Nástěnný a stolní kalendář
Chrti v nouzi pro rok 2023!

Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2023.
Autorem nádherných a pozitivními emocemi nabitých snímků v nástěnném kalendáři je Martin Látal (mimochodem páníček Matýska), kterému patří obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval.
Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů.

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za poštovné a balné, která je ve výši 85,- Kč

Zasíláme přes Zásilkovnu.
OBJEDNÁVKY S TYPEM KALENDÁŘE A POČTEM KUSŮ, s vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem Zásilkovny (https://www.zasilkovna.cz/pobocky) zasílejte na e-mail chrtiaukce@seznam.cz.

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Luk

(Autor blogu: Modrej.Hrnek | Zobrazit přehled článků blogu)

23.11.- známe se 10 dní.....

článek ze dne: 23. 11. 2010

......a už vím, že když nejsem dost akční, tak Luk rozhodně nehodlá prasknout a svůj bobek mi připraví pěkně doprostřed chodby. Jednou se mu to povedlo po příliš krátké venčící procházce,když pršelo a já bláhová si říkám....dopoledne byly bobky dva..... No a dnes ráno byl také hotov dřív,než jsem rozlepila oči já. No, chválit jsem ho právě nemohla,ale pochopit to lze.Budeme muset synchronizovat naše chody.No a také se snažíme o spolunažívání Luka s kocourem a králíkem.Výsledky jsou mírně optimisticlé...to je,že v obýváku jeLuk s námi na vodítku a už neskuhrá.Rezignovaně leží a v hlavě má zmatek.I na vycházkách je míň vzrušený, když má potkat malého psa,ale za námi to rozhodně není,čeká nás ještě moc a moc vycházek,než budu moct říct,že se nemusím malým psům z dálky vyhýbat.

 

Komentáře k článku

dadynka
ahoj Luku
(dadynka, 24. 11. 2010)

Ahoj pejsku, řekni Vašim, ať to zkusí hodně a hodně sledovat, kdy ty bobky nestiháš odložit tam, kam patří. Ale neboj, to půjde. Víš, můj Wingsík neměl žádnou kakací nehodu /za to prvních 14 dní občurával v bytě takřka vše a zvládli jsme!!!!/ , je to ale pejsek, který bobkuje skoro na každé procházce. Každý to holt máme jiné, viď? Určitě najdete systém, jak to souvisí s krmením, pauzami mezi baštou a tím, kdy to musí s bříška ven.  A taky řekni, že těch vycházek, kdy se pejskům nebudete muset vyhýbyt, bude opravdu strašně moc. Nebo spíše takhle, Luku, ať se těm pesánkům nevyhýbají zcela, opatrně, pomalu zkoušet, ale tak, aby tebe dobře ohlídali a byli pozorní, abys někomu neublížil. Třeba budeš pejsek, který ty pejsky malý nemusí a super kámoš s nimi nikdy nebudeš. Řekni jim, že i moje feňulka byla zpočátku šílená, dnes mnohem mnohem lepší, ideál to není, možná ani nebude. Nu což,  každý jsme nějaký, viď? Tak se držte a mějte se spolu moc fajn.  Kája a hafínci


 

 
Modrej.Hrnek
.....tak tedy.....
(Modrej.Hrnek, 27. 11. 2010)

.....ani nevím, jestli to tady můžu na nás prásknout......po dni.kdy jsem měla hřejivý pocit, že jako Lukovo hodný učitel jsem docela dobrá a že věci se vyvíjí tak,jak by měly a já se po čase dočkám rodinné idylky,kdy nebudu muset hlídat přísné separé svých miláčků -Luk spotřeboval jeden kus kočky domácí. Je naprosto jedno,že nebyla naše a na dvoře,resp. ve sklepě,kde je složené uhlí,neměla co pohledávat.......je po ní a stalo se to takovým fofrem,že jsem nestačila včas zakročit. Od té chvíle je po volném pobíhání po našem oploceném pozemku.Jsem nucena přehodnotit své dosavadní nároky na poslušnost psa a chtíc nechtíc budu muset makat!        Jo,jo.......manžel byl hodně skeptický.......přesto je stále přísně,ale při nás......tak a teď jdu něco dělat a tento deníček průšvihů doplním zase příště.......

