Loading Translate
 EN
 DE
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci - pejskové čekající na domov

Marvin (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:
plemeno:greyhound
Marvin patří k pětce greyhoundů, které jsme zachránili v únoru tohoto roku. Šlo o skupinu plachých, zanedbaných, vystrašených stvořeníček se "zlomenými křídly", které jsme vytáhli z ohavného místa od množitele. Nyní bychom vám je rádi ukázali v albu po dvou měsících práce a péče. Marvin udělal spolu s Kiarou (také u nás na webu) největší skok, vodítko už pro ně není strašák, přestože do dokonalosti má jejich styl ještě hodně daleko, je ovšem nutné pochopit, že tito nosani NIKDY předtím, než se dostali do naší péče vodítko neviděli (!!) a byli "chováni", tedy spíš více-méně ponecháni svému osudu v mnohočetných skupinách... sem tam přehozeno cosi jako krmení, další péče nulová :-( Více o skupině těchto greyhoundů najdete také na naší facebookové stránce - říkáme jim tam "Mauglínci".
Současný Marvin: Fešák, sympaťák. Nyní už nemá strach z lidí - dokázal si vybudovat velmi dobrý vztah ke svým pečovatelům. Ani můj fotoaparát ho nijak nešokoval, nechal se hladit. Na vodítku je sice ještě "samá noha, trochu jako koza" :-), ale snaží se a učí každým dnem. Stejně jako nikdo z dalších z tého zachráněné pětky, by se ani Marvin nehodil někam do cvrkotu, do středu velkoměsta, do bytu na pulzujícím sídlišti. Vidíme ho někde na okraji městečka, na vesnici, v domečku se zahrádkou? :-) - pochopitelně ovšem s bydlením uvnitř a pobyt na zahrádce jako bonus... Přestože je to velký šikula a velmi učenlivý, je třeba brát v potaz, že ještě před pár měsíci neznal vůbec nic a byl chován stylem prasátka v chlívku :-(. Hledáme milé, trpělivé lidi, očekáváme, že máte zkušenosti s pejsky, a že víte, že ani Řím nepostavili za týden a JSTE PŘIPRAVENI dát Marvinovi čas, který bude potřebovat a pomoci mu naučit se být úúúplně normálním psem.
Rozumné a milé, trošku starší děti v rodině určitě nejsou problémem. Další pes v rodině velkou výhodou - byl zvyklý žít obklopen jinými psy. Nevíme však bohužel, jaký je jeho postoj k maličkým pejskům typu jork atd. Stejné platí pro kočičky - nevíme, tedy nemůžeme doporučit. Nejsou nám známy žádné zdravotní problémy. Pomůžete Marvinkovi? Vaši lásku a péči vám mnohonásobně vrátí zpět. Je tady a čeká se srdcem na dlani

Klikněte na políčku Zeptejte se na pejska a napište nám.

Můžete také zavolat.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2015-00-00
země:Irsko
barva:černý s bílou náprsenkou
pohlaví:pes
čip: ano
tetování: QN NHI
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd: 9 / 2017
stav: v novém domově!


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher, španělský galgo a podenco)