A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Jacksonek

(Autor blogu: Levandule | Zobrazit přehled článků blogu)

Jacksonek - 14 dní u nás

článek ze dne: 13. 06. 2012
Dobrý den,
zdravíme všechny pány, paničky, čtyřnohé mazlíčky.

Tak zítra to bude 14 dní co k nám přijel Jacksonek. Nevím čím začít, událo se toho tolik...

No, je to úžasný a strašně šikovný pejsek, manžel mi pořád říká, že jsem teda měla štěstí.

Při příjezdu to byl velký "uzlíček" strachu a nervů. Pít nechtěl, bál se vejít k nám domů, v noci zmateně chodil po baráku, bál se vyčůrat a vůbec se na nás podívat. Říkala jsem si jak to dopadne.
Ale to je asi tak všechno co se ten první den po příjezdu k nám událo. Dostal se ze stresu velice rychle. Všechno pochopil, na všechno si zvykl a je tady zabydlený jako pán domací.
Je čistotný, poslušný, děti má rád, ví kde má místo, co může a co ne. Ničeho se nebojí, všechno již zvládl. Jen je to teda kuchyňka. Loudí, čmuchá, očuchává kde, kam, jaké jídlo jde a kam šlo..... Už se Jacksonovi podařilo sníst manželovi večeři (sekanou a bramborák). Kupodivu mu nechutnají piškoty ani jiné sladké lákadla. Naopak neodolá všemu co se alespoň trochu dotklo masa. V noci se klidně o půlnoci sebere a jde čmuchat do kuchyně. V mžiku procitnu a přemýšlím, zda tam má co sežrat nebo ne. Nakonec vylezu a jdu ho zkontrolovat. Mimochodem spí s náma v ložnici.

Ze začátku působil jako beránek, který má pořád hlavičku dolů a oddaně cupitá na louku. Ale čertík už se v něm probouzí a jsem za to moc ráda. Na zahradě mě prožene jak zajíce a je pak strašně rád, když mě doběhně. Opře si hlavu odevzdaně o moji nohu a dívá se na mě, jestli jsem ho pořádně viděla jak umí uhánět (je to pro mě zážitek když valí na plný plyn).
Dokonce už i plyšáky objevil. Zrovna dnes v noci ho napadlo hrát si s medvídkem. Medvídek lítal po obýváku sem a tam a Jackson za ním. Bylo mu naprosto jedno, že je hluboká noc. No zatím prospal za těch 14 dní jen dvě noci. Ostatní noci pochodujeme, venčíme, pijeme, vymýšlíme co je v kuchyni....

Tak to je tak asi všechno co mě napadá, abych se s Vámi podělila. Jsem strašně ráda, že Jacksona máme.

Zatím papa přeji pěkný zbytek dne (sice leje jak z konve), ale na víkend má být pěkně. Moje děti si tady hrají a psík spí hned vedle nás.


Papa za všechny nosan Jacksonek
obrázek 4422
foto:   první den doma
obrázek 4421
foto:   pan domácí
obrázek 4420
foto:   já a kopce na Valašsku
obrázek 4423
foto:   Já jsem rychlost (silný jako medvěd, rychlý jako jaguár)
obrázek 4419
foto:   My dva a čas.....
 

Komentáře k článku

nic
(nic, 13. 06. 2012)
Jackson, můj oblíbenec! :)) Vypadá to,že se má u Vás dobře. Ať se mu daří.
 
Mon
pozdrav
(Mon, 13. 06. 2012)
Zdravíme šikovného Jacksonka i paničku...děkujeme za krásné povídání i fotečky. Váš příběh je takovou nejčastější klasikou po příjezdu nosánků a je pak úžasné sledovat ten jejich vývoj povahy a vzájemné oťukování...to jak rozkvétají...
Ty jeho zlobivé noci zkuste trochu zkorigovat, at se vyspíte...když začne blbnout, odkažte ho na místo a dejte nějaký povel třeba "spát" nebo "klid", aby si zvykl, že si prostě přejete klid. Můžete to pak realizovat i během dne, když potřebujete aby se zklidnil. Předpokládá to ovšem, že během dne se pěkne vyblbne, aby měl chut v noci spát. Ale s takovou zahradou by to asi neměl být problém, třeba i s nějakým psím kamarádem:) moc vás všechny zdravíme a přejeme krásné společné zážitky...budeme se těšit na další fotky:)
 
Iva + Alex
(Iva + Alex, 14. 06. 2012)
Jackson je i můj oblíbenec :) Je moc krásný a ten obojek co ho zdobí, no nádhera! A to nemluvím o té báječné zahradě. Je prostě vidět, že se má jednoduše suprově!
 