 
dadynka
pro Luka a Soňu
(dadynka, 28. 11. 2010)

Ahoj Soni, vůbec není zač. Věřte, že to vše půjde k lepšímu. Soni, víte, k té nehodě, člověka to moc a moc mrzí, taková příhoda, každý z nás by udělal vše pro to, aby tomu zabránil. Bohužel. Pes a kočka jsou od nepaměti nepřátelé, spousta pejsků se naučí s nimi žít ve "společné domácnosti" v pohodě. Ale kočičky mimo jejich domov, to je prostě ouvej. Venku prostě startují. Chrt je především lovecký pes /ať je to barzoj, vlkodav, greyhoud, vipet...../, stejně jako ohaři, jezevčíci, teriéři.....je to jejich přirozenost. S kočičkami nemám zkušenosti, nemám je v blízké rodině, ale vím o mnoha pejscích, kteří se naučili s nimi žít v pohodě, avšak kočička venku je pro ně vždy lovná. Přeji Vám hodně poklidu a trpělivosti s Vaším pejskem, je třeba stále moc a moc opatrnosti, ale bohužel opravdu se tyhle smutné věci venku stávají, nelze z toho vinit Vás ani pejska. Žádného.

 
tereyska
(tereyska, 01. 12. 2010)

Soni


jjo s kočkama je to venku prostě jasná věc - chrt je lovec a to velice rychlý. Má to v krvi. Nemůže za to a je to jeho přirozenost. Myslím, že nemusíte být na sebe tak přísná a prostě pokračovat ve sžívání s domácím kocourem. Vždy ho hodně chvalte a odměňujte za jeho pozitivní reakce si nevšímání. Vodítko doma jasné zatím, zkoušejte i jiný režim aby si odpočinuli všichni.


S tím pohybem na vodítku i na dvoře - hmm přimlouvám se ho alespoň využít pro jeho pocit volnosti :-) a pohody. Určitě svého kocourka máte doma bezepěčně zavřeného a než půjdete ven udělejte rámus aby jste cizí venkovní případně zahnali z Vaší zahrady.


Hodně úspěchů a trpělivosti - zdravíme :-)

 
Modrej.Hrnek
(Modrej.Hrnek, 02. 12. 2010)

Milá Terezko, poděkuji Ti za tvůj příspěvek zde. Na Tvém blogu by komentář postrádal souvislost. Situace se vivinula tak,jak mi radíš.Prostě neběhám tak rychle jako Luk a já ho tak ráda vidím letět až se zem třese.........Než ho na dvoře pustím,zkontroluju stav a věřím,že i kočky ze sousedství postupují stejně. Jednoznačně kočičích stop ve sněhu rapidně ubylo a kuna,co bydlí už léta ve stodole,ve dne po dvoře neoperuje. Aby obrázek byl úplný,doplním informace také o živočiších doma.Klec s králíkem,která první den Luka provokovala k derniéře sprinterské kariéry,už není zajímavá.Čichne Šarlotě k čumáčku,když jdeme okolo klece a jde dál. To s Nebojsou tak daleko nejsme.Asi po týdnu vzájemného seznamování na větší vzdálenost,jištěni košíkem a vodítkem,jsem za spolupráce manžela, který kocoura držel na prsou a uklidňoval,Luka přivedla asi na metr, ale bylo to asi dost uspěchané.Lukovo zájem byl dost čitelný a kocour nehodlal dát svou kůži na trh.Zaryl tretry Frantovi do ramene a sklidil se z dosahu. Dnešní stav věcí je takový: Luk s náhubkem leží asi 2 metry od kocoura a oba se pozorují. No a já je sleduju oba.Nebojsa snad ví, že rychlý pohyb je nebezpečný a tak polohu svého těla provádí velmi opatrně....vlastně jsem u něho tento způsob pohybu nikdy dřív neviděla. Tak a to je zatím asi všechno,vylezlo sluníčko-jdeme chvíli venSmile. Hezký den i u vás a dík,že se o nás staráš !

