Loading Translate
 EN
 DE
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci - pejskové čekající na domov

Maisie (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:Maisie
plemeno:greyhound
Maisie je jedním z velké skupiny psů, na jejichž záchraně z velmi tristních podmínek od množitele se dohromady podílelo pět organizací, včetně naší.
Zhruba by se dali popsat společně - větší nebo menší bojkové, takoví nosatí "Mauglínci", kteří neznají nic ze světa okolo, byli drženi ve velkých skupinách v nechutných podmínkách, mnozí mají na sobě staré jizvy od kousanců, všichni byli plni parazitů. O tom, jaký je kdo konktétně v jednotlivostech, si můžete přečíst v jejich profilech.

Maisie byla zachráněna s ošklivou ránou na krku. Dlouhá, tržná a zanícená rána patrně od zubů jiného psa vedoucí přes krk až na záda. Bohužel ve stadiu, kdy sešití už nebylo možné, tkáň se "scvrkla". (Nejsem veterinář, tudíž se omlouvám za neodborné vyjadřování.) Maisienka je nyní v léčení, je trochu nezbednou pacientkou, do rány si ráda drbe, potřebuje hlídání, čištění, a na noc přetáhnout lehký trikot. Postupně se rána ale zahojí, už nyní vypadá o nepoznání lépe než v den č. 1 - den záchrany.
Vzrůstem je průměrná. Duší - kupodivu ne AŽ tak vyplašená, jak by být mohla, vzhledem k tomu, co má za sebou. Vůči lidem submisivní, ale cítím, že lidi nezavrhla. Klidný hlas, pomalé pohyby, trpělivost, to vše s fenečkou funguje, když se chováte klidně, pomalu, nechá se pohladit, mohla jsem ji i poponést/vést z místa na místo. Její osobnost není zlomená, ve správných rukou časem rozkvete do nádherné princezny. Hodila by se někam do klidného místa, určitě ne do ruchu velkoměsta či na sídliště. Domeček s možností bezpečně oplocené zahrádky na počáteční venčení, než nabyde jistoty a pozná nové prostředí, to by bylo ideální. Určitě nebude schopná jít někam rušnými ulicemi na procházku do parku (tedy rozhodně ne v počáteční době po příjezdu - vše bude pro ni naprostá novinka a to bude nezbytné brát v potaz).
Děti? Ty by měly být větší, rozumnější, chápající, že tato bytůstka BUDE potřebovat čas, trpělivost i klid. Další, hodný, ne příliš se uplatňující a ne extrémně aktivní pes u vás doma by byl výhodou, ne ale podmínkou adopce.
Maisie potřebuje kupu lásky a báječný domov. Mohlo by to být u vás? Pochopitelně bude moci vycestovat až po zhojení rány na krku.

Nabídnete této holčičce pěknou budoucnost? Ozvěte se :-)


Klikněte níže na políčko "Zeptejte se na pejska...", napište nám a my se vám ozveme zpět.

Můžete nám také zavolat.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2013-05-04
země:Irsko
barva:bíločerná
pohlaví:fena
čip: ano
tetování: NN EXA
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd:
stav: v novém domově!


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher, španělský galgo a podenco)