A je to tady! Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2024...

Nástěnný kalendář vznikal v Brně u hradeb pevnosti Špilberk za účasti adoptovaných chrtů z Brna a nejbližšího okolí.
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." 💓 Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Proto ho nabídka focení kalendáře pro Chrty v nouzi ohromně nadchla. Při focení se sešla skvělá parta dlouhých nosů i jejich pánů a všechny to, včetně fotografa, velice bavilo. 🙂 Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. 💗 https://hermiphoto.cz/

Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. 📸 Děkujeme také reklamní agentuře m-ARK, která si vzala na starost konečnou grafickou úpravu a tisk obou kalendářů. https://www.m-ark.cz/

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku. https://www.zasilkovna.cz/pobocky

Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz. Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Jenny a Vicky (drive Adelaida a Alondra)

(Autor blogu: Alondra | Zobrazit přehled článků blogu)

Naše chrtí holčičky, podobné jak sestřičky  Smile


Vzpomínky na léto aneb Jenny a Vicky v Holandsku

článek ze dne: 05. 02. 2012
Zdravíme všechny čtenáře našeho blogu :-)

Vzhledem k tomu, že jsme větší část loňského roku trávili pracovně více v zahraničí než doma, rádi bychom se s vámi podělili o zážitky a zkušenosti získané za hranicemi naší země.

Léto jsme prožili v Holandsku a o tom bude naše dnešní povídání.

Vzhledem k tomu, že všední dny jsme museli, bohužel, trávit z větší části prací ;-) a na holčičky tedy nezbývalo mnoho volného času, snažili jsme se jim to vynahradit po večerech a především o víkendech. Vymýšleli jsme různé procházky a výlety, na kterých by se holky trošku unavily a které by je zároveň zaujaly.
Jednoznačně nejoblíbenější činností bylo běhání na pláži u moře. Nevíme, jestli to bylo jemným pískem nebo tím prostorem, na kterém se mohly vyběhat, ale jakmile jsme se k pláži jen přiblížili, chovaly se, jako by uviděly přinejmenším zajíce. Říkali jsme si, jestli pláž neznají ze svých „minulých“ životů, protože jejich reakce při první návštěvě pláže byly neuvěřitelné.
Další oblíbenou činností byly procházky po molu. Ideální místo pro venčení – doporučejeme :-D ! Zleva moře, zprava moře a uprostřed cesta, takže šance na útěk nulové.
Jako správní Holanďané jsme museli vyrazit i na výlet na kole. Musím říct, že jízda na kole, obzvláště pro ty, kteří nemají kde nechat chrty vyběhat, je skvělá činnost. Pokud pojedete tak, aby vedle vás chrt mírně klusal, je to vynikacíjí vyběhání. Pokud to budete chtít zkusit, na začátek doporučujeme spíše kražší trasu, ať si to vyzkoušíte a uvidíte, kolik společně zvládnete :-).
Vyrazili jsme i na návštěvu hradu. Na internetu jsme viděli, že jeho součástí je i krásná velká zahrada a to bylo to, co nás především zajímalo. Další možnost, kde se holky mohly proběhnout, pokecat si ze břehu jezírka s labutěmi a kačkami (Jenny vypadala, že by nejraději do vody skočila a kačkám z blízka vysvětlila, kdo je tady rychlejší, ale zavčas jsme ji zachytili) a trošku prohnat holuby. Holubi jsou obzvláště její velkou vášní. Největší úspěch sklízela v centru Amsterdamu, kde se holubi slétávali na náměstí, protože byli zvyklí, že je tam lidé krmí. Jenny dělala jako by nic, jen bystrý pozorovatel si mohl všimnout, jak číhá. Jakmile si některý z nich sedl poblíž (nejlépe celé hejno, to byla větší švanda), rozběhla se ho prohnat. Naštěstí ji vždy zabrzdil konec vodítka :-). Velmi tím konkurovala tzv. živým sochám (lidem převlečeným za sochy, které vybíraly peníze za to, že se s nimi člověk třeba vyfotil). Chvíli jsme také uvažovali o tom, že si před sebe položíme misku na drobné a něco si přivyděláme...
V Utrechtu jsme si zase užili projížďku na loďce po kanálech. Ze začátku se holkám do loďky moc nechtělo, ale když překonaly počáteční nedůvěru a viděly, co všechno je možné z loďky pozorovat, neměly chuť vystupovat na břeh.
A další novinkou, kterou v Brně tak často nevidí, je velké množství krav, oveček a koní, na které v Holandsku narazíte prakticky všude.