 
dadynka
Luk a zvířátka
(dadynka, 02. 12. 2010)

Tak o malinký krůček dál....s králíčkem super, pokrok. S tím kocourkem. Já nemám zkušenost s kombinací pejsek a kočička, tedy v bytě, venku to ano, byla schovaná pod autem a metr, dva  před námi vyskočila. Vše dobře dopadlo, snad taky díky tomu, že mám pesky na dvojím jištění, každý dvě vodítka, kšíry a martingal, je za co držet. Jsou chrtidla, která jsou s kočičkami v pohodě hned, jiní mají větší či menší problém. Bohužel Luk patří do té druhé skupiny. Soni, ač jsem tedy sžívání nikdy neřešila, zkusím názor. Možná nesprávný, jiný, ale copak někdo ví, co je to nejlepší? Trošku vycházím z toho, že jsem podobnou situaci zažívala /a občas ještě zažívám/ s mojí Ladynkou versus malí pejsci. To bylo špatně, to taky, takhle ne.....člověk je pak rád za každý nový nápad či cestu, která jej napadne. Tedy já bych určitě nechala Luk a kocourka delší čas ve fázi "jsme v jedné místnosti" - samozřejmě za Vaší asistence a s košem!!!!  Nedávala bych je prozatím do bližšího kontaktu, velký úspěch, že už leží v klidu, byť v dostatečné vzdálenosti. Určitě se pak dále neobejde bez asistence Vašeho manžela, který bude Luka s kocourkem seznamovat, ale počkejte ještě. Já zvolila taktiku, že budeme u pejsků blízko /samozřejmě v bezpečné vzdálenosti/, ale bylo to ještě horší. Bylo to špatně, ještě horší. Takže jsme se držely dál a pomalu, po pomalých kouscích vzdálenost zkracovaly. Trošku jsem se rozepsala, ale myslím, že Luk potřebuje více času, než si to srovná, tipuji, že on je zrovna chrtík "kočky fakt nemusím" . Ať se Vám všem daří. Kája

 
Lucky
Kočičky
(Lucky, 05. 12. 2010)

Soničko,


čtu tady to povídání o kočičkách. U nás doma žijí tři zástupci koček (kočky žijí uvnitř domu - to je poměrně důležité) a tři greyhoundky. Vím, že jsi četla můj článek "Když máte kočičku a/nebo malého psa", přesto připomínám tuto pasáž:


Pes by měl mít na sobě buď obojek nebo postroj - něco, za co ho lze přidržet. Kočku mu určitě není vhodné strkat násilím pod čumák, také není vhodné ji brát do náručí. V principu by kočka měla mít volný pohyb - tak, jako by tam pes vlastně nebyl. Kočce nedovolte na psa útočit. Pokud se kočka dá na útěk, musíte zabránit psovi, aby se za ní rozběhnul. Při prvním náznaku "startování", je třeba psa zadržet = chytit za postroj, mluvit na něho klidně a přitom ale důrazně a odvést ho zpátky na místo, kde předtím byl (ležel). A takto to opakovat a opakovat, pokud to vydržíte, tak i několik hodin. Když se Vám bude zdát, že je toho na vás, na psa i na kočku moc, doporučuji rozdělit zvířata do různých místností a ve zvykání pokračovat zase za pár hodin nebo klidně i další den." atd...