M&S&S
krásný nosan, krásné psaní
(M&S&S, 14. 06. 2012)
Máte opravdu kouzelného nosánka, ale ostatně který není, že? ;)

Někde jsem četla pěkné přirovnání k tomu, co se jim honí v hlavičkách, když je na jednom konci světa, kde je jim "dobře", resp. kde ví, co mají čekat a mají zaběhnutý nějaký režim, seberou, naloží do dodávky a po třech dnech drncání a nejistoty vyloží kdesi, kde neznají nic - prý je to podobné, jako by Vás uneslo UFO :) Nevím, kde je pravda, ale něco na tom jistě bude. Člověk si myslí, jak nebudou šťastní, ale tím vším komfortem jim vlastně zbourá veškeré představy o životě. To skutečné štěstí jim začne docházet asi až postupně, když pochopí, že jsou už v bezpečí a že ten život může být s těmi správnými lidmi opravdu krásný. A souhlasím, že to "rozkvétání", jak píše Mon, je opravdu k nezaplacení :) Navíc člověk si kolikrát myslí, že už je jeho pes psychicky v pořádku, že už rozkvetl, ale já vidím, že u nás i po půl roce jsou ještě lístečky, které se stále otevírají a člověk z toho má upřímnou radost, zkrátka každý den je kouzelným překvapením :)

Pokud mohu jednu radu k tomu ponocování.. jestliže spí s Vámi v ložnici a ta je odděleným pokojem, zkusila bych na noc zavírat dveře. Nechte mu tam třeba misku s vodou, ale omezte jeho prostor k toulání a vymýšlení lumpáren. On pak možná snáze pochopí, že se má zrovna v tu dobu spát. U nás to tak máme od začátku a nosani chodí automaticky spát už po večerníčku a většinou na mě ještě otráveně mžourají a chtějí, abych zhasla ;)

Ale to se všechno srovná :)

Krásný život a brzy klidné noci
M&S&S
 
Máca
Kuchyňka... :)
(Máca, 14. 06. 2012)
Naše Nessie (Lulu) je také velká kuchyńka..neustále šmejdí a stahuje vše co je i není k jídlu. Už nám rozbila mísu, vázu, skleničku..do všeho se snaží nacpat svůj čumáček a hledá a hledá. Ale u nás je mnohem, mnohem lepší spaní. Kolem osmé hodiny už je na pelíšku a se svým kámošem Cargem se už nezajímají o nic jiného něž o spánek. Chrupou v obýváku a když jdu spát já, stěhují se se mnou do ložnice. Je to fakt pohoda a věřím, že velkou měrou k tomu přispěl Cargo, který je takhle naučený a Nessie se snaží dělat vše po něm.
 
Jackson
Děkujeme
(Jackson, 14. 06. 2012)
Všem moc děkujeme za pěkná slova a rady! Jacksonka by určitě těšilo jaký máte o něj zájem! Mě to taky hřeje u srdce.

Dnešní noc byla lepší, čůrat byl 1x, 1x si udělal okružní jízdu od kuchyně ke špajzu a pak spal. Koupila jsem mu, když jsme v práci takové ty žvýkací kosti, aby se nějak zabavil. Paní mi ve Zverimexu doporučila 3 druhy, ale Jacksonek o to vůbec nemá zájem. Kosti leží už třetí den tak, jak jsem je položila. Nemáte něco vyzkoušeného co by mu chutnalo?
Ještě bych se chtěla zeptat na srst. Potřebovala bych též poradit. Jacksonek má za přední packou u trupu holé místo o velikosti 10 cm. Jde to vidět na první fotce, jak leží v pelíšku. Vyčetla jsem na netu, že to může být stresem, kastrací. Zatím to nechávám tak, přeci jen je u nás krátkou chvíli, třeba to chce jen čas. Koupila jsem mu lososový olej do krmení, tak uvidíme.
Ještě na jednu věc jsem si vzpomněla, o kterou bych se chtěla s Vámi podělit. Minulý víkend šel přes zahradu cizí kocour. Oni ti kocouři mají přes naši zahradu dálnici. Značkují si to, v noci to tady mňouká jak v hororu... No a než jsem se vzpamatovala Jacksonek byl rychlejší, kocoura v mžiku měl, pěkně si ho podal, kocour udělal kotrmelec jak zajíc a Jackson už ho držel pod krkem. V naprostém klidu, bez štěkání. Kocour se mu ale vysmekl a uháněl pryč, pes ho opět dohnal, kocour opět utekl a když se dostal za plot zůstal mu u nás čouhat jen ocas. Jacky alespoň ten ocas lapl a chvíli se s kocourem přetahovali. Nakonec kocour utekl a doufám, že už ho u nás neuvidíme.
Tak to jen taková perlička. Je ten psík strašně rychlý a lovecké pudy v sobě prostě má. I to byl pro mě zážitek vidět Jacksonka při "práci". Teď odpoledne pro změnu hrabal u myších dír. Což je taky záslužná činnost :)
Zkoušeli jsme mu hodit klaciček nebo balonek, ale to ne. To se na nás dívá jak na telata.
No prostě každý den je zážitkem.

