A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

BAYA

(Autor blogu: GAMGABB | Zobrazit přehled článků blogu)

DOMA

článek ze dne: 06. 12. 2010

 


Tak , Bayenku  máme v autě a jedeme domů.


Na jedné straně radost  ze zachráněné dušičky, která se už může těšit na  nový život , radost z toho , že Baya vypadá celkem vesele a zdravě , na druhé straně určitý šok .


Kdo četl mé předchozí blogy  a viděl fotky fenek o jejichž adopci jsme uvažovali, při pohledu na Bayu asi pochopí


Nevezeme si domů drobnou ,hladkosrstou , klidnou slečnu.Vezeme si domů sotva roční , velkou , temperamentní holčičku s chlupatým kožíškem.


 


Jsme doma. Seznámení s kluky necháme na ráno. Baya je relativně v pohodě, prochází se, očuchává a pije a pije. Je neuvěřitelné, že po tak náročné cestě nejeví známky únavy. I když,možná je to jen zdání ...


Manžel s ní zůstává a já jdu  kouknout na kluky a trochu se prospat.


Spánek, tak to byla jen naivní myšlenka. Ležím a přemýšlím. Jak tohle dopadne..Jak to zvládnu . Je veliká a má chlupatý kožíšek . Nevejdou se mi do auta, asi je nezvládnu na vodítku co když manžel začne kašlat .........


Zdá se vám to sobecké ? kruté? nedůležité ?  Nesouhlasím. Jde přece o závazek na dalších pár let .Nemá smysl to tady řešit a vysvětlovat. Je potřeba si věci v hlavě urovnat , zavřít dveře za tím co byl očekáváno a jít vstříc nové realitě.. Čeká nás spousta nečekaných úkolů.


A co je nejdůležitější - je tu přece tvoreček , který nás potřebuje .Bude to jinak, bude to složitější , snažím se poprat se s tím a vypudit všchny negativní myšlenky.


Naštěstí mi v tom pomáhá sama Baya


Naštěstí manžel a Baya to je láska na první pohled.


Naštěstí nepřicházejí žádné výčitky .


 


Seznámení s kluky


 


Jedeme do naší kousek vzdálené oplocené zahrady , kde proběhne první setkání s kluky. Manžel bere do svého auta Buddyho a Gucciho  , já si nakládám Bayu.


Setkání ale proběhne velmi v klidu, kluci nejprve nahánějí hrůzu, ale pak už vrtí ocásky. Lítání nebere konce .Buddy se sice bojí, ale on si zvykne. Doma je to pak trošku horší. Gucci  nechce pochopit, že bude tahle slečna pobývat s náma i uvnitř domu ,  takže vrčení a občasné výpady nás neminou. 


Jinak je Bayenka  kouzelné stvoření.  Během neděle zvládne chůzi po schodech a to nahoru i dolů, dá si voňavou koupel , a krásně a s chutí baští všechno ,co je v jejím dosahu , takže všechno. Spí nejraději natažená na holé podlaze , zbožňuje pohled z okna, dovádí s hračkama a pošťuchuje kluky. Nesnáší zavřené dveře a reaguje na veškeré zvuky,nikoliv bázlivě,ale hodně zvědavě až divoce.


My lidé ji zatím příliš nezajímáme. Jen občas v nestřeženém okamžiku mi zezadu či ze předu  hupsne na ramena.


 


 


První úkol


 - naučit se slyšet své jméno.Volám Bayo - přiběhne Buddy . Bájo,Báďo jak to opravdu zní, asi nebude  příliš praktické a tak volíme změnu jména. Kupodivu je to velmi rychlé a od teď máme doma slečnu Berry častěji řečenou Berušku.


Berry, ačkoliv je docela divoká a na první dojem veselá holka ,má ve své hlavince asi pořádný zmatek.Ostatně ,vy zkušenější už to znáte. Nejlépe se cítí se psy, venku na zahradě. Doma přemýšlí kudy ven, občas bez výrazu bloumá bytem, krčí se, když ji chci pohladit, bojí se uzavřených prostor a nejhorší jsou noci. Zabrat a zklidnit se nedokáže ani přes den natož  v noci. Pořád ve střehu. Krom šrámů na duši nacházíme i ty na těle. Je jasné že za svůj docela krátký život už chuderka pár ran schytala.


 


Veterinář


- hned v pondělí jedeme na vyšetření, protože Berry má úplně temně červené oči. Dostáváme kapičky,pan doktor provede i základní vyšetření. Upozorňuje nás na rozsáhlý  zubní kámen a doporučuje časem jeho odstranění , s tím že na tohle už nic jiného nepomůže /mimochodem dnes ,po dvou sežvýkaných kostech, je jasné že žádná narkóza a čištění nehrozí /.


