Daniela, 10. 04. 2013)
Ahoj Betty, tak Marunka se ani jednou nepočůrala...ani po 7, 8mi hodinách..tak to je asi štěstí..a ani nic neničí...tak raděj tu kontrolu moči udělej..ať máš klid..a na čištění zoubků? dostali jsme pastu..má zubní kámen..a na 2letého psa..docela hodně..ale ona se nenechá...to vám nabídla paní doktorka?
 
Eva (tisková mluvčí Skylor)
(Eva (tisková mluvčí Skylor), 10. 04. 2013)
Díky za vaše komentáře - ono to někdy na tom blogu vypadá všechno tak podezřele růžově, proto jsme se jen chtěli ujistit, že jsme jaksi v normě. Skylor je opravdu taková "odvážná školačka", tváří se statečně, ale občas cítím, že je v ní malá dušička (třeba když jsme šli v noci přes parkoviště úzkou uličkou těsně mezi auty). Snažím se vedle ní chovat jakoby nic, aby věděla, že se nemusí bát a myslím, že se nám daří a děláme pokroky (já se také cítím lépe, když večer míjím partu nějakých divných individuí a mám na vodítku velkého černého psa :-)).
Pro Maru: zoubky bude paní vet čistit ultrazvukem v lehké narkóze, Skylor pak dostane i antibiotika, protože má od toho zubního kamene zánět dásní a trochu nateklé uzliny. Jinak už samozřejmě žvýká různé dentální tyčinky, aby neskončila jako ti psi v reklamě("...nyní je tu řešení: psí zubní protézy :D").
 
Daniela
(Daniela, 10. 04. 2013)
tak to jo..aha..ona už má zánět..tak přeju, ať to je brzy v pořádku :-). Dejte o sobě zas vědět.
Papa.
 
Lucky
(Lucky, 10. 04. 2013)

Ahoj Evičko, tisková mluvčí Skylor Smile Ono více méně už v komentářích přede mnou padlo, co chci říci i já: Dejte jim čas. Celý svět se jim před chvilinkou převrátil naruby - že k lepšímu, o tom žádná, potřebují si zažít, zafixovat, upevnit novou rutinu, to chvíli trvá. Týdny, měsíce. S vyšetřením moči opravdu nespěchejte, s narkozou prosím velmi, velmi opatrně. Přeji pěkný den.

 
marketa
loužičky
(marketa, 10. 04. 2013)
Dobrý den,

když jsem si přivezla domů Kirbyho, první týden jsem s ním byla doma, takže vše ok. Pak jsem začala chodit do práce, ale vydržel max 4 hodiny, pak udělal loužičku.
Každý den jsem vytírala. Radila jsem se s veterinářem, který říkal, že u psů, kteří mají za sebou strádání, trvá cca rok, než se upraví metabolismus do správného fungování.
A jak řekl, tak bylo. Po roce jako když utne a úplně bez problémů vydržel 9 hodin.
Záleží pochopitelně případ od případu, ale pokud přes noc vydrží, nevypadá to na zdravotní problém.
Rozhodně za to psa netrestejte a nehubujte. Dobře ví, že to nemá dělat a je to o to víc stresující. Nakonec by se začala obávat vašeho příchodu domů.
Už mám doma dva adoptované a velmi se mi osvědčilo zavést pervný denní režim. Každý den (bez ohledu na víkendy) se vstává ve stejnou dobu, ve stejnou dobu se krmení a stejně tak venčení. Tak ví, kdy se dostanou ven a jsou schopni snadněji vydržet. Pomáhá to i psychicky, protože je to ze začátku to jediné, na co se pes může spolehnout.
Osobně vím, že to chce velkou trpělivost, protože každý den bez nadávání vytírat loužičku není zábava :-) Mám Kirbyho už 5 let a i kdyby se počůrával do dnes, stálo by mi to za to :-)
Přeji hodně zdaru a ať to netrvá ani ten rok.
 