Mějte se MOC krásně i Vaši milí nohatí nosánci a ještě jedou děkujeme!!!!! PAPA za všechny Jacksonek
 
Máca
Díry??? Srst...
(Máca, 14. 06. 2012)
Opět se musím podělit...Srst..Nessinka (Lulu)..od první noci co je naše..jak jsem již psala..skvěle spí, ale k ránu už to spaní není tak tvrdé a ona se začne drbat, škrábat a okusovat. Dělá to celou věčnost, až na ní musíme houknout ať přestane. První, co nás samozřejmě napadlo, že má blechy, po detailní prohlídce nic. Tak se hned druhý den dostala do vany a po koupely vše pokračovalo ve stejném duchu. K ránu-drbačka. Tak jsem začala na netu pobírat informace a nakonec jsem objednala Canvit Fish Oil. Přidává se do žrádla a má velký vliv na kvalitu srsti. Podávam to teprve dva dny..na výsledky čekám. Má v srsti něco jako lupy a to je možná ta příčina drbání. Jinak ji každý den pročesávám a mám pocit, že její bříško a v okolí zadních pacek bude za chvilku bez chlupů.- Ale jak jsem se dočetla, je to u chrtů v normě.
No a díry..jsou to dva dny, co to u nás začala dělat, všude. Na štěrku, na trávě. Všude hrabe. Tak to nevím, co s tím. Zakazovat, zabavit a unavit.
ps: Pokud nevíte co se žvýkacímy kostičkamy, tak naše Nessinka sjede vše.:) A to myslím doslova. Vrchol všeho pro mě bylo, když jsem ji zahlídla s chutí zbaštit i to,co z někoho vyjde po trávení. :( Jinak, náš Cargo bude letos slavit jedenáct let a asi před pěti lety dostal velký žvýkací gumový kruh. Než přišla Nessie, ležel u nás téměř bez povšimnutí, jen někdy ho někam popones, ale co je u nás ta naše holčička, tak ze žvýkacího kroužku už je půlka. Postupně uždibuje a plive na podlahu. Ale díky za kroužek!!!! :D
Jo a ještě, Nessie skvěle aportuje,od balonku po obyčejný klacíček.
 
Jackson
Šikulka
(Jackson, 15. 06. 2012)
Dobré ránko, Vaše Nessie je teda šikulka!!! Musí být s ní sranda a asi je větší pohodář než Jacksonek.

Ještě k té srsti. Též se v noci drbe, nadělá kolem toho rámusu, jak se doškrábe tak se půl hodiny líže, pak se otřepe a konečně usne. Lupy nemá. Dost ale pouští chlupy, první dny jsme byli všichni obalení jeho srstí. Pořídila jsem si vyčesávací rukavici a zjistila jsem, že stačí vyčesat 1x za tři dny a nikde ani chlup.

Napadlo mě, že bych mu to holé místo u trupu, kde mu chybí srst mazala např. sádlem nebo olivovým olejem, ale mám strach, abych něco nepokazila. Od známých pejskařů mám různé rady jak na zdravou srst např. dávat do granulí čerstvé vejce, sem tam dát psíkovi kousek špeku s chlebem.... Ale zatím to nezkouším. Čekám jak se to bude vyvíjet.

A ještě k těm žvýkacím kostím a kostičkám. Pokud to Jacksonek nebude chtít zkusím psí zubní pastu :)
Snad to má nějaký efekt a prý to psíkům chutná.

Papa pěkný den

 
Ivana
Jackson a srst
(Ivana, 15. 06. 2012)
Já sice nemám chrtíka, ale i přes to...S tou srstí bych taky počkala, až jak se to vyvine... :-) Ztrácení srsti a i to drbání a olizování může být vše stresem a psychikou pejska. Moje fenka to má, když přijdeme na veterinu, tak okamžitě začne pouštět chlupy. Ona je tam ve stresu, protože už si toho tam zažila fakt hodně a tak se jí tam nelíbí... A Váš Jacksonek změnil prostředí, je pro něj vše nové, takže si myslím, že by to mělo po pár měsících přestat... Každopádně lososovým olejem se nic skazit nedá... Ještě je také výborné lněné semínko...:-)Moc Vám fandím a přeji krásné chvíle s Vaším princátkem. Ivana Svobodová, Znojmo
 
Jackson
Zdravím Znojmo
(Jackson, 18. 06. 2012)
Dobré ráno paní Ivanko,

pozdravuji Znojmo (moje srdeční záležitost - maminka pochází z Citonic).