Pokusím se to ještě trochu rozvést. Vím, že je to těžké, ale ti pejskové mají radary, vědí, když jsme třeba nervozní. Kocoura určitě nijak nedržet, naopak nechat ho být, ať si v té místnosti je, kde chce a ať si Luka pozoruje z libovolné pozice. Pokud Lukášek "vystartuje", zkus udělat nějaký zvuk. Rozhodni se pro jeden a ten vždy opakuj, tedy např. hlasitě několikrát tleskni, zakřič krátké slovo (já používám něco, co zní jako takové hrdelní: "OJ!", dobré je i klasické: "NE"!) nebo si třeba najdi něco co hlasitě chrastí a měj to po ruce, nebo slož noviny a plácni s nimi o svoji ruku (jde o ten "šustivý zvuk"). Třeba Tě napadnou další věci, jde o to, aby si pes tento zvuk spojil s pochopením toho, že dělá něco, co si TY NEPŘEJEŠ. Zkoušej to opakovat pořád dokola, pokaždé, když (i náznakově) vystartuje. Je důležité, abys ho po každém takovém pokusu odvedla zpět na místo, kde byl - dáváš mu tím najevo, že si TO TAK PŘEJEŠ. Při tom to slovo také vyslov: "MÍSTO!", ještě lépe: "LUK(u), MÍSTO". A tak pořád dokolečka...


Jde prostě o to, aby si pes zafixoval, že Ty = šéf si toto chování nepřeješ.


Určitě mu zatím nesundávejte ten náhubek.


Kočky na dvoře... tam bohužel nemám zázračnou radu. V Lukovi evidentně lovecký reflex je, a poměrně silný. Nezbývá, než jít na dvůr dříve, případné kočičky poslat pryč a potom pustit Luka - tak jak ostatně píšeš. Našemu dvoru se venkovní kočky také začaly vyhýbat. Nedělám si ale iluze, že naše holčičky by je také nepovažovaly za "návnadu".


Těch domácích se nedotknou, někdy spávají i v jedné posteli, dle nálady koček Smile


Pokud Tě k tomu, co jsem napsala, něco napadá, ozvi se. Moc ráda bych vám pomohla aspoň takto na dálku.


L.

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 8 plus 0 =

 

Další články v blogu

15) Zdraví Luke a spol.

Ahoj! V létě na náš dvorek přibyl anglonubijský kozlík Archimedés. Luke už se nediví ničemu. Kdo se chce přátelit, s tím najde společnou řeč. Toho, kdo se netváří…
obrázek 6574
obrázek 6575
obrázek 6576
obrázek 6577
obrázek 6578
 
(10. 11. 2014 | 1 komentář) zobrazit článek

14) Luke - Julka - Lucka

Já, srdcem velký lovec, pasu kozy! Neobešlo se to úplně bez náhubku a bez dozoru. Učím se českým mravům rychle. S každým novým zvířetem je to ale lepší.
Luke a Julka
Julka má před Lukem respekt - z hromady dřeva se s
Ta zvířátka voní! Jsou jedlá, vím to!
Jesí a
Vím, Lukášku, to si opravdu zaslouží pořádnou odmě
 
(05. 07. 2013 | 8 komentářů) zobrazit článek

13) Vítejte DOMA :-)

Těším se na všechny obrázky, příhody a odezvy nových šťastných duší. Luk a já už jsme blogu své začátky dávno bohatě popsali. Píšeme už méně často a jen v případech, kdy mám pocit, že by to mohlo být užitečné pro…
obrázek 5695
 
(31. 03. 2013 | 1 komentář) zobrazit článek

12) Je tu čas změn počasí a chřipek.

