Nástěnný a stolní kalendář
Chrti v nouzi pro rok 2022!

Nadešel čas spustit prodej nástěnného a stolního kalendáře Chrti v nouzi pro rok 2022.
Autorem snímků v nástěnném kalendáři je tentokrát Roman Juříčka. Snímky byly pořízeny na řadě zajímavých míst - hrady Šternberk a Bouzov, zámek Plumlov, v Olomouci pak Kostel sv. Mořice, Parkánové zahrady, Klášterní Hradisko a Svatý Kopeček, Přerovské městské hradby a Dominikánský klášter v Českých Budějovicích. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří umožnili pořízení snímků na těchto jedinečných místech České republiky.
Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z rodinných archivů adoptivních rodičů.

Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč. Cena stolního kalendáře je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za poštovné a balné, která je ve výši 75,- Kč

Zasíláme přes Zásilkovnu.
OBJEDNÁVKY S TYPEM KALENDÁŘE A POČTEM KUSŮ, s vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem Zásilkovny (https://www.zasilkovna.cz/pobocky) zasílejte na e-mail chrtiaukce@seznam.cz.

 schovat zprávu  / (nezobrazovat zprávu)
 
 
Loading Translate
 EN
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků

Coan

(Autor blogu: Helen | Zobrazit přehled článků blogu)

Koníkovy radosti a strasti

článek ze dne: 31. 03. 2011

Čekání na naši čtyřnohou radost i starost bylo dlouhé a nekonečné. Jelikož jsme si Coana vybrali pár dní před příjezdem jednoho transportu a na něj už bylo pozdě, museli jsme čekat téměř dva měsíce.  Už na fotkách nám připadal hrozně smutný a odevzdaný osudu a to jsme chtěli změnit. Možná to byly přehnané ambice, ale nakonec jsme se rozhodli do toho jít.


Když jsme se dočkali jeho příjezdu, tak se zdál nesmírně žravý (určitě to potvrdí mnoho rodinek, kterým vybílil kapsy a tašky s mlskami Smile ) a trochu divoký oproti ostatním pejskům.  První překvapení pro nás bylo, když jsme zjistili, že má panický strach z auta, žili jsme s předpokladem, že všichni chrti jsou zvyklí jezdit autem. Dostat ho ten první večer do auta bylo nadlidské úsilí, ale přikládali jsme jeho strach dlouhé a náročné cestě kterou poslední dny prožil. Doma okamžitě věděl, kde je jeho pelíšek, vůbec nechtěl večeřet, což nebylo divné, když vezmu v úvahu kolik piškotů sežral několika rodinkám,o hračky nejevil pražádný zájem.


V budoucích pár dnech i týdnech jsme bohužel zjistili, že jeho chuť do jídla je naprosto nulová.  Za každý malý hlt jsme byli nesmírně šťastni, zkoušeli jsme vařená jídla, několik typů granulí, paštiky, konzervy… prostě všechno.  Bohužel i přesto jedl velice málo a začal se nám ztrácet před očima. Výsledky krve také nebyly uspokojivé. Jako další problém byl velký kožní útvar na levém boku. Po  návštěvě specialisty dermatologa nám bylo řečeno, že musí být co nejdříve odstraněn a poslán na histologické vyšetření. Což v jeho stavu bohužel nebylo možné, když zhubl několik kilo během dvou týdnů. Nakonec jsme s vetem vymysleli strategii, jak to zvládnout.Museli jsme ho krmit speciálními paštikami pro anorektiky a psy po pooperačních stavech a dodávat navíc živiny v pastě. (Pro ty z Vás, kdo máte starosti s krmením psa, nebo se bojíte, že nejí tolik kolik by měl, můžu doporučit z vlastní zkušenosti: Calo Pet  - je to kalorická pasta plná živin.) Musím říct, že ty kila jsme dávali nahoru velmi pomalu, ale naštěstí to šlo.


Trochu jsme se báli jak se bude tvářit na naši kočku, protože je částečně venkovní a částečně vnitřní, ale nakonec  nás naprosto překvapil. Čím déle se znali, tím více se měli rádi Smile postupně  se spolu naučili i hrát a dovádět, možná je to tím, že nemáme druhého pejska, ale naprosto kočku zbožňuje. Kdyby mohl, tak si ji sebou bere všude.


Do konce roku jsme se snažili, aby trochu přibral. Musím říct, že v chování udělal během těch měsíců velké pokroky. Ze začátku byl jako demoliční četa Laughing Všechno musel ohryzat, všechno prozkoumával přes zuby. Z několika ovladačů zbyly jen pozůstatky čudlíků, jinak naprosto nic. Teď už se naštěstí jeho choutky přesunuly na jídlo a hračky.