Holandsko je opravdu krásná země, plná zeleně (a to i v centru Amsterdamu, kde je spousta parků) nikde jsme se nesetkali s jakoukoliv negativní reakcí vůči psům, spíše naopak. Nestalo se nám, že by nás někam nechtěli vpustit, i když viděli dva velké psy. To hodnotíme velmi kladně, protože ne vždy se vám takovýto postoj lidí poštěstí. Proto pokud budete mít možnost někdy do Holandska zavítat, neváhejte a pokud to půjde, vezmětě své čtyřnohé přátele s sebou, budou vítáni :-).
Hry na pláži s balonkem
foto: Hry na pláži s balonkem  
To je zábava !
foto: To je zábava !  
Spadne do moře?
foto: Spadne do moře?  
Musím ho rychle chytit ..
foto: Musím ho rychle chytit ..   
Písek nemá chybu
foto: Písek nemá chybu  
Moře nemá chybu !
foto: Moře nemá chybu !  
Ano, nádhera
foto: Ano, nádhera  
Fakt je slanééééé !!
foto: Fakt je slanééééé !!  
Ale brouzdá se tu krásně
foto: Ale brouzdá se tu krásně  
Jsou  tam ryby?
foto: Jsou tam ryby?  
Krásný západ slunce
foto: Krásný západ slunce  
Krásně se tu běhá
foto: Krásně se tu běhá  
To nám doma chybí :-(
foto: To nám doma chybí :-(  
Láká mě to ..
foto: Láká mě to ..   
Tak jo, zkusíme v tom i plavat
foto: Tak jo, zkusíme v tom i plavat  
Kdo bude rychlejší?
foto: Kdo bude rychlejší?  
Chceme zůstat tadyyyyy !!
foto: Chceme zůstat tadyyyyy !!  
Zasloužený odpočinek
foto: Zasloužený odpočinek   
Výlet na hrad
foto: Výlet na hrad  
I tady by se nám líbilo
foto: I tady by se nám líbilo  
Musím si zdřímnout
foto: Musím si zdřímnout  
A teď bych si něco dala
foto: A teď bych si něco dala  
Musím zrychlit, někam mi zmizeli..
foto: Musím zrychlit, někam mi zmizeli..  
Bludiště .. to jsou výmysly
foto: Bludiště .. to jsou výmysly  
Takové teplo a my v bludišti ..
foto: Takové teplo a my v bludišti ..   
Dalo by se to tudy .. ?
foto: Dalo by se to tudy .. ?  
Zkusím to ..
foto: Zkusím to ..   
A jsme v cíli ! :-)
foto: A jsme v cíli ! :-)  
Jééééé ty by se lovily...
foto: Jééééé ty by se lovily...  
Kanály a my
foto: Kanály a my  
S Honzou kormidlujeme :-)
foto: S Honzou kormidlujeme :-)  
Líbí se mi to
foto: Líbí se mi to  
Pohodlí především - Vicky
foto: Pohodlí především - Vicky  
Pohodlí především - Jenny a Vicky
foto: Pohodlí především - Jenny a Vicky  
Holandská princezna (nebo španělská??)
foto: Holandská princezna (nebo španělská??)  
Osvěžení po koloběhání ;-)
foto: Osvěžení po koloběhání ;-)  
To nám vytrávilo
foto: To nám vytrávilo  
A zmohla únava-na pelíšku je místo pro dvounožce
foto: A zmohla únava-na pelíšku je místo pro dvounožce  
A nakonec holandské ovečky
foto: A nakonec holandské ovečky  
.. a kravičky..
foto: .. a kravičky..  
.. 3 denní telátko..
foto: .. 3 denní telátko..  
.. a koníci..
foto: .. a koníci..   
 

Komentáře k článku

Erna
(Erna, 06. 02. 2012)
I read your blog with so much pleasure, I'm from Holland myself. The sea and the beach are amazing. I dón't come there often because I life at the other side of the country near the German border. But when I get there I'm speechless. You are allowed there with dogs until mid march or so. Beautiful pictures! I live nearby the woods and I enjoy everything I encounter during each walk: little robins, deer, hares ( my hounds too ;-)) and especially the cows. I'm glad you have enjoyed your trip so much, especially having your dogs around you. People in my small village show mixed feelings while seeing my pack of 7 rescue hounds.Cities like Amsterdam and Utrecht, which are large cities, are so much more broad-minded than small villages,

Kind regards, Erna
 
Jana S
(Jana S, 06. 02. 2012)
Zdravím Vás,
tak to je nádherný blog s nádhernou fotogalerií:-) Opravdu psí ráj, fotky od moře mě dostávají, to by se nám taky líbilo:-) Hlavně mě zaujalo to běhání u kola, na jaro taky plánuji...jen doufám, že nebudeme často potkávat zajíce nebo kočičky:-) Zdravím hafíky a víc takových fotek:-) Děkuji!
 