Eva (tisková mluvčí Skylor)
(Eva (tisková mluvčí Skylor), 10. 04. 2013)
Děkuji všem za vaše zkušenosti a názory.
Když Skylor přistihnu, tak stačí jedno ostré "fuj!", zastaví proud a běží do pelíšku. Z toho je mi jasné, že dobře ví, o co jde. Když objevím loužičku po příchodu domů, tak to ponechávám bez komentáře, protože nevím, jestli ji udělala před chvílí nebo před dvěma hodinami - prostě vytřu a hotovo. Zatím máme pevné časy venčení v 7, ve 12, v 5 delší, pak je večeře a za hodinu krátké vyčůrání a naposled před půlnocí. Budeme to nenápadně posouvat na 8, 16,30 dlouhá procházka, pak večeře a krátké vyčůrání a nakonec před půlnocí.
Hurá, dnes jsem ještě vytírat nemusela! Zdar!
 
jadwka
(jadwka, 10. 04. 2013)
Moje iriska ta se počůrá vždy když přijdu domu z práce a vítáme se, vypadá to že se prostě počůrá radostí, takovou malou loužičku. Jinak Irisku mám od září 2012 a problémy s tím že by se doma počůrala, to už je jen občas :) spíš mi poslední dobou začala "přesazovat" kytky, krást nádobí ze dřezu a nebo mi sundá všechny pohledy, fotky a magnety co mám na ledničce a rozhází mi to po celé kuchyni :D Musím před ní všechno uklízet a schovávat, protože je to hračička, takhle jsem jednou nechala žolíkové karty na stole v kuchyni a po příchodu domů, byly všechny karty po celé kuchyni a nejvíc prokousané byly kupodivu žolíky :D asi si prostě chtěla zahrát karty :D Zdravíme Karolína a Iriska
 
jadwka
(jadwka, 10. 04. 2013)
Moje iriska ta se počůrá vždy když přijdu domu z práce a vítáme se, vypadá to že se prostě počůrá radostí, takovou malou loužičku. Jinak Irisku mám od září 2012 a problémy s tím že by se doma počůrala, to už je jen občas :) spíš mi poslední dobou začala "přesazovat" kytky, krást nádobí ze dřezu a nebo mi sundá všechny pohledy, fotky a magnety co mám na ledničce a rozhází mi to po celé kuchyni :D Musím před ní všechno uklízet a schovávat, protože je to hračička, takhle jsem jednou nechala žolíkové karty na stole v kuchyni a po příchodu domů, byly všechny karty po celé kuchyni a nejvíc prokousané byly kupodivu žolíky :D asi si prostě chtěla zahrát karty :D Zdravíme Karolína a Iriska
 
Hanka
(Hanka, 10. 04. 2013)
U nás je hygiena zatím ok, Oisin s Jeníkem chodí třikrát denně a pokud zlobí zažívání:), Oisin si zakňučí. Což se stalo zrovna dnes, když jsem běžela ven s mokrou hlavou, jelikož pán si párkrát "zahvízdal", tak jsem myslela, že už nutně potřebuje a on venku ze všeho nejdřív hledal v trávě zaječí bobky. Ale účel venčení jsme nakonec splnili:)
Evi, taky přejeme hodně zdaru!!
 
Juniper
(Juniper, 14. 04. 2013)
jen přidám že nám to trvalo hodně dlouho, než Juni pochopila že loužičku doma ne. po roce a půl jí to ani nenapadne a když potřebuje tak pochopila že stačí zakňučet a už běžím.
 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 10 plus 8 =

 

Další články v blogu

35) Osmé přijeltiny

Naše milá Skylor slaví. Nebo spíš slavíme my. Právě před osmi lety, na Velikonoce 2013, jsme si ji po dlouhé cestě z Irska celou vyklepanou a počůranou vyzvedli v Brně. Když jsme cestou…
 
(31. 03. 2021 | 1 komentář) zobrazit článek

34) Šťastný nový rok 2021

Hodně zdraví a štěstí v novém roce 2021 přeje všem chrtům a jejich páníčkům Skylor a její smečka
 
(31. 12. 2020 | 2 komentáře) zobrazit článek

33) Dvanácté narozeniny

...slaví naše paní a velitelka Skylor. Všechno nejlepší a hodně zdraví přeje oddaná smečka :-)
obrázek 7009
 
(11. 07. 2020 | žádné komentáře) zobrazit článek

32) Skylor slaví sedmé přijeltiny

V dobrém zdraví a skvělé náladě je naše sluníčko už sedm let s námi a doufáme, že ještě hodně dlouho bude. Eva a Betty
obrázek 7004
 
(31. 03. 2020 | 1 komentář) zobrazit článek

31) PF 2020

Vše nejlepší do nového roku přeje Skylor a její smečka
obrázek 7003
 
(01. 01. 2020 | 1 komentář) zobrazit článek

30) Jedenáct svíček na dortu

...si včera pomyslně sfoukla naše milá Skylor. Ve skutečnosti to bylo jedenáct ňamkovních tyčinek, které postupně vytahala z proslintaného narozeninového pytlíku. Nevíme, co si…
obrázek 7000
 
