Nástěnný a stolní kalendář
Chrti v nouzi pro rok 2023!

Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2023.
Autorem nádherných a pozitivními emocemi nabitých snímků v nástěnném kalendáři je Martin Látal (mimochodem páníček Matýska), kterému patří obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval.
Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů.

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za poštovné a balné, která je ve výši 85,- Kč

Zasíláme přes Zásilkovnu.
OBJEDNÁVKY S TYPEM KALENDÁŘE A POČTEM KUSŮ, s vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem Zásilkovny (https://www.zasilkovna.cz/pobocky) zasílejte na e-mail chrtiaukce@seznam.cz.

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Mick

(Autor blogu: Peťka.S | Zobrazit přehled článků blogu)

Dočásek Major

článek ze dne: 11. 09. 2012
Tenhle článek výjimečně nebude o Mickovi, kterému tenhle blog patří, ale o jeho dočasném kamarádu Majorovi (přejmenován na Gary), protože bych ráda pověděla případným zájemcům o nosatého kamaráda o všech Garyho ctnostech i neřestech (ty si budu muset nejspíš vymyslet, protože je vážně zlatý :-)). Takže pěkně od začátku.

Celí netrpěliví jsme postávali a hypnoticky sledovali tu úžasnou bílou dodávku, která vyváží z Irska národní bohatství. Najednou se zvedla „opona“ a my ho viděli, byl hned dole, druhý zprava a zvědavě koukal na obecenstvo, které jeho a ostatní přišlo přivítat. Vystoupil první nosan a další na řadě byl náš Major, teď už Gary. Bála jsem se, že bude vystresovaný a nervózní, ale on nás rychle vyvedl z omylu. Po asi 5 minutovém čůrání začal prozkoumávat okolí, chvíli s čumáčkem u země, ale většinou s čenichem zdviženým k nebi, jako by nasával čerstvý vzduch nové domoviny. Zkrátka kromě asi třech kileček živé váhy mu nic nechybělo ;-) Když jsme přišli k autu, bylo evidentní, že necestuje poprvé. Hned naskočil na zadní sedačky a nonšalantně se uvelebil – asi chtěl udělat dojem. Brzy ho to ale přešlo a vyvalil se na bok jak široký tak dlouhý a celou cestu v klidu proležel. Po příjezdu domů se ještě vyvenčil a šupajdil ke vchodu. Pár schodů k výtahu vyběhl jak nic, ale do té divné mrňavé komůrky se mu moc nechtělo, nakonec přece jenom nastoupil, ale třásl se jak ratlík. Dneska už do výtahu nastupuje bez problémů ;-) Je to šikula. Doma způsobně povečeřel (na rozdíl od Micka, který vždycky chlemtá jak čuník u korýtka), uložili jsme ho do pelíšku, zhasnuli lehli a Gary byl v tu ránu na nohou, chodil, kňoural… Tak jsem ho asi 4x odvedla zpátky do pelechu, ale nakonec jsem mu pelech šoupla k nohám naší postele, Gary si spokojeně lehnul a až do rána jsme o něm nevěděli. Už jsem říkala, že je to zlatíčko? ;-) Další noc ale spal bez problémů na určeném místě. Druhý den po příjezdu proběhl seznámení s naším nepostradatelným členem domácnosti, který byl „na prázdninách“. Mick Garyho očichal s výrazem: „Hm a co jako?“, zato Gary vrtěl ocasem a byl nadšen – ostatně jako z každého psa, ať už malého nebo velkého, proto si myslím, že by společnost dalšího psíka v novém domově velmi ocenil.

Sečteno a podtrženo, „vyfasovali“ jsme do dočásku úžasného nosana, který způsobně chodí na vodítku, hygienu zvládá na jedničku (už se i koupal), miluje ostatní psy, rychle chápe, co po něm člověk chce a je opravdu neskutečně vděčný za každé pohlazení. Občas čekám, že se musí vznést, protože ten jeho ocásek se točí jako vrtule, ať už mě ráno vítá jako bychom se neviděli týden nebo při každé příležitosti, kdy se s ním člověk mazlí. Budeme moc rádi, když najde tu nejúžasnější rodinku, která ho bude opečovávat jako prince. On si to opravdu zaslouží :o)

(Jinak jsme z Frýdku-Místku, takže pokud by měl někdo zájem vidět Garyho naživo, není to problém ;-))
obrázek 4881
foto:   Kdo by mu odolal? :-)
obrázek 4882
foto:   K čemu polštář? :-D :-D
obrázek 4883
foto:   S dočasným parťákem Mickem.
 

Komentáře k článku

Terezka Praha
(Terezka Praha, 11. 09. 2012)
jsou oba dva nádherní a ten Garyho pohled:))
 
nic
(nic, 11. 09. 2012)
Mně se Major vžfycky líbil. Jak byste ho viděli do rodinky se čtyřmi dětmi s kočkou, přičemž by měl možnost se několikrát vidět s pejskem?
 
Iva
(Iva, 11. 09. 2012)
Je opravdu nádherný, náš favorit ;-).
 
Peťka.S
(Peťka.S, 12. 09. 2012)
Myslím, že s dětmi bude určitě v pohodě. Zatím jsme to nijak zvlášť nezkoušeli, ale při venčení jsme potkali malou holčičku s rodiči, která sotva uměla chodit a Gary hezky držel a nechal se hladit, takže si nejspíš uvědomoval, že s malými dětmi se musí opatrně :-) Kočku jsme zatím potkali jen jednou, ale tvářil se spíše zvědavě, než že by ji chtěl schramstnout, ale není problém ho na kočičky "otestovat".
 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 4 plus 1 =

 

Další články v blogu

2) Mickova procházka

obrázek 2666
obrázek 2667
obrázek 2668
obrázek 2669
obrázek 2670
 
(11. 07. 2011 | 3 komentáře) zobrazit článek

1) Mick je doma ;-)

Tak jsme si dneska byli pro Micka. Musím říct, že se Mickovi vůbec nedivím, že se mu z azylu v Boskovicích nechtělo odejít. Jeho dočasná rodinka ("Boskovičáci" - dle Lucky )  je…
 
(03. 07. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)