 


Doma


- ničíme a koušeme co nám přijde do cesty , skáčeme na televizi,na okno,na stůl. Nevadí , Berry je nesmírně učenlivá a tak zákazové povely odbourávají hezky jednu neřest za druhou. Víme, že hned to nebude,ale je to na dobré cestě. Co ještě řešit neumíme jsou jakékoliv zavřené dveře a samota. Občas je nějaká loužička, ale to nic.


 


Venku


- venku máme jediný problém ,a to s Beruščinou divokostí se kterou se vrhá na kluky . Poslední rozthaný kabátek Buddyho mě donutil začít takhle na volno dávat Berušce košík. Bohužel se v tu chvíli zase docela zarazí, takže divokost  je ta tam. Běhá ráda, zatím nechává Buddyho vyhrávat,ale kdoví za pár dnů...  


Na vodítku nám několikrát vyskočila z postroje, ale pokud se nevyleká chodí krásně .


 


Po týdnů u nás


 


Beruška je nejen krásná, ale strašně učenlivá a já pořád nějak nemůžu pochopit, jak může někdo takto mladou ,zdravou a inteligentní fenku odsoudit k smrti . Je neuvěřitelné, jak rychle dokáže věci pochopit a jak už po týdnu zvládá chod naší domácnosti..Přesto, že se učí věci zcela od začátku,je to úplně jiné než když vychováváte štěně.Ještě nás čeká spousta práce, ale určité úspěchy už máme.


Berry reaguje na své jméno, krásně se venčí na zahradě, umí povel sedni -myslím že na první týden víc než dobré. Už umí přijít na sedačku a přitulit se, v klidu si lehnout vedle Buddyho a nekousat ho,prospat celou noc na jeden zátah a mnoho dalších drobností.


Co je zatím problém - jízda autem, skákání na všechny a na všechno, divokost hrátek pokud je na volno,přivolání


Máme ale spoustu času na hledání řešení , na učení ,na vzájemné se poznávání a pochopení


 


Jednoznačně nám nejvíce velmi pomáhá metoda doteků podle Lindy Tellington , dále pak také znalosti načerpané na výchovných a výcvikových víkendech v Herolticích a  uplatňování Konejšivých signálů dle Turid Rugaas


 


 


O tom jak nám to spolu v naší smečce jde zase příště

Poprvé doma
foto: Poprvé doma  
Seznámení s kluky
foto: Seznámení s kluky   
obrázek 569
obrázek 570
Radostobrázek 570
foto: Radost  
obrázek 572
Honička obrázek 572
foto: Honička   
Domaobrázek 572
foto: Doma  
Sníh mě bavíobrázek 572
foto: Sníh mě baví  
obrázek 582
Zubaté pusinky obrázek 582
foto: Zubaté pusinky   
obrázek 577
Sluší nám to , co obrázek 577
foto: Sluší nám to , co   
Kousavé hrátky obrázek 577
foto: Kousavé hrátky   
Nechytíš ,nechytíšobrázek 577
foto: Nechytíš ,nechytíš  
Kouzlo sedačky obrázek 577
foto: Kouzlo sedačky   
Hezký holky obrázek 577
foto: Hezký holky   
Jdu na procházku do města obrázek 577
foto: Jdu na procházku do města   
 

Komentáře k článku

iiivetka
(iiivetka, 06. 12. 2010)

Ahoj Berry a rodinka :)


Pri pohlade na Berrušku vidím galga kríženého s medvedíkom :) Veľkosťou, chlpatosťou a akčnosťou :) Wink


Neviem či poznáte furminátor...myslím, že by na vášho čierneho medvedíka a na Berry bol skvelý. Vyčeše veľmi dobre podsadu.


Som ešte nezažila aby alergik býval s 3 psami :)


Môj manžel ma vystrašil, lebo akonáhle sme si priviezli našu snehulienku, tak asi 2 týždne v kuse kýchal a mal nádchu, a konáhle ju trocha hladkal a mazlil sa kýchal a na rukách sa mu vyhodili červené vyrážky a svrbelo ho to....Jaj ako som sa bála čo bude. U alergológa nebol...radšej...ale po cca 3 - 4 týždňoch to prešlo. Proste si zvykol. Tie vyrážky sa niekedy na rukách objavia...ale hneď ako si umyje ruky je dobre.


A čo tie očičká ? Sadie má vraj chornický zápal tretieho viečka a vraj s tým nič nenarobíme. Dostali sme dáke kvapky, ktoré vôbec nepomáhajú. Frown


Vet jej iba pozeral oči, alebo aj to tretie viečko? A aké kvapky ste dostali?


