Zveme Vás na VELKÝ CHRTÍ SRAZ 2022

2. - 4. 9. 2022
Autokemp U letadla, K Hrázi 515, 538 07 Seč

Ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových chatkách nebo pokoje v hlavní budově. Stravování – na výběr plná penze či polopenze.
www.autocamp.estranky.cz
Ceny ubytování
Objednávejte přímo u pana Milana Frisse, telefon: 739 730 732, autocamp.friss@seznam.cz.
Příjezd na sraz je možný již v pátek od 16 hod. Těšíme se na vás!
Máte-li dotaz, prosíme, pište na náš mail.
 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Alex už je DOMA 8 měsíců

(Autor blogu: Iva + Alex | Zobrazit přehled článků blogu)
Jak se má Lexíček :)

Alex už je DOMA 8 měsíců

článek ze dne: 27. 02. 2012
Ahoj,
všechny zdraví ještě do nedávna nesmělý pan Alex. Po osmi měsících s paničkou Ivou,babičkou a občas nějakou tou návštěvou ze mě už dávno není takový strašpytlík, ale teď jsem náhodou moc veselý a hravý pes. Běhám, štěkám,štípu paničku do zadku a koušu jí do ruky, hrabkám pacičkou a tím si říkám o to, že se chci pomazlit, kradu plyšáky a dětem jídlo. Kromě toho, že jsem měl opravdu krásné vánoce kdy mi babička připravila speciální vánoční psí večeři, dostal jsem od ježíška spoustu dobrůtek, nový pelíšek i s náhradním potahem, který jsem chtěl hned také vyzkoušet, když panička nebyla doma, ale nešel mi rozepnout zip, tak jsem ho musel vyháčkovat. Panička se pak hrozně divila a zip musela nechat opravit. Nicméně s novým pelíškem jsem velmi spokojen! Od té doby co ho mám už vůbec nechodím tajně v noci k paničce do postele, ba naopak spí se mi tam tak dobře, že v noci chrápu, převaluji se, vrním, pomlaskávám si a taky někdy prdím :)) Zkrátka nemám na co bych si stěžoval, mám se dobře a panička mě má ráda, protože jsem moc hodný pes.
Včera jsem se byl podívat v psí školce v Polné u Jihlavy, abych se rozhodl jestli tam na jaře chci chodit. Mají tam velký oplocený prostor, takže mě panička mohla poprvé pustit na volno! Hrál jsem si asi s dvaceti pejsky různých velikostí, ale moc jsem se nevzdaloval, musel jsem totiž hlídat, aby mi paničku někdo neukradl. Byl jsem ale moc šikovný, protože jsem pokaždé přiběhl na zavolání a to hned! Panička na mě byla pyšná, myslela si totiž, že to nezvládnu. Ostatní pejskové mě zajímali jen trochu a nelíbilo se mi, když na mě skákaly, tak jsem se ohradil a dal jim jasně najevo, že na takové skopičiny teda nemám náladu. Musím říct, že ze mě měli respekt, protože jsem tam největší :) Jinak jsem se malinko proběhl, ale dvě hodiny na mě byla dlouhá doba, protože jsem se zatím nemohl zůčastnit výcviku. Myslím ale, že bych ho zvládl, není totiž nijak náročný, spíše jen na poslušnost pejska. Cvičitelé jsou pán s paní - manželé, kteří měli dříve Afgánského Chrta, takže docela dobře ví co já potřebuji a taky je jim jasné, že nebudu aportovat jako Jack Russel terier nebo poslouchat za kus žvance jako labrador. Ale protože chci být šikovný a taky něco málo umět a ukázat paničce, že si mě pustí z vodítka (samozřejmě na nějakém bezpečném místě), že umím být poslušný a neudělám jí ostudu. Tak co myslíte Mám do toho jít??? :)
Ještě bych se možná svěřil s tím, že mám teď v zimě malinko suchou kůži a na zadních stehnech vyrážku. Doktorka říká, že to bude nejspíš alergie. Panička mě maže mastičkou s antibiotiky, ale je to na prd. Jakmile přestane mazat, vyrážka je zpět. Teď mi objednala čistý losový olej, který by měl být na takové věci dobrým podpůrným přípravkem, tak uvidíme a jestli to nepomůže tak zkusíme změnit krmení. To mě bude ale mrzet, protože už ho baštím půl roku a moc mi chutná. Kdo máte s něčím takovým zkušenosti, klidně paničce poraďte, budu rád. Můj zadeček totiž teď vypadá jako opelichaná slepice:/
Na závěr se pochlubím, že 23.3. oslavím své třetí narozeniny! :) Předem už jsem dostal krásný nový obojek a pak bych si přál ještě novou hračku, abych se zabavil, když panička není doma a taky vím, že určitě dostanu i misky na jídlo na stojánku (momentálně mám svůj vlastní stůl, který je možná malinko nižší než bych potřeboval) a nový obleček. Rád bych ještě nějakého chrtího kamaráda, ale prozatím to stále není možné. Panička by si moc přála Carneyho, bohužel to teď opravdu nejde. Tak snad jedině zázrak kdyby se stal!
obrázek 3711
foto:   Dej mi pusinku!
obrázek 3712
foto:   Tak medvíkdu a jsi můj!
obrázek 3713
foto:   Lexík v oblečku od DG
obrázek 3714
foto:   Koukněte na mě jak jsem vysmátej :)
obrázek 3715
foto:   Ráno u nás doma.
obrázek 3716
foto:   Pan modelka
obrázek 3717
foto:   Alex, Já a Jade
obrázek 3718
foto:   Tady dělám roztomilého psa ;)
obrázek 3719
foto:   Takhle spinkám nejradši :)
 