Včera jsme s Lukem vyšli, jako každý den, do přírody, ale hned zkraje vycházky mi Luk připadal tak nějak málo nadšený ze všech krás okolo. Říkám si tak, že bys mi od včírka zestárl.....sehnula jsem se pro houbu a Luk si lehl.…
 
(17. 10. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

11) NEHODA

Včera večer Luk zaslechl nějaké zajímavé zvuky na dvoře. Musel "to" zkontrolovat. Nasadil tempo, kterým kdysi zdolával závodní dráhy. Jestli zdroj pískání zastihl, nebo ne, nevím, ale na zahradu se za mnou vrátil o třech a s…
obrázek 4502
obrázek 4503
obrázek 4504
mlokobrázek 4504
obrázek 4506
 
(09. 07. 2012 | 3 komentáře) zobrazit článek

10) .......zítra je to rok........

.....Dnes je sice "Martina", a leckde si to opravdu užívají....pečou a smaží a tak podobně, ale Luk má svůj den zítra. 12.11. jsme spolu právě rok. Psa jsem nechtěla, protože mě doslova drtí to očekávání se kterým se na svého…
obrázek 3240
obrázek 3239
obrázek 3238
obrázek 3241
obrázek 3242
 
(11. 11. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

9) Za humny

Dnes jsme Luk,Jesí a já udělali malý,asi 15ti kilometrový průzkum okolních hvozdů a pokladů v nich ukrytých.Nožičky máme drobátko ušoupané,ale stálo to za…
obrázek 3031
obrázek 3032
obrázek 3033
obrázek 3034
obrázek 3035
 
(01. 09. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

8) Svobodá! Jupí!

Dnes manžel posekal louku za cestou a přišel ať si jdu vyfotit čápa.Čápi rádi vyhledávají čerstvě posekané plochy,snadno zde najdou nějaké sousto do svého dlouhého…
obrázek 2470
obrázek 2471
obrázek 2472
obrázek 2473
obrázek 2474
 
(05. 06. 2011 | 12 komentářů) zobrazit článek

7) bez nadpisu

.........tak jsme tu o víkendu měli oba kocouří teroristy. Nebojsa už si s Lukem tyká pár dní a oba se k sobě chovají slušně a s vzájemným respektem.Na občasné…
obrázek 1631
obrázek 1632
obrázek 1633
obrázek 1634
 
(01. 03. 2011 | 6 komentářů) zobrazit článek

6) ...náhubek už jen svátečně......

12.února to byly 3 měsíce,co si Luk začal zvykat na svůj nový život. Nemyslím, že se mu po ničem z jeho prvních čtyř let života nestýská. Zazávodil by si určitě moc rád a…
 
(25. 02. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

5) Přání do roku 2011

Ahoj moji psí i člověčí kamarádi! Blíží se Nový rok a já s Lukem svátky, navzdory všemu shonu a vžitým tradicím, proložím dlouhými vycházkami do…
 
(22. 12. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

4) Mikuláš a manikůra

Tento víkend tu bylo dost rušno.......tradiční zabijačka ......Mikuláš....a skoro celá rodina plus známí.Luk tady pobíhal,sice s košíkem na hubě,ale žádné…
obrázek 557
obrázek 558
obrázek 559
obrázek 560
obrázek 561
 
(05. 12. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

3) Zvyká si

Tak zase něco z Volduch.....Luk nás dostává do kondice.Vycházky realizujeme i v počasí pod psa. Počasí neřeší-kabát a jde se! Dnes jsem mu jeho jednoslamníkové lože…
 
(18. 11. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

2) Oploceno

Jak jsme slíbili, stihli jsme plot do neděle. Luk zahrádku hned vyzkoušel, ale vycházky ho asi baví víc.
obrázek 86
obrázek 87
obrázek 167
obrázek 301
 
(14. 11. 2010 | žádné komentáře) zobrazit článek

1) Luk

Vrátili jsme se z první vycházky, šli jsme ke známé do vedlejší vesnice. Zjistila jsem, že Luk je zlaté zvíře.Sice se ze začátku leknul…
obrázek 14
obrázek 83
obrázek 109
obrázek 265
obrázek 308
 
(13. 11. 2010 | 1 komentář) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)