Zveme Vás na VELKÝ CHRTÍ SRAZ 2022

2. - 4. 9. 2022
Autokemp U letadla, K Hrázi 515, 538 07 Seč

Ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových chatkách nebo pokoje v hlavní budově. Stravování – na výběr plná penze či polopenze.
www.autocamp.estranky.cz
Ceny ubytování
Objednávejte přímo u pana Milana Frisse, telefon: 739 730 732, autocamp.friss@seznam.cz.
Příjezd na sraz je možný již v pátek od 16 hod. Těšíme se na vás!
Máte-li dotaz, prosíme, pište na náš mail.
 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Jenny a Vicky (drive Adelaida a Alondra)

(Autor blogu: Alondra | Zobrazit přehled článků blogu)

Naše chrtí holčičky, podobné jak sestřičky  Smile


Jak to všechno začalo ...

článek ze dne: 18. 11. 2010
Jak to všechno začalo ...


Všechno to začalo v květnu, kdy jsem náhodou zalovila na internetu na chrty v nouzi. Otevřu záložku s pejsky hledajícími domov a kuk - Adeleida. Už jsem nehledala dál. Tato princezna mi pohledem řekla - vem si mě. Nepřemýšlela jsem dlouho, napsala ihned dotaz na tuto slečnu a přesto, že bylo 23 hodin, měla jsem odpověď od Lucie během 15 minut. Pak jsme si s Lucií několikrát zatelefonovaly, s Mílou se k nám přišla podívat a netrvalo dlouho, Jenny jsme si přivezli domů.


Ze začátku jsme se potýkali s velkým problémem - Jenny odmítala čůrat. A tím teď nemyslím venku - prostě nechtěla čůrat vůbec. První noc, kdy jsem si ji přivezla domů, se vyčůrala doma. Od té doby - nic. Druhý den jsem ji vodila ven každé dvě hodiny. Jedla i pila normálně - ale venčit se ne a ne. Šly jsme i na delší procházku, prosila jsem ji, přemlouvala .. všechno zbytečné. Nakonec se nám tento zázrak podařil po 15 hodinách, kdy jsem si už říkala, že nevím, co budu dělat. Volala jsem Lucii, která mi vysvětlila, že někteří psi jsou zvyklí (byli zvyklí) se venčit jen jednou denně, pokud znečistili kotec, byli trestáni. To mohlo vysvětlovat počínání Jenny. Vzala jsem si tedy na pomoc pinčici Elu od rodičů, která je zvyklá čůrat na každém rohu :-) a "ukazovaly" jsme Jenny, že venčit se je opravdu možné i několikrát za vycházku, i několikrát denně a dokonce se za to moc a moc chválí a dávají piškotky, ne tresty. Během dvou dnů byl problém vyřešen.


Po příjezdu Jenny jsem s ní zůstala 2 týdny doma. abychom si na sebe zvykly, učily se společně novému společnému životu a hlavně - aby co nejvíc a často jedla, protože byla hubeňoučká. Dělaly jsme i první pokusy zůstávání doma o samotě. Asi jsem ze všeho byla více nervozní než ona .. Odešla jsem na hodinu, Jenny jsem opouštěla spící na gauči. Vrátila jsem se a našla jsem Jenny spící na gauči. Naprosto bezproblémový pes - byla jsem nadšená a začala pomalu uvažovat o Mary, která byla zbídačená a které jsem chtěla pomoci. Po delším zvažování situace a rozmluvě s Lucií jsem se nakonec rozhodla, i když s těžkým srdcem, ještě počkat, a Mary si zatím nebrat. I když ve skrytu duše jsem doufala, že jakmile se ještě více sžijeme s Jenny, další pejsek u nás brzy najde domov.


Čas běžel, s Jenny nebyly žádné problémy, přišel říjen .. a s ním i touha pomoci dalšímu, který to potřebuje. "Zalovili" jsme na stránkách Chrtů a Alondra, téměř kopie Jenny, jen v černé barvě, tam na nás čekala. A to doslova ... mail Lucii, telefonát, dohoda .. a do 14 dnů jsme si jeli pro naši druhou princeznu, doufajíc, že bude stejně hodná a v pohodě jako je naše Jenny.


Přivezli jsme ji šťastně domů, seznámili s Jenny, která ji přijala naprosto v pohodě, stejně tak se chovala i Vicky, jak jsme Alondru přejmenovali a tak se začal odvíjet nový příběh - Jenny + Vicky.


S Vicky byl ze začátku přesně opačný problém než jsme měli s Jenny. Jakmile znervozněla, čůrala po bytě. A to kdykoliv, kdy ji něco jen trošku "rozhodilo." Přesto, že byla vyvenčená, byla schopna během hodiny udělat v bytě i 5 loužiček - nestíhala jsem za ní běhat s hadrou a čistit :-). To se nám stalo párkrát. Velmi rychle pochopila, že Jenny se venčí jen venku, že vnitřní prostor prostě není znečišťován a přizpůsobila se tomu. Občas se nám ještě ze začátku objevila sem tam loužička přes noc, ale i to rychle skončilo. Po 4 dnech byla schopna vydržet celou noc a naopak jsme ji ráno přemlouvali, aby se šla venčit ven.


