Zveme Vás na VELKÝ CHRTÍ SRAZ 2022

2. - 4. 9. 2022
Autokemp U letadla, K Hrázi 515, 538 07 Seč

Ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových chatkách nebo pokoje v hlavní budově. Stravování – na výběr plná penze či polopenze.
www.autocamp.estranky.cz
Ceny ubytování
Objednávejte přímo u pana Milana Frisse, telefon: 739 730 732, autocamp.friss@seznam.cz.
Příjezd na sraz je možný již v pátek od 16 hod. Těšíme se na vás!
Máte-li dotaz, prosíme, pište na náš mail.
 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Sissy

(Autor blogu: sysmx | Zobrazit přehled článků blogu)

Sissy totálně mění náš životní rytmus. Je trpělivá, hodná společnice a krom toho s ní poznáváme na procházkách okolí našeho domova. Před pejskem nás totiž nic nenutilo vystrčit nos z domu :-) Sissy je prostě naše zlatíčko.


Příjezd

článek ze dne: 26. 06. 2011

Příjezd byl pro našeho pejska trochu dramatičtější než pro ostatní. Cestu Sissy zvládla dobře, ale nakonec, když jsme si ji vyzvedávali se ukázalo, že toho na ni bylo trochu moc. Hodně nás všechny vyděsila, protože hodně těžce dýchala a byla zmožena velkou únavou.... O tom, jestli si ji vůbec odvezeme domů nakonec musel rozhodnout až přivolaný pan doktor. (obrovské díky Lucii i pany doktorovi! ) Sissy nakonec dostala kapačku, preventivní dávku antibiotik a večer už byla celkem fit. Nakonec jsme vyrazili směr Praha a doma jsme byli chvíli po půlnoci.


První byl na řadě průzkum bytu, instalace pelíšku. Pak se hned šlo spát, protože to byl opravdu velmi náročný den.


 


První den po příjezdu domů byl ve znamení seznamování s novým prostředím, novými páníčky a hlavně ještě jedné kontrole u našeho pana doktora. Ten zjistil, že má Sissynka na pohmat citlivé ledviny a naordinoval nám další dvě kapačky. Pro jistotu jsme nechali ještě udělat rozbor krve, který byl OK. To nás trochu uklidnilo. Nicméně na další dva dny se z nás staly zdravotní sestřičky. Podávání kapaček máme už perfektně zmáknuté. Sissy byla jako pejsek s hadičkou naprosto vzornou pacientkou a naši ošetřovatelskou nešikovnost snášela s obrovskou trpělivostí. 


V sobotu bylo léčení ukončeno vypreparováním kanyly, kterého jsme se trochu báli. Nakonec jsem zjistil, že na tom bude nejhorší sundat náplast, kterou byla k nožce přidělaná. Nakonec se nám to povedlo jen z té části nožky, kde byla oholená. Z chlupů to bezbolestně nejde, takže asi počkáme, až to lepidlo samo vzdá. Důležité je, že je náplast vepředu přerušená, takže nijak neškrtí nožičku a pejskovi nepřekáží. (Pokud by někdo měl nějaký zaručený recept budu rád)


K dnešnímu dni můžu říct, že se Sissy jeví již jako zcela zdravé zvířátko, takže pevně doufám, že ostatní články, ke kterým se, snad, brzo dostanu už nebudou o injekcích a stonání, ale jen o veselých věcech.

 

Komentáře k článku

Lucky
(Lucky, 27. 06. 2011)

Sissinkovci, zkuste na ten zbytek náplasti napatlat trochu olejíčku, mohlo by to povolit. Zdravím Vás a posílám pohlazení holčičce.

 
Kristýna F.
(Kristýna F., 27. 06. 2011)

Obdiv vám i vaší statečné holčičce! S láskou a péčí jí už bude jistě jen lépe. Líbí se mi úvodní text, jak píšete, že díky pejskovi poznáváte okolí - máme to podobně :-)) Nebydlíme tu dlouho, takže s Bluáčkem máme možnost to tu lépe poznat. Třeba teprve nedávno jsem zjistila, že asi 1 km od našeho baráku je psí louka! Tak až se nám kluk trochu seznámí s ostatními pejsky, tak se louka třeba stane jeho vycházkovým místem.

 
nic
Náplast je dole
(nic, 27. 06. 2011)

Tak náplast je dole. Promastil jsem to olejíkem a lepidlu došla síla. :-) Dík za radu!

 
dadynka
(dadynka, 29. 06. 2011)

Jsem moc ráda, že fenečka je v pořádku.  Sissi je statečná holka, ona opravdu většina greyhoundů snáší ty občasné návštěvy u veta dobře, jsou to stateční pesani. My jsme byli s hafíky za ten rok a půl u veterináře tuším třikrát, čtyřikrát, na první odběry po příjezdu, přeočkování, ostříhání drápků, prostě ty nezbytné věci, které občas každý musí a vždy byli oba dva vzorní a hrozně je chválili. Mějte s emoc hezky a jen samé radosti. Kája s Wingsíkem a Ladyn

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 7 plus 4 =

 

Další články v blogu

2) Sissy doma :-)

Hlásím, že Sissy si u nás doma už celkem zvyká. Včera jsme pro ni měli konečně dobrou zprávu. Montéři nám konečně domontovali bránu, takže za tím malým…
obrázek 3065
obrázek 3066
obrázek 3067
obrázek 3068
obrázek 3069
 
(14. 09. 2011 | 7 komentářů) zobrazit článek

1) Siska - foto

Přikládám fotky našeho nosana :-)
obrázek 2681
obrázek 2682
obrázek 2683
obrázek 2684
obrázek 2685
 
(14. 07. 2011 | 2 komentáře) zobrazit článek

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)