(13. 07. 2019 | 3 komentáře) zobrazit článek

29) Šesté výročí

Milí kamarádi, včera mě naši vzali na chalupu,abych se trochu proběhla po zahrádce a užila si jarní sluníčko. Stavili jsme se po cestě na kafe a jak tak chytám lelky, najednou koukám -…
To jsem já před šesti lety...
...a dnes
 
(31. 03. 2019 | 1 komentář) zobrazit článek

28) PF 2019

Přejeme vám a všem nosanům šťastný nový rok!
obrázek 6991
 
(31. 12. 2018 | 2 komentáře) zobrazit článek

27) Desáté narozeniny

Milá Skylor, stále více a více žasneme nad tím, jakou máme krásnou, hodnou, veselou, vtipnou a chytrou chrtí holčičku. Buď s námi, prosím, ještě mnoho…
V letním sídle...
Melír je in :-)
Koukejte na tu figuru...
 
(12. 07. 2018 | 2 komentáře) zobrazit článek

26) Páté přijeltiny

Zdravíme, přátelé! Tak máme za sebou první úspěšnou pětiletku, neboť o Velikonocích 2013 jsme doma přivítali naši milou Skylor. Vlastně se od té doby ani moc…
Zimní procházka na Kuks
Zimní procházka na Kuks
V Krkonoších
Doma na kanapi
 
(01. 04. 2018 | 4 komentáře) zobrazit článek

25) PF 2018

Hodně štěstí v novém roce od Skylor
obrázek 6957
 
(01. 01. 2018 | 1 komentář) zobrazit článek

24) Deváté narozeniny

Nejmilejší Skylor, dnes máš 9. narozeniny. Nebýt šedivějícího čumáčku a zažloutlých, obroušených zoubků, tak by ti ten věk nikdo nehádal. Už…
obrázek 6928
 
(12. 07. 2017 | žádné komentáře) zobrazit článek

23) Maratonský víkend

A letos zase! 6. května v pražské Stromovce Run Czech Procházka se psy. Skylor je už zkušená turistka a kolegové různých ras a velikostí ji nemůžou překvapit. Jenom, proboha, kde zůstali…
Bude to zábava...
...už máme číslo...
...ještě obejmutí před startem...
...a jdeme na to!
Na trase...
 
(08. 05. 2017 | 1 komentář) zobrazit článek

22) Skylor má čtvrté výročí

Jsou to právě čtyři roky, co k nám z Irska dorazilo tohle černé, chlupaté, rozesmáté sluníčko!
obrázek 6888
 
(31. 03. 2017 | 1 komentář) zobrazit článek

21) Šťastný nový rok!

obrázek 6887
 
(31. 12. 2016 | 1 komentář) zobrazit článek

20) Neflákáme se

Dne 7. května 2016 se ve Stromovce opět konala Procházka se psy jako doprovodná akce Pražského maratonu Run Czech. To jsme si nemohly nechat ujít - co máme Skylorku doma, chodíme pravidelně, už se z…
Před zahájením.
Ještě úprava čísla...
...a Skylor se dere na start.
V cíli s kámošem.
Tak zase příští rok!
 
(13. 05. 2016 | 1 komentář) zobrazit článek

19) Tři roky doma

Těžko uvěřit, že je to už tři roky, co Skylorka přijela z Irska. Zabydlela se výborně, jako by se v Praze narodila. Rozhodně už moc dobře rozumí česky, zejména některé klíčové věty (Jdeme…
Úsměv :-)
Doma
Na vycházce (Nesnáším fotografy!)
 
(31. 03. 2016 | 1 komentář) zobrazit článek

18) PF 2016

PF od Skylor
 
(01. 01. 2016 | žádné komentáře) zobrazit článek

17) Letní výlet na Sněžku 25. - 26. 7. 2015

Při pohledu na naši fenku, jak se jako chcíplotina nehybně válí v pelíšku, jsme se s mámou rozhodly, že toho našeho gaučáka musíme někam vytáhnout, aby měla trochu…
obrázek 6744
obrázek 6745
obrázek 6746
obrázek 6747
obrázek 6748
 
(20. 09. 2015 | 1 komentář) zobrazit článek

16) Sedmé narozeniny

Naše nejmilejší holčička Skylor slaví sedmé narozeniny. Až na to, že začíná trochu šedivět na čumáčku, je ve skvělé kondici a stále veselá a hravá…
Jaro v Praze...
...bylo třeba zajít k Máchovi na Petřín.
Cestování v MHD moc nemusím.
Run Czech Prague - Procházka se psy 2015.
Jsem sprinter, ne vytrvalec, tak mě nechte spát.
 
(12. 07. 2015 | 5 komentářů) zobrazit článek

15) Skylor je dva roky doma

Nejmilejší, nejkrásnější, nejhodnější. Jsme rádi, že tě máme, holčičko!
Skylor doma
 
(31. 03. 2015 | 1 komentář) zobrazit článek

14) Happy New Year!

...přejí Skylor, Eva a Bětka
 
(25. 12. 2014 | žádné komentáře) zobrazit článek

13) Skylor u zubaře

Skylorka k nám před více než rokem přijela se zoubky dost poškozenými od kousání klece (odlomená sklovina na všech špičákách z obou stran a ani řezáky…
Kuk!
Před
Po
 
(10. 07. 2014 | 3 komentáře) zobrazit článek

12) Run Czech Prague 2014

Skylor run Prague...
...na hromadném startu je těsno...
...ale už se dostáváme do vedení...
...s vyplazeným jazykem v cíli za 45 minut...
...néé, to nebyl maraton, jen psí sranda akce.
 
(13. 05. 2014 | 3 komentáře) zobrazit článek

11) Skylorka je rok doma

Pořád se něco děje...
...občas se vylítá v psí školce...
...tady se nám nevešel nos do záběru...
...a nejlepší je to stejně na gauči!
 
(30. 03. 2014 | 2 komentáře) zobrazit článek

10) PF 2014

Šťastný nový rok všem nosanům i jejich pánečkům!
 
(01. 01. 2014 | 2 komentáře) zobrazit článek

9) Skylor na výletě

Naši mě vzali do hotelu...
je to super...
koukáme po krajině...
chodíme po skalách...
prohlížíme si zříceniny...
 
(29. 10. 2013 | 2 komentáře) zobrazit článek

8) Rozloučení

Delfín Horská Hvězda
 
(21. 09. 2013 | 6 komentářů) zobrazit článek

7) Sedmnáctiny

Delfín Horská hvězda. Máme tě rádi, broučku!
 
(22. 07. 2013 | 9 komentářů) zobrazit článek

6) !!Narozeniny!!

Naše fenečka Skylor má dnes 5. narozeniny!! Jako dáreček dostala pískající hračku husy a ihned si s ní začala hrát :) VŠECHNO NEJLEPŠÍ SKYLOR!!!
obrázek 6011
obrázek 6010
 
(12. 07. 2013 | 5 komentářů) zobrazit článek

5) Po dvou měsících

Skylor je dva měsíce doma a … není o ní moc co psát. Tedy, neodehrávají se tu žádné pozoruhodné příhody, žádná dramata, která by stála za zaznamenání pro čtenáře blogu a budoucí generace. Skylorka je prostě naše. Dávno…
 
(01. 06. 2013 | 1 komentář) zobrazit článek

4) Tři týdny doma...

Oddělení pro styk s veřejností slečny Skylor vydává tuto tiskovou zprávu: Slečna Skylor podstoupila komplexní čištění chrupu v celkové anestezii, příjemně se prospala a nyní má zoubky jako Bílý Tesák. Současně se musí…
obrázek 5803
obrázek 5800
obrázek 5802
 
(20. 04. 2013 | 1 komentář) zobrazit článek

3) Pátý den

Pár fotek pro ty, kteří byli zvědaví, jak to u nás chodí :-)
obrázek 5755
obrázek 5761
obrázek 5756
obrázek 5757
obrázek 5759
 
(03. 04. 2013 | 4 komentáře) zobrazit článek

2) Nazdar kamarádi !!!

Nazdar, kamarádi, tak jsem třetí den doma a řeknu vám, docela dobrý. Dokonce i ten vipetí elegán, co si říká Delfín, mě už tak neštve, jako když mi hned od počátku lezl do mého nového pelíšku. Teď jsem zjistila, že se můžu…
 
(01. 04. 2013 | 8 komentářů) zobrazit článek

1) Skylor

Tak Skylor dnes nasedneš do Taxíku a vydáš se směrem k novému domovu!!!! nemohu se dočkat.... ŠŤASTNOU CESTU!!!
 
(27. 03. 2013 | 5 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)