Opět musím poděkovat Jenny, která nám s ní velmi pomohla. Vicky se ze začátku bála jezdit autem. Nevíme proč, většinou chrti tento problém nemívají - naopak, ale Vicky byl problém dostat do auta a když už tam byla, třásla se a snažila se dostat na přední sedadla. Bylo to jistě i způsobeno tím, že jsme jezdili denně k veterináři, protože Vicky měla něco zapíchnutého v nožce, tak jsme ji jezdili čistit. Ale i to už je za námi, teď jezdíme autem jen v případě, že jedeme někam se proběhnout.


Ze začátku jsme měli obavy ji nechat doma samotnou. Opět jsme zůstali ze začátku doma, aby si Vicky začala zvykat na nás a Jenny a u toho jsme je nechávali i samotné. Výsledek ze začátku - opouštíme byt, Vicky stojí u dveří, nechce se hnout a plače. Já tomu říkám, že pláče nad životem :-). Prostě jen tak si stoupne a hlubokým hlasem si zapláče. Trvá to několik vteřin, pak je ticho. A přesně tak to i vypadalo, když jsme opustili byt. Chvíli pláč .. pak cap cap cap na gauč za Jenny a klid. Dnes, když se vrátíme z práce a otevřeme dveře, slyšíme dva seskoky z gauče nebo z postele a šťastné, i když ještě ospalé holky nás jdou vítat.


A jak to vypadá venku? Po příjezdu Vicky odmítala jakékoliv hraní. Jenny se ji snažila provokovat i na běhání, protože zatím jí byla partnerem jen pinčice Ela, která se ji snažila dohnat. Jenny běžela tak na polovinu výkonu, u toho se otáčela a jako by se na Elu smála, že ji nikdy nechytne. Teď oběma holkám přibyla nová konkurentka, která, jak nám brzy ukázala, běhat umí, a to opravdu rychle. Je nádherné pozorovat holky, jak spolu radostně běží, prozkoumávají terén, kamkoliv se hne Jenny, Vicky je jí v patách. Před pár dny za námi obě přišly ráno do ložnice, huply na postel a daly si pusu. To se stalo poprvé, bylo to krásné, dojemné, měli jsme z toho radost.


Před příjezdem nové princezny jsme koupili další pelíšek. Teď jsou dva pelechy vedle sebe na zemi, holky ale preferují pohovku. Každá z jedné strany, takže už tam není místo pro člověka. Nevadí - zjistili jsme, že jsou pelíšky velmi pohodlné a tudíš v rámci "nenarušování" chrtů, ležíme na pelechách a koukáme na televizi a holky spokojeně pochrupkávají na gauči. :-)


Chtěla bych tímto článkem krom jiného říci všem, kteří si adoptovali chrta a uvažují případně o dalším, ať se toho rozhodně nebojí. Pokud je váš první chrt už "v pohodě", zvyklý na běžný život s vámi, nemáte s ním problémy, tak právě on vám pomůže s adaptací nováčka. Ten se bude zároveň mnohem rychleji učit všemu, co potřebuje pro nový život. Tak směle do toho! :-)


obrázek 15
obrázek 16
obrázek 78
obrázek 119
obrázek 132
obrázek 153
obrázek 178
obrázek 273
obrázek 280
obrázek 285
 

Komentáře k článku

iiivetka
Zdravíme krásnu dvojku :)
(iiivetka, 29. 11. 2010)

Dobrý deň.


Však sú na DG, vaše fešandy ako modelky? Veeeeeeeeelmi im to sluší.


Prajeme veľa radosti s vašimi dvojičkami.


Sadie + panička

 
Johnny
Holky modelky
(Johnny, 01. 12. 2010)

..ano jsou :)


Děkujeme, brzo dodáme na blog nový "modelčí" příspěvek Wink

 
Alondra
holky modelky
(Alondra, 01. 12. 2010)

..ano jsou :)


Děkujeme, brzo dodáme na blog nový příspěvek s holkama modelkama Wink

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 5 plus 9 =

 

Další články v blogu

13) Vzpomínky na léto aneb Jenny a Vicky v Holandsku

Zdravíme všechny čtenáře našeho blogu :-) Vzhledem k tomu, že jsme větší část loňského roku trávili pracovně více v zahraničí než doma, rádi bychom se s vámi podělili o zážitky a zkušenosti získané za hranicemi naší…
Hry na pláži s balonkem
To je zábava !
Spadne do moře?
Musím ho rychle chytit ..
Písek nemá chybu
 