Iva a Alex
(Iva a Alex, 06. 02. 2012)
Jé, moc pěkné fotky! A bezva typ na dovču ;) Akorát teda koukám a holky obě na volno. Tajně Vám závidím, já bych si to netroufla.
 
Alondra
Pro Ivu a Alexe :-)
(Alondra, 06. 02. 2012)
Děkujeme. Holky na volno pouštíme pouze na místech, kde máme jistotu, že se nemůže nic stát. Na pláži zajíci neběhali, zahrada u hradu byla oplocená, na kole při projížďkách lesem byly vždy na vodítku. S poslušností nemáme problém, ale samozřejmě jsou místa, kde víme, že si to prostě nemůžeme dovolit..
 
ninuska
Pro smečku
(ninuska, 06. 02. 2012)
Moc krásné povídání a ještě krásnější fotečky. Zdraví Nina a její smečka dvounožců.
 
GAMGABB
Pozdrav
(GAMGABB, 06. 02. 2012)
Nádherné psí holky, nádherné fotky. Prostředí mě zahřálo u srdce v téhle ledové zimě . Holky mají u Vás fakt nádherný život. Dokonalý psí ráj :-D
 
Denisa
:o)
(Denisa, 06. 02. 2012)
Teda, naprostá paráda :o) to těm svejm pesanům nemůžu ani ukázat, jak by to nesli, že tady jsou jen pole, lesy a travnaté plochy....žádné pláže, moře, či kačeny :o))
Krásné fotky :o)
 
Alondra
To Erna
(Alondra, 06. 02. 2012)
We're glad to hear you like our stories and pics. Yes it was amazing, we do like Netherlands a lot, been there many times before, but this time it was for a first time with our ladies :o) and it was so awesome.
Definitely we hope to get there back again one day soon and maybe we'll be able to meet your big pack too ;o)

 
Erna
(Erna, 06. 02. 2012)
Yes, that would be a good idea! Find me on Facebook : Erna Nederlof, Thank you , XX
 
Lena
(Lena, 06. 02. 2012)
Moje oblibena chrti dvojka :-) Nadhera!
 
Marta
Krása
(Marta, 07. 02. 2012)
Zdravíme Vás i holčičky, krásně jste si to užili a pěkně nafotili! To běhání na pláži, to je něco, o čem často pro kluky sním, musí to být krása :-). Blíží se nám jaro, a tak doufáme, že se zase brzy uvidíme :-). M., C., F.
 
Alondra
Martě a smečce :-)
(Alondra, 08. 02. 2012)
Marti, moc děkujeme. Jaro už tu bude co by dup (doufáme) a na setkání se moc těšíme! Mějte se hezky! J.,H. a holky
 
dhulik
NÁDHERA
(dhulik, 08. 02. 2012)
Tak to je teda paráda, nádherný fotky...
 
Zuzana Starostová
díky
(Zuzana Starostová, 10. 02. 2012)
Díky za text i super fotky. Vidím, že s chrty se dá žít úplně normálně, a že se dají (samozřejmě ne všichni) i pustit z vodítka. Holandsko mám hrozně ráda, taky jsem tam strávila nějakou dobu, převážně v Amsterdamu.
Zdraví Zuzana a Curtis
 
nic
(nic, 14. 05. 2012)
To jsou tak nádherní psi.. A ty fotky.. No nemám slov. Kéž by se mi taky někdy mohl splnit sen o chrtovi. :(
 
Terezka Praha
(Terezka Praha, 28. 05. 2014)

Krasa, chrtici na volno:)))


 

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 3 plus 9 =

 

Další články v blogu

13) DO ROKA A DO DNE, ANEB THE BEST OF VICKY

Uteklo to jako voda .. ... dnes je tomu přesně rok, co přibyla do naší smečky Alondra, dnes už Vicky. Koukali jsme na ni dlouho už na stránkách Galgos de la Luz, svou kresbou nám hodně připomínala naši Jenny. Pak se objevila…
obrázek 3227
obrázek 3226
obrázek 3225
obrázek 3224
obrázek 3223
 
(30. 10. 2011 | 5 komentářů) zobrazit článek

12) DO ROKA A DO DNE, ANEB THE BEST OF JENNY

Den 6.6. bude navždy vštípen do mé paměti jako Den s velkým D. Dne 6.6.2010 se mi změnil život. Dne 6.6.2010 ve 23 hodin jsme se poprvé uviděly s Jenny. Jak to všechno začalo je již…
obrázek 2531
obrázek 2492
obrázek 2493
obrázek 2494
obrázek 2495
 