Po Novém roce už byla jeho váha celkem stabilní, tak konečně mohl jít na operaci . Bylo to pro nás velice náročných 14 dní. Hned v den operace nastaly komplikace, protože mu praskla nějaká cévka v ráně. Raději nebudu popisovat co následovalo, ale bylo to hrozné. Tím, že jako chrtisko nemá žádné svalstvo na žebrech, mu ta velká rána musela být našita přímo do mezižeberních svalů, takže to pro něj bylo velice nepříjemné a bolestivé. Více než týden jsme ho museli hlídat 24 hodin denně a spát jsme chodili na směny.  Krunýř je sice fajn věc, ale když si k ráně chrt dostane zadníma nohama, tak je v podstatě k ničemu, jen ho rozrušoval a dezorientoval. Nakonec jsem mu vybrala starší tričko, do kterého jsme ho oblékli. (Měli jsme problém s tím, že když nastaly komplikace, museli mu obvazy strhnout a rána se už nesměla znovu zakrývat. Bylo velké riziko potrhání stehů.) Jak se jeho stav začal trochu zlepšovat, tak byl zase problém ho při venčení udržet jen v chůzi, protože když měl chuť se proběhnout, tak ho to hodně bolelo a krvácelo, když se snažil zrychlit chůzi. A vysvětlete chrtovi,že může jen chodit, když se mu trochu uleví.


Musím říct, že se mi po vytažení stehů hodně ulevilo, bylo to velmi náročné období. Při vytahování stehů nám došly výsledky histologie.  Ty bohužel nedopadly dobře. Ač nám bylo sděleno z Irska, že by to měl být pouze shluk tukových buněk, který se u něj objevil krátkou dobu před transportem, tak výsledky mluvily bohužel úplně jinak. K našemu smutku se jednalo o nádor, který musel růst minimálně rok možná i mnohem déle.  Vet nám sdělil, že po takové době není jisté, co mohl napáchat v organismu.  Jeho momentální zdravotní situace není zrovna příznivá.  Coan ztrácí ve velkém měřítku srst, jeho chuť k jídlu je jako roční období (pár dní jí a pak zase pár dní trpí nechutenstvím).


Jinak musím říct, že náš černoušek je velký hrdina, protože po všem co prožil u veta k němu stále chodí s hrdě zvednutou hlavou.  Za ty měsíce se povahově hrozně změnil, dřív byl hrozný nerváček, všech různých zvuků se bál, po večerech hrozně pofňukával a byl vůči nám zdrženlivý. Musím říct, že nyní už hodně zvuků ignoruje (dokonce i když luxuju kolem jeho pelíšku, tak u toho nezvedne hlavu a spí dál) a když slyší zvuk který mu nedělá dobře, tak se sice bojí, ale směřuje k domovu, aby byl v bezpečí. Je až neuvěřitelně kontaktní a tulivý. Když  má možnost se na někoho přilepit a nechat se drbat, tak je nejspokojenější na světě. Začal si hrát s hračkami, jeho nejoblíbenější je plyšová pískací kravička, podle toho se dá taky poznat koho má rád. Návštěvám ji občas chodí hrdě ukazovat a když se mu moc líbíte, tak Vám ji na chvíli i půjčí SmileUž se naučil hrát si i s námi. Velmi neočekávaná pro mě byla situace, když jsme byli venku a tam mě přivítal rodinný  člen tím, že mě chtěl vzít do náruče. No rozhodně jsem nečekala, že by byl chrt obranář! Coaník začal šíleně štěkat , skákat a měl tendenci ho ode mě  zuby odtrhnoutSmile Odnesl to jen roztržený svetr Smile

nejoblíbenější poloha  ala superman
foto: nejoblíbenější poloha ala superman  nejoblíbenější poloha ala superman
odpočinek po celodenním  hlídání gauče
foto: odpočinek po celodenním hlídání gauče   odpočinek po celodenním hlídání gauče
co to tu bzzučí?
foto: co to tu bzzučí?  co to tu bzzučí?
můj nejoblíbenější plyšák...jako živý :D
foto: můj nejoblíbenější plyšák...jako živý :D  můj nejoblíbenější plyšák...jako živý :D
hlídání morčátek
foto: hlídání morčátek  hlídání morčátek
tuleníčko, to je moje potěšeníčko
foto: tuleníčko, to je moje potěšeníčko  tuleníčko, to je moje potěšeníčko
co na tom PC panička dělá? hrozně únavná věc
foto: co na tom PC panička dělá? hrozně únavná věc  co na tom PC panička dělá? hrozně únavná věc
výlet
foto: výlet  výlet
po operaci
foto: po operaci  po operaci
po operaci
foto: po operaci  po operaci
 