Komentáře k článku

Alondra
Alex
(Alondra, 27. 02. 2012)
Krásné fotky smějícího se Alexe, opravdu. Měli jsme tu čest ho vidět u Radušky hned po příjezdu, jsme rádi, že se tak zlepšil a máte z něj radost. A zdravíme i spolunocležnici Jade z Heroltic :-))
 
Verca
alex
(Verca, 27. 02. 2012)
Strejda ma ridgebacka a meli take problemy jake popisujes s pokozkou.Vyrazka to nebyla,zjistili ze je to nejaky druh plisne.Museli dochazet na injekce 3krat po 400,- a uz po druhe injekci to bylo mnohem lepsi.Nyni je pesan uplne ok.Museli tedy dodrzovat prisnou hygienu a stary pelech vyhodit,myt si porad ruce atd.Snad to vas pripad nebude,ale muzete se na to zeptat veterinare.Nebo to mozna muze byt potravinova alergie,ja od te doby krmim BARFem a vse je ok.Hodne zdaru.
 
Iva + Alex
(Iva + Alex, 27. 02. 2012)
Děkujeme za pozdravy :) rozhodně vyřídíme! Též si vás pamatujeme z Heroltic. Jinak jestli můžu prásknout pár maličkostí o Jade, tak ta se má jako královna :) Páníček se kvůli ní přestěhoval do většího bytu (kde má dokonce svůj vlastní gauč), celá rodina jí zbožňuje a vůbec jestli to můžu zhodnotit, tak je o ní opravdu více než dobře postaráno. Občas přijedou na návštěvu a na společné venčení. Možná bych jim mohla nabídnout jestli s náma nebudou chtít také na cvičák. Páníček by se tam lecos přiučil a pejskové by se proběhli. Ono jeden chrt je opravdu jen půl chrta. Jak jsem tam včera viděla, Lexík potřebuje parťáka sobě rovného ;)
 
Iva + Alex
(Iva + Alex, 27. 02. 2012)
Proč se mi tady neukazuje ten "avatar" tey fotka mě a Lexíka, kterou tam mám nahranou?!
 