(06. 06. 2011 | 4 komentáře) zobrazit článek

11) Výcvikovo-výchovný víkend v Herolticích

Začátkem jara jsme strávili prodloužený víkend ve výcvikovém táboře v Herolticích u Tišnova (Jižní Morava). Těm, kteří neznají a neslyšeli, můžeme…
obrázek 2347
obrázek 2348
obrázek 2349
obrázek 2350
obrázek 2351
 
(20. 05. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

10) Jenny a Vicky v ZOO

Po měsíci opět všechny zdravíme.  Vzhledem k tomu, že sebou jaro přineslo i krásné počasí, jen málokdo odolá, aby maximum volného času netrávil venku, třeba na…
obrázek 2296
obrázek 2301
obrázek 2307
obrázek 2308
obrázek 2309
 
(11. 05. 2011 | 9 komentářů) zobrazit článek

9) Sraz chrtů v lomu

Zdravíme všechny čtenáře našeho blogu a ty, kteří netrpělivě čekají na fotky z nedělního srazu chrtů a nejen jich v lomu v Brně :-). Nad naše očekávání se…
Společná foto
obrázek 1840
obrázek 1841
obrázek 1842
obrázek 1843
 
(05. 04. 2011 | 13 komentářů) zobrazit článek

8) Jenny a Vicky na lovu :-)

Co se týká venčení chrtů, jistě se všichni nebo alespoň většina z nás potýká s problémem, kde je možné nechat je volně proběhnout či pohrát si. Jak všichni…
obrázek 1781
obrázek 1782
obrázek 1783
obrázek 1785
obrázek 1786
 
(29. 03. 2011 | 13 komentářů) zobrazit článek

7) Jenny, Vicky, Bonnie a oblíbený GAUČING !!

Po delší době zase všechny zdravíme a přikládáme pár fotek aktivity, kterou mají společnou a velmi oblíbenou nejen všichni chrti, ale i ostatní hafani  
oblíbená poloha Jenny s rukou za hlavou ;-)
obrázek 1564
obrázek 1565
Bonnie si taky oblíbila náš gauč :-)obrázek 1565
Holky dělící se o část gaučeobrázek 1565
 
(28. 02. 2011 | 5 komentářů) zobrazit článek

6) Chrtice v pohybu

.. tentokrát bez velkých komentářů .. přikládáme pár fotek holek při aktivitě, kterou dělají hned po gaučingu nejraději :-)
Vicky a Jenny
obrázek 1042
obrázek 1043
obrázek 1044
obrázek 1045
 
(04. 01. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

5) Radovánky na sněhu

A ještě pár foteček Jenny a Vicky skotačících ve sněhu .. přestože se všichni moc a moc těšíme na jaro, až odložíme oblečky natrvalo a budeme se usmívat do sluníčka, ve…
obrázek 1052
obrázek 1053
obrázek 1054
obrázek 1055
obrázek 1056
 
(04. 01. 2011 | žádné komentáře) zobrazit článek

4) Naše nová greyhoundí kamarádka Bonnie

... byla to náhoda nebo osud, že ve stejnou dobu nemohl jeden člověk už dále poskytnout domov této krásce a druhý moc toužil mít čtyřnohého kamaráda doma .. ? Protože na náhody…
To jsem já, irská princezna Bonnie
Koukáme na novou kamarádku
Ahoj, já jsem Bonnie, Tvoje nová kamarádka
Musím jim utéct ...
Dohání mě ..
 
(21. 12. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

3) Holky modelky

Jak se stát modelkou? To nám tak zavolala Renátka, jestli bychom jí nebyli nápomocni s focením do nového DG katalogu, tedy přesněji jestli by holky nechtěly dělat modelky. Bez dlouhého…
obrázek 387
obrázek 388
obrázek 389
obrázek 390
obrázek 391
 
(01. 12. 2010 | 5 komentářů) zobrazit článek

2) Jak to všechno začalo ...

Všechno to začalo v květnu, kdy jsem náhodou zalovila na internetu na chrty v nouzi. Otevřu záložku s pejsky hledajícími domov a kuk - Adeleida. Už jsem nehledala dál. Tato princezna mi pohledem…
obrázek 15
obrázek 16
obrázek 78
obrázek 119
obrázek 132
 
(18. 11. 2010 | 3 komentáře) zobrazit článek

1) Jenny na výletě v Turině a v Monaku

V říjnu jsme vzali Jenny na výlet Itálie a Monaka. Byla naprosto úžasná, nadšená ze všeho nového. Našla si tam nové kamarády, nadšeně běhala v parku, kde…
obrázek 4
obrázek 50
obrázek 115
obrázek 133
obrázek 143
 
(04. 11. 2010 | 9 komentářů) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet

Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)