Loading Translate
 EN
 DE
adopce chrtů chrti v nouzi
pejsci blogují blogy pejsků
JAK MŮŽETE POMOCI
když nemůžete pejska adoptovat
Důležitá aktuální
UPOZORNĚNÍ

Chrti k adopci - pejskové čekající na domov

Cliona (greyhound | v novém domově!)

druhé jméno:
plemeno:greyhound
Aktuální informace o Clionce (červenec 2017):

Na fotkách v profilu shora: opravdu je to ona, po několika měsících péče a piplání. Z vystrašené holčičky, která se nervozně plžila podél plotu, se vyklubala lehce střelená holčička, která mi (seděla jsem na zemi) při fotografování skákala přes hlavu :-D Ano, stále to je holčička, která potřebuje člověka s určitými zkušenostmi, člověka chápajícího, že tato holka se narodila v pekle a nějakou dobu tam byla nucena žít, také její tvářička zůstane navždy poznamenaná... Ale? A co má být? Má velikou chuť k životu, velmi dobře vychází s ostatními psy, teď už také ví, že lidé mohou být dobří. Pomůžete jí?
(P.S. na horních nových fotkách má "jazyk na vestě, protože běhala radostně s větrem o závod :-) je moc hezké vidět Clionu veselou)

Clio původně v březnu 2017:
Tříletá Clionka je jedním z velké skupiny psů, na jejichž záchraně z velmi tristních podmínek od množitele se dohromady podílelo pět organizací, včetně naší.
Zhruba by se dali popsat společně - větší nebo menší bojkové, takoví nosatí "Mauglínci", kteří neznají nic ze světa okolo, byli drženi ve velkých skupinách v nechutných podmínkách, mnozí mají na sobě staré jizvy od kousanců, všichni byli plni parazitů. O tom, jaký je kdo konktétně v jednotlivostech, si můžete přečíst v jejich profilech.

Tedy Clionka je spíše drobná greyhoundí holčička. Jak si můžete všimnout, má na sobě starou jizvu na krku a také trochu deformovanou hlavičku - někdy v minulosti musela utrpět náraz či ránu. Postrádá několik bočních zoubků nahoře. Nemá ale žádné podstatné zdravotní problémy. S dušičkou je to horší. Fenečka je miloučká, ale velmi nesvá a plachá. Na svou každodenní opatrovatelku a v azylu už si zvykla, nechá sebou bez větších problémů manipulovat, ale vůči cizím je nedůvěřivá. Mně se dostalo té cti, že po delší době, kdy jsem dřepěla na zemi a dělala "jakože si jen tak fotografuji" a jí si vůbec nevšímám, mně přišla očichat a olíznout ruku ;-)
Budoucí Clionin člověk potažmo lidé by měli být z rodu trpělivých a chápavých - ne tato holčička se nebude hodit do rušného města ani na sídliště plné lidí a budete se s ní sžívat krůček po krůčínku. Věřte, že potom vám bude odměnou celé její srdce. Ideálně byste měli bydlet někde v klidu, v domku s bezpečně oplocenou zahradou, kde by se fenka mohla zpočátku za vaší přítomnosti venčit, postupně s ní cvičit vodítko a až v dalším kroku procházky někde v klidu. Skutečně, krůček po krůčku. To je fuška, říkáte? Pak litujeme, ale tato fenečka NENÍ správnou volbou pro vás. Děti v rodině by měly být větší, rozumnější, chápající, že tato bytůstka BUDE potřebovat čas, trpělivost i klid. Další pes u vás doma by byl nesmírnou výhodou, skoro snad podmínkou adopce - Cliona byla celý život zvyklá žít ve společnosti psů, jako jedináček bude "ztracená". Neodradili jsme vás? Nabídnete této zakleté princezně svoji náruč? Ukážete jí hezký svět? Velmi rádi o vás uslyšíme :-)


Klikněte níže na políčko "Zeptejte se na pejska...", napište nám a my se vám ozveme zpět.

Můžete nám také zavolat.

Přečtěte si:

Pravidla adopce chrtů v nouzi

K čemu slouží příspěvek 6000 Kč?

datum narození:2014-02-27
země:Irsko
barva:černá s bílou náprsenkou
pohlaví:fena
čip: ano
tetování: QN ILA
očkování: ano
kastrace: ano
možný příjezd: 9 / 2017
stav: v novém domově!


pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek
pejsek v útulku - obrázek

Vysvětlivky:

AKUTNÍ

Tento pes čeká na domov již velmi dlouho. Mnohdy proto, že není tak fotogenický jako jeho šťastnější kamarádi.
Uvědomte si prosím, že v tomto případě zachráníte pejsky dva - toho, kterého jste si vybrali a dalšího, který dostane šanci být umístěn alespoň do toho útulku, aby zde mohl čekat na štěstí.
TISÍCE psů se do útulků ani nedostanou, protože majitelé nemají chuť čekat, až se uvolní místo - toto platí zejména pro irské chrty.
Tito psi jsou v lepším případě uspáni injekcí. Horší a bohužel velmi četné případy... nechceme je zde rozepisovat, představte si ty nejlevnější a nejbrutálnější metody usmrcení nepotřebného psa.

IHNED k adopci

čeká v nouzové dočasné péči v ČR a je nutné skutečně co nejrychleji najít domov

Předběžná rezervace

(predb.rezerv.) = Pejsek, o něhož někdo projevil vážný zájem, nicméně zatím zájemce nevyplnil dotazník, nebo jsme neměli příležitost s ním osobně hovořit. V této fázi je snadno možné, že se po konzultaci rozhodne pro jiného pejska.

Rezervace

Pejsek, na jehož příjezd nová rodinka již netrpělivě čeká, všechny kroky nutné k adopci již proběhly.

Aktuálně

Chrti v nouzi
materiály na podporu adopce

Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
chrti v nouzi
Děkujeme :-)


Chrti v nouzi děkují za péči a podporu MVDr. Ivo Hylákovi a jeho týmu
Vyvet


Program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher, španělský galgo a podenco)