Iva + Alex
(Iva + Alex, 27. 02. 2012)
Aha! A jak na potvoru už tu je! :)) To mi ten počítač dělá schválně, abych byla za blbce :)))
 
Marta, Corri, Fox
pozdrav
(Marta, Corri, Fox, 27. 02. 2012)
Ivo, zdravíme Vás i Alexe, viděli jsme se jednou, ale z Vašich milých povídání mám úplně pocit, jako bychom se znaly (-i) dlouho a dobře. 8 měsíců, to to letí - je to možné??? Jak tak popisujete ten cvičáček, jděte do toho, myslím, určitě, když se mu tam v podstatě líbilo, otrká se ještě, bude ho to bavit a Vás také. Hned bych se přidala - škoda, že je to daleko :-(. Pokud jde o tu chrtí společnost doma, často na to myslím a vždy si libuji (jednoho, samotného, jsem měla 4 měsíce). Mít dva (alespoň dva :-) ) chrty je úplně něco jiného. Oni spolu komunikují, i doma dělají vše spolu, trochu spolu soutěží, lehají si často spolu (tedy se nedá říci, že zaberou dvakrát tolik místa, je to jen "o něco víc" místa), je to milé, družné, zábavné, pro všechny to přináší jen výhody, opravdu. Manipulace, venčení, to zabere stejný čas (samozřejmě, vede-li člověk dva, je to náročnější na pozornost, kvůli jejich bezpečí :-) ). Jsou-li doma sami, nejsou vlastně sami...
A tak Vám přejeme (a nějakému dalšímu nosánkovi, který by u Vás našel domov, také), aby se Vám přání mít dva někdy splnilo :-).
Těšíme se, že se snad někdy zase uvidíme! M., C., F.
P. S. Avatar se zobrazí, je-li člověk přihlášen do blogu (pak se nemusí ani sčítat ta čísla). Můj se například teď neukáže, jsem už líná...
 
Iva + Alex
Pro Lurchers Mum
(Iva + Alex, 27. 02. 2012)
Jé, taky zdravíme Lurchers Mum, Corrigana a Foxíka :)No jo, zase máte pravdu :)Jenže ať si říká kdo chce co chce, já prostě potřebuji prostornější byt pro dva nosánky. Jinak mi ale mluvíte z duše. V půlce Dubna by jsme měli začít s cvičákem a už jsem mluvila i s páníčkem Jade a vypadá to, že Lexík a Jade budou chodit spolu, což je dvakrát tak bezva :)
 
Iva + Alex
(Iva + Alex, 28. 02. 2012)
Stále mi nejde FB, ať dělám co dělám, už nevím jak to začarovat. Mám dotaz, tak zkusím štěstí tady, třeba si někdo všimne. Chtěla bych objednat psí bar - tedy misky na stojánku, ale netroufám si odhadnout velikost. výběr je tento: 40 cm výška a miska 1,8l/20cm, 50 cm výška a miska2,8l/24cm, 60cm výška a miska 4,5l/28cm. Lexík má v kohoutku přes 70 cm. Tak já nevím, zlatá střední cesta?
 
Jarča S.
:)
(Jarča S., 28. 02. 2012)
Do organizace jsem přišla jako dočasná mamka až vloni v září, tak že Alexe si nepamatuju, ale podle toho co jsi napsala (snad nebude vadit, že tykám:) je to strašně šikovný nosan a navíc podle foteček i moooc hezký:) přeji tobě i tvému nosanovi hodně šťastných společných chvil a brzo nějkého toho kámoše nebo kámošku:)S pozdravem já a celá moje zvířecí smečka - Beunka, Bugattka, Megi, Fanánek, Chanellka, Amálka a Maxík
 
Iva + Alex
(Iva + Alex, 29. 02. 2012)
Tak tomu říkám smečka, Jarčo! :))
 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 7 plus 5 =

 

Další články v blogu

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)