Sme zvedaví, ako vám to ide so samotou. Musíme držať spolu :) Aby sme si vedeli poradiť.


Prajeme veľa radosti s vašou krásnou smečkou a torpédom Berry :)


i + Sadie

 
iiivetka
(iiivetka, 06. 12. 2010)

 A ešte som zabudla Cool


Čo ste jej dali hrýzť, keď jej zmyzol kameň zo zúbkov????


Sadie hryze všeličo...ale nič nefunguje...bola aj na odstránení kameňa...ale strašne rýchlo sa jej robí ďalší...granulky iba hlce a nehryze...tak jej dávame kotičky na hryzenie...ale ten smrad je tam stále....ale ona mala aj zápal ďasiena  má paradentózu, tak umývame zúbky...už je to celkom fajn.

 
GAMGABB
(GAMGABB, 06. 12. 2010)

No manžel bere léky, má i  všelijaká ta foukadla. Buddy je hodně krátkosrstý a téměř nelíná , Gucci je hodně venku, nemá moc rád teplo .Furminátor máme .Berry už jsme vyčesali hodně zplstnatělé srsti tak už není takové medvídě, ale moc se ji česání nelíbí ,tak musíme pomalu.


Paradox je zatím to, že manžel celkem dobrý,ale já kýchám a drbu seUndecided .


S očkama jsme na tom asi jako vy .Kapeme už druhou lahvičku  Spersadex  comp. bez výsledku. Vet navrhuje bud neřešit,nebo zkusit pod narkozou vyčistit třetí víčko .


Kosti  jsme měli lisované žvýkací a morkové od firmy MAPES.Zoubky máme jak do reklamy.


Dnes jsme poprvé na vlastní oči zakusili lovecký pud a je to tedy síla. Z postroje zase vyskočila a na štěstí pro nás i zajíce byla jištěná ještě na obojku,ale myslela jsem že ji  vážně neudržím.

 
klarusha
(klarusha, 06. 12. 2010)

Sobeckost?


Ani náhodou,naopak...velmi zodpovědný přístup,zvážit vše do důsledků se všemi pro,ale i proti.Byla jsem u Beruščina příběhu alespoň na dálku od začátku a ani na chvilku jsem nezapochybovala,že to spolu bravurně zvládneteCool.


Že je Berry tak učenlivá pro Tebe musí být jak třešnička na dortu,skvěle.


Tleskám,jak jste s tím vším poprali a vypořádali a nic nevzdali.


Jste báječní-všichni!


Zdravíme Berušku,Buddyho i Gucciho Kiss.


Delgi,Gypsy,Toby a Klára

 
GAMGABB
(GAMGABB, 06. 12. 2010)

Klárko díky, hlavně za podporu  kterou jsi mě od příběhu s Emičkou až po počáteční krizi s Beruškou věnovala :-)) 

 
Sally
:-)
(Sally, 08. 12. 2010)

Krásné počteníčko,krásné fotky!! Krásná smečka! :-) Určitě dekuju za typ na kostičky na zoubky, Salinka má vrchní zoubky ok, bílé jako perly, avšak spodní chrup-- ajaj.... Do narkozy ji nechci dávat ani náhodou, už vubec ne "jen kvuli chrupu"...,zminované kostičky urcite vyzkousíme..., ona má ty spodní zoubky jakoby snad dříve překusovala ocelová lana...:-)  Jinak Vám a Vaši smečce přejeme vsichni pohodičku na svátky a samé krásné dny.. Jana.-)Kiss

 
dadynka
Bayuška
(dadynka, 11. 12. 2010)

Ahoj Věrko, moc hezké povídání a ty fotky, nádhera. Jsem moc ráda, že tak krásně zvládáte s Vaší smečkou a s Vaší ďáblicí. Krásní pesánci Smile Kája

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 7 plus 0 =

 

Další články v blogu

16) Dva roky s Berry

Dnes 27.11.je to přesně dva roky ode dne ,který můj / a Buddyho /život obrátil naruby. Dva roky ode dne , kdy jsem se plna očekávání těšila dlouhé hodiny na tu svou ,vysněnou ..... Rok jsem sem nenapsala ani řádečku , a dnes , po…
obrázek 5378
obrázek 5379
Tvrdá práceobrázek 5379
Kde je ta kočka ?obrázek 5379
Dovolenáobrázek 5379
 