(05. 02. 2012 | 16 komentářů) zobrazit článek

12) DO ROKA A DO DNE, ANEB THE BEST OF VICKY

Uteklo to jako voda .. ... dnes je tomu přesně rok, co přibyla do naší smečky Alondra, dnes už Vicky. Koukali jsme na ni dlouho už na stránkách Galgos de la Luz, svou kresbou nám hodně připomínala naši Jenny. Pak se objevila…
obrázek 3227
obrázek 3226
obrázek 3225
obrázek 3224
obrázek 3223
 
(30. 10. 2011 | 5 komentářů) zobrazit článek

11) DO ROKA A DO DNE, ANEB THE BEST OF JENNY

Den 6.6. bude navždy vštípen do mé paměti jako Den s velkým D. Dne 6.6.2010 se mi změnil život. Dne 6.6.2010 ve 23 hodin jsme se poprvé uviděly s Jenny. Jak to všechno začalo je již…
obrázek 2531
obrázek 2492
obrázek 2493
obrázek 2494
obrázek 2495
 
(06. 06. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

10) Výcvikovo-výchovný víkend v Herolticích

Začátkem jara jsme strávili prodloužený víkend ve výcvikovém táboře v Herolticích u Tišnova (Jižní Morava). Těm, kteří neznají a neslyšeli, můžeme…
obrázek 2347
obrázek 2348
obrázek 2349
obrázek 2350
obrázek 2351
 
(20. 05. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

9) Jenny a Vicky v ZOO

Po měsíci opět všechny zdravíme.  Vzhledem k tomu, že sebou jaro přineslo i krásné počasí, jen málokdo odolá, aby maximum volného času netrávil venku, třeba na…
obrázek 2296
obrázek 2301
obrázek 2307
obrázek 2308
obrázek 2309
 
(11. 05. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

8) Sraz chrtů v lomu

Zdravíme všechny čtenáře našeho blogu a ty, kteří netrpělivě čekají na fotky z nedělního srazu chrtů a nejen jich v lomu v Brně :-). Nad naše očekávání se…
Společná foto
obrázek 1840
obrázek 1841
obrázek 1842
obrázek 1843
 
(05. 04. 2011 | 13 komentářů) zobrazit článek

7) Jenny a Vicky na lovu :-)

Co se týká venčení chrtů, jistě se všichni nebo alespoň většina z nás potýká s problémem, kde je možné nechat je volně proběhnout či pohrát si. Jak všichni…
obrázek 1781
obrázek 1782
obrázek 1783
obrázek 1785
obrázek 1786
 
(29. 03. 2011 | 13 komentářů) zobrazit článek

6) Jenny, Vicky, Bonnie a oblíbený GAUČING !!

Po delší době zase všechny zdravíme a přikládáme pár fotek aktivity, kterou mají společnou a velmi oblíbenou nejen všichni chrti, ale i ostatní hafani  
oblíbená poloha Jenny s rukou za hlavou ;-)
obrázek 1564
obrázek 1565
Bonnie si taky oblíbila náš gauč :-)obrázek 1565
Holky dělící se o část gaučeobrázek 1565
 
(28. 02. 2011 | 5 komentářů) zobrazit článek

5) Chrtice v pohybu

.. tentokrát bez velkých komentářů .. přikládáme pár fotek holek při aktivitě, kterou dělají hned po gaučingu nejraději :-)
Vicky a Jenny
obrázek 1042
obrázek 1043
obrázek 1044
obrázek 1045
 
(04. 01. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

4) Radovánky na sněhu

A ještě pár foteček Jenny a Vicky skotačících ve sněhu .. přestože se všichni moc a moc těšíme na jaro, až odložíme oblečky natrvalo a budeme se usmívat do sluníčka, ve…
obrázek 1052
obrázek 1053
obrázek 1054
obrázek 1055
obrázek 1056
 
(04. 01. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

3) Naše nová greyhoundí kamarádka Bonnie

... byla to náhoda nebo osud, že ve stejnou dobu nemohl jeden člověk už dále poskytnout domov této krásce a druhý moc toužil mít čtyřnohého kamaráda doma .. ? Protože na náhody…
To jsem já, irská princezna Bonnie
Koukáme na novou kamarádku
Ahoj, já jsem Bonnie, Tvoje nová kamarádka
Musím jim utéct ...
Dohání mě ..
 
(21. 12. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

2) Holky modelky

Jak se stát modelkou? To nám tak zavolala Renátka, jestli bychom jí nebyli nápomocni s focením do nového DG katalogu, tedy přesněji jestli by holky nechtěly dělat modelky. Bez dlouhého…
obrázek 387
obrázek 388
obrázek 389
obrázek 390
obrázek 391
 
(01. 12. 2010 | 5 komentářů) zobrazit článek

1) Jenny na výletě v Turině a v Monaku

V říjnu jsme vzali Jenny na výlet Itálie a Monaka. Byla naprosto úžasná, nadšená ze všeho nového. Našla si tam nové kamarády, nadšeně běhala v parku, kde…
obrázek 4
obrázek 50
obrázek 115
obrázek 133
obrázek 143
 
(04. 11. 2010 | 9 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)