Lososový olej už jsem začla Jacksonovi dávat, tak uvidím, zda to bude mít nějaký efekt. Zatím se mu ten holý flek zvětšuje, není to žádná katastrofa, ale o něco je větší. Začal si to i škrábat, ale to jen, když je doma sám a my v práci. Je to ještě stále uzlíček nervů. Dnes ráno když jsem se chystala do práce pořád za mnou chodí, očichává oblečení, které si beru, chodí za mnou na WC, do koupelny a hlavu mi pokládá na nohy, abych ho hladila. Kdybych do práce nechodila, tak by byl z něj úplný závislák.
Jinak vedra mu nedělají dobře, včera celý den proležel doma v obýváku. Až večer kolem 20.h. se trochu vyběhal. Vzala jsem ho u nás k řece. Do vody šel sice rád, ale po kamenitém dnu se mu velice špatně šlo, má ty nožky i packy tenké. Tak jsme šli raděj na břeh.
Včera, když jsem si naklepala řízky na nedělní oběd na chvíli jsem se odklonila od prkýnka a najednou se jeden kus masa vypařil :)
Můžete hádat, kdo se sám v tichosti obsloužil.....

Papa pěkný den i týden
 
M&S&S
Má zkušenost
(M&S&S, 20. 06. 2012)
Já tedy ještě jen krátce k té srsti. Greyové mají s holými místy v srsti " problémy", ale pokud je to bříško nebo stehýnka, jedná se spíše o kosmetický problém než něco extra závažného. V každém případě se mi velice osvědčily produkty firmy GIOM - mám vyzkoušenou intenzivní kloubní výživu a právě i jejich tablety na srst. Dávala jsem ho měsíc v době línání a došlo k perfektní výměně srsti a hlavně zarostla všechna holá místa. Problémy se srstí jsem přikládala hlavně zimě, ale co tablety nedávám, pozoruji opět zhoršení. Tedy my už máme objednáno a budeme s doplňkem stravy tohoto typu pokračovat. Navíc nejde o nic drahého a opravdu to funguje!! :)

A k tomu drbání. Chvíli bych to sledovala a pokud by i po čase toto neustávalo, určitě bych nechala vyšetřit krev na činnost štítné žlázy. Pokud není v pořádku, může se to projevovat právě i nadměrným svěděním. Léčba je sice pak doživotní, ale jedná se o přidávání tabletek do jídla, nic dramatického, pejska to v podstatě nijak neomezuje.

Na závěr tedy hodně štěstí!! :)

M&S&S
 
Určo vyzkouším
Jacksonek
(Určo vyzkouším, 21. 06. 2012)
Dobré ráno, děkuji za radu a doporučení!!!! Určitě vyzkouším. Co poznávám Jacksonka víc a víc je to prostě zlato, ale pořád má v sobě určitou nejistotu a strach. Není se čemu divit je u nás dnes 3 týdny a tak si možná říká jak dlouho u nás bude. Určitě netuší, že napořád.
Srst mu nejvíce padá, když jsme v práci a on sám doma. Poznám to na podlaze kolik se válí chlupů jako by ho někdo vyčesával. Je to stále stresem. Jakmile přijdeme domů je v pohodě a když ho člověk pohladí, tak ani jeden chlup.
Určitě vyzkouším a pak dám vědět. PAPA a děkuji!
 
dadynka
(dadynka, 21. 06. 2012)
Krásné fotky a povídání o Vašem nosánkovi. K té srsti - s tím si opravdu nedělejte starosti. U chrtů je to zcela běžné, v odborné literatuře je to nazýváno jako syndrom holého stehna. Snad se ani neví, proč právě u tohoto plemene. Dílem snad stresem, dílem dáno geneticky. Mám třetího greyečka, ten má tu prdelku takřka holou, občas vidím, že mu narůstají drobné chloupky, ale určitě nebude osrstěný jako Lady či Wings. Momentálně u nás stran línání opravdu spoušť, pejsky stačí pohladit a už se to z nich sype. Samozřejmě to počasí se podepisuje. Giom je určitě dobrý, jinak také dávám pejskům do jídla lososový olej Brit Care. Pokud by pejsek neztrácel výrazně srst, hlavně na čumáčku, kolem očí, není to nic mimořádného. Samozřejmě u Jacksonka může hrát roli stres, pravděpodobně i hraje, než si to vše čumáček srovná a ztratí nejistotu a strach, může trvat i týdny. U mojí fenečky to trvalo opravdu dlouho, trvalo týdny, než se vyladila a uvěřila. Mějte se moc hezky. Kája a nosani
 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 3 plus 4 =

 

Další články v blogu

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)