(26. 11. 2012 | 4 komentáře) zobrazit článek

15) 365

365 dnů . Dalo by se tolik napsat o každém z nich. Dny plné barev jak malířova paleta. Dny protkané jásavými tony i smutnou šedí. Dny plné lásky a zážitků. Takhle to začalo http://www.chrtivnouzi.cz/chrti/129.html Takhle to…
 
(27. 11. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

14) Očekávání versus realita podruhé

Jednoho nedávného  dne jsem dospěla k rozhodnutí, že Berry už mám výchovně zvládnutou, a že jediná další možnost, jak pomoci v adopčních programech, je nabídnout některémů z pejsků dočasný domov . Rodina a přátelé…
 
(05. 10. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

13) PSINA

Díky Všem chrtím přátelům, kteří přijeli navštívit naše psí centrum.  Já bohužel neměla moc času si povídat, což mě mrzí. Doufám, že jste si to…
 
(24. 07. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

12) Adopce - očekávání versus realita

Život strašně rychle utíká . Ačkoliv mi to připadá jako včera, faktem je, že Berry je doma už půl roku. Už dávno není chrtem v nouzi. Žije s náma zcela normální psí…
obrázek 2479
obrázek 2480
obrázek 2481
obrázek 2482
obrázek 2483
 
(17. 07. 2011 | 8 komentářů) zobrazit článek

11) Léto v plném proudu

Pár fotek z našich letních dnů Odkaz na záznam ze zábavného…
obrázek 2715
obrázek 2714
obrázek 2713
obrázek 2712
obrázek 2711
 
(17. 07. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

10) Naše jarní výlety

Pár fotek z našich toulek českou přírodou
obrázek 2108
Koupačka v Mácháčiobrázek 2108
obrázek 2110
obrázek 2112
obrázek 2116
 
(04. 05. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

9) Všechno je jinak

Berry je u nás téměř pět měsíců a přeměna v princeznu je téměř hotová :-) Není u nás nic převratně nového. Poslední dva měsíce jsem hodně času věnovala…
obrázek 1929
obrázek 1930
obrázek 1931
obrázek 1932
obrázek 1933
 
(20. 04. 2011 | 7 komentářů) zobrazit článek

8) Princezna

Tak , a další měsíc nám utekl jako voda.  Poslední týdny kdy je krásné počasí mohutně pracujeme na přerodu divožky v princeznu :-) Pomalu ale jistě se nám vše…
obrázek 1585
obrázek 1586
obrázek 1596
obrázek 1595
obrázek 1597
 
(28. 02. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

7) dva měsíce počesku.....

Čas letí jako bláznivý ..... Naše Berry se s náma už dva měsice učí žít , dva měsíce ve zcela jiném a novém prostředí. Naše  španělka si pomalu…
obrázek 1302
obrázek 1303
obrázek 1304
obrázek 1305
obrázek 1306
 
(28. 01. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

6) První měsíc

Dnes je to právě měsíc co do našeho života reálně vstoupila Baya Berry. Na jedné straně se zdá měsíc dlouhá doba, na druhé je to vlastně zatím jenom mžik. Jak se…
Vánoce 212
Vánoce 219
Vánoce 169
Vánoce 166
Vánoce 152
 
(27. 12. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

5) Vánoce

Všem přejeme krásné Vánoce
170083_174732435880683_100000317823529_454188_7120
pesani 172
pesani 179
pesani 191
 
(22. 12. 2010 | 1 komentář) zobrazit článek

4) Naše divoženka obrazem

Takhle nějak .......
obrázek 665
obrázek 666
obrázek 667
obrázek 668
obrázek 669
 
(15. 12. 2010 | 14 komentářů) zobrazit článek

3) Naše smečka

BUDDY - rhodéský ridgeback, nar.4.9.2007 Tenhle kluk je takový náš velký zázrak . V roce a půl náhle a velmi vážně onemocněl. Čtyři měsíce sváděl se svou…
Buddy
obrázek 406
obrázek 407
obrázek 408
Po nemociobrázek 408
 
(03. 12. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

2) Třetí pokus

Ema ,Ema...pořád mi to leželo v hlavě . Jak to vymyslet , jak se k ní dostat a zachránit ji z místa ve kterém živoří. Ale realita je neúprosná a nezbývá než zapomenout.…
BAYA
obrázek 417
obrázek 418
obrázek 419
obrázek 586
 
(03. 12. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

1) Jak to všechno začalo

Naše cesta k k adopci nebyla myslím příliš dlouhá, ale ne úplně jednoduchá.Jednou mi dcera na FB poslala odkaz na Chrty v nouzi , s tím, jestli je nechci podpořit . Stránky jsem…
TARA
KIKI
Emička
 
(02. 12. 2010 | 2 komentáře) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)