Komentáře k článku

GAMGABB
(GAMGABB, 31. 03. 2011)

Jsi nádherný pesan a snad to s láskou a pomocí svých obětavých páníčků vše zvládneš. Posíláme pohlazení a Berry velkou pusinu. Držíme Vám tlapy.

 
marketa
(marketa, 31. 03. 2011)

Zdravím a držím palce. Zašitý chrt je hodně náročná situace. Kirbymu jednou roztrhla dobrmanka při hře plece. V klidu by se nic moc nestalo, ale jak byl rozpumpovaný, svaly prokrvené, tak malá ranka pěkně praskla a bylo z toho šití. Ale to to naštěstí bylo jen z úrazu, z nemoci je to ještě horší. Tak hlavně ať ten nádor je jednou provždy pryč a pejsek je zdravý.   

 
marketa
(marketa, 31. 03. 2011)

Jen ještě jedna poznámka k té srsti. Jak jsem koukala na fotky, přišlo mi, že líná stejně jako Kirby. Ten, když má letní srst, tak je jak holátko a ta srst, co mu zůstane, je řítká. A Kirby začal ze zimní línat už docela brzo. Tak to třeba se zdravotním stavem nemusí nutně souviset. Ale to je jen takový nápad, že mi tak podle fotek přišlo stejné.   

 
marketa
(marketa, 31. 03. 2011)

Jen ještě jedna poznámka k té srsti. Jak jsem koukala na fotky, přišlo mi, že líná stejně jako Kirby. Ten, když má letní srst, tak je jak holátko a ta srst, co mu zůstane, je řítká. A Kirby začal ze zimní línat už docela brzo. Tak to třeba se zdravotním stavem nemusí nutně souviset. Ale to je jen takový nápad, že mi tak podle fotek přišlo stejné.   

 
Erika
(Erika , 31. 03. 2011)

Moc vám i Coánkovi držíme palce, ať se brzo zdravíčko zlepší a Soníček posílá Coánkovi ňufnutí. Jste úžasní, že to tak společně zvládáte.

 
ejdrien
(ejdrien, 01. 04. 2011)

Je skvělé, jaké pokroky Coanek udělal, jen tak dál Smile. Taruška závidí kočičího kamaráda, protože ten její nemá tak krásné a dlouhé chloupky Wink.


 Nejvíc držíme vám i Koníkovi palečky, ať vše dopadne dobře a to špatné období je už definitivně za vámi. Posíláme pusiny na sosáček a držte se.

 
dadynka
(dadynka, 03. 04. 2011)

Milá Helenko, nevím, co v tuto chvíli napsat, moc velké poděkování za to vše, co jste pro pejska udělali a děláte. Koník opravdu vypadá krásně, nádherná fotka s tou kočičkou Smile Moc a moc Vám přeji, aby to zlé už bylo za Vámi. Věřím, že Ti je pejsek  po tom všem ještě více oddaný. Prosím, nedělej si starosti s tou srstí, ona opravdu spousta chrtíků mívá často úplně lysá místa, v jeho případě to navíc může být umocněno tím vším, co má za sebou  /moji také nyní mají méně osrstěná místečka, Ladynka má úplně holé bříško stále/. Přestože není super jedlík, vypadá moc dobře a ta jeho váha je přijatelná. Když jsi mluvila o té váze, myslela jsem , že to bude horší. Na fotkách vypadá moc hezky. Mějte se moc hezky, držíme pěsti a tlapky, aby bylo už jen dobře. Kája s pejsky.

 
iiivetka
(iiivetka, 04. 04. 2011)

mslíme na vás, aby sa koníček čo najskôr dal dokopy Kiss

 
tereyska
(tereyska, 04. 04. 2011)

Helenko a Coánku :-)


děkuji moc za zrávičky, není vždy vše jak byhcom pro ty naše zachráněné pesánky chtěli, ale Vám patří velké díky za vše, co pro Koníčka děláte. Za celou dobu co jsem spolu v kontaktu, jsem od Vás neslyšela pochybnosti nebo stěžování. Ano, něvědělo se přesně co Koníkovi je, až těsně před cestou jsme dostali info. Vždy úžasně povídáte o Koníkovi, jak se máte a jak bojujete se vším postupně, přeji HODNĚ zdravíčka :-)


Terez

 

Napsat nový komentář

nadpis komentáře:
vaše jméno:
ochrana proti spamu: (napište prosím správný součet čísel) 10 plus 0 =

 

Další články v blogu

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher)